Charakteristika Znamenia Býk

charakteristika a horoskop znamenie býk

ZNAMENIE BÝK


Charakteristika znamenia Býk v skratke

Narodeniny: 21 Apríl - 20 Máj

Planéta: Vládnucou planétou znamenia je planéta Venuša.

Element: Pre znamenie býk je vládnucim elementom Zem.

Povaha: Hlavná povahová črta znamenia je flegmatická povaha.

Silné stránky: Býk býva prirodzený a inštiktívny človek. Je častokrát materialisticky založený. V plnení jeho snov v pracovnom živote no aj v ľúbostnom mu pomáha jeho sila, vytrvalosť, trpezlivosť a silná osobná sebaistota. Je to usilovné znamenie so silným logickým myslením.

Nedostatky: Nedostatkom tohto znamenia je samoľúbosť a žiarlivosť. Môžete tiež stretnúť lenivého býka, ktorý najradšej strávi dlhý víkend v posteli pri obľúbenom televíznom programe. Má tiež svoje názory na ktoré nedá dopustiť a to aj v prípade logickej argumentácie.

Postava: Ľudia narodení v znamení býka majú zavalitejšiu a nižšiu postavu so špecifickými plnými perami a oválnou tvárou.

Šťastný deň: Šťastným dňom býka je piatok. V tento deň býva býk najlepšie naladený a je to vhodný čas na relax ale aj na tvrdú prácu.

Nepriaznivý deň: Nepriaznivým dňom býka bude utorok. Tento deň je lepšie iba prejsť bez zbytočných hádok či nerozumných investícii.

Kameň znamenia: Toto zemské znamenie vylepšujú kamene smaragd a zafír. Tie sú verným býkom tým pravým kameňom a sú aj vhodné ako darček.

Zdravie: Tvrdohlavý a inštinktívny býci by sa mali vyvarovať hlavne studenému počasiu, pretože znamenie častokrát trápi prechladnutie. S pribúdajúcim vekom sa toto znamenie popasuje taktiež ťažkosťami s váhou a s rýchlejším priberaním. Býk nesmie zabúdať na avokádo a hrušky. Je skvelé ak do stravy zaradí taktiež väčšie množstvo listovej zeleniny a šalátov, ktoré obsahujú kyselinu listovú.

Farba: Vašou farbou je očarujúca prírodná zelená ako farba zeme v jarných lúčoch. Tmavozelená farba je naopak býkom škodlivá a neodporúča sa pre toto znamenie. Býk by mal teda zvoliť svetlé odtiene zelenej farby.

Kam vycestovať: Na cestovanie by si mali zvoliť krajiny Cyprus, Grécko, Írsko.

Šťastné čísla: Šťastnými číslami býkov sú 4, 8, 28

Rozprávaná Charakteristika Býk, Muž Býk, Žena Býk

Veľká Charakteristika znamenia Býk

Znamenie býk je ovládané Venušou a vďaka nej sú vytrvalí, rozhodní. Býk si svoj ciel vyhliadne a za ním ide naozaj ráznou cestou. Neexistuje nič, čo by znamenie býk odtlačilo od jeho priamočiarej cesty za úspechom. Užívajú si život a svoju radosť zo života radi zdieľajú nie len so svojími priateľmi ale hlavne so svojou rodinou. Podnikavý býk má aj kreatívne nadanie a tento kreatívny postoj prikladá ku každej veci, ktorú robí. Znamenie je ozajstný realista a ovplýva skôr zabehnutými a konzervatývnymi postojmi voči politike, štátu no aj v súkromí či práci. Nerád sa púšťa do veľkých zmien. Má rád zázemie a jeho cesta zvyčajne smeruje k tomu vytvoriť si teplo domova a fungujúcu rodinu.

Býk vidí sám seba ako inteligentné a rozumné znamenie a preto veľmi neradi priznávajú niečo negatívne vo svojich postojoch, vzťahoch, rozhonutiach. Niekedy bývajú trochu lenivý, a radšej sa venujú televíznemu programu počas voľného času, či víkendu. Niet sa však čo čudovať, keďže býk je vytrvalý a ide za svojim. Snaha o zabezpečenie teplého rodinného krbu ho môže vyčerpávať do takej miery že sa stáva vo svojom voľnom čase lenivý. Býk dá prednosť gauču pred prechádzkou v prírode či pred športovou aktivitu. Znamenie býk dokáže vytvoriť tú najútulnejšiu domácu atmosféru akú si len viete predstaviť.

Býk je skvelý investor, dobre pracuje s peniazmi a s opatrnosťou investuje. Je to rozhodný a šikovný investor, ktorý uprednostní skôr investície s trvalou hodnotou, ako sú napríklad zlato. Lákajú ho investície do nehnuteľností a šperkov. Postupuju logicky a premyslene a v každom kroku myslia na svoju budúcnosť. Ich silná logika ich predurčuje na vynikajúce profesie, ktoré si vyžadujú práve logické myslenie, zodpovednosť a vzťah k finančníctvu.

Znamenie býk je predurčené na prácu v bankách či iných peňažných ústavoch. Vďaka svojej vytrvalosti bývajú aj skvelými lekármi, ak sa pre túto profesiu rozhodnú už v rannom veku. Býk má skvelú vlastnosť, že dokončí všetko čo začne. Ak sa rozhodne na politickú činnosť je dosť možné že bude aj skvelým politikom. Toto znamenie je nesmierne nadané vo varení a častokrát je ich láska k tomuto remeslu tak silná že žena inklinuje práve k povolaniu kuchárky či pekárky. Znamenie je veľmi ľudské a preto sa uplatní aj všade tam, kde sa pomáha ľuďom. Budú skvelí v umeleckých remeslách, ako učitelia, lekári, zdravotníci, ako vedúci menších oddelení a podobne. Umelecké vlohy predurčujú znamenie aj na profesie v oblasti umeleckej a to ako spevákov či v iných odvetviach. Peniaze vedia jednoznačne zabezpečiť nie len seba ale aj svojej rodine. Nadobudnutých peňazí sa však len veľmi ťažko zbavujú a v tom, čo nakupujú bývajú opatrní.

Býk v sebe nosí tiež nedôverčivosť voči ľuďom. Na prvý pohľad to nik nezbadá, no býk je veľmi ostražitý a dáva si pozor na to, s kým skončí vo vzťahu. Veľmi ťažko odpúšťajú ak im ublížite. Maju sklony k zameriavaniu sa na maličkosti a častokrát môžu aj kvôli maličkostiam alebo zlému pohľadu zanevrieť na komunikáciu s druhou osobou. Za úplné rodinné šťastie považujú zabezpečenie hmotných majetkoch, či nehnuteľností, keďže býk je zemské znamenie. Sú silne materialisticky založený a všetko chcú mať drahšie, luxusnejšie a kvalitnejšie, alebo aspoň rovnaké ako ľudia v jeho okolí. Snažia so dosiahnuť vlastný blahobyt a majetok si väčšinou aj udržia až do svojej smrti. Niektorí ich môžu považovať za egoistov, no jeho rodina sa môže úplne spoľahnúť na jeho oddanosť a silu. Znamenie býk vie čo chce a ide si za tým.

Charakteristika Muž Býk

Muža narodeného v znamení býk charakterizuje hlavne jeho sila. Trpezlivosť je tiež jeho silnou stránkou. Ak však chcete neprekonateľného milenca muž býk to pravdepodobne zo začiatku nebude. Nenechajte sa však zastaviť. Postupom času, po tom ako zladíte svoje povahy a potreby bude pre vás práve muž býk na nezaplatenie. Pokiaľ sa do vás býk skutočne zahľadí je veľmi pravdepodobné, že vás dostane. Býci sú nesmierne vytvralí nie len po pracovnej stránke no hlavne v tom nájsť ženu svojho života. Spočiatku bude vášnivy len mierne, no postupne sa jeho vášen a obdiv k vám úplne zmení. Budete jeho jediná osoba v živote a budete milovaná a obdivovaná. No má to aj háčik.

Muž býk vyžaduje aby sa veci v jeho živote hýbali podľa neho. Má sklony hľadať si inteligentnú partnerku, ktorá je síce cieľavedomá, no uprednostní rodinný život pred kariérou. Chce pre svoje deti skvelý genetický materiál. Teda šikovnú ženu, ktorá je sebavedomá, inteligentná, vtipná a vie variť, no bude sa venovať viac rodine ako svojej práci. Muž býk obdivuje pracovité ženy, no chce všetko zabezpečiť sám. Tento muž sa častokrát on sám chce postarať o bývanie, hypotéku, či ostatné záležitosti, ktoré by mohli jeho ženu či partnerku zaťažiť. Vzťahovo je býk najtvrdohlavejším znamením celého zverokruhu.

Býk sám sa rozhoduje o svojom živote. Nepotrebuje a nechce aby ho žena usmerňovala v tom čo má robiť a podobne. Nie je vhodné býka provokovať. Keďže toto znamenie je naozaj žiarlivé skúste mu ukázať, že on je ten jediný. Žiarlivosť ho môže zožierať aj vnútorne a preto je vhodné pre toto znamenie vždy mu ukazovať že máte záujem jedine o neho. Býk chce po rozchode naďalej zostávať priateľom a je skutočné skvelý kamarát. No narúša to jeho ďalšie vzťahy. Muž býk sa zamiluje skôr do vášho vnútorného ja, zovňajšok pre neho nie je veľmi dôležitý.

Z viacerých hľadísk je býk skvelý milenec. Síce vyžaduje čas, no nakoniec sa z neho stane nenahraditeľný milenec, ktorý je ohnivý a bude sa vám naplno venovať. Toto znamenie nemá rado improvizáciu a preto nečakajte od býka veľa nových vecí v sexe. Ak ho chcete trošku povzbudiť darujte mu knihu, napríklad kamásutru, no darujte ju so žartom. Zvedavý a vytrvalý býk si knihu prečíta a neurazíte ho tým.

Znamenie býk sa chce obklopiť krásou. Jeho byt bude moderný no každá vec v ňom bude mať svoje miesto. Všetko bude vytvorené dokonale a jeho byt bude nie len moderný ale zároveň aj nesmierne útulný. Vytvorenie tohto tepla domova je výsadou práve tohto znamenia. Vo vzťahu k svojmu bývaniu sa naozaj správa sťa odborník. Znamenie býk vám vytvorí skutočne nenahraditeľné podmienky na život, ktorý bude pri ňom ako v perinke. Ak si predstavujete práve takýto život, kde sa o vás bude starať princ býk, je pre vás práve toto znamenie to najvhodnejšie. Budovanie vzťahu s býkom bude síce dlhodobé a budete potrebovať trpezlivosť no ak túžite po zabezpečenej rodine a vernom skvelom mužovi, znamenie býk je pre vás ideálnym partnerom.

Charakteristika Žena Býk

Znamenie býk je pre ženy skutočným darom. V láske sa im darí tak, ako nikomu inému. Žena tohto znamenia je majsterka zvádzania. Pozná všetky tajomstvá a triky dobývania mužov. Ak sa zemerá na muža svojích snov, ten len ťazko unikne. Ak sa o daného muža začne skutočne zaujímať je ochotná použiť všetky svoje ženské zbrane na to, aby ho získala. Je to zmyselné znamenie no pritom je žena býk veľmi prirodzená a ženská. Tak ako muž býk aj ženské znamenie je zamerané na materiálne hodnoty. Chce mať materiálnu pohodu vo svojom živote a financie je schopná zabezpečiť aj sama, no je radšej ak sa o túto stránku postará muž.

Tieto ženy vedia skutočne čo chcú. Vie si od muža získať všetko na čo sa zamerá a to aj cez slzy, citové vydieranie a svoju čarovnosť. Muža si opantá natoľko aby bola stredobodom jeho pozornosti. Používa na to všetky dostupné prostriedky, no hlavne svoju ženskosť, ktorá je pre opačné pohlavie doslova magnetická. Znamenie býk v ženskom podaní je však aj plná prekážok. Táto žena sa postará aj o váš žalúdok. Ženy tohto znamenia bývajú skvelé kuchárky a experimentujú s chuťami. Váš žalúdok bude vo vzťahu so ženou býkom nesmierne šťastný.

Ak s ňou chcete vytvoriť dlhodobý a kvalitný vzťah budete sa musieť naučiť tolerancii, trpezlivosti a ústupkom. Je nevyhnutné aby ste žene tohto znamenia ustupovali v jej ceste za cielmi v rodinnom živote. Práve ona zabezpečí aby vaša domácnosť vyzerala útulne, a bude sa starať o vás a o vaše deti skutočne oddane. Žena znamenia býk nenávidí porážku a verte, že ak jej ublížite je pripravená sa vám škaredo pomstiť. Ak ste však pre ňu oporou poskytne vám všetko čo od nej očakávate. Je úprimná, veľmi ženská a prirodzená.

Toto praktické ženské znamenie je skutočne realistické. Sníva o normálnom mužovi, s ktorým prežije svoj život. Nesníva o princovi na bielom koni ani o hviezde z kín. Je najšťastnejšia keď je pri nej praktický a reálny muž. Žije s nim šťastne a šťastie je cítiť v celej ich spoločnej domácnosti práve vďaka vplyvu žien znamenia býk. Očaruje vás svojou ženskou prirodzenosťou.

Skvelá večera, výborná značka kvalitného no nepredraženého vína, krásna ženská vôňa v okolí a útulná kuchyňa. Takéto je rande so ženou v znamení býka. Ak ju očaríte zažijete s ňou naozaj horúce chvíle. Milenkou je veľmi prijemnou. Má rada nežnosť, šaty, šperky, tanes, krásnu spodnú bielizeň. Rada vám zatancuje, pretože je hrdá na svoje telo. Má hebkú pokožku a preto sa sex s ňou stane pre vás nenahraditeľným zážitkom. Očarí vás svojími schopnosťami aj keď sa vám zo začiatku bude zdať nesmelá. Postupom času, keď si k sebe nájdete cestu sa žena býk stane nie len vašim najlepším priateľom ale aj nenahraditeľnou milenkou, partnerkou a matkou.

Charakteristika znamenia býk - Zdravie

Tak ako sme už spomenuli v časti skrátená charakteristika znamenia býk, tak toto znamenie trpí hlavne častým prechladnutím. Je veľmi náchylné na tieto ochorenia a preto by sa znamenie malo zamerať na vysoký príjem vitamínu C a viac relaxu po náročnej práci. Býk je však v oblasti zdravia nesmierne obozretný a neradi riskujú. Pre býka je nutné pestré stravovanie a mali by sa naučit stravovať zdravšie než iné znamenia, nakoľko vo vyššom veku bývajú náchilní na všetky problémy ktoré prináša nárast hmotnosti a obezita. Keďže sú to pohodlné znamenia a neradi športujú môže to viesť k viacerým zdravotným problémom v budúcnosti. Maju aj zvyk rýchlo chudnúť a priberať. Býk môže na začiatku roka vážiť aj o polovicu menej ako v strede roka a o polovicu viac ako na jeho konci. Tieto zmeny v jeho hmotnosti sú veľmi nezdravé a práve preto by si na to znamenie býk malo dávať maximálny pozor.

Charakteristika znamenia býk - Láska

Býk je zemné znamenie, ktoré nesníva o princovi či princeznej. Je to realistické znamenie zamerané na skutočný život a skutočné vzťahy. Láska pre nich znamená skutočne veľa. Či už hovoríme o vzťahu k rodine, partnerovi alebo k deťom toto znamenie je plné pozitívnych emócií. Láska je pre nich hnacím motorom. Ak sa znamenie býk zamiluje je ochotné pre svoju lásku urobiť všetko. Vytrvalosť znamenia im dáva možnosť dosiahnúť každú ženu či muža, ktorého si vyhliadnú. Skvelé partnerské vztahy nadviaže hlavne so znameniami, ktoré im poskytnú oporu a budú milovať rodinu rovnako ako býci. Flirtujú premyslene a ženy býky dokážu využiť celú svoju ženskosť k tomu aby získali svojho vyvoleného. Snažia sa vytvárať dlhodobé zväzky a svadbe sa rozhodne nebránia. Po rozumnom čase strávenom s partnerom, ktorého si vyhliadli pre život im pripravia romantické prekvapenie v podobe krásnej a pompéznej svadby. Nasleduje zabezpečenie rodiny a kopec detí, ktoré budú pod krídlami býka skútočné šťastné. Býk je dobrý otec a žena je skvelou matkou. Skvelým partnerom bude pre býka rak, ryby alebo panna. Nevhodným je lev a škorpión. Vyhnúť by sa mali hlavne vzťahu s človekom narodeným v znamení vodnár.

Znamenie býk a významné osobnosti

William Shakespeare patrí k najvýznamnejším osobnostiam, ktoré sa narodili v znamení býk. Taktiež známy Sigmund Freud či Salvador Dalí. Očarujúce a krásne známe ženy narodené v tomto znamení iba podčiarkujú akú ženskosť vyžarujú očarujúce býčice. Medzi tieto známe ženy patria Naomi Campbell, René Zellweger a dokonca aj ikonická Alžbeta ll.. Medzi významných mužov, ktorý podčiarknú silu, tvorivosť a vytrvalosť býkov patrí Salvadol Dalí David Beckham, Andre Agassi, Jack Nicholson, či významný Honoré de Balzac. Tieto významné osobnosti iba poukazujú na to, ako úspešné môže byť znamenie býk ak svoju silu a tvrdohlavosť zamerá na kroky k úspechu. Býk je skutočne očarujúcim, úspešným, silným a vytrvalým znamením zverokruhu.

Horoskop znamenie Baran

Prečítajte si denný horoskop, horoskop týždenný pre znamenie býk či celomesačný horoskop pre znamenie býk, ktoré nájdete hore nad týmto článkom. Staňte sa tiež fanúšikom našej Facebookovej Stránky a prečítajte si každý deň novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia. Objavte tiež tajomstvá, ktoré vám tento rok nadelí ročný horoskop a pripravte sa na všetko, čo vás tento rok čaká.


Charakteristika ďalších znamení zverokruhu


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Prajeme vám veľá lásky a spokojnosti, váš Horoskop & Tarot


Charakteristika znamenie Býk