aplikacia horoskop tarot sk

Charakteristika Znamenia Škorpión

charakteristika a horoskop znamenie škorpión

ZNAMENIE Škorpión


Charakteristika znamenia Škorpión v skratke

Narodeniny: 23 Október - 21 November

Planéta: Vládnucou planétou znamenia je planéta Mars.

Element: Pre znamenie Škorpión je vládnucim elementom Voda.

Povaha: Hlavná povahová črta znamenia je melancholická povaha.

Silné stránky: Škorpión má obrovský dar pre genialitu. Je to tajomný a ctižiadostivý človek. Jeho hlavnými vlastnosťami je dodržiavanie disiplíny a silný intelekt. Znamenie škorpión je velmi vášnivé a pre mnohé znamenia sa stáva nesmierne príťažlivé. Škorpiónom nechýba silná oddanosť a suverénnosť.

Nedostatky: Nedostatkom tohto znamenia je jeho silná žiarlivosť, ktorá sa stáva v jeho partnerských vzťahoch hlavným dôvodom pre nezhody. Škorpión je fanatický typ človeka, ktorý je náchylný na podozrievavosť voči ostatným. Môže sa zdať trochu nemilosrdným v konaní voči ľuďom, ktorý ho urazili, či mu ublížili.

Postava: Ľudia narodení v znamení škorpión majú stredne veľkú postavu. Vynikajú jeho oči a na ich postave sú výrazné silné a pevné plecia. Postava je robustná a pôsobí ako brána do bezpečia. Jeho vyzývavý pohľad častokrát silno ovládne opačné pohlavie.

Šťastný deň: Šťastným dňom škorpióna je utorok. Škorpión by mal využit utorok na rozhodovanie o investíciách ale taktiež ako deň pokoja a relaxu. V tento deň škorpión dokáže načerpať veľké množstvo energie.

Nepriaznivý deň: Nepriaznivým dňom škorpióna bude štvrtok. Vo štvrtok by sa mal škorpión vyvarovať dôležitým rozhodnutiam a prudkému, nepremyslenému konaniu.

Kameň znamenia: Ak chcete potešiť znamenie Škorpión darujte mu šperk obsahujúci akvamarín a beryl. Akvamarín povzbudí znamenie škorpión v partnerských zväzkoch a je nesmierne dôležitý na dlhodobé a šťastné manželstvo. Beryl pomáha škorpiónom so zdravotnými problémami.

Zdravie: Znamenie škorpión je známe ako nesmierny milovník. Škorpión priťahuje pohlavné choroby a preto si musí dávať pozor na prelietavosť v partnerskom živote a silno sa chrániť a vyhýbať pochybným milostným pletkám. Znamenie trpí problémami aj po citovej či duševnej stránke. V staršom veku môže škorpiónov potrápiť obezita. Do stravy je vhodné zaradiť vysoký podiel vitamínu C a vitamínu D.

Farba: Znamenie škorpión by sa malo obklopiť čiernou farbou. Tá pritiahne teplé slnečné lúče a tak sa v tele tohto znamenia tvorí dôležitý vitamín D. Táto farba povzbudzuje aj jeho charizmatické vytupovanie. Čiernu farbu môže vhodne kombinovať s červenou či žltou a priťahovať tak ešte viac pohľadov.

Kam vycestovať: Na cestovanie by si mali zvoliť krajiny Sýria, Japonsko, Alžírsko a Transylvániu.

Šťastné čísla: Šťastnými číslami škorpiónov sú 4, 7, 23, 47.

Rozprávaná Charakteristika Škorpión, Muž Škorpión, Žena Škorpión

Veľká Charakteristika znamenia Škorpión

Znamenie škorpión robí iba veľmi nedobrovoľne a ťažko kompromisy. Škorpion sa nepohybuje medzi priemernými ľuďmi. Omnoho lepšie sa cíti medzi výnimočnými či extrémnymi povahami ľuďí. Majú veľmi silný charakter a tvrdú schránku. Znamenie škorpión je majstrom psychologických bojov a opačné pohlavie dokáže potrápiť emočným trýznením. V jeho tvrdej schránke sa však skrýva veľmi citlívá povaha, je však potrebné do duše škorpióna preniknúť. Škorpión má schopnosť krutej a nemilosrdnej pomsty voči svojim nepriateľom. Preto je vhodné držať si znamenie škorpión na svojej strane a nestať sa jeho nepriateľom. Škorpión je vytrvalý v svojich túžbach a potrebuje ovládať ostatných. Aj keď to naoko nevidíte, škorpión vás má pevne v hrsti.

Je to extrémny človek, ktorý nie je ochotný kráčať strednou cestou. Omnoho radšej sa pohybuje a dostáva do extrémnych situácii, ktoré ho častokrát vystavia nebezpečenstvu. Znamenie škorpión nenávidí autoritu a nie je ochotné podriadiť sa vonkajším vplyvom. Škorpión je nezávislý burič a silný individualista. Má silnú potrebu meniť veci vo svojom okolí. Oplýva skutočne silnými ba až extrémnymi emóciami a to aj keď miluje, no aj keď nenávidí. Ako sme už spomínali v krátkej charakteristike, znamenie škorpión je silne žiarlivé, bezohľadné a silne závidí všetkým ostatným ľuďom v okolí. Táto závisť je však na druhej strane jeho hnacím motorom pre konanie smerom k úspechu. Plánéta mars dodáva znameniu škorpion silu a energiu, ktorá je tak potrebná pre jeho vytrvalú povahu.

Znamenie škorpión má samotársku povahu. Ich vládnuca planéta Mars im dodáva zvedavosť a kvôli nej sú silne fascinovaní všetkým čo sa deje v ich okolí. Znamenie škorpión je ôsme znamenie zverokruhu a je opantané všetkým čo má spojitosť so smrťou, mystikou či znovuzrodením alebo prevteľovaním. Dávajte si na škorpióna veľký pozor. Znamenie škorpión vie veľmi dobre vycítiť vaše slabé a dokonca aj silné stránky. Vie vo vás čítať ako v otvorenej knihe. Práve táto vlastnosť sa stáva jednou z najsilnejších pozitívych stránok tohto znamenie. Naopak, zanamenie škorpión je zas tak komplikované, že na jeho dešifrovanie by vám nestačilo ani desať životov. Škorpión vám ponúkne veľa vášne, no aj tajomstiev, ktoré budete len ťažko vedieť odhaliť. Do vienka však dostali množstvo nespútanej povahy. Sú nesmierne predvídaví a preto vás vedia usmerniť v životných krokoch. Škorpión sám vie najlepšie odhadnúť ktorým smerom ísť a naopak, kam sa radšej nevydať. Ich reakcie ťažko odhadnete. Niekedy prekvapia dokonca úplne opačnou reakciou, ako by ste od nich očakávali. Toto analyticky založené znamenie dokonale premýšľa nad svojími krokmi, no je schopné konať aj inštinktívne a to v prípade sociálneho tlaku. Necíti sa veľmi konfortne, ak je z jeho strany nutné o niečom rýchlo rozhodnúť. Je spokojnejší, ak si svoju odpoveď môže dôkladne premyslieť a rozanalyzovať. Lichôtok sa od tohto znamenia však nedočkáte. Škorpión považuje lacné reči za niečo, čo je pod ich úrovňou. Preto, si buďte istý, že ak počujete kompliment od muža, či ženy v zanemní škorpión, je to tá najväčšia pocta, ktorá sa vám dostala. Kompliment myslia skutočne úprimne. Toto vytvralé znamenie môže čakať aj niekoľko rokov kým príde ich čas na úspech. Ich celý život je skôr ich veľký boj a cesta k dlhodobému úspechu. Zo začiatku je toto znamenie skutočným tajomstvom. No, len čo sa k niečomu odhodlá, koná tak agresívne a cieľavedomo, že ho už nič nezastaví.

Na druhej strane môžete od škorpióna očakávať silnú žiarlivosť. Muž škorpión, ale aj žena škorpión sú silne teritoriálne a teda neznesú ani najmenší náznak toho, že ich partner sa zaujíma o niekoho iného. Na druhej strane chcú a vyžadujú, aby bol ich partner pastvou pre oko aj pre iných mužov, či ženy. Nechce však partnera, ktorý je prelietavý a sukničkársky. Potrebuje pri sebe skôr partnera, ktorý bude stáť v jeho úzadí, no keď je potrebné pomôcť mu v otázkach financií, tak je schopný prebrať hlavné slovo. Toto podozrievavé znamenie škorpión si musíte hýčkať a neustále ich ubezpečovať, že je pre vás ten jediný, či jediná. Ťažko znášajú odmietnutie či obmedzenia a preto sa snažte ponúknuť im maximálny pocit slobody aj vo vzťahu.

Škorpión je hrdé a vytrvalé znamenie. Vynikajú v povolaniach kde vedia využiť svoje silné zbrane. S veľkou energiou sa púšťajú do všetkých ťažkých úloh a preto sú to vhodní lekári či dokonca ako vojaci v armáde. Ich nadanie je skutočne rôznorodé, pretože dokážu uspieť vo všetkých oblastiach. Ak si vyberú povolanie, ktoré považujú za ich vysnené sú schopní ísť si za svojím snom či cieľom skutočne priamočiaro a odhodlane. Škorpión sa uplatní medzi filozofmi, zoólogmi, sú skvelí právnici či sudcovia. Znamenie škorpión nájdete aj vo finančných úradoch a dokonca dosahujú veľké úspechy aj v športe či ako policajti. Najlepší vojaci, ktorí sú odhodlaní, vytrvalí, nebojácni sú narodení práve v tomto silnom znamení škorpión.

Charakteristika Muž Škorpión

Ak stretnete vytrvalého a vášnivého muža, ktorý sa nenechá zastrašiť vašim prvotným odmietnutím, pravdepodobne ste práve stretli muža škorpióna. Muž škorpión ide za svojím cieľom a nehľadí na dôsledky svojho konania. Častokrát ho ani nezaujíma, že jeho cieľ, krásna a príťažlivá žena, je zadaná, či vydatá. Muž škorpión sa o to proste nezaujíma. Má záujem dostať túto osobu pod svoje silné ramená a chce za každú cenu uspokojiť svoje želania, túžby a potreby. Ovláda ho vášeň a túžba. Rád sa púšťa do dobrodružstiev, ktoré sú pre neho skutočnou lahôdkou.

Silne z neho vyžaruje jeho osobná aura. Nie je skutočne ťažké odhadnúť, prečo je pre vás práve muž škorpión tak silne príťažlivý. Vyžaruje z neho samostatnosť, inteligencia a dominantnosť. Za týmto mužom sa častokrát otáčajú ženy v miestnosti len vďaka tomu, ako dominantne vystupuje. Muž škorpión má toľko energie, že je z neho naozaj cítiť. Muž škorpión kašle na sebaovládanie, omnoho radšej podľahne svojej túžbe a ceste za svojim vysneným cieľom. Bojuje o to, čo chce a nič ho v jeho ceste, za jeho "korisťou" nedokáže zastaviť.

Každá žena by si mala dávať pozor na vzťah s mužom v zanemní škorpióna. Keď má práve svoj dobrý deň, je z neho doslova cítiť jeho sexualita. Je nesmierne snaživý a svoju vôľu presadzuje kamokoľvek sa pohne. Nechce sa ničoho zrieknuť a keď sa pre niečo alebo niekoho rozodne tak to má pevne v hrsti. Nie je ochotný ustupovať a svoju nesmiernu horlivosť zameriava na krásne a okuzľujúce ženy. Ako však získať takéhoto samostatného, snaživého, usilovného a charizmatického človeka? Venujte mu dostatočné množstvo komplimentov a prejavte voči nemu čo najviac nežnosti ako len dokážete.

Škorpión vám nikdy neodpustí zlé správanie. Ak chcete vytvoriť harmonický pár s týmto znamením musíte sa naučiť ovládať svoje emócie. Aj v prípade, že sa dostanete do hádky s partnerom škorpiónom, musíte svoje emócie držať na uzde. Keď poviete škorpiónovi niečo urážlivé, bude si to pamätať do konca života. Nevyčítajte mu jeho nedostatky, skôr sa zamerajte na povzbudzovanie a vyzdvihovanie jeho pozitív. Chváľte ho za jeho silné stránky, za jeho pomoc, za jeho pracovitosť... Ak pochválite jeho zovňajšok tak si ho skutočne viac pripútate k sebe. Muž škorpión miluje takéto prejavy viac ako ktorékoľvek iné znamenie. Buďte k nemu skutočne ženská a nežná a škorpion sa vám odvďačí nesmierne vášnivou povahou, láskou a vzrušujúcim partnerským vzťahom.

Sexuálny život s mužom škorpiónom je veľmi vzrušujúci. Ak ste sa zamilovali do tohto znamenia, už isto viete, ako vášnivo dokáže muž škorpión milovať. Sexuálna výdrž je silná od jeho mladosti až do vysokého veku. Nikdy vás po sexuálnej stránke nesklame. Táto jeho vášnivá črta však ide ruka v ruke s jeho nedostatkami. Je to nesmierne žiarlivé znamenie a nemôžete od neho očakávať lásku bez žiarlivosti. Od vás bude vyžadovať čo najväčšiu oddanosť a úprimnosť. Nenarúšajte jeho individualitu a slobodu. Nesnažte sa ovplyvňovať rozhodnutia muža škorpióna aby si nemyslel, že chcete uväzniť ich slobodu. Svoju vôľu vám muž škorpión nanúti za každú cenu, no niekedy je pre vás skutočne dobré podvoliť sa jeho konaniu, či rozhodnutiam. Má totiž neomylný inštinkt a keď s ním vpadnete do vášnivej lásky tak vás už nikdy neopustí. Budete sa však musieť obrniť množstvom trpezlivosti pri vysvetľovaní každej žiarlivostnej scény zo strany muža škorpióna. Ak však budete trpezlivá, tento muž vás nesklame v oblasti sexuálnej no ani v oblasti lásky. Zabezpečí vám dostatok financií pre vašu rodinu, vás, vaše potreby a celkovo pre rodinný život. Zmocní sa vás úplne a vám sa to bude skutočne páčiť. Sex s mužom škorpiónom bude ako život s divokým zvieraťom. Ale pozor, ak od vás bude vyžadovať viac, ako ste mu schopná dať. V tom prípade vás bude vzťah s týmto mužom skutočne vysilovať a možno je vhodnejšie poobzerať sa po pokojnejšom znamení, ktoré nie je tak silne individualistické.

Jednu vec, ktorú však nikdy nerobte v sexuálnom vzťahu ak ide o škorpióna - neraďte mu v sexuálnej oblasti. Muž škorpión si myslí, že vie všetko najlepšie a je veľmi nepravdepodobné, že budete v sexuálnej oblasti s týmto mužom nespokojná. Ak sa to však stane, snažte sa nepoučovať ho v tejto oblasti. Sex je pre neho priveľmi dôležitý a preto sa môžete tešiť na vzrušenie po celý život.

Charakteristika Žena Škorpión

Žena škorpión je skutočne okúzľujúca. Mohla by dávať lekcie a učiť všetky ženy o tom, ao sa správať a obliekať ak sa chcete skutočne dobre vydať. Ak sa chcete dostať do dobrej partie, zdržiavajte sa v spoločnosti ženy škorpión. Táto žena vie veľmi dobre ako zaujať opačné pohlavie. Vie, aké triky má použiť na to, aby jej objekt jej túžby čo najskôr patril. A to úplne celý. Jeho telo, dôvera ale aj všetky pocity, oddanosť a láska. Žena škorpión vie získať od muža všetko, čo chce alebo potrebuje. Dokáže upútať pozornosť akéhokoľvek muža, ktorý je zvyčajne očarený jej zovňajškom a vôňou. Žena škorpión si dáva záležať nie len na svojej kráse ale tiež na správnej vôni, či celkovom vystupovaní. Práve preto, je pre každého muža skutočným lákadlom.

Žena škorpión vyžaduje, aby k nej bol muž štedrý. Očakáva, že jej bude platiť všetko, čo potrebuje. Aj keď je táto žena zvyčajne schopná postarať sa o svoje materiálne potreby, aj tak ocení, keď jej muž pomáha po finančnej stránke. Takto vie, že sa na neho môže spoľahnúť aj vo finančnej oblasti. Ak táto žena nevyžaruje nesmiernou krásou, tak jej oči pôsobia na opačné pohlavie ako ten najpríťažlivejší magnet. Vie si získať muža hoci len pohľadom a šibalským pozdvihnutím kútika pier na znak úsmevu.

Žena škorpión si potrpí na luxuse. Nerada cestuje v lietadle turistickou triedou. Aj keď nemá veľa peňazí, aj tak si radšej kúpi luxusnejšie kúsky do svojho šatníka. Ak jej chcete vyčítať jej finančnú rozmarnosť nerobíte práve ten najlepší krok. Zmizne z vášho života tak rýchlo, ako vás predtým očarila. Táto žena bude pracovať tvrdo pre svoj osobný luxus, no v neskoršom veku sa chce v oblasti financií plne spoľahnúť na svojho partnera.

Žena škorpión miluje život a všetko čo je s ním spojené. Rovnakú energiu, aku dáva do svojej pracovitosti môžete pociťovať aj v sexuálnom živote s týmto vášnivým znamením. Žena škorpión od vás bude požadovať vždy len ten najlepší výkon, no na druhej strane sa vám za to štedro odmení. Miluje krásnu a zvodnú bielizeň v ktorej sa vám veľmi rada predvedie. Rada splní vaše najtajnejšie sexuálne túžby a bude vám skutočne skvelou sexuálnou partnerkou počas celého života. Po tejto stránke nikdy nebudete mať pocit nudy či monotónnosti. Zabudnite však na rýchlovky. Žena škorpión si sex skutočne vychutnáva a môžete sa s ňou pripraviť na noci plné vášne, rôznych polôh a inovácií. Rada vám predvedie svoje ženské kúzlo ale aj všetko, čo sa v sexe počas svojho života naučila a čo sa dočítala. Chce pri sebe taktiež túžbou zapáleného milenca.

Charakteristika znamenia škorpión - Zdravie

Znamenie škorpión si má dávať pozor na svoje zdravie hlavne z hľadiska pohlavných orgánov. Ako sme už uviedli v časti krátka charakteristika znamenia, toto znamenie je náchylné na pohlavné choroby. Je nevyhnutné dávať si pozor na striedanie sexuálnych partnerov. Ak máte nejaké, hoci aj malé podozrenie, je potrebné navštíviť odborníka, ktorý vám vylúči akékoľvek spojenie vaších problémov s pohlavnými ochoreniami. Môže sa totiž stať, že za oslabenou imunitou je práve boj vášho tela, s nejakou zákernou chorobou. Ľudia v zanamení škorpión by si mali dávať pozor tiež na močnový mechúr a na zápaly močového mechúra. V tomto smere je vhodné do stravy zaradiť bylinkové čaje a vývar zo žíhľavy. Preventívne je potrebné piť čaje, ktoré podporujú zdravie močových ciest. Muži aj ženy v znamení škorpión si musia dávať pozor tiež na zápalové ochorenia a problémy s obličkami. V tomto smere by mal škorpión obohatiť svoju stravu o protizápalové štipľavé papričky a o cibuľu, ktorá pomáha prečistiť celý organizmus. Pre toto znamenie je potrebný tiež cesnak, ktorý je silným bojovníkom so zápalovými procesmi a tiež tlmí rast nádorových ochorení. Ženu znamenia škorpión častokrát potrápia menštruačné ťažkosti, ako sú problémy s pravidelnosťou menštruácie, či bolestivá menštruácia. Cvičenie jógy je pre ženu škorpión ako nájdený poklad. Toto cvičenie jej pomôže s menštruačnými bolesťami. Ženy by nemali zabúdať tiež na precvičovanie svalstva panvového dna.

Charakteristika znamenia škorpión - Láska

Ako teda získať škorpióna tak, aby sa do vás zamiloval na večné časy? Je ťažko presne opísať, aký postup je potrebné zvoliť na znamenie škorpión. Je nutné ich brať vážne. Nechať v ich živote voľnosť a nikdy, ale skutočne nikdy ich urážať. Škorpión je citlivé znamenie na to, ako sa sním zaobchádza. Ak máte v hľadáčiku muža škorpióna zamerajte sa hlavne na jeho intuíciu, a vyvolajte v ňom pocit, že ste pre neho tou osudovou kráskou. Pozor však na jeho schopnosť ľahko vás prekunúť. Aby ste sa dostali bližšie k mužovi, či žene narodenej v znamení škorpión poproste ho o radu. Škorpión bude nadšený, že ho považujete za niekoho, kto by vám mohol poradiť v komplikovanej životej otázke. Myslite to však vážne, inak škorpión zistí, že s ním hráte iba akúsi hru. Skúste sa na neho obrátiť s ničim, čo vás už nejaký čas trápi. Škorpión miluje lichotky a preto by ste nemali zabúdať vo všetkom ho chváliť. Ak vám skutočne pomohol, či snažil sa pomôcť s vašim problémom je načase škorpiónovi zalichotiť. Vyzdvihnite jeho triezvy pohľad na vec, jeho rozhľadenosť, jeho inteligenciu či to, ako veľmi, ale skutočne veľmi vám pomohol. Môžete ho za to napríklad pozvať na kávu. Škorpión neodmietne pozvanie za to, že je skvelý a pomohol vám. A takto máte priamu cestu k tomu, aby ste so škorpiónom nadviazali vzťah.

Ak už tvoríte pár s človekom v zanemní škorpióna, nechajte ho nech si uživa vaše hniezdočko lásky a teplo vášho domova. Škorpión je od prírody domáci typ a svoj voľný čas chce tráviť s milovanou osobou, či v kruhu priateľov, ale v pohodlí vlastného domova. Zamerajte však celú pozornosť iba na nich. Nech sa škorpión s vami cíti výnimočný a dôležitý a potom vám bude skutočne tým najlepším a verným partnerom. Škorpión má rád aj romantiku, no nie na každodennej báze. Ak má na to skutočne chuť, pripravte mu romantický večer s pohárom dobrého vína a s filmom, ktorý má rád. Ocení to nie len vášnivým milovaním ale aj prehlbením pocitov k vám. Netlačte ho do rozhodnutí na ktoré ešte nie je pripravený. Nechajte mu jeho voľnosť a pohodu. Škorpión sa vám za to odvďačí plnohodnotným a celoživotným vzťahom a bude vám oporou aj v tých najzložitejších okamihoch. Pre škorpióna je vhodným partnerom polovička narodená v znamení rak, ryby či kozorožec. Vhodným znamením je tiež znamenie panna. Nevhodným partnerom pre znamenie škorpión je býk, vodnár a lev.

Znamenie Škorpión a významné osobnosti

Medzi mužmi, či ženami v znamení škorpión nájdeme aj množstvo významných osobností, ktoré len podčiarkujú výnimočnosť daného znamenia. Medzi azda najslávnejšie osobnosti narodené v znamení škorpión patrí Alain Delon, princ Charles či Demi Moore. Aj americký herec Leonaro DiCaprio je narodený v znamení škorpión. Narodil sa 11.11. a je skutočným odrazom charizmatickej osobnosti, ktorá si vie upútať pozornosť každého okolo. Ďalšími osobnosťami v zanamení škorpión sú Ryan Gosling, Matthew McConaughey, Owen Wilson - známy svojím humorom. Škótsky herec s magnetickými očami, narodený 13.11. Gerard Butler je tiež známy škorpión. Medzi ženy škorpiónky patrí prekrásna Katy Perry, ktorá bola dokonca vyhlásená za najkrajšiu ženu planéty. Áno, aj takto silne charizmatické ženy v znamení škorpión sú. Ďalšími škorpiónkami sú Anne Hathaway, Julia Roberts, Emma Stone, Demi Moore či Whoopi Goldberg. Tieto znamenia len dokazujú, aký úspešní dokážu byť ľudia narodení v tomto výnimočnom znamení škorpión.

Horoskop znamenie Škorpión

Prečítajte si denný horoskop, horoskop týždenný pre znamenie škorpión či celomesačný horoskop pre znamenie škorpión, ktoré nájdete hore nad týmto článkom. Staňte sa tiež fanúšikom našej Facebookovej Stránky a prečítajte si každý deň novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia. Objavte tiež tajomstvá, ktoré vám tento rok nadelí ročný horoskop a pripravte sa na všetko, čo vás tento rok čaká.


Charakteristika ďalších znamení zverokruhu


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Kontakt: Ak chcete dostávať denne Horoskop na dnes, napíšte nám vaše znamenie na horoskop.vestenie@gmail.com

Prajeme vám veľá lásky a spokojnosti, váš Horoskop & Tarot


Charakteristika znamenie Škorpión