Aké je Dieťa Rak?

aké je dieťa Rak, či aké bude dieťa v znamení Rak?

Bábätko v znamení Rak - Čo vás čaká a neminie...

Aké je dieťa Rak od jeho narodenia?

Malý ráčik bude náladový. Je potrebné sa pripraviť. Detičky narodené v tomto letnom bodobí milujú vodu. Je to doslova slnečné znamenie a bude vám robiť tak veľké radosti, ako aj starosti. Ak máte v rodine malého ráčika, istotne ste si už zvykli na tie smiešne grimasy, cez ktoré dáva najavo to, čo sa mu páči, ale aj to, čo nemá rád. Dieťa v znamení rak vás ako malé bábo dokáže potrápiť neprestávajúcim a neutíchajúcim plačom. Na druhej strane je to dieťa, ktoré nevie klamať a nevie skrývať svoje emócie. Dieťa rak tak bude transparentné a vy budete vždy vedieť, či sa na vás hnevá, či je šťastné, alebo smutné. Rak ako taký miluje detaily a dosť si na nich zakladá. Práve preto bude aj dieťatko v znamení raka veľký detailista a tak by ste si už od začiatku výchovy mali dávať pozor na svoje slová a činy. Zapamätá si všetko a veľmi rado po vás opakuje.

Očarujúci úsmev bude rozdávať všade okolo. Zvonivý smiech poteší uši každého, kto bude počuť tohto malého ráčika smiať sa. Veľmi si cení objati a blízkosť rodičov a preto je rak práve tým z rodiny, ktorý zostáva s rodičmi až do neskoršieho veku, alebo ten, ktorý sa o nich skutočne postará. Dávajte si však pozor, pretože Dieťa rak si pamätá každý pocit, aj každú krivdu. Niekedy bude pre vás skutočná fuška vychovávať toto dieťa, ktoré si tak detailne všíma všetky vaše reakcie. A nie len tie vaše, ale aj reakcie súrodencov, či kohokoľvek, kto s ním trávi čas. Malý ráčik túži po tom, aby ho všetci zbožňovali. Aby sa s ním smiali, aby sa mu venovali. Chcú mať dostatočnú pozornosť od ostatných a vtedy sú najspokojnejší. Dieťa rak sa vydrží samo hrať aj celé hodiny. Má obrovskú predstavivosť a je schopné samo si vymýšľať príbehy. Niekedy je práve dieťatko rak tým, kto si vytvorí imaginárneho priateľa. Je to individualista a častokrát nie je taký nadšený z kolektívu. Je to ale jeho povaha a je treba ju rešpektovať. Toto dieťa je skutočným pokladom, pretože vám rado pomôže v domácnosti, na záhrade, či s výchovou mladšieho súrodenca. Je to skutočne dobrosrdečný pokladík.

Dieťa Rak a jeho výchova

Citlivé dieťatko v znamení raka si bude vyžadovať vyššie nasadenie pri jeho výchove ak chcete, aby bolo šťastné. Budete s ním musieť zdieľať všetky svoje pocity, emócie, plakať sa, smiať sa s ním... Toto bábätko môže mať zo začiatku strach z cudzích ľudí a preto je vhodné vziať ho častejšie na detské ihriská. V zlom počasí môže mať sklony k zlej nálade a k smútku. Preto je vhodné v týchto daždivých dňoch bez slnka venovať viac pozornosti aktivite pre toto dieťatko. Toto dieťa je nevyhnutné psychicky podporovať viac než kohokoľvek iného. Potrebuje mať pocit bezpečia, lásky a porozumenia. Naučte sa svojho malého račika objímať omnoho častejšie.

Pri tomto dieťati nie je potrebné v jeho neskoršom veku brať rolu rodiča príliš vážne. Je vhodnejšie byť mu priateľom, kamarátom a niekedy aj radcom, pomocnou rukou a ramenom na ktorom sa môže vyplakať. Zákazy, príkazy, krik a obviňovanie ho vnárajú do pocitov menejcennosti, ktoré budú pôsobiť na jeho zlý psychický vývoj. Neignorujte ho... Dieťatko rak má rado konštruktívne rozhovory. Nekričte a snažte sa s ním rozprávať ako s dospelým. Na všetky príkazy musíte mať logické vysvetlenie, prečo je to tak, ako chcete vy a nie tak, ako chce ono. Ich prirodzená citlivosť je niečim, čo nesmiete zanedbávať pri ich výchove. Srdiečko malého raka musí cítiť lásku a pochopenie práve v období jeho detstva. Toto malé stvorenie tak vyrastie v samostatného jedinca, ktorý bude úspešný a jedného dňa si založí vlastnú rodinu. No k vám sa vždy bude vracať.

Zdravie malých Rakov

Maličkých rakov môže už od útleho detstva potrápiť neutíchajúci plač. Je veľmi potrebné dávať si pozor na to, a snažiť sa ho upokojiť. Do stravy by malo mať toto dieťatko pridávané dostatočné množstvo vlákniny, pretože už od útleho veku ho potrápi trávenie. Strava dieťaťa v znamení rak by mala byť skutočne vyvážená a ľahká. Skutočne ocení, ak mu pripravíte desiatu do školy s milým odkazom, ktorá bude obsahovať dostatočne vyváženú stravu s veľkým množstvom zeleniny a ovocia.

Dieťa rak viac ocení ovocie a zeleninu ako tmavé mäso. Častokrát práve toto dieťa uprednostní zeleninovú stravu pred tou mäsovou. A to hlavne v staršom veku. Počas jedenia potrebuje mať pohodu a pokoj. Nie je vhodné, ak sa stravuje v rušivom prostredí. Dieťatko v tomto znamení môže v živote potrápiť aj žalúdok, žlčník a je nutné dávať tiež pozor na zdravie jeho pečene. Tieto deti sú nesmierne vnímavé, a to im môže spôsobovať aj psychické problémy v neskoršom veku, ak vyrastajú v komplikovanom prostredí. Preto je nevyhnutnosťou poskytnúť tomuto dieťaťu milujúci domov, pevné rodinné zázemie a nežné slová a podporu pri problémoch.

Vzťah k škole a k práci pre dieťa Rak

Obľúbeným predmetov v škole bude pre niektorých dejepis, a pre dievčatá aj literatúra. Dieťa rak nebude možno na začiatku vynikať v diktátoch, no postupne pochopí aj pravopis. Tomuto dieťaťu je potrebné sa venovať a hlavne je potrebné sledovať jeho záujmy. Keďže je to individualista, bude sa chcieť učiť iba to, čo ho baví. Majú skvelú predstavivosť a preto vynikajú v rôznych kreatívnych smeroch. Vybudujú si skutočne úspešnú kariéru v umení, grafike, či fotografii. Dieťa rak má skutočne silné logické myslenie a preto môže vynikať aj v smeroch, ktoré sa zaoberajú počítačovou technikou, programovaním, IT, a technickými smermi. Tieto deti majú skvelý zvonivý a nákazlivý smich. Od detstva sa snaží zarábať sám peniaze a týmto smerom sa aj uberá. Chce sa učiť čo najrýchlejšie na to, aby sa o seba samo postaralo. Častokrát sa stáva, že si zarábajú vlastné vreckové už počas strednej školy. Obľubujú viac prácu za ktorú dostávajú odmenu. Pozitívne hodnotenie je pre nich veľmi dôležité a to negatívne ich dokáže odradiť. Preto je nutné nekarhať ich ani za zlé známky, radšej sa konštruktívne rozprávať o tom, kde nastala chyba a prečo sa na úlohu nepripravil.

Častokrát sa jeho známky zhoršia práve vtedy, keď je situácia medzi rodičmi napätá. Toto dieťa potrebuje ucelenú a šťastnú rodinu, aby sa mohlo sústrediť na svoje ciele. Potrebuje cítiť pozronosť a pochvalu. Takáto bude správna výchova šťastného dieťaťa v znamení rak.

Viac o tom, aké povolania sú vhodné pre dieťa rak, či pre dospelých rakov si prečítajte v časti Charakteristika znamenia Rak.

Veríme, že sa vám charakteristika vašej malej ratolesti, ktorú už máte doma, alebo ktorú očakávate páčila. Zdieľajte článok cez Facebook, aby sa aj vaši priatelia dozvedeli, aký pokladík doma vychovávate. Istotne je aj vo vašom okolí niekto ďalší, koho charakteristika dieťa Rak zaujme. S láskou váš Horoskop & Tarot


Vyberte si ďalšie znamenie - Charakteristika všetkých detí podľa znamenia


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.


Aké je dieťa Rak?