Ohnivé Znamenia Zverokruhu

Horoskopy aj Veštenie pre Znamenia Zverokruhu:


Vyskúšajte Tiež Horoskopy:

Živel Oheň - Baran, Lev, Strelec

Ohnivé znamenia Zverokruhu

V astrológii sa oheň považuje za prvý živel, element, ktorý má zásadný význam pre výklad a tvorbu Horoskopov, ale i pre pochopenie celej astrológie. Oheň, ako prvok, ktorý je považovaný, za najvášnivejší prvok zo všetkých 4 elementov - oheň, zem, vzduch, i voda. Symbolom pre tento element je trojuholník smerujúci nahor. Oheň je element, ktorý sa spája so životom troch znamení zverokruhu - znameniam Baran, Lev, Strelec. Znamenia zverokruhu s elementom oheň sú predstaviteľmi tvorivej, i vášnivej energie. Prvým ohnivým znamením, ktoré otvára sezónu jari je znamenie zverokruhu Baran. K druhému znameniu v poradí, ktorému vládne oheň patrí Lev, nachádzajúci sa v polovici letnej sezóny. Ohnivé znamenia v poradí uzatvára znamenie zverokruhu Strelec, ktorý vládne koncu ročného obdobia Jesene a patrí k posledným znameniam elementu Oheň.

Oheň v astrológií predstavuje tvorivú silu. Ohnivá energia pomáha každému znameniu zverokruhu v tvorivosti a je to zápalná energia, ktorá nás inšpiruje k tomu, aby sme ráno vykročili do čerstvého dňa. Znameniam zverokruhu prepožičiava dostatok energie a je veľmi dôležité udržiavať oheň v živote každého jedinca v rovnováhe. Nielen ohnivé znamenia sú ovplyvnené týmto prvkom. Oheň môže byť v nerovnováhe aj u iných znameniach, ktorých dôležité planéty, či ascendent sú umiestnené práve v troch znameniach ovládaných elementom Oheň. Tento element je živnou pôdou pre každé znamenie, a v tomto článku si vysvetlíme pocity u toho jedinca, ktorému oheň chýba aj u toho, ktorý pociťuje prebytok v živote. Na každé z troch znamení však oheň pôsobí odlišne.

Znamenia Zverokruhu:

Nadbytok i nedostatok ohňa v osobnom Horoskope sa teda môže prejaviť u každého z dvanástich astrologičkých slnečných znamení zverokruhu. Znamenie zverokruhu, ktorému v živote chýba oheň alebo u ktorého badať ohňa nadbytok je nevyvážené, neschopné racionálneho premýšľania. Tento nepomer ohňa môže spôsobovať viacero problémov v emočnom svete znamení, v kariére, i v osobných rozhodnutiach a náladach. Ohňa môžete mať nedostatok i nadbytok v každej životnej etape - po celý život, alebo iba v určitých obdobiach vášho života. Ak sa nenaučíte pracovať s jeho silou a energiou je pravdepodobné, že vám nerovnováha daného elementu v živote spôsobí viacero problémov. V tejto časti astrológie znameia zverokruhu Sibyla vysvetlí aj spôsoby na to, ako udržiavať mocný element oheň pod kontrolou znamenia zverokruhu, ako s ním pracovať a ako zistiť, či je náš oheň v rušivej nerovnováhe.

V prvom rade je vhodné spoznať pocity a aj problémy, ktoré znameniam zverokruhu spôsobuje prebytok Ohňa v osobnom Horoskope, či astrologickom Grafe. Sibyla pri vytváraní osobného Horoskopu zameriava svoju pozornosť v prvom rade na vaše elementy, ich usporiadanie a pozerá sa i na to, či sú vaše elementy v nerovnováhe. V druhom kroku je pripravená poskytnúť vám rady v tom, ako váš element najvhodnejšie vyvážiť. Teraz sa však venujeme otázke toho, ako bez vytvorenia osobného Horoskopu zistíte, či máte ohňa v živote mnoho, alebo málo.

Zverokruh a 4 Elementy:


Vplyv na Znamenia Zverokruhu ak je Ohňa prebytok

Ako sa dvanásť znamení zverokruhu cíti ak je ohňa v živote majiteľa znamenia zverokruhu nadbytok. Čo robiť, aby sme dostali oheň v našich životoch pod kontrolu a aké cvičenia sú vhodné pre majiteľov Horoskopu, ktorý hovorí o prebytku daného elementu?

Energia ohňa, ktorá pôsobí na znamenia zverokruhu je vášnivá, energická, vzrušujúca, odhodlaná. Keď hovoríme o nerovnováhe ohňa je jasné, že viacero prvkov v našom živote, ktoré súvisia s uvedenými vlastnosťami ohňa budú narušené. Tento prvok sa tiež spája s psychickou energiou jednotlivca, s netrpezlivosťou i ráznym konaním jednotlivcov. Vo všeobecnosti sú ohnivé znamenia zverokruhu v kompatibilite so vzdušnými znameniami (Blíženci, Váhy a Vodnár) a vzájomne sa dopĺňajú, za ideálnych okolností. Ľudia, ktorí majú v astrologickom osobnom grafe mnoho ohňa sa môžu cítiť príliš aktívne. Vyčerpáva váš rýchle tempo každodenného dňa a robí vám problém prispôsobiť sa rýchlosti života, ktorý je od vás požadovaný.

Ak je u znamenia zverokruhu ohňa prebytok je jasné, že životné tempo vám pripadá unáhlené, že nestíhate spracovávať zmeny vo vašom živote a novinky, ktoré vám kolobeh života vmietol do vašich všedných dní. Prvým znakom toho, že vo vašom živote je ohňa nadmerné množstvo je teda celkové spomalené tempo - nedostatočné splynutie so životným napredovaním, s energiou, ktorá vás náhli dopredu, a vy chcete uniknúť od rýchlosti, ktorou sa váš život uberá. Chcete spomaliť, chcete, aby boli zmeny vo vašom živote postupné, alebo žiadne. Život má však istú postuponosť a nadbytok elementu oheň v živote každého zo znamení zverokruhu môže spôsobovať neochotu podieľať sa ďalej na tomto, pre vás rýchlom životnom tempe. Potrebujete oddych, spomalenie, niekedy možno až únik od reality - vtedy je vo vašom živote nadbytok vášnivého ohnivého živlu.

Veľké množstvo ohňa v grafe znamenia zverokruhu však spôsobuje mnoho chaosu. Ďalším znakom prebytku uvedeného živlu je časté prehliadanie zjavného problému vo vašom živote. Ignorujete problémy, ktoré sa vo vašom živote hromadia? Nie ste schopný spracovať problémy a nájsť vhodné riešenia jednoducho a pohotovo? Možno za to môže práve aktuálna disharmónia ohňa, o ktorom istotne hovorí aj osobný Horoskop. Sibyla jenoznačne hovorí o tom, že ak je ohňa v astrologickom grafe veľa prichádzame s riešením problémov neskoro - až vtedy, kedy tieto problémy už zasiahli náš život, a spôsobujú nielen aktuálne, ale aj budúce problémy. Neschopnosť riešenia problémov vtedy, ak je ich riešiť nutné, je tiež jedným zo znakov nadbytočného elementu v astrologickom grafe. Ak ste znamenie zverokruhu potýkajúce sa s tým, že vám ostatní naznačujú, že dlhodobo zanedbávate istý, zjavný problém vo vašom živote, a nie ste schopný nájsť na tento problém riešenie, ste človek, ktorý teraz musí začať pracovať s ohnivým elementom a snažiť sa ho dostať do potrebnej rovnováhy, vraví veštkyňa Sibyla.

Prevahu ohňa pociťujete aj vtedy, ak ste prílišne aktívny v niečom, čo vám nespôsobuje uspokojenie ani radosť. Ak robíte veci iba preto, že sa to vyžaduje, ak vás vaša každodenná práca nadmerne vyčerpáva. Ďalšími znakmi prebytku živlu oheň u znamenia zverokruhu je veľký nepokoj, nervozita, nárazové znepokojenie nad svojím životom. Tento termín sa vyznačuje aj ako “syndróm vyhorenia” za ktorý častokrát môže práve prebytok živlu oheň v grafe znamení zverokruhu.


Ako cítia Znamenia zverokruhu Nedostatok Ohňa v Horoskope?

Osobný Horoskop od Sibyly hovorí častokrát nielen o nadmernej sile ohňa vtedy, keď je ho prebytok, ale popisuje i to, ako sa znamenie zverokruhu cítit vtedy, ak oheň v grafe chýba. Ak chcete poznať, či je ohňa vo vašom živote veľa, alebo málo, je tiež nutné poznať rozloženie ostatných elementov v horoskope, vo vašom osobnom astrologickom grafe. Ku príkladu, ak váš osobný Horoskop vykazuje 3 planéty vo vzdušnom znamení, 5 planéty v Ohnivom znamení a 2 v zemskom znamení je jasné, že máte v živote nedostatok vody, a prebytok živlu oheň. Práve so znalosťou tohto rozloženia planét a s týmito informáciami máte možnosť presne zistiť, ako vyrovnať váš element. Ak máte záujem o osobný graf kontaktujte Sibylu, ktorá vám za poplatok vypracuje osobný Horoskop a uvedie vaše rozloženie planét v čase narodenia. Samozrejme to, ktorý živel je v nerovnováhe sa dozvedáte aj prostredníctvom pocitov, ktorými viete určiť aj nedostatok živla oheň u znamenia zverokruhu. Ako sa teda jeho deficit najčastejšie prejaví v živote dvanástich znamení zverokruhu?

3 znamenia zverokruhu - Lev, Baran i Strelec sú znameniami, ktoré sú narodené s ohnivým živlom. Nielen tieto znamenia však môžu cítiť nedostatok uvedeného elementu v každodennom živote. Prvým spôsobom ako sa deficit Ohňa prejavuje, je spomalené, alebo aktuálne pokazené trávenie. Áno, element zasiahne nielen psychiku znamenia zverokruhu. Môže spôsobiť aj zdravotné komplikácie u tých znamení, ktoré nedokážu element udržiavať v potrebnej harmónii. Povzbudenie ohňa v takýchto prípadoch je teda nevyhnutné. Je možné, že práve kvôli nerovnováhe elementov u znamenia zverokruhu nastávajú viaceré komplikácie s vašim zdravím a mali by ste venovať dostatočnú pozornosť tomu, aby ste vyvážili vašu životnú energiu, ktorá sa prejavuje aj na vašom psychickom i fyzickom zdraví.

Cítite vo svojom živote nedostatok motivácie pre činnosti, ktoré vám inokedy nespôsobovali problémy? Možno za to môže práve akútny nedostatok živlu oheň a môže tiež za ďalšie negatívne pocity a energie, ktoré vás zasiahli. Aby ste našli opäť motiváciu pre každodenné činnosti, musíte nájsť harmóniu pre váš vládnucí element, alebo pre ten živel, ktorý vám podľa osobného Horoskopu chýba. Chýbajúci oheň naznačí aj pocit, že neviete dostatočne vyjadriť vaše emócie a pocity voči ostatným. Zaseknete sa v strede rozhovoru, a neviete ako rozhovor dokončiť? Chceli by ste ostatným do oči povedať úprimnú pravdu, no niečo vás blokuje? Môžete predpokladať, že vás blokuje nedostatok ohňa, pretože sa cítite neslobodne vo vyjadrení názorov, ktoré skľučujú vašu dušu a myseľ. Tento dôkaz o tom, že ohňa je nedostatok by ste nemali ignorovať. Musíte sa preto vzdelávať v tom, ako vyrovnať živel, ktorý je zodpovedný nielen za inšpiráciu a vášeň, ako sa zdá na prvý pohľad, no podieľa sa tiež na vašom vlastnom vyjadrení a na pocitoch voči vášmu okoliu.

Ľudia, ktorý majú svoj oheň, i ostatné elementy pod kontrolou pôsobia na vonok veľmi vyrovnane. A nielen na vonok. Vnútri cítia rovnováhu, dokážu sa na veci v okolí dívať s nadhľadom. Netrápia ich presudky, ani nenávisť voči iným ľuďom. Presne takúto harmóniu je nutné dosiahnúť vo vlastnom bytí, aby sme sa cítili na tomto svete zmysluplne, aby sme našli zmysel pre to kým sme, a pre to, ako a čo robíme. Aby sme boli šťastný s inými, musíme byť najskôr šťastný so sebou samým. To je neoddeliteľný fakt, ktorý sa spája aj s funkčnosťou života znamení zverokruhu, a tiež vládnucich elementov. Ak chcete žiť vzrušujúcejší život, plný pochopenia, ak potrebujete do svojho života viac vzrušenia a energie, je najvyšší čas správne spracovať ohnivý živel, a tiež dokonale poznať vlastný astrologický graf, ktorý vám vyrozpráva viac o vás samom. Aj charakteristika vášho znamenia zverokruhu opisuje základný princíp vášho života, vašich rozhodnutí, i celkového fungovania vnútra in vonkajšku.

Oslobodenie sa od negatívnych vibrácií nedostatku živlu ohňa u každého zo znamení zverokruhu, pomáha jednotlivcom násť správnu cestu životom, správnu psychickú rovnováhu. Harmónia elementov však znamená omnoho viac. Môže napomôcť v prekonaní chorôb, pomáha pri liečení. Vašu dušu udržiava vitálnu, a zosilňuje sa i vaša intuícia, ktorá je pre každé z dvanástich znamení zverokruhu mimoriadne dôležitá. Vaše názory a slová dokážete vyjadriť tak ako ostatní - bez váhania, bez problémov s vyjadrovaním, bez toho, aby ste mali obavy… Stačí harmonizovať element, ktorého máte nedostatok, v tomto prípade živel Oheň - prvý, jeden z najsilnejších elementov, ktorý znamená energiu, vášhivú a odhodlanú povahu, sebavedomie a inšpiráciu pre činnosti i celkový život znamenia zverokruhu, dodáva Sibyla.


Sibyla radí znameniam zverokruhu - Ako vyrovnať živel Oheň?

Vynikajúcou správou pre každého, kto sa vo vyšších riadkoch našiel je, že element oheň dokážete dostať jednoducho pod kontrolu. Či už cítite pretrvávajúce následky sily ohňa v nerovnováhe, alebo jeho nárazovú energiu, môžete tento živel pohodlne ovládať, ak sa naučíte základné cviky a techniky na zvládnutia ohňa u každého z dvanástich znamení zverokruhu, ktoré sa cítia nevyrovnane. Nutnosťou je aj poznanie vlastnej charakteristiky znamenia a zoznámenie sa so živlom, ktorý je pre naše znamenie zverokruhu osudným. V akom živle ste sa narodili vy? To jednoducho zistíte v nasledujúcom prehľade znamení zverokruhu:

Z uvedeného vyplýva, že k ohnivým znameniam zverokruhu patria 3 znamenia astrológie - Baran, Lev a Strelec. Všetky tieto tri znamenia zverokruhu sú prirodzene radené k ohnivým, no prebytok, či nadbytok tejto energie môžu cítiť aj iné znamenia, záleží od usporiadania planét v čase vášho narodenia i od vášho ascendentu. Prebytok ohňa môže pociťovať napríklad aj vzdušné znamenie Blíženci - ak sa viacero planét nachádza v čase jeho narodenia v ohnivých znameniach, alebo je astrologický graf pre Blíženca na aktuálny deň alebo mesiac náznakom prebytku ohňa. Z toho plynie, že každé znamenie zverokruhu by sa malo učiť tomu, ako sa cíti, keď je istého elementu prebytok i nedostatok, a ako s touto informáciou vhodne pracovať…

Prvým zaujímavým spôsobom na vyrovnanie ohňa u znamenia zverokruhu je obklopenie sa ľuďmi, ktorý majú dostatok vzduchu v astrologickom grafe. Je však ťažké zistiť presný osobný Horoskop, či astrologický graf človeka, s ktorým zdieľame napríklad spoločné pracovisko, či takého, ktorý nám nieje najbližším priateľom. Každopádne, je vhodné poznať astrologický graf ľudí, s ktorými sme v spoločnej domácnosti, aby sme vedeli určiť energie, ktoré našu domácnosť zasahujú. Chcem predsa poznať energiu, ktorá prúdi životom, i domácnosťou znamenia zverokruhu. Živel Oheň vo všpeobecnosti prezentuje dominanciu, vodcovské schopnosti i kvality znamenia zverokruhu, temperament… Spôsobuje však i výbušnosť a prílišnú dominanciu, či vo vzťahu, alebo na pracovisku. Získajte pozitívne vlastnosti ohňa - akým sú životná iskra, schopnosť poradiť si s bežnými problémami. Buďte opäť optimistom, ktorý preberie iniciatívu v každom životnom smere - takto totiž funguje neutíchajúca energia ohňa, ktorá vládne znameniam Lev, Strelec, i prvému znameniu zverokruhu v poradí - Baran.

Existuje viacero zaujímavých techník k tomu, aby sme živel Oheň skrotili, dostali ho pod želanú kontrolu. V tom prípade do nášho domova opäť vkočí želaná motivácia a zapálenie pre činnosti, ktoré nás inak demotivujú. Oheň je motivácia i inšpirácia, ktorá nás vezme za ruku a prevedie znamenia zverokruhu tou správnou životnou cestou. Nasledujúce odporúčania pre stabilizáciu ohňa neznamenajú iba zastabilizovanie živlu, ale prinášajú aj zdravie, vitalitu a energiu pre fyzické zdravie každého znamenia zverokruhu. Ruka v ruke tak pracujete nielen na zlepšení vašej vitality, energie, sebavedomia, či vašej motivácie. Ako bonus sa zlepší i zdravie, a tiež to, ako sa dívame na svet. Pocítime opäť detskú radosť z života, ktorý by mal spôsobovať radosť a nadšenie. Sotožnenie sa s vládnucim živlom je krok, z ktorého budú znamenia zverokruhu istotne profitovať.


Energia Ohňa môže byť pod kontrolou Znamenia Zverokruhu

K usporiadaniu energie v živote sa potrebujete zamerať na isté cvičenia i aktivity, ktoré podporujú rovnováhu ohňa pre znamenia zverokruhu. V prvom rade pomáha intenzívne cvičenie, ktoré okamžite pôsobí na vašu energiu vyrovnaním vášho prebytočného, i nedostatočného elementu, ktorý pociťujete. Je vhodný šport v prírode, ktorý vás prepája so životonou zemskou energiou. Vhodným spôsobom je tiež tanec, ktorý má tiež silný a okamžitý účinok na stabilizovanie rozvrátenej energie.

Ak chcete dosiahnuť život bez výrazných výkyvov energie, za ktorú môže práve nerovnováha ohňa je vhodné tráviť viac času na teple, a využívať silu slnka na ohriatie vášho tela. Slnko je nápomocné pri nerovnováhe ohňa ako živlu, u každého zo znamení zverokruhu. Slnko je energiou pomáhajúcou každému človeku, ktorého osobný Horoskop vykazuje nerovnováhu živlu oheň.

Živel oheň je hlavne o akcii v živote, pretože tento element predstavuje napredovanie, vlastnú aktivitu, nie spanie na vavrínoch. Preto je vhodné robiť kroky k napĺneniu vlastných snov a toho, čo by ste chceli v živote dosiahnúť. Uvažujte o živote ako o dare, nie ako o treste, a užívajte si každý krok smerom k vášmu lepšiemu ja, radí Sibyla na umiernenie energie Ohňa. V každom rozhodnutí človeka je istá sila, energia, ktorá vplýva nielen na vašu prítomnosť, no i na budúcnosť.

Bežte, cvičte jogu, zapáľte si sviečky, choďte opekať, či grilujte. Všetky tieto činnosti vyrovnávajú živel oheň. Smejte sa viac, behajte po lúke, inšpirujte ostatných. Váš šatník i vaša domácnosť by mala byť v čase potreby stabilizovania elementu oheň, zahalená do červených, oranžových, zelených a žltých farieb - do teplých farieb, ktoré sú blízke živlu oheň, dodáva pre znamenia zverokruhu veštkyňa Sibyla.

Vyskúšajte Tiež:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com