aplikacia horoskop tarot sk

Charakteristika Znamenia Blíženci

charakteristika a horoskop znamenie blíženci

ZNAMENIE Blíženci


Charakteristika znamenia Blíženci v skratke

Narodeniny: 21 Máj - 21 Jún

Planéta: Vládnucou planétou znamenia je planéta Merkúr.

Element: Pre znamenie blíženci je vládnucim elementom vzduch.

Povaha: Hlavná povahová črta znamenia je sangvinická povaha.

Silné stránky: Znamenie blíženci je nesmierne vnímavé znamenie. Blíženci sú prispôsobivé znamenie a sú obratní v práci. Blíženec je šľachetný človek, ktorý srší optimizmom, vysokou inteligenciou a schopnosťou sa neustále učiť a zdoknaľovať.

Nedostatky: Toto znamenie je však nesmierne netrpezlivé. Všetko po čom túži chce mať okamžite, inak o to stráca záujem. Trpí sebaklamom a vidí sa v pozitívnejšom svetle pod akým v skutočnosti stojí. Je to povrchné znamenie zaoberajúce sa skôr zovňajškom ostatných ako ich vnútornými hodnotami. Toto znamenie je žiarlivé no napriek tomu aj partnersky prelietavé.

Postava: Ľudia narodení v znamení blížencov majú postavu strednej veľkosti. Častokrát majú úzku tvár a vysoké čelo. Ich pohľad je inteligentný a bystrý. Ich tvári dominuje ostrý nos. Blíženci komunikuju telom, sú ako taliani, ktorí používajú na vyjadrenie svojích emócii a na rozprávanie svoje končatiny ako pomôcku pri gestikulácii. Ich chôdza je rýchla a svižná.

Šťastný deň: Šťastným dňom blížencov je streda, ktorú by mali využiť hlavne na načerpanie nových síl do ďalšej polovice týždňa.

Nepriaznivý deň: Nepriaznivým dňom blíženca je štvrtok. V tento deň by sa mali blíženci vyhnúť dôležitým rozodnutiam, ktoré by mal nechať na iný deň.

Kameň znamenia: Ak chcete potešiť znamenie blíženci darujte mu topás alebo polodrahokam. Tieto kamene podčiarknu charakter blíženca a polodrahokam poteší nejednú ženu. V prípade ženy blíženca je tento kameň jej skutočnou ozdobou.

Zdravie: Znamenie blíženci je veľmi nestále vo svojom živote a vo svojích rozhodnutiach. Jedoducho podľahne stresu z ktorého pramenia zdravotné problémy blížencov. Je to silné znamenie, no ich sila sa stráca v okamihu, keď ich organizmus padne od vyčerpania. Znamenie blíženci je náchylné na zápalové ochorenia či na problémy so žalúdkom. Odporúčanie, ktoré by si blíženci mali vziať k srdcu je dostatok spánku a pravidelné stravovanie. Blíženec je šťastlivec v tom, že zvyčajne nemusí riešiť počas celého života problémy s nadváhou.

Farba: Znamenie blíženeci povzbudia krásne odtiene fialovej farby. Fialovým odtieňom by sa mali obklopiť hlavne ženy a žena blíženci by nemala zabúdať na kúsky oblečenia v krásnej fialovej farbe. Pre toto znamenie je vhodné aj celé spektrum žltých odtieňov. Najlepšie sa cítia v pomarančovo natretej izbe, ktorá im dodáva energiu a sviežosť.

Kam vycestovať: Na cestovanie by si mali zvoliť krajiny Francúzsko, USA a Afrika.

Šťastné čísla: Šťastnými číslami blížencov sú 3, 12, 39, 48.

Rozprávaná Charakteristika Blíženci, Muž Blíženec, Žena Blíženec

Veľká Charakteristika znamenia Blíženci

Silnou stránkou znamenia blíženci je ich láskyplná povaha. Ich zvedavosť ich častokrát ženie za poznaním, ktoré doslova potrebujú vo svojom živote. Znamenie blíženci sa veľmi rado vzdeláva a dokonca si ochotne vymieňa všetky svoje znalosti s inými ľuďmi. Má schoponosť prispôsobiť sa okoliu, a ak je to potrebné prispôsobí sa aj vám. Na druhej strane je život s blížencom komplikovaný. Blíženci bývajú často nervózni a nerozhodní. Nevedia sa častokrát rozhodnúť ani ohľadom úplných maličkostí. Blíženci sú potešení ak ich obdarujete dobrou knihou, časopisom alebo komiksom. Ocenia ak im navrhnete prechádzku po večernej prírode, pri západe slnka. Milujú tiež výlety po meste a pozorovania ľudí okolo. Blíženci nenávidia rutinné záležitosti. Toto znamenie odmieta samotu a doslova sa jej desí. Nechce tráviť svoj cenný čas tým, že bude tráviť večer sám pri televízii. Radšej sa vidí na prechádzke s niekym koho miluje.

Znamenie blíženci môžeme špecifikovať ako dve osoby v jednej. Je to typ človeka pri ktorom si nebudete nikdy istý s kým sa rozprávate. Je to dvojaká osoba, ktorá je veselá a romantická, no na druhej strane smutná a premýšľavá. Blíženci sú spoločenskí a miluju zábavu. Milujú svet a sú ním nesmierne očarení. Zbožňujú prírodu, západ slnka, spln mesiaca, pozorovanie oblohy a všetko čo má nádych magického tajomna. Svet na oblohe v nich prebúdza ich veľkú zvedavosť, ktorú nikdy nevedia udržať na uzde.

Znamenie blíženci častokrát riešia svoje existenčné problémy a tiež problémy v oblasti vzťahov. Blíženci trpia neustálym pocitom, že im chýba ich druhá polovička. V živote je ich hlavnou úlohou obklopiť sa dostatočným množstvom ľudí. Chcú mať medzi sebou priateľov, partnera, rodinu, mentorov, kolegov. Sú to proste spoločenskí ľudia túžiaci po ľuďoch s ktorými môžu tráviť svoj čas. Ľudia blíženci majú premenlivú ne nesmierne otvorenú myseľ. Ich kreatívna časť im otvára dvere do umeleckého sveta. Znamenie blíženci je znamením spisovateľov, novinárov, či básniov. Milujú tiež rôzne športy, no pochopiteľne, hlavne tímové športy, kde vedia tráviť dostatok času so svojími priateľmi. Ich vlastnosti častokrát inšpirujú aj ostatných okolo a s obdivom sa dívajú na geniálneho blíženca.

Znamenie blíženci je znamením, ktoré by vám dalo aj svoju dušu. Ak patríte medzi príbuzných tohto znamenia je takmer isté, že blíženec bude vašou oporou počas celého života. Ak budete potrebovať finančnú pomoc, bude tam pri vás. Ak sa budete potrebovať vyplakať či posťažovať, čaká na vás. Dokonca aj keď budete potrebovať obličku, je tu pre vás, aby vám pomohol. Blíženci sú proste dokonalý priateľ, partner, a súrodenec. Láska pre neho znamená citové odovzdanie. Chce so svojím vyvoleným partnerom veľa komunikovať a zdieľať všetko, čo sa naučil, či čo sa práve učí. Znamenie blíženci sú dokonca ochotné uprednostniť večer strávený komunikáciou, pred sexuálnymi zážitkami. Blíženci chcú milovať, no na svojej ceste za hľadaním milovanej osoby strávia veľa času vyberaním medzi milencami či milenkami. Znamenie blíženci potrebujú cítiť vzrušeie a rozmanitosť. Ak nájdu človeka s ktorým sa vedia dobre porozprávať, je mu verný, odhodlaný, zábavný a vášnivý, strávi s týmto človekom už celý svoj život.

Znamenie blíženci majú neustálu potrebu intelektuálne rásť. Čítanie a učenie sa novým veciam potrebujú vo svojom živote rovnako ako dýchanie. Chcú byť obklopení dynamikou v pracovnej oblasti. Nevyhovuje im, ak sú dlhodobo na rovnakej pracovnej pozícii bez možnosti pracovného rastu, či vzdelávania. Rýchlo sa učia a rýchlo sa aj začnú nudiť. Ak chcete udržať znamenie blíženci v pracovnej pohode, je potrebné ho neustále obklopovať novými úlohami a výzvami. Znamenie blíženci celkom istotne vlastní bohatý zoznam kontaktov, ktoré sa mu budú v prípade rozbehu vlastného podnikania hodiť. Hlavne v neskoršom veku, a hlavne muž blíženec má potrebu uplatniť svoje znalosti a pracovitosť vo vlastnom podnikaní. Najlepšia práca, ktorú si môže znamenie blíženci želať je v oblasti politiky, práva, vedy, umenia či športu. Z blížencov sú skvelí spisovatelia, právnici, vynálezcovia, rečníci, či manažéri. V týchto oblastiach skutočne vyniknú. Z blíženca je skvelý politik, či dokonca aj prezident. Niekoľkí prezidenti USA sa narodili v tomto silnom znamení. Viac sa môžete dočítať na konci tohto článku, v sekcii známe osobnosti znamenie blíženci. Vynikajú tiež v športe, poznáme známych tenistov narodených práve v tomto znamení. Nerobí im však problém žiadna profesia pre ktorú sa skutočne rozhodnú, pretože majú silnú schopnosť učiť sa a týmto dosianú všetko čo si zaumienia. Multitasking im nerobí žiadné problémy a cítia sa skvelo ak môžu do práce vložiť svoje inovatívne nápady a prelomiť tak rutinu. Znamenie blíženci sa celý život snaží o vytvorenie si silnej základne pre život. Je sporivý a zo svojej ťažkej práce si dokáže odložiť dostatok financií, ktoré potrebuje pre pocit pohody a istoty.

Charakteristika Muž Blíženci

Muž blíženec nemá rád nudné momenty života. V živote hľadá nadšenie a tak aj žije. Jeho kroky sú plné života a rozplýva sa nad všetkými vecami, ktoré život ponúka. Muž blíženec je dobrodružný a to z neho robí vynikajúceho partnera. Jeho zmysel pre humor je inteligentný, trefný a nebudete sa s ním nikdy nudiť. Ak hľadáte smiech a zábavu s mužom blížencom ste na správnom mieste. Blíženci radi flirtujú svojským spôsobom. Tvária sa neodolateľne a keďže sú to spoločnesky naladení ľudia nemajú núdzu zohnať si vhodnú partnerku.

Muž blíženec je vždy priprvený na zábavu a na intelektuálnu debatu. Láska sa u neho začína komunikáciou a až potom prerastá do intímnosti. Fyzický kontakt si muž blíženec necháva na výnimočnú príležitosť. Nie je to typ muža, ktorý by si vás vzal kdekoľvek. Chce aby bolo všetko podľa jeho predstáv. Prostredie v ktorom sa s vami bude po prvýkrát milovať musí byť útulné, krásne a musíte sa tam obaja cítiť komfortne. Muž blíženec dokáže stráviť množstvo času so svojím partnerom, ak našiel niekoho, kto sa s ním rád rozpráva. Skutočnou výzvou pre každého muža blíženca je prejsť od komunikácie do fyzických kontaktov. V tomto smere by sem-tam potreboval postrčiť, pretože nevie, ako na začiatku vyjadriť fyzickú príťažlivosť žene, o ktorú má záujem.

Muž blíženec potrebuje pri sebe stabilného partnera. Tento partner by mu mal dať dostaok slobody, vzrušenia, humoru a potešeia. Pre tohto muža je nesmierne dôležitá rozmanitosť a inteligenčná stimulácia. Muž blíženec chce, aby bola jeho partnerka skutočne sčítaná a inteligenčne očarujúca. Ak chcete uloviť srdce muža blíženca je potrebné aby ste mu ukázali svoje najhlbšie emócie a dali mu celé svoje srdce. Nechce sa však o svojich emóciach zhovárať, omnoho radšej vám ukáže, čo skutočne znamená slovo milovať.

Sex je pre muža blíženca skvelý zážiok. Partner blíženca by mal byť ochotný objavovať a experimentovať, až tak bude v mileneckom živote skutočne spokojný. Muž blíženec potrebuje v sexuálnom vzťahu objavovať a cítiť. Doprajte mu veľa verbálneho kontaktu, hladenia, dotykov. Muž blíženec to skutočne ocení a bude vám skvelým a nežným partnerom, ktorého ste dlho hľadali.

Charakteristika Žena Blíženci

Žena blíženec je chvíľu nesmierne vášnivá a jemná a vzápätí je úplne iná. Ak chcete prilákať ženu Blíženec, budete musieť byť schopní držať krok s jej dvojakou povahou. Žena blíženec si udržiava dvojakú bytosť hlavne preto, aby mohla v prípade, že niekomu nevyhovuje, uniknúť do svojej druhej psychickej schránky a ulahodiť svojmu okoliu. Je to žena, ktorá chce zostať v bezpečí a potrebuje sa vyhnúť akýmkoľvek komfliktom. Ak ste teda typ človeka, ktorý uprednostňuje pohodový život, v ktorom sa nehádate, bude pre váš žena blíženec skutočným pokladom. Je to nadšená, vtipná, intelektuálna a láskavá žena. Žena blíženec je mimoriadne otvorená a je vždy pripravená venovať sa svojim priateľom, rodine či kolegom. Je to žena, ktorá čerpá energiu zo spoločenského života.

Žena blíženec nebýva zvyčajne veľmi plachá, no do vzťahu sa dostáva pomaly s dávkou trpezivosti. Chce si budúceho partnera dobre poprezerať a potrebuje ho celého spoznať. Má rada hodiny rozprávania a zisťovania informácii o tom, o koho ma záujem. Informácie získava aj z mužovho okolia a preto, ak o vás má záujem žena blíženec, môže sa stať, že ona už o vás toho vie veľa. Ak nájde žena blíženec muža, ktorý jej vyhovuje po sexuálnej aj intelektuálnej stránke bude mu okamžite oddaná a bude sa snažiť o čo najrýchlejšie založenie rodiny. Táto žena nerada čaká a ak niečo chce, chce to hneď. Hneď ako sa zamiluje predstavuje si manželstvo, deti, láskyplné milovanie, spoločné rána, noci a nekonečné hodiny spoločného rozprávania. Žena blíženec je fascinovaná mužmi, ktorí sa neustále zdokonaľujú a učia. Priťahujú ju inteligentní muži, ktorí sú na manažérksych pozíciach. Zaujme ju aj muž, ktorý veľa komunikuje a zdieľa svoje názory. Žena blíženec chce rozprávať, no ešte radšej vás bude počúvať. To isté však očakáva aj od svojho partnera. Ak sa vám podarí vybudovať intimitu so ženou blížencom, buďte pripravení na zábavu a veľmi hlbokú intimitu. Pozor však na nezhody so ženou narodenou v znameni blíženci. Ak sa jej otočíte chrbtom, ak jej ublížite, alebo ak ju sklamete, je pripravená navždy na vás zabudnúť a už ju nikdy neuvidíte. Žena blíženec páli za sebou všetky mosty, ak jej partner v predchádzajúcom vzťahu ublížil, či len nevyhoval. Drží sa názoru, že ex partner by prinášal nezhody do jej ďalšieho vzťahu a preto s ním už po rozchode nekomunikuje.

Žena blíženec je neskutočne vášnivá milenka. Ak sa dostanete cez jej prvotné komunikačné testy vašej osobnosti, objavíte skutočne skvelú milenku. Venuje veľa času predohre a ani orálne uspokojenie jej nie je cudzie. So sexuálnych zážitkov so ženou blížencom budete skutočne spokojný. Všetky zážitky prežije do hĺbky a taktiež do hĺbky sa venuje aj vaším túžbam a potrebám. Žena blíženec vám ponúkne množstvo sexuálnych zážitkov, na ktoré nikdy nezabudnete.

Charakteristika znamenia Blíženci - Zdravie

Blíženci sú aktívne znamenie, ktoré môže potrápiť nespavosť. Ich neutíchajúca energia im častokrát spôsobuje problémy zaspať a preto by sa mali zamyslieť nad užívaním hormónu melatonín, ktoré nájdu v každej lekárni. Spánok je pre znamenie blíženci skutočne dôležitý nakoľko pracujú svedomito a tvrdo. Na to musia byť oddýchnutí. Znamenie blíženci sú náchylní na problémy s astmou, či respiračné ochorenia. Znamenie blíženci si musia dávať pozor na chrípku, ktorá môže v ich staršom veku dokonca ohroziť ich život. Ich zdravie je však ucelené a mávajú skvelé zdravie až do vysokého veku. Ak pravidelne cvičia a starajú sa o seba, nemajú väčšinou problémy s riešením chorôb. Mali by sa však vyhýbať stresovým situáciám, pretože stres len veľmi ťažko prekonávajú.

Znamenie Blíženci sú pracovití a častokrát bývajú prepracovaní a duševne vyčerpaní. Je potrebné aby do svojej stravy zaradili paradajky, ktoré im pomôžu s prekonávaním nádorových ochorení, ktoré by mohli, kvôli stresu blížencov postihnúť.

Vhodná strava pre znamenie blíženci je hlavne fazuľa, pomarance, mrkva, karfiol či zeler. Veľmi vhodné sú pre nich aj slivky. Blíženci, vyhýbajte sa sýteným nápojom a fajčeniu. Na váš mozog budú vynikajúco vplývať hlavne vlašské orechy a všetka strava bohatá na Omega-3 mastné kyseliny, ktoré podporia vašu bystrú myseľ. Doprajte si častejšie orechy, ryby či avokádo.

Charakteristika znamenia Blíženci - Láska

Znamenie blíženci je plné života. Nikdy sa neuspokojí s nudnými okamihami a od lásky vyžaduje vzrušenie a istú dávku prekvapenia. Muža blíženca získate cez jeho priateľov, či cez známych. Stretnete ho medzi mnohými ľuďmi, ktorými je blíženec obklopený. Muž blíženec bude vami zaujatý, ak sa oblečiete do jemného, nie vyzývavého oblečenia, ktoré podčiarkne vašu ženskosť. Použite jemné líčenie a buďte pripravená na komunikáciu s mužom blížencom o akejkoľvek téme. Ak chcete získať muža v tomto výnimočnom znamení, pripravte sa na dlhé konverzácie o čomkoľvek, čo ho napadne. Chce ženu, ktorá je rozhľadená a bude sa s ním rozprávať na každú tému, ktorá ho zaujíma. Muž blíženec je sčítaný a rozhľadený. Ak sa chcete dostať do jeho priazne spoznajte jeho priateľov, rodinu a hlavne ho počúvajte. To, čo hovorí je pre neho tým najdôležitejším mostíkom na to, aby s vami postupne nadviazal intimitu. Získajte jeho srdce, buďte zábavná, povzbudzujte ho, buďte dobrodružná a smejte sa na jeho vtipoch, či vtipných poznámkach.

Ak máte záujem o ženu blíženca budete si musieť zvyknúť na jej dualitu. Držte s ňou krok, chváľte ju a dávajte jej komplimenty. Ukážte žene v znamení blíženci, že je tá najkrajšia vo vašom okolí, a že jej úsmev by roztopil aj arktické ľady. Žena blíženci zo seba skutočne vyžaruje silnú dávku energie. Ak sa rozhodnete, že stačíte jej energickej povahe získajte si jej srdce cez pohľady, úsmevy, rozprávanie sa, a jemné nenápadné dotyky.

K blížencom sa hodí hlavne znamenie rak a váhy. Rak dodá blížencovi lásku, a bude mu rozumieť. Váhy si budú vychutnávať duševnú blízkosť znamenia blíženci. K blížencom sa naopak vôbec nehodí znamenie škorpión a panna. Šorpión by svojim ohňom doslova spálil blíženca svojou výbušnosťou a žiarlivosťou. Panna bude pre blíženca priveľmi tichá a utiahnutá.

Znamenie Blíženci a významné osobnosti

Poznáte nejaké populárne tváre, ktoré sú narodené v tomto očarujúcom znamení? Donald Trump sa narodil 14.06. a aj napriek niektorým kritikom jeho osoby musíme uznať, že je to úpešný podnikateľ, ktorý si na svoju stranu dokázal získať masy ľudí. Aj tento človek dokazuje, ako sa okolo blížencov vždy točia davy ľudí a ako dokáže byť blíženec úspešný ak sa pre to rozhodne. A v znamení blížencov dokonca poznáme viacerých amerických prezidentov. Blíženec John F. Kennedy, či George H.W.Bush. Sú to veľmi zvučné mená, ktoré dokazujú silu a úspešnosť tohto znamenia. Ďalšími významnými blížencami v mužskom prevedení sú, alebo boli napríklad Clint Eastwood, Johnny Depp, Mark Wahlberg, Novak Djokovic, Rafael Nadal, Kanye West, Liam Neeson či Paul McCartney. Marilyn Monroe, ktorá pobláznila svojou krásou nejedného muža sa narodila 01.06. a je teda jedným z najzvučnejších mien znamenie blíženci. Medzi blížencami nájdeme aj ďalešie celebritné mená žien, ako sú napríklad Natalie Portman, sestry Olsenové, Kylie Mingue, Iggy Azaela, Paula Abdul, Mel B, Angelina Jolie či monika z priateľov, herečka Courtney Cox.

Horoskop znamenie Blíženci

Prečítajte si denný horoskop, horoskop týždenný pre znamenie blíženci či celomesačný horoskop pre znamenie blíženci, ktoré nájdete hore nad týmto článkom. Staňte sa tiež fanúšikom našej Facebookovej Stránky a prečítajte si každý deň novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia. Objavte tiež tajomstvá, ktoré vám tento rok nadelí ročný horoskop a pripravte sa na všetko, čo vás tento rok čaká.


Charakteristika ďalších znamení zverokruhu


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Kontakt: Ak chcete dostávať denne Horoskop na dnes, napíšte nám vaše znamenie na horoskop.vestenie@gmail.com

Prajeme vám veľá lásky a spokojnosti, váš Horoskop & Tarot


Charakteristika znamenie Blíženci