Charakteristika Znamenia Baran

charakteristika a horoskop znamenie baran

ZNAMENIE BARAN


Charakteristika znamenia Baran v skratke

Narodeniny: 21 Marec - 20 Apríl

Planéta: Vládnucou planétou znamenia baran je červená planéta Mars.

Element: Vládnucim elementom barana je Oheň.

Povaha: Hlavná povahová črta znamenia baran je cholerická povaha.

Silné stránky: Baran je typ vodcu. V porovnaní s ostatnými znameniami je bojovný, ctižiadostivý a odvážny. Prevláda v ňom skôr impulzívnosť no aj srdečnosť a vodcnovské schopnosti.

Nedostatky: Nedostatkom tohto znamenia je častokrát obrovská naivita, tvrdohlavosť a náladovosť.

Postava: Ľudia narodení v znamení barana majú zvyčajne silnu stavbu kostí a postavu lahodiacu pohľadom.

Šťastný deň: Šťastným dňom baranov je utorok, kedy je vhodné venovať sa financiám, obchodu, práci, no venovať sa aj starostlivosti o seba.

Nepriaznivý deň: Nepriaznivým dňom baranov bude pondelok, kedy je lepšie ubrať plyn a byť rozvážny.

Kameň znamenia: Kameňom znamenia baran je diamant a rubín, ktoré zvýraznia vodcovskú povahu charakteritickú pre toto znamenie.

Zdravie: Znamenie baran musí dávať pozor hlavne na obličkové ťažkosti. Trpí aj bolesťami hlavy, chrbta a kolien. Znamenie baran musí pridať do stravy hlavne fazuľu a bielkoviny.

Farba: Farbou znamenia baran je odvážna a dráždivá červená.

Kam vycestovať: Baran by si mal na cestovanie zvoliť krajiny ako sú Anglicko, Nemecko, Japonsko či Dánsko.

Šťastné čísla: Šťastnými číslami baranov sú 7, 6, 25, 47

Rozprávaná Charakteristika Baran, Muž Baran, Žena Baran

Veľká Charakteristika znamenia Baran

Baran sa na svet okolo seba díva s racionálnosťou a spontánnosťou. Znamenie je typické energiou, ktorú vyžaruje všade navôkol. Je tak dynamický, že svojou povahou dokáže nalákať aj iných na svoju energiu. Baran je preto skvelý fitness tréner alebo motivátor. Túži po vodcovstve a to nie len v zamestnaní, ale aj v súkromnom živote. Baran je aj do veľkej miery egoistické znamenie a o svoje sa nerád delí. To mu vynahrádza cieľavedomosť a schoponosť ísť za svojim cieľom. Ich nedostatkom je aj dosahovanie svojich cieľov bez ohľadu na ostatných. Častokrát sa toto znamenie kvôli svojej povahe rozhádajú s okolím, ktoré nie je na takéto jednanie generála, zvyknuté. Znamenie baran miluje dobrodružstvo. Adrenalín je pre neho hnacím motorom a riziko považujú skôr za niečo čo je klasickou súčasťou ich života. Sú dostatočne fyzicky silní, preto sa s obľubou venujú športovým aktivitám. Najlepšie si oddýchnu ak je fyzicka aktivita spojená s adrenalínovým zážitkom.

Keďže baran je znamenie vodcu, chcú, aby všetko šlo podľa ich pravidiel a predstáv. Tu sa často môžu stretnúť s nepochopením okolia. Kvôli svojej charakteristickej vodcovskej črte znášajú odmietnutie v súkromí, či práci nesmierne ťažko. Baran je však znamením skutočného priateľstva. Ak existuje človek, ktorého si obľúbi môžete si byť istý, že sa postará o pohodlie, zdravie a je to znamenie, ktorého priateľstvo si treba vážiť. V núdzi vám rád a nezištne pomôže. Toto znamenie oplýva obrovským entuziazmom a veľmi radi sa púšťajú do nových výziev a záležitosti. Baran je znamenie lojálne a spoľahlivosť je najvýraznejšia zo všetkých znamení. Práca im ide od ruky, no v práci preferujú samostatnosť. Baran nie je týmový hráč a radšej sa spolieha na svoje vedomosti, schopnosti a pracuje najradšej samostatne. Sú tiež kreatívny, no len v oblasti ktorej sa dostatočne rozumejú. Chcú mať všetko naštudované pred tým, než sa do toho pustia. Projekt, koré si toto znamenie vezme na starosť je predurčený na veľký úspech.

Znamenie baran môžete často stretnúť na zastávaní vedúcich postov, manažérskych úloh. Sú nesmierne talentovaní v riadení projektov. Do svojej práce tlačia nesmierne množstvo úsilia, preto sa im pod rukami práca naozaj darí tak, ako si to predstavujú aj jeho nadriadení. Baran nie je rád v pozícii kde má nadriadených, preto si radšej buduje cestu k svojmu vlastnému podnikaniu a samostatnosti. Znamenie vie, že úsilie, ktoré vloží do svojej pracovitosti sa im v priebehu života stonásobne vráti v podobe vysnívanej pracovnej pozície, či vlastného businessu. Vynikajú však nie len sťa podnikatelia.

Vhodné profesie sú pre nich aj vojak, remeselník, vedec, lekár, vrcholový športovec, advokát, politik. Zamestnania, kde môže využiť a ukázať svoju silu, bojovnosť a inteligenciu. Baran je tiež vynikajúci ekonóm a pracovník v oblastí financií. Vie robiť rázne rozhodnutia v investíciách a preto by sa uživil aj v pozícii burzového makléra. Ich rečnícke nadanie a podnikateľské vlohy sú skvelou kombináciu na uvedené zamestnania. Ak pôjdu touto cestou je zaručené, že sa im bude nesmierne dariť.

Baran je nespútané znamenie plné vášne. Dokáže spriadať sieť svojich vlastných snov a predstáv. Je veľmi zlý v klamaní a podvádzaní. Je transparentný, dáva najavo presne to čo cíti, aj keď jeho city nejdú úplne do hĺbky. Iba málokomu dovolí nazrieť do hĺbky jeho duše. Je to tak trochu sebec a je úplne ponorený do žitia v prítomnom okamihu. Málokedy sa zaoberá otázkou budúcnosti. Berie to čo príde a veľmi neplánuje.

Baran je znamenie pri ktorom je takmer nemožné získať jeho odpustenie. Sú častokrát stredobodom každej spoločenskej akcie, bavia okolie a radi vtipkujú. Majú sklon k nestálosti a podráždeniu. Barani sú aj skvelý umelci a maliari. V ich srdci je nevypovedaný príbeh, ktorý si skrývaju iba pre seba. Častokrát sa tak vedia stimulovať maľovaním a kreatívnou činnosťou. Majú sklon a ochotu pomáhať a sú silne priateľský. Baran sa nechá veľmi ľahko vyprovokovať a preto je vhodné vážiť slová, ktoré baranovi smerujete. Ich zápal ohľadom snahy, prekonávanie prekážok a získavanie si ostatných je skutočne enormný.

Sú presvedčený o svojej neomylnosti, čo môže vyvolávať pocit že sú to skutoční egoisti. Chcú rozkazovať a dokonca to robia aj veľmi dobre. Vo väčšine prípadov je dobré počúvnuť čo vám baran chce povedať, alebo čo od vás žiada.

Charakteristika Muž Baran

Baran je znamenie, ktoré vám poskytne skutočnú sexuálnu silu, vzrušenie a radosť. Po krátkom romániku s týmto znamením túži každá žena, ktorá má rada vodcovské vlastnosti mužov. Baran sa radí k znameniam, ktoré sa veľmi ťažko krotia a neznášajú viazanie. Jeho povaha a osobnosť je nesmierne dominantná, preto si za partnerku zvolí skôr ženu, ktorá mu nebude odporovať. Túži po poslušnej a krásnej žene, ktorá bude aj zhovorčivá a spoločenská.

Jeho osobnosť a sexuálna túžba je ako lietadlo, z ktorého vyskočíte padákom. Je to vzrušujúce, rýchle, intenzívne s množstvom zmiešaných pocitov. Keď pristanete, dodá vám to novú energiu a budete chcieť tento zážitok stále opakovať. Presne tak je to aj s baranom. Nebudete sa ho chcieť vzdať.

Poskytne vám toľko radosti, koľko budete vyžadovať. Ak túžite po vzrušení tak je znamenie baran ideálne pre vás. Musíte si ho však podmaniť aby bol verný a nemal sklon k zmenám, ktoré má tak rád. Baran bude od vás vyžadovať úplnú vernosť a oddanosť. Je potrebné ho celý život ubezpečovať o tom, že by ste ho nevymenili za nikoho iného. Ak vám to vo vzťahu nepôjde podľa vašich predstáv, získate skvelého priateľa. Baran nemá rád čakanie, preto chce od ženy okamžite počuť jej rozhodnutie. Chce však aby sa to rozhodnutie zhodovalo s jeho.

Baran dokáže zabezpečiť rodine lásku, pokoj, a hlavne peniaze o ktoré nebudete mať nikdy núdzu. Je sebaistý. Na svoj výkon v každej oblasti je nesmierne hrdý. Chváľte ho, nech vidí, že ste na jeho výkon hrdá aj vy. Má rád lichôtky. Zvyknite si na fakt, že tento muž bude ignorovať vašu individualitu.

Charakteristika Žena Baran

Stretli ste iekedy odvážnu a temperamentnú ženu, ktorú ste nedokázali odhadnúť? Bola očarujúca, no zároveň magická ako čierna obloha v chladnej noci pokrytá množstvom žiariacich hviezd? S určitosťou ste narazili na ženu, ktorej znamenie je baran.

Táto žena je nie len silná a tajuplne očarujúca no je aj skutočný vodca. Má potrebu vládnuť v láske a jej spávanie hraničí až takmer s vedením. Tak ako v práci aj vo vzťahu túži byť stredobodom domácnosti a teda tá, ktorá nosí v domácnosti nohavice. Snaží sa vybavovať sama všetky potrebné veci okolo domácnosti. Je nezávislá. Je však nesmierne márnotratná a rada rozhadzuje peniaze a to aj tie, ktoré ste si dlho šetrili. Nemyslí na budúcnosť a žije hlavne prítomnosťou, preto sa môže stať, že vaše peniaze pri nej miznú viac ako predtým ako ste ju spoznali.

Odvdačí sa vám však nesmierne vášnivým vzťahom. Sex s ňou je skutočne magický. Sexuálne zážitky vníma ako niečo magické a svojej polovičke venuje skutočne celú svoju pozornosť. Nebýva materialistická a preto sa s ňou vyhnete žiarlivostným scénam a podozrievaniu. Berie vás však ako svoj majetok, čím priťahuje veľké množstvo mužov. Je sebavedomá, vzpriamená a ide si za svojim cieľom, ktorý častokrát skutočne aj dosiahne.

Nezabúdajte jej lichotiť. Źena znamenia baran je skutočne krásna a má rada obdiv. Ak pochválite jej zovňajšok bude viac naklonená všej osobe. Má rada krásnu a jemnú bielizeň, staví skôr na čipku ako na pohodlie, no najradšej spáva nahá. Žena baran vyzerá častokrát o pár rokov mladšia ako v skutočnosti je. Zreje ako víno a čím je staršia, tým viac zaujme aj opačné pohlavie. Ženy babky v zanamení barana bývajú častokrát svojim výzorom zamieňané za matky a nie babičky. Je to večná romantička, aj keď jej romantické zmýšľanie je ohraničené svetom. Nevyskakuje myšlienkami z tohto sveta a stojí oboma nohami pevne na zemi.

Ženské znamenie baran je však aj veľmi nestále. Muž, ktorý o ňu prejaví záujem sa môže pripraviť na mimomanželské zväzky a záchvaty zlosti. Ide však o ženu vždy zameranú na svoju lásku a vášnivú milenku. Do budúcnosti sa díva s tým, že vie, že zajtrajšok bude krajší ako dnešok. Spoznajte ju celú pred tým ako skočíte do niečoho vážnejšieho. Žena baran však môže byť naozaj vhodným partnerom vašej budúcnosti.

Charakteristika znamenia baran - Zdravie

Ako sme už uviedli, znamenie baran trápia časté bolesti hlavy. Mal by venovať zvýšenú pozornosť dostatočnému príjmu tekutín. Častokrát na to kvôli pracovným povinnostiam zabúda a tak telo trpí dehydratáciou. Znamenie baran si musí dávať pozor na svoje obličky a stravovať sa vyvážene. V staršom veku má baran sklony k priberaniu, preto je veľmi dôležité nezabúdať na zeleninu, fazuľu a dostatok pohybu. Človek narodení v znamení baran si musí dostatočne rozmyslieť svoje stravovanie. Veľký pracovný tlak a nepravidelná strava môžu mať v neskoršom veku negatívne následky na zdravie barana. Musí si davať pozor na zranenia a nádorové, či zápalové ochorenia. Baran musí viac relaxovať popri svojom heroickom pracovnom výkone.

Charakteristika znamenia baran - Láska

Baran miluje všetko nové. Miluje zmenu, preto nie je práve tým najideálnejším partnerom. Ak je však vo svojom vzťahu skutočne spokojný môžete očakávať nesmiernu lojalitu a oddanosť. Baran je skvelý milenec a ak sa skutočne zamiluje jeho láska je pre neho ten najsilnejší cit. V prípade zlomeného srdca znášajú to znášajú veľmi zle. Sú však realisti a vedia, že zlomené srdce sa časom vylieči. Potom je baran znova pripravený pre ďalší vzťah, aj keď je v ňom už opatrnejší. Nevhodnými partnermi pre toto znamenie je nežný rak či ďalší tvrdohlavý kozorožec. Vhodným partnerom pre znamenie baran je lev, blíženec či vodnár. So strelcom vytvorí ten najvhodnejší pár a budú si skutočne rozumieť. Baran sa častokrát bráni ukazovaniu svojich citov a preto je absolútne nevhodný pre znamenia, ktoré sa riadia skôr svojimi pocitmi.

Znamenie Baran a významné osobnosti

Na svete boli, či sú aj významné osobnosti narodené v tomto bojovnom znamení. Medzi azda najvýznamnejšie mená, ktoré sa spájajú so znamením barana je Adolf Hitler, ktorý bol známy tým, že si svojími rečníckymi schoponosťami dokázal opantať všetkých ľudí okolo seba. Jeho vodcovské zručnosti sú tiež nepopierateľné. Aj Sebastian Bach, Leonardo da Vinci ci Vincent van Gogh boli narodený v tomto znamení. To iba dokazuje, že znamenie oplýva aj kreativitou, ak tomu venujete celý svoj um. Aj Casanova bol narodení v tomto znamení. Tento milovník je symbolom znamenia baran keďže si dokázal získať srdcia mnohých žien a to práve svojou vodcovskou povahou, ktorej nevedeli ženy odolať. Ďalší barani sú napríklad Jennifer Garner, Ján Svěrák, Diana Ross, Emma Thomson, Victoria Beckham. Muži sa pousmejú nad tým, že aj Hugh Hefner bol narodený v tomto silnom znamení. Znamenie je veľmi vášnivé. K osobnostiam v znamení baran radíme aj svetoznámeho a presláveného Charlieho Chaplina.

Horoskop znamenie Baran

Prečítajte si denný horoskop, horoskop týždenný pre znamenie baran či celomesačný horoskop pre znamenie baran, ktoré nájdete hore nad týmto článkom. Staňte sa tiež fanúšikom našej Facebookovej Stránky a prečítajte si každý deň novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia. Objavte tiež tajomstvá, ktoré vám tento rok nadelí ročný horoskop a pripravte sa na všetko, čo vás tento rok čaká.


Charakteristika ďalších znamení zverokruhu


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Kontakt: Ak chcete dostávať denne Horoskop na dnes, napíšte nám vaše znamenie na horoskop.vestenie@gmail.com

Prajeme vám veľá lásky a spokojnosti, váš Horoskop & Tarot


Charakteristika znamenie Baran