Zemská Čakra (Koreňová)


Prvá čakra - Koreňová čakra

Koreňová čakra sa označuje za prvú čakru, a nachádza sa na spodnej časti chrbtice. Poznáme ju ajj pod označením koreňová, či inak zemská čakra, pretože je spojená so základom nášho života. Predstavuje zemskú príťažlivosť, základ nášho života, pocit rovnováhy nás samých, harmónie s naším okolím. Nevyvážená koreňová čakra, ktorá je prvou čakrou, môže znamenať problém s duchovným svetom, a môžeme sa cítiť ohrozený okolitým svetom. Ak pociťujeme nervozitu, panický strach, a tento strach už dlhú dobu pretrváva môže to znamenať, že prvá koreňová čakra je zablokovaná.

Tieto nepríjemné pocity, za ktoré je zodpovedná práve nerovnovážna 1. Čakra môžu vyústiť až k tomu, že spochybňujeme vlastné rozhodnutia, život, a upodáme častejšie do depresií. Energia upadá, nálada stagnuje, máme pocit, že sa nám v živote nedarí, a že na našej ceste stoja samé prekážky. Pozor, vaša zemská čakra môže byť porušená. Ak je koreňová čakra blokovaná, nie sme schopný sa správne rozhodovať a vnímame, ako sa pocit beznádeje či smútku prehrýza do nášho života.

Farbou, ktorá je spojená s prvou čakrou je červená farba, ktorá symbolizuje silu a vitalitu. Aby sme opäť ozitívnu energiu a silu prilákali do života je nevyhnutné odblokovať koreňovú čakru, a nasať novú energiu z okolia. Ako teda odblokujeme koreňovú čakru, ktorá je prvou zo siedmich čakier?

Veštkyňa prináša aj Dnešný Horoskop Zadarmo. Čo vás dnes čaká?

Odblokovanie, odomknutie, či vyváženie Koreňovej čakry

Ako odblokujem Zemskú čakru?

Ako sme už spomenuli, ak je vaša koreňová čakra zablokovaná, môžete upadať do depresií a vaše myšlienky nie sú viac veselé a pozitívne. Neistotu vo vašom živote i v sebe samom spájate možno so zlým obdobím, no pravdepodobne za to môže zablokovaná 1 čakra. Zablokovaná Koreňová, Zemská čakra tiež so sebou prináša bolesti chrbtice a nízku hladinu energie.

Ak sa rozhodnete urobiť kroky k tomu aby ste sa v živote cítili lepšie, urobte nasledovné.Obklopte sa červenou farbou ktorá je farbou tejto čakry a prináša do vášho života energiu a vitalitu. Doplnky červenej farby môžete umiestniť do domácnosti, alebo aj do kancelárie a tak bude vaša zemská, koreňová čakra správne stimulovaná. Sústreďte sa tiež na pozitívne zmeny vo vašom živote a na pozitíva, ktoré plynú z bežného dňa.

Veľmi dôležitá je aj meditácia. Spojenie vášho tela a vašej mysle s pokojom a novou vitálnou energiou pomáha uzdravovať zemskú čakru. Rovnako ako červená farba, i teplo napomáha k rovnováhe koreňovej čakry. Doprajte si oddych v horúcom kúpeli. Dbajte o to, aby celé vaše teločerpalo benefity z tejto relaxácie. Uvoľnite sa, osloboďte vašu myseľ od negatívnej energie, ktorú ste do svojho tela nasávali. Sústreďte vaše myslenie na to, ako negatívna energia odchádza z vášho života. Takto jednoducho odblokujete vašu zemskú, koreňovú čakru a pocítite opäť stratenú energiu.

Horoskopy Odhaľujú viac o tom, kam smerujeme. Týždenný Horoskop predpovedá lásku, zdravie i finančnú blízku budúcnosť.

Ďalšie tipy k rovnováhe Zemskej čakry

Na odblokovanie 1 čakry pomáha aj jóga a spojenie odpočinku alebo cvičenia s aromaterapiou. V rámci aromaterapie sa odporúča použiť olej s vôňou santalového dreva. Tento olej upokojuje 1 čakru a stará sa o vašu pozitívnu energiu.

K správnej harmónií čakry použite tiež éterický olej pačuli, alebo vôňu či chuť čierneho korenia. Čierne korenie je vhodné používať vo väčšej miere do jedál, ak cítite nedostatok energie alebo depresiu. Nie je to iba pikantný prášok, či gulička na dochutenie jedál. V čiernom korení sa skrýva viac, než by ste si na prvý pohľad uvedomovali.

Je to silný antioxidant, pomáha s trávením, pôsobí blahodárne na funkciu a činnosť mozgu… Má mnoho benefitov, ktoré pripomína aj Zemská čakra vyzdvihujúca čierne korenie ako malý zázrak každodenného života. Ak urobíte tieto kroky, ktoré pomáhajú liečiť vašu 1. čakru, vaša energia bude postupne ozdravená a rovnovážna.

Dostatok oddychu, blahodárny esenciálny olej, pôsobenie sily čierneho korenia… To všetko súvisí so zdravým tejto čakry. Starotslivosti o seba samého by ste mali venovať minimálne toľko pozornosti a času, ako starostlivosti o druhých, prípomín Sibyla a stránka horoskop-tarot.sk

Poznajte Tarotové Karty a ich význam v živote. Tarot Online ponúka Týždenné, Denné veštenie a tiež Áno/Nie Veštenie Tarotom.

Poznajte Všetky Čakry a ich liečenie

O tom, čo sa stane ak je Koreňová čakra zablokovaná, nevyrovnaná, alebo poškodená, si prečítajte v zozname siedmych čakier. Čakry, Astrológia a Zverokruh sú bránou do poznania seba samého. Link na čakry nájdete aj dolu, kde si môžete vybrať tie, ktoré vás zaujímajú, alebo využite túto navigáciu:

Prinášame vám tiež informácie o tom čo sa stane, keď je čakra zablokovaná, a ako cítite tento blok na vašom tele, na vašej energii a na vašom psychickom zdraví. Dozviete sa tiež, aké kroky by ste mali podniknúť k tomu, aby boli vaše čakry opäť v kondícii. Spoznajte viac i o Znamaniach Zverokruhu aby ste vedeli dokonale pracovať s vašou energiou.

Aby sme rozumeli našim energiám je vhodné poznať vlastné znamenie Zverokruhu. Článok Zverokruh vám povie viac o vás samých, energiách a budúcnosti.

Vyskúšajte Tiež Horoskopy:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com