Čakra Tretie Oko


Šiesta čakra - Tretie Oko

6. čakra, ktorá sa nachádza v popredí nášho mozgu, medzi očami, je v poradí šiestou zo siedmych hlavných čakier tela. Energetické centrum, 6. čakra Tretie oko, je spojené s intuíciou, ale aj s vyšším poznaním. Pojem Tretie oko je istotne známy širokej verejnosti, pretože táto čakra je spojením s vyšším vedomím a vesmírom. Môže za mnoho problémov v našom živote, ak sa o ňu nevieme dobre postarať.

V predchádzajúcich článkoch sme si povedali čo sú čakry a načrtli sme si, ako čakry správne liečiť. Úvodný článok o čakrách pojednával o zemskej, alebo inak označovanej aj Koreňová čakra, ktorú označuje i slovo ramuladhara. S touto čakrou súvisí farba červená. 2. čakra nazývaná Svadhisthana je čakrou sakrálnou a je spojená s oranžovou farbou. Riadi emócie, potešenie a kreativitu. 3. čakra, spojená so žltou farbou je čakra solar plexus. Je zdrojom sily. 4 čakra - srdcová je centrom lásky, a pochopenia emócií. Tyrkysovo modrá farba je prepojená s 5. čakrou, známou ako krčná čakra. Dnes si povieme viac o 6. čakre - Tretie oko.

Tretie oko je čakrou ktorá stimuluje pamäť, predstavivosť, intuíciu. Kľúčovým účelom tejto čakry je poskytnúť spojenie medzi vedomou mysľou a prírodným svetom. Čakra 3. oko predstavuje tok energie, ktorá je prepojená s vyšším vedomím. Čakra Tretieho oka môže byť zanedbávaná, zablokovaná, no na druhej strane môže jej nadmerná aktivita spôsobuje tiež veľa psychických, a psychologických ťažkostí. Nevyvážená Tretia čakra môže byť veľkým problémom. Nadmerne aktívna čakra môže znamenať, že nie sme dosť uzemnený. Neustály tok myšlienok môže spôsobovať problémy v sústredení. Ovplyvňuje taktiežrozhodnutia, ktoré by boli za iných okolností omnoho jednoduchšie.

Čakra Tretieho oka sa teda môže prejaviť rôznymi spôsobmi. V tomto článku si povieme viac. Ako čakru udržiavať v správnom a zdravom prostredí, ako sa o čakru Tretie oko starať, ako ju liečiť, a odblokovať. Otvorenie čakry Tretieho oka je nevyhnutné pre každého, kto chce žiť život v súlade s harmóniou a kto chce vidieť veci jasne. So zdravou čakrou Tretie Oko robíme rázne, jednoduché a múdre rozhodnutia. Naša obavy sú rozptýlené, nie sme pripútaný k žiadnemu trápeniu, viac si užívame život a prítomnosť. Naša predstavivosť je otvorená, naša pamäť silná. Vízia pre budúcnosť je pozitívna a naša myseľ e v harmónii s celým svetom.

Veštkyňa prináša aj Dnešný Horoskop Zadarmo. Čo vás dnes čaká?

Ako sa prejavuje Zablokovaná Čakra Tretie Oko?

Ak je čakra 3. oko v nerovnováhe chýba nám bdelosť a dokonca aj vedomosť. Iba vtedy, ak je čakra v harmónii sme bdelí, vedomí a všímaví. Naša múdrosť sa sústredí aj na vyššie perspektívy. Nechýba nám sebareflexia, a dokážeme sa na život pozrieť aj z duchovného hľadiska. Myslíme a vidíme jasne, a tak je naša čakra zdravá, odblokovaná, je v správnej rovnováhe. Existujú však aj znaky, ktoré opisujú prípad, keď je čakra zablokovaná, v disharmónii.

Mnoho hnevu, ktorý sa prejavuje navonok, ale je v našom vnútri môže byť dôsledkom zablokovanej čakry Tretie oko. Intenzívna, neutíchajúca a pretrvávajúca bolesť hlavy je ďalším charakteristickým znakom porušenej čakry. Extrémna podráždenosť nás sprevádza na každom kroku, každú vec ktorú máme urobiť vidíme ako veľký problém. I nekontrolovateľný hnev, extrémna podráždenosť a jednoduché vyprovokovanie sú prejavom čakry Tretie oko, ktorú je nutné čo najrýchlejšie odblokovať, a uzdraviť.

Ak ste v situácii, kedy sa pristihnete že kričíte na vašich blízkych, milovaných, bez veľkej príčiny, nemusí byť za tým nič iné, ako zablokovaná čakra Tretie oko. Problémy v osobnom živote, problémy v pracovnom prostredí, hádky s kolegami, nedorozumenia na pracovisku, s priateľom, rodinou alebo partnerom, či s deťmi, sú súčasťou zablokovanej čakry Tretieho oka. Istotne chce každý z nás prežívať chvíle pokoja a radosti, harmóniu a rovnováhu v kruhu tých najbližších. Chceme držať naše myšlienky, emócie a prejav vo vlastných rukách, a tak sa musíme učiť pracovať s čakrou Tretie oko.

Online Veštenie Tarotom - Karta Dňa vás nasmeruje na správnu cestu.

Odblokovanie, odomknutie, či vyváženie čakry Tretie Oko

Ako odblokujem čakru Tretieho Oka?

Našťastie existuje mnoho techník, ktoré pomáhajú v odblokovaní čakier. Je však jasné, že zablokovanú čakru nemôžeme odblokovať zo dňa na deň. Ak chceme uzdraviť čakru Tretie oko, je nutné s ňou dlhodobo pracovať, a sústrediť sa na to, aby sme ju udržiavali v kondícii. Ak teda chceme čerpať všetky benefity ktoré nám ponúka zdravá čakra Tretieho oka musíme sa na túto čakru zamerať rovnako, ako sa zameriavame na udržiavanie zdravia nášho tela, vlasov nechtov… Čakra je rovnako dôležitá ako náš fyzický zovňajšok, a preto ej musíme venovať mnoho pozornosti.

Tretie Oko odhaľuje vnútorné sféry. Vnímame okolie aj mimo bežného zraku, dokážeme pochopiť ostatných. Dokážeme pracovať so sebou samým, s našimi energiami. Zdravá čakra Tretie oko nám ponúka uvedomelosť, ovládanie hnevu, bdelosť, harmóniu vnútorného života. Pri zablokovanej čakre Tretieho oka nastal čas na jogu.

Jogové pozície sú vo všeobecnosti veľmi zdravé nielen pre naše telo vo fyzickom význame, ale aj pre duchovné vedomie a samozrejme, pre čakry. Praktizovanie jogy ktoré zahŕňa presne zoradené asány a meditáciu, pomáha dostať energiu nahor, liečiť čakry. S jogou by mala byť spojená aj meditácia, a dychové cvičenia, aby bola čakra uzdravená. Hlboký nádych a uvedomelý výdych sú cvičením pre čakry, ktoré nás stotožňujú s naším telom a mysľou. Dostávame sa do rovnováhy. Dýchacie techniky sú vynikajúcim spôsobom na to, ako stíšiť myseľ a sústrediť sa na prítomný okamih, ako liečiť čakry.

Uvedomelé dýchanie umožňuje vnútornej jasnosti a poznaniu, aby povstala. Uvedomelé dýchanie je technika, vďaka ktorej využívame dýchanie na vyváženie oboch hemisfér mozgu. Táto technika prináša jasnosť, pokoj a sústredenie. Na harmonizáciu čakry Tretieho oka teda potrebujeme čas pre seba, čas na meditáciu, fyzické i duchovné cvičenia. Existujú však aj ďalšie rady k tomu, aby zostala čakra Tretie oko vyvážená, zdravá.

Horoskopy Odhaľujú viac o tom, kam smerujeme. Týždenný Horoskop predpovedá lásku, zdravie i finančnú blízku budúcnosť.

Ďalšie tipy k rovnováhe čakry Tretie Oko

Ako sme už viackrát spomínali v článkoch, ktoré sa venujú rôznym čakrám je jasné, že meditácia je základným riešením pre mnoho nerovnováh v živote a pre rovnovážne čakry. Každý si musí nájsť ten správny štýl meditácie, ktorý mu vyhovuje. Meditácia je prirodzene upokojujúcim cvičením a čakra je vďaka nej silná. Prináša nám jasnú myseľ a stabilitu. Môžete vyskúšať rôzne druhy meditácie, praktizovať iba pokojné sedenie bez toho, aby ste sa sústredili fixne na akúkoľvek myšlienku. Už aj toto cvičenie niekoľkokrát denne pomáha stotožniť sa so sebou samým a odomknúť čakry. Preto je nevyhnutné každý deň myslieť na meditačné cvičenie, ktoré by sa malo stať súčasťou bežného dňa.

Zablokovaná čakra Tretie oko sa prejavuje prostredníctvom úpadku energie a na uzdravenie tohto energetického centra je nevyhnutné prijať do svojho života odpustenie a súcit. Blokádu Tretieho oka najlepšie vyrieši meditácia. Aby sme správne meditovali musíme si vybrať pokojné miesto, a venovať dostatok času na to, aby sme sa usadili a dostali myseľ do ticha a tak je zdravá čakra na dosah. Hlboký nádych a výdych, uvoľnenie napätia v tvári a v celom tele prinesie telu pokoj. Oblasť energie vo vašom čele, kde je umiestnené Tretie oko teraz vyžaruje svetlo. Sústreďte sa na toto svetlo, ktoré svieti podobne ako slnko, a do tela vnáša energiu i krajší pohľad na svet. Dovoľte svojmu telu relaxovať viac a viac. Prehlbujte sa do svojej duše. Uvoľnite všetko napätie ktoré sa v tele nahromadilo, nechajte vašu myseľ relaxova ťa spojiť sa s duchovným sprievodcom. Nechajte svetlo naďalej prúdiť cez telo von z vašej čakry Tretieho oka. Čím viac budete meditovať, tým jasnejšie a silnejšie bude toto svetlo. Sústreďte sa na toto meditačné cvičenie každý deň a spoznajte silu Tretieho oka, ktorá sa vám prejaví vtedy, ak bude táto čakra uzdravená.

Tretie oko je tmavo fialová čakra, ktorú najčastejšie predstavuje modrastofialová farba. Podporiť jej uzdravenie môžeme aj prostredníctvom aromaterapie,vďaka ktorej získame väčšiu jasnosť a lepšiu intuíciu. Na uzdravenie čakry Tretie oko sa z hľadiska aromaterapie používajú najmä vône santalového dreva, levandule a ruže. Tieto vône krásne odomknú vašu čakru, a zahalia domácnosť alebo kanceláriu krásnou vôňou, ktorá navyše lieči čakru Tretie oko. Nevynechajte teda príležitosť podporiť 6. čakru i aromaterapiou - podstatným rituálom nielen k meditačnému cvičeniu, ale aj k bežnému dňu.

Esenciálne oleje sú teda silným prostriedkom na boj so zablokovanou čakrou Tretieho oka. Pozrime sa však aj na silné slnko, cvičíme meditáciu, spievajme a tak je čakra revitalizovaná. Na aktiváciu čakry Tretieho oka však slúžia aj kryštály, ktoré si môžeme uložiť do domácnosti, alebo na pracovisko, či ich môžme nosiť v blízkosti tela, aby tak najlepšie aktivovali túto čakru. Na aktiváciu Tretieho oka sa používa fialový zafír, ametyst, alebo rodonit. Tieto kryštály slúžia na prebudenie, ale aj vyrovnanie čakry Tretie Oko. Rozšírenie stravovacích návykoch taktiež pomáha odomknutiu čakier.

Ak cítite zablokovanú čakru Tretie oko je vhodné do stravy zaradiť melon, med, koriander, cesnak a doplniť stravu o vitamín D. Nezabúdajte taktiež na citrón do čaju, a čaj je ideálne pripraviť si z bobuli goji. Všetky tieto praktiky pomáhajú pri čistení čakry Tretie oko.

Poznajte Tarotové Karty a ich význam v živote. Tarot Online ponúka Týždenné, Denné veštenie a tiež Áno/Nie Veštenie Tarotom.

Poznajte Všetky Čakry a ich liečenie

O tom, čo sa stane ak je čakra Tretie Oko zablokovaná, nevyrovnaná, alebo poškodená, si prečítajte v zozname siedmych čakier. Čakry, Astrológia a Zverokruh sú bránou do poznania seba samého. Link na čakry nájdete aj dolu, kde si môžete vybrať tie, ktoré vás zaujímajú, alebo využite túto navigáciu:

Prinášame vám tiež informácie o tom čo sa stane, keď je čakra zablokovaná, a ako cítite tento blok na vašom tele, na vašej energii a na vašom psychickom zdraví. Dozviete sa tiež, aké kroky by ste mali podniknúť k tomu, aby boli vaše čakry opäť v kondícii. Spoznajte viac i o Znamaniach Zverokruhu aby ste vedeli dokonale pracovať s vašou energiou.

Aby sme totiž rozumeli našim energiám je nevyhnutné poznať vlastné znamenie Zverokruhu. Článok Zverokruh vám povie viac o vás samých, energiách a budúcnosti.

Vyskúšajte Tiež Horoskopy:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com