Charakteristika Znamenia Kozorožec

charakteristika a horoskop znamenie kozorožec

ZNAMENIE Kozorožec


Charakteristika znamenia Kozorožec v skratke

Narodeniny: 22 December - 19 Január

Planéta: Vládnucou planétou znamenia je planéta Saturn.

Element: Pre znamenie Kozorožec je vládnucim elementom Zem.

Povaha: Hlavná povahová črta znamenia je flegmatická povaha.

Silné stránky: Kozorožec je zodpovedný typ človeka. Oplýva tvorivou činnosťou. Niekomu sa môže zdať nesmierne ctižiadostivý a šplhajúci sa za svojím cieľom. Je to spoľahlivé znamenie, ktoré je známe múdrosťou, rozhodnosťou a šetrnosťou. Toto znamenie sa môže zdať trochu uzavreté.

Nedostatky: Nedostatkom tohto znamenia je jeho odmerané správanie. Osamelé pocity sú tiež nedostatkom znamenia pretože bývajú nesmierne smutné. Kozorožci trpia tiež nedostatkom sebadôvery no kompenzujú to okázalým správaním.

Postava: Ľudia narodení v znamení kozorožca majú chudú a vysokú postavu. Ich postava je až takmer kostnatá a chodza je typická opatrnosťou. Majú výrazné lícne kosti a zvyčajne úzke pery.

Šťastný deň: Šťastným dňom kozorožca je nedeľa. Tento deň je pre kozorožca ako stvorený na relax, oddych a venovanie sa svojim obľúbeným činnostiam.

Nepriaznivý deň: Nepriaznivým dňom kozorožca bude sobota. V sobotu je lepšie vyhnúť sa dôležitým rozhodnutiam a vytváraniu sporov v rodine, či partnerskom živote.

Kameň znamenia: Ak chcete potešiť znamenie Kozorožec obdarujte ho šperkom s ametystom alebo granátom. Jeho trpezlivú povahu podčiarkuje pravé krásny ametyst. Potešíte ho tiež výnimočným ónyxom a žena kozorožec je očarená čiernym diamantom.

Zdravie: Kozorožec je nesmierne ctižiadostivé a rozhodné znamenie. Najčastejším zdravotným problémom tohto znamenia sú problémy so zažívaním a zhoršený metabolizmus. Kozorožci si musia dávať pozor tiež na kožné problémy, na alergie či ekzémy. Kozorožec musí do svojej stravy zaradit vitamín C a potraviny, ktoré tento vitamín obsahujú vo zvýšenej koncentrácii.

Farba: Znamenie Kozorožec ovplyvňuje hlavne tmavomodrá a tmavohnedá farba. S tmavomodru sa cíti naozaj luxusne a výnimočne. Kozorožec by sa mal obklopovať pomerne tmavšími odtieňmi modrej a hnedej farby.

Kam vycestovať: Na cestovanie by si mali zvoliť krajiny Island, Mexiko, India.

Šťastné čísla: Šťastnými číslami kozorožcov sú 2, 16, 33

Rozprávaná Charakteristika Kozorožec, Muž Kozorožec, Žena Kozorožec

Veľká Charakteristika znamenia Kozorožec

Kozorožec bol v dávnej mitológii považovaný za to najdôležitejšie znamenie. Toto znamenie je vytrvalé a húževnaté. Kozorožec je majstrom prežitia a dokáže sa o seba postarať aj v ťažkých podmienkach. Jeho vládnuca planéta Saturn mu dodáva silu na obetu a samostatnosť. Táto planéta však dodáva kozorožcom aj pocit osamenia a niekedy pocity menejcennosti. Kozorožec má pevnú vôľu a veci neberú na ľahkú váhu. Každý svoj krok si dobre premyslia predtým než konajú. Je to premýšľavé a inteligentné znamenie a patrí k najneústupnejším znamením z celého zverokruhu. Jeho trpezlivosť je tiež jednou z jeho výnimočných pozitívnych vlastností. Vo vzťahu k okolu býva kozorožec znamenie ktoré koná s rezervovanosťou.

Kozorožec má triezvu myseľ s jasným myslením. Kozorožci majú zmysel vďaka ktorému dokážu vycítiť každé prichádzajúce riziko a preto je skvelým radcom. Toto znamenie je stelesnením stability a diplomatického konania. Nie sú dobrí rečníci, boja sa toho, že budú mať prejav a budú musieť improvizovať. Ak okolie kozorožca zle príjme, alebo má len taký pocit, uzavrie sa do seba a chce tráviť čas osamote. Na okolie pôsobí znamenie kozorožec skôr utiahnuto a nevýrazne bez nejakých výraznejších ambícií, no naozaj to tak nie je. Vo vnútri majú presne naplánované svoje kroky k úspechu.

Znamenie kozorožec má schopnosť riešiť každú negatívnu správu s chladnou hlavou, rozvážne a húževnato. Ich pracovitosť je skutočne obdivuhodná a svedomito pristupujú ku každej pracovnej príležitosti. Kozorožec sa v práci môže javiť až šialenou ctižiadostivosťou a túžbou po moci. Toto znamenie je ochotné si vybudovať vysnívaný kariérny rast za každú cenu. Budúcnosť je im otvorená, no veľmi sa jej obávajú. Majú strach z budúcnosti a zameriavajä sa skôr na budovanie prítomnosti a učeniu sa. Toto znamenie má sklon upadať k depresívnym náladám a temným myšlienkam. Ak však prekonajú tento negativizmus svet je im otvorený a po miernom poklese u nich vždy nasleduje čas optimistických nálad. Optimistický postoj im častokrát po miernej depresii vydrží naozaj dlho, kým zas upadnú do svojich temných myšlienok. Kozorožec je spoločenský tvor a potrebuje sa pohybovať medzi ľuďmi a v spoločnosti.

Znamenie kozorožec je skutočne pracovité. Ak si nájde povolanie, ktoré mu vyhovuje, stáva sa doslova fanatickým pracantom. Ich túžba po moci ich neustále ťahá dopredu a práca je im snáď tým najdôležitejším v živote. Kozorožec sa vie jednoducho vyrovnať s neúspechom a to vďaka ich dôkladnosti a húževnatosti. Neúspech rýchlo nahradia niečim naozaj úspešným, aby tak zabudli na to, čo pokazili. Aj keď sa to nestáva často. Toto znamenie je najvhodnejšie ako vedúci kolektívu, fyzik či astronóm. Niektorých jedincov tohto znamenia už od malička ťahá poznanie po svete mimo našej planéty a preto sa zaujímajú o hviezdy a vesmír. Takto sa postupne začínajú zaujímať o matematiku, fyziku a geológiu. Muži sa vedia uplatniť aj ako baníci, pretože majú skvelú fyzickú kondíciu. Aj v štátnej službe či politike sa bude tomuto znameniu dariť. Žena bude pracovať ako herečka, sekretárka či úradníčka. Čo sa týka peňazí majú v tom jasno. Nemyslia veľmi na budúcnosť a zarobené peniaze si udržiavajú na účte alebo jednoducho doma v skrini, či pod vankúšom. Vedia sa postarať o finančné transakcie a kozorožec je skvelé znamenie na prácu s rodinnými financiami a domácim rozpočtom. Znamenie kozorožec sa postará o zaplatenie účtov na čas a dokonca vie zabezpečiť aj peniaze na to, aby všetko fungovalo tak ako má.

Charakteristika Muž Kozorožec

Muž kozorožec nepočuje slovo nie. V láske je doslova neodbytný a vaše nie chápe skôr ako možno alebo áno. Pocit lásky je pre kozorožca skutočne dôležitý ba až životne dôležitý. Je ťažké zbaviť sa ho a zavrieť pred ním dvere, aj keď v láske či v milostnom živote je skutočne egoistické znamenie. Je to však trochu sebecký milenec a v spálni ho zaujíma skôr odvedená práca ako uspokojenie partnerky. Muž kozorožec býva častokrát nie veľmi sexuáne skúsený no nenávidí keď ho odmietnu. Toto znamenie nenávidí klamstvo a ak nie ste s niečim spokojná je potrebné mu to povedať. Úprimnosť oceni a bude sa snažiť na svojich nedostatkoch pracovať.

Ak mu budete oporou a pravdivo mu vyznáte svoje city bude vám veľkou podporou a bude vám vďačný. Kozorožca zaujíma istota v pocitoch a v citoch. Od partnerky očakáva úplnú oddanosť a lojálnosť. Rád príjma citové prejavy a dočkáte sa od neho aj nežných vyznaní lásky. Flirtovanie nie je nič pre sexuálne plachých kozorožcom. Ak kozorožec nájde ženu ktorá mu vyhovuje už nechce žiadnu inú. Do svojej lásky vkladá hlboké city a celú svoju dušu. Nie je to typ na búrlivé párty a radšej si užíva teplo domova a pohodu so svojou milovanou osobou.

Kozorožec je vo svojich pocitoch, napriek túžbe po láske, veľmi opatrný. Často trvá dlho, kým vyzná svoje pocity svojej vyvolenej. Nebudete sa s ním dokonca ani počas dlhých zimných večeroch nudiť. Aj z odpočívania pri krbe vie kozorožec urobiť skutočný zážitok. Nikdy si neláme hlavu nad tým, aby ohúroval mladé dievčatá, skôr sa zameriava na získavanie lásky. Kozorožec má svoj cieľ nie len vo vzťahu ale ak si za cieľ vyhliadne aj vytúženú ženu je takmer nezastaviteľný. Napriek týmto snom o dokonalej partnerke a manželke je kozorožec nohami pevne na zemi. Nepodlieha snom a šialeným predstavám o dokonalej princeznej.

Ak sa pre vás kozorožec rozhodne, svoje city prejavuje veľmi opatrne a trochuopatrne. Ak vás zaujalo toto znamenie, muž kozorožec, musíte vaše spoločné stretnutia pretvoriť na náhodné osudové stretnutia. Muž kozorožec potrebuje od ženy cítiť, že je jeho osudnou láskou. Musí vás všade vidieť, počuť o vás a musí vidieť že ste naklovená pokojnému rodinnému životu. Muž kozorožec nevyhľadáva rýchle sexuálne úlety a ľúbostné dobrodružstvá. Napriek tomu, že je to romantik má sklon nájsť si partnerku, ktorá ho finančne zabezpečí. Hľadá si osobu, ktorú si môže vziať doslova zo svojej vypočítavosti. To je problémom jeho pragmatickej povahy. Kozorožec si vo veľkej miere zakladá na hmotných statkoch, no nechce sa o to sám starať. Ak máte záujem o muža kozorožca budete musieť prispievať do rodinného rozpočtu.

Muž kozorožec sa môže zdať ako neskúsený a opatrný milenec no ženu poteší hlavne svojou vytrvalosťou. Bude sa snažiť dopriať vám všetko po čom túžite. Romantickú a dlhú predohru skutočne miluje. Po tejto časti sa dôkladne venuje každému kúsku vášho tela a dovedie vás do skutočnej rozkoše. Ešte lepší sex s ním zažijete keď sa do vás zamiluje. Ak ho zahrniete komplimentmi muž kozorožec sa vás už nikdy nebude chcieť vzdať. Tento muž požaduje od vás skutočne veľa a môže sa zdať že dáva málo, no ak ho uvidíte v tom lepšom svetle aj on sa bude tak vidieť.

Charakteristika Žena Kozorožec

Žena kozorožec býva náruživá milenka. Možno jej chýba trocha odvahy na nemravnú spodnú bielizeň či hriešne myšlienky je otvorená tomu učiť sa. Je nesmierne sexuálne príťažlivá a aj to jej pomáha splniť si cieľ, ktorý si v otázke lásky vytíčila. Žena kozrožec túži po zväzku s takým partnerom, ktorý má dostatočné množstvo financií. Od partnera očakáva, že ju finančne zabezpečí a prinesie do jej života pohodu v oblasti finančných záležitosti. Nie je vylúčené, že práve z ženy kozorožca sa stávajú takzvané zlatokopky. Krásne a príťažlivé ženy, ktoré si svojho milenca volia hlavne na základe jeho finančných pomerov. Žena kozorožec kráča pevne po zemi a nasleduje svoje inštinkty.

Žena kozorožec očakáva od muža, že ju bude neustále uisťovať o tom aká je krásna a neodolateľná. Vyžaduje neustálu pozornosť zo strany svojho partnera. Svojou chladnou povahou láka mužov, ktorí milujú nedostupné ženy. No pozor, žena kozorožec môže muža svojou krásou a vášnivou povahou priviesť až do šialenstva. A ona sa vyžíva v tom, že má nad vami prevahu. Život s ňou je komplikovaný no ak sa vám raz podarí aby vám prejavila svoje city, už nikdy nebude mať záujem o iného muža. Iba ak by bol skutočne bohatý a zabezpečený v kombinácii s nádherným zovňajškom.

Ak ju chcete získať musíte byť neodbytný a musíte po nej skutočne túžiť. Ak to žena kozorožec vycíti a zamiluje sa do vás, máte vyhraté. Ak už tvoríte pár so ženou kozorožcom a tá sa do vás hlboko zamilovala, môžete od nej očakávať šialenú lásku. Stratí pre vás hlavu a urobí hrubú čiaru za svojim doterajším životom. Všetko bude robiť iba pre vás a pre vašu lásku. Ak budete mužom, ktorý sa o ňu bude starať citovo ale aj finančne bude s vami do konca života. Zabezpečí vám pekný a útulný domov a žena kozorožec bude stále upravená a krásna. A to aj po dlhých rokoch manželstva. Nezabúdajte však, že hľadá partnera, ktorý naplní všetky jej potreby a požiadavky. Na mužovi ju najviac vzrušuje sila a autorita.

Charakteristika znamenia kozorožec - Zdravie

Ako sme už uviedli v časti krátka charakteristika znamenia kozorožec tieto znamenia sú náchilné na časté zažívacie problémy. Pre nich je vhodné zamerať sa na príjmanie dostatočného množstva vlákniny vo forme zeleniny. Vlákninu si môžete kúpiť aj v práškovej podobe v lekárni. Povzbudí to vaše trávenie a prečistí celý tráviaci systém. Kozorožec by si mal dávať pozor aj na problémy s metabolizmom. Hlavne v neskoršom veku je toto znamenie náchylné na nárast hmotnosti. Do jedálnička by mali zaradiť viac zeleniny, ktorá obsahuje potrebné vitamíny. Vitamín C je nesmierne dôležitý pre toto znamenie. Kožné choroby môžu kozorožcov tiež potrápiť. Ak trpíte kožnými ochoreniami navštívte lekára, ktorý vám poradí v tom, kde sú príčiny týchto ochorení. Pravdepodobne máte nejakú alergiu, ktorá sa môže vyskytnúť aj počas života. Dávajte si tiež pozor na svoje chodidlá vo verejných priestranstvách, napríklad na plavárni, telocvični a podobne. Môžete sa stať obäťou nepríjemných bradavíc, ktorých sa budete veľmi ťažko zbavovať.

Charakteristika znamenia kozorožec - Láska

Znamenie kozorožec miluje hlboko. A z celého srdca. Ak sa vám ho teda podarí opantať bude pre vás skutočnou oporou a postupom času aj skvelým milencom. Kozorožec je nesmierne romantické znamenie, ktoré potrebuje od svojej vyvolenej, či od vyvoleného cítiť dostatok lásky. Nešťastná láska môže pre kozorožca znamenať dokonca zhoršenie zdravotného stavu. A nie len psychického. Kozorožec prežíva nešťastie v láske skutočne intenzívne a môže si týmto stavom vyvolať dokonca aj rôzne ochorenia, keďže sa prestane starať o svoje stravovanie, pitný režim a upadá do depresie. Kozorožec má prijémnú povahu, miluje skutočne verne a oddane. S kozorožcom nezažijete intenzívne milostné splanutie, no toto znamenie vám bude stále veľkou oporou. Láska je pre kozorožca životne dôležitá. Znamenie častokrát nad láskou premýšľa a predstavuje si so svojou polovičkou tie najromantickejšie zážitky. Vhodným partnerom pre znamenie kozorožec bude znamenie ryby, býk a panna. Nevhodným znamením je tvrdohlavý baran, či zasnený rak. Skutočne nevhodnou polovičkou pre znamenie kozorožec sú večne váhavé váhy.

Znamenie Kozorožec a významné osobnosti

Medzi kozorožcami nájdeme množstvo významných mien. Azda najznámejší kozorožec medzi nami bol fenomenálny Stephen Hawking. Pre vedu znamenal mnoho a bol tiež jedným z korožcov. Silná a ikonická Johanka z Arku bola tiež narodená v tomto znamení. Manželka bývalého prezidenta USA, sympatická Michelle Obama sa narodila 17 januára 1964 a preto patrí medzi znamenie kozorožec. Medzi ďalšie neodolateľné ženy tohto znamenia patria Holland Taylor - Evelyn z dva a pol chlapa, Ellie Goulding, Kate Moss, Dolly Parton či Irina Shayk. 05.01.1975 sa narodil tiež herec a podľa istého denníka najsexi muž na svete Bradley Cooper. Ďalšími mužskými kozorožcami sú Jared Leto, Elvis Presley, Ricky Martin, Nicolas Cage, Jim Carrey, Jude Law, Orlando Bloom či Mel Gibson.

Horoskop znamenie Kozorožec

Prečítajte si denný horoskop, horoskop týždenný pre znamenie kozorožec či celomesačný horoskop pre znamenie kozorožec, ktoré nájdete hore nad týmto článkom. Staňte sa tiež fanúšikom našej Facebookovej Stránky a prečítajte si každý deň novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia. Objavte tiež tajomstvá, ktoré vám tento rok nadelí ročný horoskop a pripravte sa na všetko, čo vás tento rok čaká.


Charakteristika ďalších znamení zverokruhu


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Prajeme vám veľá lásky a spokojnosti, váš Horoskop & Tarot


Charakteristika znamenie Kozorožec