Srdcová Čakra


Štvrtá čakra - Srdcová čakra

Srdcová čakra je 4. čakrou v poradí. Ako naznačuje už názov tejto 4. čakry, srdcová čakra je umiestnená v strede hrudnej kosti. V predchádzajúcich článkoch sme si povedali o tom, čo sú čakry , a vysvetlili sme si prvé čakry. Spoznali sme prvú čakru - zemskú čakru, a následne sme sa zoznámili s 2. čakrou - sakrálnou , ale tiež s čakrou solar plexus . V tomto článku si predstavíme štvrtú čakru, srdcovú čakru, ktorá leží v úplnom centre všetkých čakier.

Keďže štvrtá, srdcová čakra sídli v strede čakier, je stredobodom schopnosti ponúkať bezpodmienečnú lásku. K tomu, aby sme prijali seba samého, je nutné mať túto čakru v harmónii. Čo predstavuje srdcová čakra? Schopnosť dávať a prijímať lásku. Uvedená čakra je častokrát zranená, a preto výrazne ovplyvňuje energiu lásky u viacerých ľudí. Ovplyvňuje nielen lásku, ale aj celkové blaho. Vplýva na to kým sme, ako ponúkame lásku, a ako lásku prejavujeme.

Aby sme sa dokázali stotožniť so súcitom, láskavosťou, a aby sme vedeli prijať lásku do života v čistej podobe, je nutné poznať, ako srdcová čakra ovplyvňuje energiu, a celkové blaho. Je vhodné naučiť sa s ňou pracovať, musíme ju vedieť odblokovať, starať sa o ňu. Aby sme viac neboli pohltení záplavou negatívnych emócií, poznajme spôsoby na to, ako sa starať o srdcovú čakru.

Veštkyňa prináša aj Dnešný Horoskop Zadarmo. Čo vás dnes čaká?

Ako sa prejavuje Zablokovaná Srdcová Čakra?

Ak je srdcová čakra zablokovaná cítime mnoho negatívnej energie. Negatívna energia súvisí hlavne s láskou, s emóciami. Zablokovaná srdcová čakra blokuje prejav lásky voči ostatným, pochopenie, a prejavovanie emócií. Prejavuje sa prostredníctvom psychického bloku, ale aj fyzických bolestí.

Ak teda cítime, že emócie sú pohltené záplavou negatívnych vibrácií ,a nevieme sa triezvo pozrieť na vlastný život je jasné, že srdcová čakra je blokovaná. Pocity smútku a osamelosti sú tými, ktoré prináša narušená 4. čakra, a tak môže spôsobiť nielen psychické problémy, ale aj fyzickú bolesť, ktorá pramení zo smútku, odmietnutia, bolesti srdca alebo osamelosti. Táto čakra je však taká silná, že jej blokovanie môže viesť aj k fyzickým problémom srdcového charakteru, k bolesti chrbta, krčnej chrbtice a krížov, ale aj k dýchacím ťažkostiam.

Každý človek určite túži po tom, aby boli jeho najbližšie vzťahy priaznivé. Niekedy sú emócie okolo nás v disharmónii, za čo môže blokovaná srdcová čakra, kvôli ktorej prejavujeme neagtívne emócie. Žiť život bez odblokovanej srdcovej čakry by znamenalo, že prídeme o všetku radosť zo vzťahov, z pochopenia, z našich vlastných emócií. Nevieme akceptovať vzťahy nás samých, vzťah so sebou samým, a máme pochybnosti o tom, že v živote nájdeme skutočnú lásku či porozumenie. .Za všetky negatívne pocity, ktoré súvisia s naším osobným životom teda pravdepodobne môže poškodená srdcová čakra. Ako ju však dostať do rovnováhy, a ako ju liečiť?

Online Veštenie Tarotom - Karta Dňa vás nasmeruje na správnu cestu.

Odblokovanie, odomknutie, či vyváženie Srdcovej čakry

Ako odblokujem Srdcovú čakru?

Dosť bolo smútku, a problémov, ktoré nám spôsobuje túžba milovať, a byť pochopený. Vďaka otvoreniu srdcovej čakry sa vám predstavia nové pocity, a nový spôsob života, ktorý je pre mnoho ľudí, ktorí vedia pracovať so zablokovanou čakrou, prirodzený. Títo ľudia sa tešia z radosti, z vyrovnaných vzťahov, krásnych emócií, ktoré vedia prejaviť voči ostatným.

Liečba srdcovej čakry nie je náročná. V prvom rade je vhodné zamerať sa na liečenie tejto čakry prostredníctvom farieb. Zablokovaná srdcová čakra, ktorá sa prejavuje sklamaním, ale aj zlomeným srdcom, si žiada zelenú farbu, ktorá je s čakrou srdca spojená.

4. srdcová čakra sa označuje aj ako zelená, a tak je vhodné do domácnosti, alebo do svojho pracoviska umiestniť doplnky zelenej farby, ktoré jednoznačne pomáhajú zelenej čakre k jej uzdraveniu a harmonizácii. Ak cítite akútny vplyv blokovanej srdcovej čakry vo vašom živote nezabudnite do svojho šatníka doplniť oblečenie zelenej farby, a toto oblečenie noste aspoň raz týždenne, aby ste dopriali čakre sviežosť a slobodu.

Hlavným návodom na to, ako vyliečiť srdcovú čakru je však otvorenie vlastného srdca voči ostatným. Do stravy je vhodné zaradiť aj zelené potraviny, ako špenát alebo kel, a pomôcť môže aj zelený čaj. Čakra, ktorá je zodpovedná za lásku, vnútorný pokoj a radosť je správne otváraná aj vďaka aromaterapii. K otvoreniu srdcovej čakry pomáha vôňa pomaranča, levandule, santalového dreva, ale aj čistá, krásna vôňa bieleho jazmínu.

Horoskopy Odhaľujú viac o tom, kam smerujeme. Týždenný Horoskop predpovedá lásku, zdravie i finančnú blízku budúcnosť.

Ďalšie tipy k rovnováhe Srdcovej čakry

Celkové porozumenie a lásku do života každého znamenia zverokruhu teda prináša otvorená srdcová čakra, o ktorú sa učíme správne starať. Okrem techník, ktoré sme si uviedli v predchádzajúcom odseku tohto článku sa však čakra lieči ešte nasledujúcimi spôsobmi, kedy sa spájame nielen so sebou samým, ale aj s pochopením ostatných.

Každá čakra, ktorá je umiestnená na našom tele, každá zo 7 čakier, má svoju frekvenciu, ktorú môžu ovplyvniť aj liečivé kamene. Každý liečivý kameň však pôsobí na inú oblasť života, na inú čakru. Ak chcete liečiť srdcovú čakru vyberte si kryštály, ktoré ju správne odblokujú.

Môžete siahnuť po nefrite, alebo po zelenom kalcite, alebo po zelenom avanturíne, čo sú kamene podporujúce srdcovú čakru. Prilákajte energiu lásky a pochopenia do vášho života prostredníctvom uvedených liečivých kameňov. Umiestnite ich do kabelky, domácnosti, kancelárie. Všade tam, kde sa najčastejšie zdržiavate a na miesta, ktoré nosíte pri sebe.

Rovnako ako starostlivosť o emócie, aj fyzické cvičenie pomáha odblokovať srdcovú čakru. Cvičte jogu a učte sa meditovať. Jogové pozície, ako je napríklad pes smerujúci nahor dokáže otvoriť naše srdce, a dokáže nás naučiť tomu, ako správne chápať seba samého. Meditácia je podobná modlitbe. Hlboký nádych a výdych spojený so súcitnou mantrou, ktorú opakujete pri meditácii pomáhajú zosúladiť energiu s láskou a so srdcovou čakrou.

Nedívajte sa viac negatívne na lásku aby bola srdcová čakra zdravá. Vnímajte pozitívne vibrácie tejto energie, ktorá je považovaná za najsilnejšiu energiu okolo nás. Srdcovú čakruvyliečite tak, že sa správne postavíte k vašim emóciám. Otvorte sa láske. Nevyhnutnosťou pre zdravú srdcovú čakru je odpustenie ostatným aj sebe samému. Majte otvorené srdce, myseľ a uvedomte si, že pre zdravú 4. čakru je potrebné vpustiť viac lásky a súcitu do života.

Poznajte Tarotové Karty a ich význam v živote. Tarot Online ponúka Týždenné, Denné veštenie a tiež Áno/Nie Veštenie Tarotom.

Poznajte Všetky Čakry a ich liečenie

O tom, čo sa stane ak je Srdcová čakra zablokovaná, nevyrovnaná, alebo poškodená, si prečítajte v zozname siedmych čakier. Čakry, Astrológia a Zverokruh sú bránou do poznania seba samého. Link na čakry nájdete aj dolu, kde si môžete vybrať tie, ktoré vás zaujímajú, alebo využite túto navigáciu:

Prinášame vám tiež informácie o tom čo sa stane, keď je čakra zablokovaná, a ako cítite tento blok na vašom tele, na vašej energii a na vašom psychickom zdraví. Dozviete sa tiež, aké kroky by ste mali podniknúť k tomu, aby boli vaše čakry opäť v kondícii. Spoznajte viac i o Znamaniach Zverokruhu aby ste vedeli dokonale pracovať s vašou energiou.

Aby sme totiž rozumeli našim energiám je nevyhnutné poznať vlastné znamenie Zverokruhu. Článok Zverokruh vám povie viac o vás samých, energiách a budúcnosti.

Vyskúšajte Tiež Horoskopy:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com