Znamenie Býk

Kedy prebieha sezóna Býka?

Začiatkom sezóny Býka je obdobie teplejšieho jarného Slnka. Baran je pevné znamenie, čo znamená, že jeho narodenie sa datuje v čase, keď je ročné obdobie vo svojom trvaní. Z pohľadu ročného obdobia sú veci stabilné. V prípade dátumu Býka je jar v plnom prúde a Slnko prebúdza i povzbudzuje život na našej zemi.

Kľúčový dátum pre znamenie Býk je 21. Apríl až 20. Máj. V tomto dátume sa narodil človek, ktorého astrológia označuje slovom Býk (anglicky Taurus).

Znamenie Býk je prepojené so Zemou

Býk je podľa astrológie považovaný za zemské znamenie zverokruhu. Zaoberá sa materiálnym a fyzickým svetom. Prvé znamenie podľa poradia zverokruhu, ktoré považujeme za zemské je práve Býk. Zemský element ďalej patrí aj znameniam Panna a Kozorožec.

Zemské znamenie Býk vyžaruje uzemnenú energiu. Znamenia, ktoré sú spojené s elementom Zem sú známe ženskou energiou. Býk je teda zemské, ženské znamenie. Uzemnená energia od živlu Zem pomáha Býkovi s koncentráciou a upevnením v tomto svete.

Zem, ako základný Býkov element ovplyvňuje prístup býka k sebe aj k celkovému životu. Býk kladie veľký dôraz na bezpečnosť, finančnú istotu, materiálnu stabilitu a pohodlie. Aj vďaka zemskému prvku je býk inštinktívny a prirodzený. Aj keď pôsobi materialisticky, snaží sa iba o to, aby bol on, i jeho milovaní v pohodlí. Jeho sila a osobná sebaistota tiež pramenia z elementu, ktorým je pre býka Zem.

Zem ovplyvní vlastnosti znamenia Býk

Medzi Býkové kladné vlastnosti patrí tiež trpezlivosť a vytrvalosť. Chakakteristické vlastnosti, ktoré sa spájajú so zemskými znameniami. Znamenie Býk túži vytvárať dlhodobé hodnoty. Jeho prioritou je bezpečie a dosiahnutie životných cieľov.

Znamenie Býk ovplyvňuje zemský element. Kvôli nemu môže mať niekedy Býk problém otvoriť svoje srdce iným. Je dobré získať si dôveru Býka. Ten je potom oddaný a dôveryhodný partner, priateľ. Ak si získate jeho dôveru, získali ste človeka, ktorý vám dá do života mnoho. Medzi pozitívne črty býka patrí aj zmyselnosť, vášeň a dobrý cit pre pohodlie a potešenie.

Pre znamenie Býk predstavuje Zem stabilitu

Zemský element je pre znamenie Býk dôležitý. Ovplyvňuje Býkov prístup k životu, ako aj Býkové túžby. Zem kladie dôraz na stabilitu a uzemnenie. Vďaka Zemskému elementu je Býk vášnivý a zmyselný, dodáva astrológie pre znamenie Býk.

Znamenie Býk a jeho vládnuca Planéta

Vládcom je pre Býka Venuša. Táto planéta Býka má veľký vplyv na zvyky, črty a fakty ohľadom druhého znamenia zverokruhu. Planéta lásky, ktorou sa často Venuša označuje, má na Býka zásadný vplyv. Účinky tejto planéty krásy na Býka sú mnohé, a aj vďaka ním získava znamenie Býk charakteristické črty s ním spojené.

Venuša ovplyňuje u Býka jeho nadšenie pre veci ktoré v živote robí. Povzbudzuje krásu v každom konaní Býka. Vplýva na Býka tak, aby mal Býk do daru estetické cítenie a zmysel pre krásu, či luxus. Býk sa vďaka Venuši orienuje na lepšie veci, dosiahnutie cieľov a na pohodlie, ktorým túži naplniť svoj život, i domácosť. Býk vďaka vplyvu Venuše miluje pohodlie a potešenie.

Venuša má na znamenie Býk vášnivý vplyv

Venuša má vplyv na znamenie Býk a jeho všeobecné charakteristické črty. Má však aj zásadný význam na prístup Býka ku vzťahom a láske. Býk je uznávaný pre svoj zmysel pre spoľahlivosť. V živote dokáže oceniť odhodlanie a stabilitu. Vo vzťahoch znamenie Býk vyžaduje istotu, a to práve kvôli vplyvu Venuše. Býk je vďaka venuši romantický, vášnivý a milujúci jedinec. Venuša prepožičiava Býkovi zmyselnosť a často aj romantické sklony.

Mnoho záleží aj na tom, v akom postavení sa Venuša nachádza. Či už počas roka, ak sa dívame na ročnú predpoveď, alebo počas dátumu a času narodenia. Ak vytvárame osobný graf narodenia pre znamenie Býk, poloha Venuše je dôležitá rovnako, ako poloha Slnka v čase narodenia. Niektoré črty sa u znamenia Býk môžu líšiť, práve na základe presného dátumu a času narodenia jednotlivca v znamení Býka.

Vo všeobecnosti je Venuša silou, ktorá ovplyvňuje to, ako sa Býk díva na na krásu a veci, ktoré tvoria jeho život. Zasahuje aj prístup Býka ku vzťahom. Venuša, vládca znamenia Býk hovorí o zmyselnosti a romantike u znamenia Býk.

Znamenie Býk sa rozlišuje aj na základe modality

Modalita je v astrológii veľmi dôležitým faktorom toho, ako sa prezentuje energia Býka. Býk je považovaný za pevné znamenie. Znamená to, že jeho energia je trvalá, stála, nemení sa. Pevné znamenie Býk je narodené v čase, keď je istá sezóna roka stabilná. U Býka ide o jar. Jar sa nezačína, ni nekončí.

Ďalšími fixnými znameniami je Lev, Škorpión a Vodnár. Každé z týchto znamení je postavené oproti sebe a predstavuje dátum narodenia znamení, kedy je sezóna zasatbilizovaná. U Leva je to Leto. U Škorpióna jeseň a u Vodnára zima. Ročné obdobie je v strede pôsobenia a energia je nemenná. Takéto rozdelenie podľa astrológie je podstatné pre dôkladné spoznanie znamenia.

Druhé znamenie je vysoko flexibilné

Znamenie Býk je vytrvalé, stabilné a silné. Charakteristické fakty, ktoré súvisia s rozdelením Býka podľa modality. Dátum narodenia Býka teda vypovedá o mnohom. Napríklad aj o vlastnostiach znamenia. I o tom, v ktorom období sa momentálne nachádza nielen znamenie Býk, ale aj ostatní ľudia.

U Býka je známa i jeho schopnosť udržiavať, hromadiť. Pevné znamenie Býk je vytrvalé, silné. Predstavuje vytrvalosť, no aj tvrdohlavosť a odolnosť voči zmenám. Tieto vlastnosti zdieľajú pevné znamenia zverokruhu, kedy sezóna roka vstupuje do fázy stability, držania. Keď Slnko vstúpi do Býka prebieha Jar a všetko zabehnuté sa udržiava a prebieha.

Znamenie Býk je trvalým. Húževnatosť a vytrvalosť sú ďalšou základnou, pevnou črtou, ktorá je pevne prepojená s Býkom. Vďaka tomu, že Býk je modalitou zadelený medzi pevné znamenia oceňuje bezpečnosť a stabilitu. Negatívom je, že pevné znamenia majú často odpor a strach zo zmien. Môžu byť tiež lenívé.

Dátum Býka formuje toto znamenie ako oddané a stabilné

Fixná energia Býka formuje postoj tohto znamenia i k tomu, ako znamenie Býk vyjadruje svoje pocity. Formuje Býkovú otvorenosť. Vďaka pevnému základu je znamenie Býk oddané a dôveryhodné. Niekedy sa však Býk môže zdráhať zmien, práve kvôli silnej potrebe stability a bezpečia.

Stála, nemenná a trvalá vitalita - takýmito faktami je známy Býk. Tieto vlastnosti sú reálne, pretože Býk je človek uznávaný pre vytrvalosť a húževnatosť. Miluje stabilitu. Nerád vecí mení. Ak sa stretne so zmenou, robí ju postupne a premyslene. Býk je spoľahlivý človek v práci i vo vzťahoch. Presne takto ho určuje rozdelenie, ktoré astrologicky formuje osobnosť Býka.

Znamenie Býk je vnímané cez druhý dom astrológie

Býk je znamenie druhé v poradí. Prislúchajú mu i vlastnosti a črty druhého astrologického domu. Dom majetku je prepojený s Býkom a s jeho osbnosťou. Druhý dom astrológie súvisí s materiálnymi statkami. Je dôležitý pre znamenie Býk, pretože súvisí s osotnými ideálmi Býka.

2. dom odráža hodnoty človeka. Hodnotí zdroje a zameriava sa na finančnú stabilitu, materiálne veci i sebaúctu. To všetko posudzuje astrologický dom, ktorý svojou energiou silno zasahuje znamenie Býk. Predstavuje stabilitu, spojenie s hmatateľným svetom a bezpečie. Silne obsadený druhý dom pre znamenie Býka môže naznačovať osobu, ktorá uprednostňuje materiálnu a finančnú stabilitu. Mnoho záleží od osobného astrologického grafu človeka v znamení Býk. Silne obsadený druhý dom, alebo naopak jeho slabé zastúpenie vypovedajú mnoho o človeku a znamení.

Ako znamenie Býk pristupuje k materializmu?

Znamenie Býk sa môže navonok prejaviť rôznymi vlastnosťami. Býci môžu mať silný pocit vlastnej hodnoty, alebo môžu vyhľadávať jedinečné ideály. Niektorí Býci majú záľubu v hromadení materiálnych predmetov, iní túžia míňať peniaze na luxusné veci. Aj takto sa môže prejaviť znamenie Býk v závislosti od sily obsadenia jeho druhého domu v čase Býkovho narodenia.

Býkov druhý dom môže tiež vypovedať o silnej pracovnej morálke človeka. Vzťah medzi druhým domom a Býkom znamená bezpčenosť, stabilitu a mocné spojenie s materiálnym svetom. Býk v druhom dome predstavuje človeka uprednostňujúceho finančnú stabilitu a materiálnu pohodu.

Máte vo svojom okolí Býka, na ktorého sedí jeho charakteristika? Napíšte nám na našom Facebooku - Horoskop a Tarot. Sledujte zároveň novinky od Horoskopu a Tarotu v roku 2024.

Ďalšie Znamenia Zverokruhu:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com