aplikacia horoskop tarot sk

Charakteristika Znamenia Rak

charakteristika a horoskop znamenie rak

ZNAMENIE Rak


Charakteristika znamenia Rak v skratke

Narodeniny: 22 Jún - 22 Júl

Planéta: Vládnucou planétou znamenia je Mesiac.

Element: Pre znamenie rak je vládnucim elementom voda.

Povaha: Hlavná povahová črta znamenia je flegmatická povaha.

Silné stránky: Znamenie rak je neskutočne citlivé a empatické. Je emocionálne založené. Rak je skvelým spoločníkom, ktorý býva ozdobou každého večierka. Ak si niekoho obľúbi dá mu čokoľvek a bude sa o neho starať. Nie je lepšej kuchárky, matky ako je práve žena rak. Nie je lepší dôverník, pomocník, priateľ ako je muž rak. Raci sú nesmierne intuitívne znamenie, ktoré je ovládané viac srdcom ako rozumom. No je tiež nesmierne inteligentné a pracovité.

Nedostatky: Nedostatkom tohto znamenia je hlavne ich utiahnutiejšia povaha. Majú strach z nových vecí a preto im častokrát unikajú životné šance a príležitosti, ktoré by inému znameniu rozhodne neunikli. Rak je dôverčivý, no ak ho niekto sklame získa nesmierne silného a bezcitného nepriateľa. Ak to vyžadujú okolnosti tak znamenie rak sa stáva bezcitným a až geniálne nepriateľským. Jeho zbrane proti ostatným sú psychické týranie a manipulatívnosť. Pozor na pohľad raka, je to silné magické znamenie, ktoré vás môže doslova počarovať.

Postava: Ľudia narodení v tomto znamení majú priemernú postavu. Nie je ani chudá ani tučná. Tvár mávajú oválnejšiu, ženy pôsobia nesmierne žensky aj vďaka tomu, že rak máva silne vyvynutú hrudnú časť tela. Rak má svetlozelené alebo svetlomodré oči a najčastejšie svetlohnedé vlasy.

Šťastný deň: Šťastným dňom raka je pondelok. Deň ako stvorený pre kreatívnu činnosť, pre presadenie sa v práci či na investičné rozhodnutia.

Nepriaznivý deň: Nepriaznivým dňom znamenia rak bude sobota. V tento deň sa má znamenie rak vyhnúť dôležitým rozhodnutiam, investovaniu, či hádkam.

Kameň znamenia: Ak chcete potešiť znamenie rak darujte mu šperk obsahujúci perlu, diamant či smaragd. Perla zosobňuje čistotu ako rak miluje. Perla je tým najkrajším a najvhodnejším šperkom pre znamenie rak. Smaragd zas predstavuje energiu a magickosť, ktorá vyžaruje z pohľadu tohto znamenia. Diamant podčiarkne ich lásku k luxusu.

Zdravie: Ich flegmatická povaha im zaručuje pevné zdavie. Ľudia narodení v znamení rak mavajú najčastejšie žalúdočné problémy. Hlavne ženy v znamení raka majú problémy s ochoreniami pŕs - rakovina prsníka, s maternicou či s bolesťami hlavy, s veľkými menštruačnými bolesťami a s hormonálnymi zmenami. Muži trpia srdcovými ochoreniami, bolesťami hlavy. U rakov vo všeobecnosti je slabšie psychické zdravie, no silné to fyzické. Ak sa rak naučí dokonale pracovať so svojou emočnou stránkou a so svojou energiou, tak zo zdravotného hľadiska ho dobré zdravie teší až do vysokého veku.

Farba: Pre raka je sťastnou farbou biela farba. Biela, ktorá odzrkadľuje čistotu, pohodu a neutralitu. Na druhej strane raci milujú čiernu farbu. Je to farba, ktorá podtrhne magické cítenie raka, a ktorá ho zahalí do rúška tajomna, ktoré raci milujú. Oblečené v čiernej farbe sa znameie rak cíti najlepšie.

Kam vycestovať: Na cestovanie by si mali zvoliť krajiny Mauritius, Thajsko, Španielsko, Holandsko.

Šťastné čísla: Šťastnými číslami raka sú čísla 5, 31, 35, 42.

Rozprávaná Charakteristika Rak, Muž Rak, Žena Rak

Veľká Charakteristika znamenia Rak

Znamenie rak sa pýši veľkým množstvom pozitívnych vlastností. Ľudia v znamení raka bývajú nesmierne húževnatí a pracovití. Nie je im cudzia žiadna cesta k úspechu, aj keď je dláždená dlhou a tvrdou prácou. Je to učenlivé znamenie, ktoré sa zaujíma o všetko nové a svojim životom putuje s extrémnou dávkou inteligencie. Znameie rak je nápadité a lojálne. Ak získate priateľa raka, nezáleží, či je to muž rak, alebo žena rak no ako skutočného priateľa, bude vám oporou v každej životnej chvíli. Rak má potrebu pomáhať celému okoliu, či už ide o ľudí, zvieratá, o potreby fyzické či emočné. Je to presvedčívé znamenie a preto si ľahko získava akúkoľvek prácu po ktorej túži. Ich presvedčivosť je tak vysoká, že im pomáha v každom aspekte života. Stretnúť znamenie rak znamená stretnúť sympatického a inteligentného človeka. Zasnený, magický, no až uhrančivý pohľad je to, čo vás bude na tejto osobnosti lákať. Znamenie rak je silne emocionálne založené. Má rád umenie, domácu pohodu a miluje skvelé jedlo. Medzi rakmi nájdete tých najlepších kuchárov a nezáleží či ide o muža raka alebo je to žena rak. Muž rak rád varí profesionálne a často ho môžete stretnúť ako šéfkuchára, či nadšenca pre akúkoľvek kuchyňu. Žena rak sa venuje vareniu skôr vo svojom voľnom čase, no je v tom skutočne výnimočná. Je názoru, že šťastný muž znamená dobre nasýtený muž a tohto sa žena rak drží po celý život.

Negatívom tohto znamenia je jeho náladovosť. Hlavne v mladom veku je toto znamenie nesmierne náladové a v jednu hodinu môžete stretnúť milého a usmiatého raka, no v ten istý deň večer už plače do vankúša. Jeho náladovosť je spojená s hormonálnymi výkyvmi s ktorými znamenie rak bojuje počas celého života. Nevýhodou je, že znamenie rak má pesimistický pohľad na svet. Na všetko sa díva s pohoršením a všetko vidí buď bielo alebo čierno. Rak sa zamýšľa nad životom, no len výnimočne sa z neho skutočne teší. Trápia ho celospoločenské problémy ako je hlad, politická situácia, týranie zvierat, nedostatok vody, globálne otepľovanie... Toto všetko brzdí raka v jeho vnútornom nutkaní milovať svet. Má až prehnane racionálny pohľad na svet a niekedy ho to psychicky vyčerpáva. Znamenie rak je manipulátor. Dokáže dostať ľudí presne tam, kam potrebuje. Je to spôsobené jeho vytrvalosťou, uhrančivým pohľadom, inteligenciou a presvedčivosťou. Častokrát stojí na čele skupín a všetci ho s radosťou nasledujú. Znamenie rak miluje vodu. Najlepšie sa cíti počas slnečných a teplých dní v blízkosti vody. Pre toto znamenie je dokonca nesmierne vhodné bývať v blízkosti morí či oceánov. Častokrát sníva práve o takomto živote. Osamotený dom niekde v blízkosti mora a v náručí svojho milovaného partnera, a dieťaťa. Toto je rakova predstava o živote v ktorej ho ale častokrát ubrzdí jeho negatívny pohľad na svet.

Znamenie rak sa správa rovnako ku každému človeku. Nezáleží mu na rase či národnosti. Je toho názoru, že ľudia sú si rovní a že majú spolu nažívať len v tej najlepšej rovine. Pri cestovaní je rak tým, ktorý sa zaujíma o kultúru, stravovanie, o problémy ale aj radosti iných kultúr. Je nadšený z rozmanitosti sveta. Rak je silne kreatívne znamenie a najlepšie sa cíti práve keď vykonáva činnosť ktorá ho posúva dopredu. Po pracovnej stránke nerád stagnuje, radšej sa posunie vpred.

Znamenie rak si dáva pozor na každého vo svojom okolí. Je to nedôverčivé znamenie, ktorého priateľstvo je veľmi výnimočným. Rak si vyberá priateľov svedomito a ak mu ublížite spáli za sebou všetky mosty. Pomstí sa vám a potom ho už nikdy neuvidíte. Pomsta je pre raka skôr prejav psychického týrania, či výsmechu z osoby, ktorá im ublížila. Vedia byť však veľmi nebezpečným nepriateľom, pretože si vedia získať ľudí na svoju stranu a dokážu s ľuďmi skvele manipulovať. Sú však veľmi veľkí flegmatici a častokrát si povedia, že im ten človek, ktorý im ublížil, nestojí za nič, ani za energiu vloženú do nejakej odplaty. Rak na vás zabudne rýchlo, no vy na neho nikdy.

Toto znamenie je hlboko intuitívne a je jedným z najnáročnejších znamení zverokruhu. S hĺbkou sa starajú o svoju rodinu a o teplo svojho domova. Postarajú sa o financie, o estetickú stránku domova, o jedlo, o deti... Následkom toho však môžu trpieť nespavosťou a psychickým vyčerpaním. Rak pri sebe potrebuje partnera, ktorý mu bude oporou a pomocou, keď on už nevládze. Rak je ovládaný mesiacom a to prehĺbuje jeho magické spojenie so svetom. O rakovi si môžete myslieť že je niečim mystickým ba má sklony k čarodejníctvu a nebudete ďaleko od pravdy. Znamenie rak je nesmierne sympatické a častokrát si ho okolie nesmierne obľúbi. S ľuďmi sa lúči s bolesťou v srdci, ktorú však nik nevidí. Na urážky nereagujú, no pamätajú si ich. Nikdy vám nič nezabudnú, márne sa budete snažiť, toto znamenie nezabúda a neodpúšťa ani krivdu, ani podraz. Aj keď vám povie, že vám odpúšta, nebude to asi pravda.

Raci sa skvele uplatnia v profesii, kde sa budú o niekoho starať a využiju všetky svoje prednosti. V práci chcú využiť svoju vnímavosť, šarm, intuíciu a komunikatívnosť. Medzi rakmi nájdeme veľké množstvo spisovateľov, hercov či maliarov. Ich kreativita ich tlačí do práce, kde využívajú svoje vnútorné cítenia a snažia sa zo seba dostať maximum. Majú sklon venovať sa charite. Hlavne žena rak má skvelý cit pre vynikajúce investície. Z rakov je skvelý burzový maklér, investičný poradca, bankár či ekonóm. V ekonomických otázkach sa skvele orientujú a dokážu každému nezištne poradiť. Ak potrebujete dobrú radu kam investovať poraďte sa s rakom. Ženy sú vynikajúce realitné maklérky. Dokážu vycítiť potreby a požiadavky klienta a preto sa hodia na hocijakú pozíciu kde sa vyžaduje práca s ľuďmi. Medzi kolektívom rak nemusí byť veľmi obľúbený, no zvyčajne je jedničkou pre svjoho šéfa. Niekedy je dokonca pre svoje vedenie hrozbou, pretože častokrát prevyšuje pracovitosť a odhodlanie ostatných. Najlepšie povolania pre znamenie rak s kuchár, majiteľ hotelov, či penziónov, šéfkuchár, obchodník, učiteľ, vychovávateľ v škôlke, pracovník s realitami, burzový maklér, spisovateľ, designer, grafik, módny návrhár či programátor webov alebo aplikácii. Uplatní sa hlavne tam, kde môže využiť svoju kreativitu v kombinácii s inteligenciou a pracovitosťou. Finálna pozitívna emócia od zákazníka ho len posúva ďalej. Svoju prácu robí svedomito a zapálene. Kvôli jeho pracovnej horlivosti môže robiť chyby, ale rýchlo sa poučí a chyby už nikdy neopakuje.

Charakteristika Muž Rak

Muž rak má strach z odmietnutia a preto sa len málokedy odhodlá k prvým krokom. Chýba mu potrebná iniciatíva na to, aby zaujal opačné pohlavie. Na druhej strane dokáže ženu, ktorá sa mu páči, z diaľky pozorovať a obdivovať aj dlhú dobu predtým, než sa k niečomu odhodlá. Muž rak sa potrebuje pred prvým krokom usitiť, že nebude odmietnutý. Odmietnutie berie veľmi ťažko a preto si svoj cieľ poriadne vyhliadne pred tým, než sa vôbec prihovorí. Je to plachý muž, ktorý sa môže ostatným zdať príliš komplikovaný. Uprednostní hlavne ženu, ktorá bude skvelá matka a bude mu ideálnou ženou. Hľadá všetko v jednom. Chce aby bola jeho žena krásna, úspešná, rozumná, inteligentná, vášnivá, romantická, štedrá no aj sporivá. Stáva sa, že ani muž rak niekedy nevie, čo presne chce. Verí, že nájsť takúto dokonalú ženu sa mu podarí len ťažko a preto vidí veľa nedostatkov v ženách okolo.

Ak sa vám podarí nadviazať vzťah s mužom rakom bude vás opatrovať a splní vám všetky emocionálne túžby. Muž rak, na rozdiel od ženy raka nie je veľmi štedrý. Nerozumie tomu, prečo by mal svoje vydreté peniaze investovať napríklad do novej kabelky po ktorej jeho partnerka túži. Môže sa dokonca stať, že sa rozhodne ísť na dovolenku sám len aby nemusel platiť cestu aj partnerke. V tomto smere je rak skutočne komplikovaný. Peniaze si chráni a šetrí na to, aby zabezpečil čo najväčšie pohodlie rodine po ktorej túži. A v tomto prípade mu to netreba zazlievať. Svojej manželke a deťom dopraje skutočne všetko, čo budú potrebovať. K financiam sa však naďalej správa veľmi zodpovedne. Muž rak častokrát zanecháva svojím deťom štedré dedičstvo, no on sám si peniaze počas života veľmi neužíva. Po emočnej stránke je to však skutočne veľkorysý partner. Hľadá niekoho s kým strávi celý svoj život a bude s ním zdieľať každý životný okamih.

Ak sa muž rak zamiluje tak miluje len a len jedinú ženu. Snaží sa naplniť jeho vysnené ideály o žene. Hľadá skôr vílu či princeznú, ktorá ho očarí zakaždým, keď sa bude k nemu blížiť. Veľmi ho okúzľujú ženy, ktoré mu do života vnesú niečo magické a nevídané. Má rád klasickú krásu a žena ho istotne nenaláka na výrazný makeup alebo nevyberaný slovník. Muž rak vám bude dokonca skvelým priateľom, ktorý vás rád vypočuje a povzbudí.

Muž rak miluje dotyky. Ak sa ho snažíte potešiť v sexuálnej oblasti venujte mu milióny dotykov. Miluje jemné dotyky, či bozky po krku. Najviac na žene obdivuje prsia a zadok. Užíva si iba jedinú ženu a tej sa venuje dostatočne na to, aby ju dokázal uspokojiť počas jednej noci aj niekoľkonásobne. Je to milenec, ktorý vás privedie do magickej rozkoše a ukáže vám nové dimenzie milovania. Ak s ním chcete zažiť niečo nové nebojte sa mu povedať o vaších predstavách. Bude nadšený všetkým novým čo do jeho života v tejto oblasti prinesiete.

Charakteristika Žena Rak

Žena rak je kúzelná žena, ktorú sa vám nepodarí len tak ľahko spoznať. Rak je veľmi ženské znamenie a žena rak je nesmierne okúzľujúca a ženská. Od svojho partnera, či od záujemcu, chce vždy počuť aká je krásna a výnimočná. Ocení ak pochválite hlavne jej vnútorné kvality, no uškrnie sa aj pri lichôtke ohľadom jej zovňajšku. Žena rak si je nesmierne vedomá svojich kvalít a tým, že ju nejeden muž uprednostní pred ostatnými ženami. Dokáže to tak, že vyžaruje neskutočnú túžbu starať sa, milovať a pomáhať. Nejeden muž tak vycíti, že táto žena bude skvelou matkou, opatrovateľkou, kuchárkou a aj milenkou.

Žena rak sa cíti najlepšie v pohodlí svojho domova. Necíti sa dobre na mieste kde je priveľmi veľa ľudí a svoj čas radšej venuje svojej rodine ako večierkom. Je rada stredobodom pozornosti ale iba svojou inteligenciou a umom. Nerada sa oblieka veľmi vyzývavo a neuvidíte na jej tvári ani tony makeupu. Je radšej sama sebou a najlepšie vyzerá prirodzene. Žena rak nehľadá nikoho kto by ju poučoval, chce pri sebe človeka, ktorý by ju vypočul a povzbudil. Nerada rozoberá svoje najvnútornejšie emócie a to dokonca ani so svojím partnerom či rodinou. Jej najhlbšie vnútro býva jej vlastným tajomstvom a nikomu sa celkom neotvorí. Vypočujte ju, povzbuďte ak má problémy, povedzte jej, že má pravdu, no jej problémy nikdy veľmi nerozoberajte. Jej rôzne nálady majú častokrát na svedomí tisícky iných vecí, nie práve muž. Žena rak je utrápená cez pocity osobného neúspechu, celosvetových problémov, a až niekde na konci je rozmýšľanie o problémoch so svojim mužom.

Žena rak vie očariť snáď každého muža. Aj keď ho nejakým zázrakom neočarí na prvý pohľad, postupne, keď ju spozná si ju zamiluje. Je to častokrát osudová žena, na ktorú muži nevedia zabudnúť. Vedia zo seba urobit skutočnú ženu a vzrušujúci sexuálny objekt, ktorý lahodí mužom. Žena rak miluje dotyky. Rada poskytne mužovi masáž a miluje tiež, ak sa muž dotýka každej časti jej tela. Miluje striedanie sexuálnych polôh a chce sa úplne celá odovzdať sexuálnemu zážitku. Má rada rôzne experimenty, no nemá moc rada drsný a agresívny sex. Je sexuálne veľmi aktívna a na tieto zážitky s ňou sa len ťažko zabúda. Ak však od nej muž vyžaduje iba sex nebudú si rozumieť. Láska je pre ňu omnoho podstatnejšia ako len ukojenie svojich zvieracích túžob. Ak ju podvediete čakajte rovnakú odplatu. Vráti vám to aj keby jej to malo byť nepríjemné. Táto žena vám to nikdy neodpustí a ublíži vám omnoho viac ako ste ublížili vy jej. Ak ju citovo podrazíte a podvediete ju stratíte tú najlepšiu ženu vo svojom živote. S touto ženou sa nezahrávajte, nebudete ani tušiť ako, no ona vycíti, že ste jej boli neverný. Ak sa jej však odovzdáte a budete jej verný, žena rak sa vám odmení láskou, vášňou, starostlivosťou a bude tou najlepšiou matkou na svete. Jej hlavná podmienka vo vzťahu je vernosť, láska a dôvera.

Charakteristika znamenia rak - Zdravie

Rak sa celý život teší dobrému zdraviu. Cesta k zdraviu raka je častokrát podmienená nájdením svojej vnútornej pohody a vyrovnanosti. Preto sa rak, hlavne v staršom veku môže dostať do omnoho lepšej zdravotnej kondícii v akej bol v mladom veku. S postupom času sa znamenie rak naučí robiť so svojou energiou a pod vplyvom silného mesiaca sa s vekom zlepšuje aj jeho zdravie. Horšie je na tom po psychickej stránke. Znamenie rak často siaha po antidepresívach, pretože svet vidí v čiernych farbách. Zarmúti ho akákoľvek nespravodlivosť vo svete a jeho osobné problémy, či neúspech ho dokážu psychicky prevalcovať. Po tomto období zas nastanú dni, kedy je znamenie rak plné energie a doženie aj to, čo počas obdobia psychickej nepohody zanedbal. Rak má lavne žalúdočné problémy a môže trpieť zvýšeným tepom či srdcovými problémami. Ženy si musia dávať pozor na rakovinu prsníka a problémy s maternicou. Trápi ich aj bolestivejšia menštruácia. Znamenie rak potrebuje dostatok pohybu a pocit vyrovnania vo svojom živote. Láska im pomáha aj s prekonávaním zdravotných problémov, hlavne tých po psychickej stránke. Dôležitý je pre raka pitný režim. Znamenie rak by sa malo vyhýbať alkohou a starať sa o svoje zuby, ktoré ich tiež počas života potrápia. Proti zubnému kazu pomôže rakovi žuvanie antibakteriálneho klinčeka, ktorý sa dáva ako prísada do perníkov.

Charakteristika znamenia rak - Láska

Rak je nesmierne emotívne znamenie a pocity sú pre neho to najdôležitejšie. Budú vám prejavovať svoju jemnosť a lásku kedykoľvek budete chcieť či potrebovať. Nenechajú vás trpieť a budú sa o vás starať niekedy až s prehnanou starostlivosťou. Rak je verné znamenie, ale... Musíte si dávať pozor na to, aby ste toto znamenie nesklamali. Ak zistí, že flirtujete s inou ženou bude zle. Ak zistí, že ste ju podviedli s niekym iným, tak vy o tom ešte neviete, ale nastanú pre vás temné časy. Toto znamenie sa postará o to, aby ste trpeli oveľa viac ako ono. Znamenie rak vám zradu nikdy neodpustí. Možno sa nikdy ani nedozviete, že vaša nevera bola odhalená, no rozchod, ktorý nastane z jej strany bude pre vás nezabudnuteľný. V tom negatívnom zmysle. Ak vás chce rak opustiť zamyslite sa nad sebou. Väčšinou ste to práve vy, kto je na vine. Rak sa nerozchádza s človekom, do ktorého sa zamiloval iba tak, z rozmaru, či bez príčiny.

Muž rak a žena rak sú znamením, ktoré nedokáže prejaviť iniciatívu. Nie je pre nich teda ľahké nadviazať sexuálny vzťah. Hľadajú, až kým nenajdú partnera, ktorý dokáže, aby sa cítili pokojní, chránení a slobodný. Ak chcete aby vás muž rak, žena rak milovali počas celého života, buďte iniciatívny a milujúci. V láske a v živote dáva prednosť tradičným hodnotám a až starodávnej láske. Úplne sa do vás zamiluje ak jej alebo jemu pošlete zamilovaný list ako zo starých romantických filmov. K znameniu rak sa najviac hodí znamenie býk a kozorožec. Najnevhodnejším partnerom pre znamenie rak je blíženec a strelec.

Znamenie Rak a významné osobnosti

Znamenie rak je známe svojou tvorivosťou, inteligenciou a citlivosťou. Zoznam známych osobností v znamení rak je skutočne pestrý. Rak sa môže stať čímkoľvek ak sa pre vec dostatočne zapáli. Medzi mužmi z radu celebrít znamenia rak nájdeme herca Toma Hanksa, ktorý sa narodil 09.07.. Ďalšou významnnou osobnosťou je Tom Cruise, Robin Williams, charizmatický Vin Diesel, Harrison Ford, Sylvester Stallone, Will Ferrell, Tobey Maguire, či Matthew Lewis. Raka nájdeme aj medzi charizmatickými ženami, ktoré sú populárne po celom svete a častokrát sú spájané s trochou magického šarmu vo svojom živote. Znamenie rak sa má vo svojom srdci lásku a magický šmrnc im srší z pohľadu a preto sa niet čo čudovať, že medzi známe račice patrí Meryl Streep narodená 22.06.. Ďalšími populárnymi ženami sú Ariana Grande, Selena Gomez, Nicole Scherzinger, Michelle Rodriguez, Liv Tyler, Candice Patton, Jessica Simpson či ikonická a nezabudnuteľná Pamela Anderson.

Horoskop znamenie Rak

Prečítajte si denný horoskop, horoskop týždenný pre znamenie rak či celomesačný horoskop pre znamenie rak, ktoré nájdete hore nad týmto článkom. Staňte sa tiež fanúšikom našej Facebookovej Stránky a prečítajte si každý deň novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia. Objavte tiež tajomstvá, ktoré vám tento rok nadelí ročný horoskop a pripravte sa na všetko, čo vás tento rok čaká.


Charakteristika ďalších znamení zverokruhu


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Kontakt: Ak chcete dostávať denne Horoskop na dnes, napíšte nám vaše znamenie na horoskop.vestenie@gmail.com

Prajeme vám veľá lásky a spokojnosti, váš Horoskop & Tarot


Charakteristika znamenie Rak