Čakra Solar Plexus


Tretia čakra - Solar Plexus

V predchádzajúcich článkoch sme si vysvetlili čo sú Čakry, a povedali sme si viac o 1. čakre Zemskej no i o 2. čakre - Sakrálnej. Dozvedeli sme sa, ako sa v živote prejavuje zablokovaná čakra, a ako s ňou pracovať. Poznáme tiež ako pracovať s aromaterapiou, a ako posilniť celkovú energiu vtedy, ak sa cítime vyčerpaný, unavený a neistý. Dnes sa pozrieme ďalej, na 3. čakru v poradí, čakru solar plexus, ktorá sa nachádza tesne pod hrudnou kosťou.

Čakra solar plexus je zdrojom našej osobnej sily. Nachádza sa vyššie ako 1. a 2. čakra, smeruje nahor. Sústreďuje sa hlavne na to,či sme na správnej ceste za naším životným poslaním. Čakra solar plexus je zodpovedná za sebavyjadrenie. Podporovanie tejto čakry nám môže pomôcť udržiavať myseľ otvorenú. Zdravá čakra solar plexus nás privedie k vlastnej, zdravej identite.

Posilnenie čakry solar plexus je nevyhnutné aj vtedy, ak sa práve nachádzame na ceste za osobným rastom. Ak sa snažíme rásť v akejkoľvek oblasti života, či už v práci, emocionálnom svete, alebo v zdraví je nevyhnutné vyzdvihnúť solar plexus do zdravej roviny, tam, kde sa cíti pohodlne a bezpečne. Čakry vplývajú na rôzne oblasti života každého z nás. 3. čakra, solar plexus, nám radí, aby sme boli v živote aktívny a otvorený. Posilňuje sebaistotu, a umožňuje častejšie vnímať to, kým sme. Ak je zdravá, ponúka nám viac sebavedomia a sebadisciplíny. Dáva nám dostatok vôle k tomu, aby sme dosiahli to, po čom túžime.

Veštkyňa prináša aj Dnešný Horoskop Zadarmo. Čo vás dnes čaká?

Ako sa prejavuje Zablokovaná Čakra Solar Plexus?

Solar plexus je čakrou sebadisciplíny, sebavyjadrenia, ale aj čakrou osobnej sily. Ak je blokovaná môžeme cítiť bezmocnosť, i to, že sme sa v našom živote stratili, že sa neposúvame vpred. Nemotivujú nás veci, ktoré nás predtým bavili, a bojíme sa času stráveného so sebou samým. Nechceme spoznávať naše osobné pocity, radšej sa zamestnávame televíziou, alkoholom, alebo takými koníčkami, ktoré odvádzajú našu pozornosť od starostí.

Poškodená čakra solar plexus sa prejaví i problémom so sebavyjadrením. Nedokážeme sa sústrediť na poslanie v našom živote. Naša motivácia, i naše sebavedomie sú teraz ohrozené. Zablokovaný solárny plexus spôsobuje aj fyzické problémy. Je zodpovedný za enormný prírastok hmotnosti, ale aj za stratu hmotnosti bez akejkoľvek príčiny. Blokovaný solar plexus spôsobuje taktiež problémy so zažívaním, tráviace ťažkosti, ale aj žalúdočné vredy. Ovplyvňuje rozhodovanie pri stravovaní a preto si častejšie volíme nezdravý životný štýl. Môže spôsobiť aj nechutenstvo, prejedania, a intenzívnu, pretrvávajúcu bolesť hlavy.

Poškodená čakra Solar Plexus je príčinou problémou s prostatov u mužov. U žien môže zanedbaná čakra spôsobiť až problémy s počatím, alebo môže byť zodpovedná za časté zápaly močových ciest. Aj tieto zdravotné problémy ovplyvňuje silná čakra Solar Plexus, a preto je nevyhnutné naučit sa dostať čakry do rovnováhy. V konečnom dôsledku je pre zdravé čakry nevyhnutné udržiavať telo v rovnováhe, harmónii a je nutné sa postupne zbavovať veľkého stresu. Čakry nedokážu profitovať z prostredia, ktoré je nezdravé.

Je teda zrejme, že zablokovaná čakra solar plexus so sebou prináša množstvo starostí a komplikácií do nášho života. Ešte viac sa bojíme takých vecí, z ktorých sme mali doposiaľ strach. Cítime bezmocnosť, naša myseľ je obmedzená, naše kroky smerujú nesprávnou cestou. Problémom je aj zamestnanie, v ktorom sa vyžaduje sebavyjadrenie, prezentácia, alebo vodcovské schopnosti. Keďže cítime málo sebavedomia, problémom sú všetky oblasti, kde je sebavedomie vyžadované. A práve z týchto dôvodov je nevyhnutné naučiť sa pracovať s treťou čakrou solar plexus.

Online Veštenie Tarotom - Karta Dňa vás nasmeruje na správnu cestu.

Odblokovanie, odomknutie, či vyváženie čakry Solar Plexus

Ako odblokujem Solar Plexus?

Našťastie existujú spôsoby, ako čakry vyrovnáme. Učíme sa s čakrami pracovať tak, aby nám naďalej nespôsobovali fyzickú bolesť, alebo psychické problémy. Čakry dostávame pod svoju kontrolu, a viac nezasahujú svojou negatívnou energiou do nášho života. Aj 3 čakra, solar plexus je zablokovaná iba vtedy, ak sa o ňu nesprávne staráme. K tomu, aby sme udržiavali danú čakru v rovnováhe je vhodné využiť aromaterapiu, ale aj mnoho ďalších odporúčaní, o ktorých si teraz povieme viac.

Solar plexus sa spája so žltou farbou. Spája sa s ohňom, ktorý je silným astrologickým elementom, a niekedy je táto čakra znázornená žltou farbou s tónmi červenej. Žltá farba sa vo všeobecnosti považuje za farbu optimizmu a chuti do života. Povzbudzuje sebavedomie, kreativitu a sebavyjadrenie, teda oblasti, ktoré blokuje práve nevyvážená čakra solar plexus. Vďaka žltej farbe objavujeme opäť chuť do života, a aktivity, ktoré nás doposiaľ netešili nás opäť bavia. Umiestnime do domácnosti viac doplnkov žltej farby a nezabudnime týmito doplnkami oživiť i kanceláriu. Aby bola solar plexus vyvážená, žltá farba nám k tomu dopomôže ako 1. krok k ozdraveniu blokovanej čakry.

Sebavyjadrenie podporíme tým, že upokojíme našu myseľ. K tomu, aby sme boli pokojnejší sa musíme pozrieť do nášho vnútra, a využiť všetky zmysly, ktoré sú našou skrytou zbraňou. Cítite že intuícia je veľkou výhodou? Dokážete ostatných počúvať, dokážete ostatným porozumieť, alebo je vašou silnou zbraňou pomoc ostatným?

Všetky tieto pozitívne vlastnosti vašej osobnosti využívajte na upokojenie čakry solar plexus. Ako? Robte to, čo je pre vás prirodzené. Posilňujte vašu sebadisciplínu. Pomáhajte ostatným. Vnímajte svet okolo. Otvorte vašu myseľ, nebojte sa nových vecí. Vaša dobrota a otvorené srdce budujú sebavedomie ktoré je teraz dôležité, a vaša spokojnosť so sebou samým sa tiež znásobuje. Siahajte tiež po nových výzvach, nebojte sa robiť nové veci.

Horoskopy Odhaľujú viac o tom, kam smerujeme. Týždenný Horoskop predpovedá lásku, zdravie i finančnú blízku budúcnosť.

Ďalšie tipy k správnej rovnováhe čakry Solar Plexus

Nielen žltá farba, alebo odvaha robiť to, na čo ste doposiaľ nemali silu dokáže posilniť solar plexus. I prechádzky stimulujú činnosť 3 čakry a sú prospešné hlavne vtedy, ak sú spojené s krásnym slnečným dňom. Slnko svojou silou a energiou preniká do vášho tela, a poskytuje liečivé lúče čakre solar plexus. Preto nečakajte a neváhajte. Vyrazte do prírody, a nasávajte teplo a pozitívnu energiu slnka, ktoré je teraz vašim skutočným lekárom.

Ako sme už spomenuli v predchádzajúcich riadkoch, nebojte sa toho, čo ste chceli urobiť. Je čas odhodiť strach, je čas zabudnúť na veci, ktorých ste sa obávali. Vo vašom živote ďalej nesmú ostávať ľudia, ktorí sú pre vašu energiu toxickí. Tí, ktorí vás vyčerpávajú viac nemajú vo vašom živote miesto, a preto musíte prehodnotiť svoje vzťahy.

Ak chcete pomôcť nájsť čakre solar plexus znovu rovnováhu dostaňte pozitívnu energiu do vášho života. Energia čistoty, slobodného prejavu a sebavedomia podporuje nielen čakru solar plexus, ale aj vaše osobné vzťahy. Budujte sebadôveru,viac meditujte, a zaujímajte sa tiež o blahodárnu jogu.

Poznajte Tarotové Karty a ich význam v živote. Tarot Online ponúka Týždenné, Denné veštenie a tiež Áno/Nie Veštenie Tarotom.

Poznajte Všetky Čakry a ich liečenie

O tom, čo sa stane ak je čakra Solar Plexus zablokovaná, nevyrovnaná, alebo poškodená, si prečítajte aj v zozname siedmych čakier. Čakry, Astrológia a Zverokruh sú bránou do poznania seba samého. Link na čakry nájdete aj dolu, kde si môžete vybrať tie, ktoré vás zaujímajú, alebo využite túto navigáciu:

Prinášame vám tiež informácie o tom čo sa stane, keď je čakra zablokovaná, a ako cítite tento blok na vašom tele, na vašej energii a na vašom psychickom zdraví. Dozviete sa tiež, aké kroky by ste mali podniknúť k tomu, aby boli vaše čakry opäť v kondícii. Spoznajte viac i o Znamaniach Zverokruhu aby ste vedeli dokonale pracovať s vašou energiou.

Aby sme rozumeli našim energiám je vhodné poznať vlastné znamenie Zverokruhu. Článok Zverokruh vám povie viac o vás samých, energiách a budúcnosti.

Vyskúšajte Tiež Horoskopy:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com