Krčná Čakra


Piata čakra - Krčná čakra

Čakry sú energetické centrá zodpovedné za to, ako sa cítime. Samozrejme, každý človek by rád v živote pociťoval harmóniu, radosť, a rovnováhu. K tomu, aby sme do života pustili takéto pozitívne energie je nutné naučiť sa pracovať s každou čakrou jednotlivo. V predchádzajúcich článkoch sme si povedali niečo o tom, čo sú vlastne čakry, a ako ovplyvňujú energie. V úvode sme si predstavili 1. čakru označovanú tiež ako zemská, alebo koreňová čakra. Tá hovorí o tom, či sa cítime bezpečne, a riadi pocit stability. 2. čakrou, ktorú sme si rozobrali bola sakrálna čakra, nachádzajúca sa tesne pod pupkom. Je u nás spojená s kreativitou ale aj so sexuálnou energiou.

V predchádzajúcich článkoch sme hovorili aj o čakre solar plexus, ktorá súvisí so sebadôverou a sebaúctou. Hovorili sme aj o srdcovej čakre, ktorá ovplyvňuje schopnosť rozdávať lásku, súcit, a schopnosť porozumieť ostatným. Takto sa dostávame k 5. čakre, ktorá nieje o nič menej dôležitá, ako predchádzajúce 4 čakry.

V skratke môžeme o krčnej čakre povedať, že táto čakra hovorí o schopnosti prijať vnútornú pravdu. Je zodpovedná za komunikáciu aj sebavyjadrenie, a je zodpovedná za kreatívnu stránku osobnosti. Krčná čakra je umiestnená v strede krku, pod hrtanom. Jej energia hovorí o tom, že je spojená s komunikáciou i s prejavom seba samého. Krčná čakra teda predstavuje schopnosť plynulo komunikovať s ostatnými, našu schopnosť viesť komunikáciu s tými, ktorých milujeme, ale aj so širokou verejnosťou. Je ukotvená v našom systéme čakier, a je zodpovedná za spojenie mysle a tela. Je dôležitá pre pochopenie vlastných potrieb.

Veštkyňa prináša aj Dnešný Horoskop Zadarmo. Čo vás dnes čaká?

Ako sa prejavuje Zablokovaná Krčná Čakra?

Keďže 5. čakra v poradí je spojená s osobnou schopnosťou komunikovať je jasné, že každý by rád udržal túto čakru v zdravej rovnováhe. Aby boli čakry otvorené je nevyhnutné s nimi pracovať, je nevyhnutné ich poznať a venovať im dostatok pozornosti a starostlivosti. Blokované čakry sa totiž môžu prejavovať nielen psychickými starosťami, ale aj fyzickou bolesťou. Medzi symptómy, ktoré sa spájajú so zablokovaním krčnej čakry patrí napríklad pocit plachosti a hanby, necitlivé správanie, alebo pocit neistoty.

Ak v živote pretrvávajú tieto pocity je zrejmé, že krčná čakra je blokovaná. Nesprávna starostlivosť o krčnú čakru, a jej blokovanie môže spôsobiť tiež sociálnu úzkosť. Človek, ktorý bojuje so zablokovanou krčnou čakrou má problém robiť triezve, rozumné rozhodnutia. Porušená čakra sa však nespája iba s psychickým blokom, ale aj s fyzickými ťažkosťami. Môže byť príčinou problémov so štítnou žľazou, môže spôsobovať dokonca aj bolesti hrdla. Blokovaná 5. čakra súvisí s bolesťami, ktoré sa vyskytujú v ústnej dutine - so zubnými ťažkosťami, s aftami, a dokonca aj s bolesťami v čeľusti. V neposlednom rade môže tiež spôsobiť problémy so sluchom a strnulosť v krku.v

Ak je krčná čakra krásne vyrovnaná máme tendenciu viac počúvať, viac vnímať to čo hovoria ostatný a prejavovať sa súcitnejšie. V konečnom dôsledku sa cítime slobodnejšie, sebavedomejšie, a tiež nám nerobí problém vystupovať v spoločnosti. Preto je mimoriadne dôležité naučiť sa, ako čakru odblokovať, a ako s ňou v živote fungovať tak, aby nám prinášala benefity.

Online Veštenie Tarotom - Karta Dňa vás nasmeruje na správnu cestu.

Odblokovanie, odomknutie, či vyváženie Krčnej čakry

Ako odblokujem Krčnú čakru?

Každá zo siedmych čakier tak, ako aj krčná čakra, je súčasťou väčšieho energetického systému. Ak sa nestaráme o harmóniu a rovnováhu týchto čakier, určite pocítime fyzické aj psychologické dôsledky. Mnoho ľudí sa teda čoraz viac zaujíma o to, ako pracovať s energetickými centrami, a ako čakry správne stimulovať. Učenie sa tomu, ako odblokovať čakry je mimoriadne dôležité pre každého z nás, aby sme žili život správne tak, aby nám spôsoboval radosť a potešenie. Našťastie, existuje niekoľko spôsobov ako sa venovať krčnej čakre, ako ju správne odblokovať a ako s ňou pracovať.

Krčná čakra je spojená s tyrkysovou alebo akvamarínovou farbou. Krčná čakra je posilnená i vtedy, ak sa aj my sami obklopíme tyrkysovou farbou. Zabezpečte si teda doplnky do domácnosti alebo kancelárie v tejto farbe, ktorá je úzko prepojená so zdravím a energiou krčnej čakry. Toto je 1. krok, vďaka ktorému môžeme cítiť viac harmónie smerujúcej k 5. čakre v poradí.

Ďalším spôsobom, ako krčnú čakru odblokovať je fyzické cvičenie. Niektoré pozície v joge sú navrhnuté tak, aby dokonale harmonizovali aj naše nevyvážené čakry. 1 z nich je aj pozícia, kde natiahneme krk, a doprajeme si tak úľavu nielen fyzickú, ale aj duševnú. Sadnete si, spustite bradu smerom k hrudníku. Uvoľnite ramená a nakloňte hlavu doľava. Skúste hlavu nakláňať tak, aby bolo vaše ucho čo najbližšie k ramenu. V tejto ľavej pozícii držíme hlavu naklonenú 40 až 50 sekúnd. Potom tento cvik opakujeme aj na opačnú stranu. Práve takýmto spôsobom posilňujeme krčnú čakru, povzbudzujeme našu energiu, myseľ i telo.

Nasledujúcm postupom ako správneako udržiavať čakru v rovnováhe je použitie aromaterapie. Podstatné je tiež správne stravovanie. Z aromaterapie môžeme siahnuť po vôni santalového dreva, pepermintu, alebo kamilky. Tieto vonné oleje sú symbolom energie ale aj čistoty, a pomáhajú liečiť krčnú čakru. Do vášho jedálnička pridajte taktiež výrobky z pšenice, kel, a dračie ovocie. Popíjajte čaj, ktorý upokojuje hrdlo, a zaraďte do svojej bežnej stravy aj med a citrón.

Horoskopy Odhaľujú viac o tom, kam smerujeme. Týždenný Horoskop predpovedá lásku, zdravie i finančnú blízku budúcnosť.

Ďalšie tipy k rovnováhe Krčnej čakry

Je dôležité uvedomiť si, že na liečenie krčnej čakry neexistuje rýchla náprava. Ak je vaša čakala dlhodobo zanedbávaná, dlhodobo nestabilná a poškodená neexistuje spôsob, ako ju vyliečiť zo dňa na deň. Všetky techniky, ktoré sme si v tomto článku uviedli, ale aj tie ktoré si uvedieme sú pripravené pomôcť každému, kto ich bude vykonávať pravidelne. Je nutné cvičiť trpezlivosť. Rovnako, ako aj všetko ostatné v živote, ani zdravé čakry neprichádzajú bez nášho úsilia, a preto je čas napraviť prístup k sebe samému, liečiť svoju dušu aj telo.

Vynikajúcou možnosťou na to, ako dostať krčnú čakru na správnu energetickú cestu je písanie si vlastného denníka. Lepšie tak porozumiete sebe samému, získate nový nadhľad na vaše rozhodnutia...Prenesenie vašich myšlienok na papier vám pomáha otvoriť svoju myseľ, a porozumieť sebe samému.

Aktívne cvičenie jógy, a taktiež učenie sa meditácie je silnou zbraňou proti chorobám čakier. Čakry potrebujú starostlivosť tak, ako aj vaše zuby, vlasy, nechty… Meditácia je naozaj kľúčom k nájdeniu vnútorného pokoja. Ticho pomáha dostávať krčnú čakru späť na správnu cestu. Meditácia sa častokrát opakuje v odporúčaniach na liečenie čakier, no je naozaj dôležitá. Existuje mnoho druhov meditácií, z ktorých si môžete vybrať, a tak môžete nielen krčnú čakru, ale aj všetky čakry dostať na správnu cestu.

V liečení vašich čakier vám prajeme mnoho trpezlivostia veríme, že tieto techniky vám pomôžu harmonizovať vaše telo, dušu a pomôžu vám porozumieť sebe samému.

Poznajte Tarotové Karty a ich význam v živote. Tarot Online ponúka Týždenné, Denné veštenie a tiež Áno/Nie Veštenie Tarotom.

Poznajte Všetky Čakry a ich liečenie

O tom, čo sa stane ak je Krčná čakra zablokovaná, nevyrovnaná, alebo poškodená, si prečítajte v zozname siedmych čakier. Čakry, Astrológia a Zverokruh sú bránou do poznania seba samého. Link na čakry nájdete aj dolu, kde si môžete vybrať tie, ktoré vás zaujímajú, alebo využite túto navigáciu:

Prinášame vám tiež informácie o tom čo sa stane, keď je čakra zablokovaná, a ako cítite tento blok na vašom tele, na vašej energii a na vašom psychickom zdraví. Dozviete sa tiež, aké kroky by ste mali podniknúť k tomu, aby boli vaše čakry opäť v kondícii. Spoznajte viac i o Znamaniach Zverokruhu aby ste vedeli dokonale pracovať s vašou energiou.

Aby sme totiž rozumeli našim energiám je nevyhnutné poznať vlastné znamenie Zverokruhu. Článok Zverokruh vám povie viac o vás samých, energiách a budúcnosti.

Vyskúšajte Tiež Horoskopy:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com