Elementy Znamenia Zverokruhu

Horoskopy aj Veštenie pre Znamenia Zverokruhu:


Vyskúšajte Tiež Horoskopy:

Znamenia Zverokruhu - Oheň, Zem, Vzduch, Voda

4 Elementy Zverokruhu - 4 živly

Zverokruh je rozdelený na 12 rovnakých častí, ktorých každá predstavuje 30 stupňov z kruhu. 12 znamení zverokruhu sú ako susedia. Každý z nich prejavuje vlastnú osobnosť i vlastnosti, ktoré závisia aj od 4 elementov - voda, vzduch, zem i oheň. Znamenia zverokruhu sa delia podľa viacerých kategórií. Poznáme Mužské, i Ženské znamenia zverokruhu. Taktiež, každému znameniu zverokruhu je priradený vládca znamenia, ku ktorým radíme planéty Merkúr, Venuša, Mars, Jupiter, Saturn, Urán, Neptún, a taktiež Pluto, Slnko a Mesiac.

Poznáme 4 elementy, živly, ku ktorým radíme 12 znamení zverokruhu. Astrológia je komplexná veda, ktorá sa zaoberá viacerými poznatkami, ak hovoríme o klasickej, západnej astrológií. Veštkyňa Sibyla pri vypracovaní Horoskopu pre našu stránku berie do úvahy nielen slnečné znamenie zverokruhu, ale aj ascendent, o ktorom si tiež povieme viac, a rozoberieme si, ako sa ascendent počíta, a prečo je pre nás dôležitý. Teraz sa však sústredíme na elementy, ktoré ovplyvňujú charakteristiku, aj život každého znamenia zverokruhu.

Pre hlbšie pochopenia astrológie, ale aj viacerých veci v našich životoch sú tieto živly mimoriadne dôležité. Je vhodné poznať, ako na nás náš vrodený element vplýva. Každý z týchto elementov má hlbokú historiu. Ludstvo pracuje s poznaním elementov už od dávnych čias, kedy sme sa prostredníctvom živlov snažili pochopiť matku prírodu a to, čim sme obklopení.

Zverokruh a 4 Elementy:


Zverokruh a základné Elementy

Každý z prvkov predstavuje rôzny živel, ktorý hovorí o bližšej charakteristike všetkých znamení. 4 Elementy zverokruhu nám pomáhajú chápať osobnosť jednotlivca a tiež základné odlišnosti od osobnosti a povahy ostatných. Niektoré elementy astrológie sa prejavujú prostredníctvom vášne, i vytrvalosti. Iný zas hovorí o nekonečnej duševnej kráse, či o hlbokej harmónií so sebou samým. Predstavíme si nielen najdôležitejšie 4 elementy zverokruhu. Vyrozprávame vám aj základné princípy každého živlu. Sibyla sa sústredí tiež na objasnenie toho, prečo v živote náš element cítime a akým spôsobom s ním vieme pracovať pre lepšie zvládnutie životných prekážok.

Zem potrebuje pre svoje správne fungovanie vodu. Oheň pre svoj život vzduch. Tieto prepojenia, ktoré prezentuje príroda sú tiež dôležité z pohľadu astrológie a rozdelenia zverokruhu. Voda poskytuje Zemi živiny. Je to energia, ktorú Zem vyžaduje pre poskytnutie úrody, pre život, pre energiu. Plodnosť zeme nás privádza k životu, ktorý Oheň, ako ďalší element udržiava vďaka vzduchu. Oheň sprevádza naše životné svetlo, pomáha nám vidieť cestu. Vzduch je esenciou života Ohňa. Ako vidíte, všetky živly, ktoré zverokruh a astrológia popisujú sú vzájomne prepojené.

Prečo na prepojení Zverokruhu a Prírody Záleži?

Príroda obklopuje každého z nás. Súznenie s prírodou je dobré pre našu psychiku, aj pre fyzické telo. Slnko je lekárom, je darcom. Voda je nevyhnutnou potrebou. Čistota, ktorou nás príroda obklopuje je niečím, čo si musíme strážiť, o čo sa treba starať. Čoraz viac je krása prírody zahalená ľudskou márnivosťou a chamtivosťou. Ak sa nebudeme o prírodu starať stratíme prirodzenú podporu nášho zdravia, nášho psychického balansu. Živly Zverokruhu vzájomne prepojené nám neustále pripomínajú, ako veľmi dôležité je nájsť rovnovážny vzťah medzi našimi potrebami a prírodou.

Aj keď si to často neuvedomujeme, aj my sami sme súčasťou prírody. Nielen stromy, spev vtákov, vôňa vetra, či čerstvého letného dažďa znamená prírodu. Ľudstvo je tiež súčasťou prírody. Odpojenie od jej poznania a jej láskyplnej náruče môžeme pocítiť už v tomto období. Ľudia si častejšie vytvárajú svet, kde na prírode nezaleží. Nie sme ale aj my sami iba súčasťou celku? Súčasťou prírody?

Predstavme si napríklad život mimo našu Planétu, život, kde neucítime ten krásny voňavý vietor, ktorý sa k nám hrnie od mora. Miesto, kde nepočujeme zvuky búrky, spev vtákov, hudbu lesa. Chceme žiť na mieste, kde nás neobjíme krása zelených hôr, vôňa pokosenej trávy, chuť čerstvého ovocia či zeleniny? Neznamená pustošenie okolo aj pustošenie našej duše a miest, ktoré nám inak ako jediné otvárajú náruč a posyktujú útechu a žiadajú za to iba láskyplné zaobchádzanie? Zem nám umožnila vytvoriť všetko okolo. Preto si ju chráňme tak, ako naše vlastné životy, pretože všetko je vzájomne prepojené. Tak veľa, a ešte omnoho viac znamená príroda, a veľa znamenajú aj živly zverokruhu pre naše životy.

Prirodzený poriadok v živote Znamenia Zverokruhu

Bez živlov zverokruhu, ktorým je Zem, Voda, Vzduch a Oheň by život nemohol existovať. V dokonalej harmónií prírody živly zverokruhu spoločne pracujú na tom, aby bola príroda okolo v harmónií. Aj naše životy potrebujú usporiadanie. Poriadok, po ktorom mnoho ľudí túži dokážeme vytvárať aj vhodným vyvážením nášho živlu zverokruhu. Energia, ktorú spolu vytvárajú živly zverokruhu znamenajú pre život znamení zverokruhu nielen plusy, ale aj mínusy vtedy, ak sa neučíme s našim živlom pracovať.

Poznanie prvku vášho slnečného znamenia je dôležitým bodom, začiatkom poznania seba samého ale aj zverokruhu. Vďaka vášmu elementu o sebe odhalíte omnoho viac než tušíte. Aká je vaša šťastná farba, aké čísla vám počas života prinesú šťastie? Ako pracovať s energiou, ktorá prúdi z vášho životného prvsku? Aj na tieto otázky nájdete odpoveď vtedy ak dokonale spoznáte váš životný element znamenia zverokruhu.

Je však potrebné mať na pamäti, že ani jeden prvok by bez toho druhého nedokázal existovať. Astrológia hovorí o tom, že iba 4 živly dokážu spoločne vytvoriť správne fungujúci celok. Tak ako musíme v rovnováhe udržiavať prírodu sa musíme starať aj o správne fungovanie nášho životného živlu astrológie a musíme sa starať o správne vyrovnanie energií, ktoré podstatne zasahujú život každého znamenia.


Astrologický Výklad živlov Zverokruhu

Pri výklade Horoskopu sa Sibyla sústreďuje v prvom rade na prvok vášho narodenia - na váš živel, element. Ak Sibyla vidí, že žiadna dôležitá planéta astrológie neije umiestnená v istom živle, prvku je jasné, že nastáva špecifický problém s ktorým by sa malo znamenie zverokruhu, pre ktorého sa tvorí astrologický horoskop vyrovnať a naučiť pracovať. Čo naznačuje neprítomnosť planét v istom prvku vo vašom osobnom astrologickom Horoskope, podľa veštkyne Sibyly?

Takýto osobný Horoskop jasne naznačuje našu neschopnosť spojiť sa s žýmto živlom. Vytvára problémy na viacerých úrovniach existencie, a narúša celkovú rovnováhu fungovania vecí, narúša životnú rovnováhu. Často sa stáva, že človek, ktorý vlastní takýto Horoskop pociťuje veľký nedostatok v živote, istú prázdnu časť, ktorú nedokáže zapĺniť. Nikdy nieje pre vlastníka tohto Horoskopu nájsť potrebnú životnú rovnováhu, no je možné tieto energie dostať do rovnováhy.


Rozdelenie 4 živlov

Poďme sa teraz pozrieť na základné, ale aj hlbšie rozdelenie 4 živlov astrológie, ktoré ovplyvňujú nielen náš život, ale aj základný osobný Horoskop od veštkyne. Elementy nám pomáhajú pri hľadaní celkovej životnej rovnováhy a tak je ich poznanie esenciálnou znalosťou seba samého a základnou znalosťou astrológie.

Vyskúšajte Tiež:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com