Sakrálna Čakra


Druhá čakra - Sakrálna čakra

V predchádzajúcom článku sme si povedali viac o 1. čakre, ktorá sa nazýva aj Zemská Čakra. Prečítajte si viac o tom, ako sa prejavuje nevyvážená 1. čakra, aby ste mali komplexný prehľad o tom, ako čakry ovplyvňujú život každého z nás. V tomto článku nás svojou silou a energiou ohromí 2. čakra v poradí, ktorá je centrom tvorivej energie, a taktiež vášne v živote.

Sakrálna čakra sa nachádza v spodnej časti chrbtice tak, ako aj 1 čakra, ale smeruje nahor. Je teda položená o niečo vyššie než koreňová čakra. Sídli približne 1 alebo 2 palce pod pupkom, zo zadnej strany.

Cítite emocionálnu bezpečnosť vtedy, ak ste v blízkosti vášho partnera, či vašich milovaných? Nerobí vám problém vyjadriť vaše emócie aj prostredníctvom tvorivej činnosti, a ste emocionálne spojený s ostatnými? Ak je odpoveď áno, v tom prípade je zrejmé, že vaša druhá čakra je v rovnováhe. Ak však niekedy pociťujete problémy intímneho charakteru, alebo nedostatok emocionálneho uspokojenia, či túžbu po väčšej láske, alebo po porozumení, je vhodné túto čakru ozdraviť, a naučiť sa s ňou pracovať.

Vďaka zdravej sakrálnej čakre prežívame mnoho potešenia. Tvorivá energia je správne nasmerovaná, a práca pre nás nepredstavuje žiadnu prekážku. Náš partner je zároveň našim najbližším priateľom, deti nám rozumejú a chápu nás rovnako tak, ako my ich. Naše túžby, intímny život, a naša láska je naplnená, definujú zdravé Čakry. K pozitívnym pocitom, ktoré stimuluje sakrálna čakra sa radí aj tvorivosť, osobný rast, a spojenie so sebou samým.

Sakrálna čakra je teda zodpovedná za schopnosť prežívať emocionálnu bezpečnosť a vášeň. S touto čakrou je spojená sýto oranžová farba, farba pomaranča, farba tepla, bezpečia. Oranžová farba je považovaná za farbu pozitívnej energie a optimizmu. U ľudí prevažne vyvoláva pocit šťastia, a blahodárne pôsobí na orgány, a na srdce. Z pohľadu zdravia dokáže oranžová farba povzbudiť trávenie. Túto farbu obľubujú srdeční a ambiciózni ľudia.

Veštkyňa prináša aj Dnešný Horoskop Zadarmo. Čo vás dnes čaká?

Ako sa prejavuje Zablokovaná Sakrálna Čakra?

Aký máme pocit, ak je druhá čakra blokovaná? Nevyvážená, zablokovaná, alebo akokoľvek poškodená sakrálna čakra sa prejavuje chladným správaním voči ostatným. Dôvera v seba samého upadá. Nedokážeme ďalej skúmať, kam smeruje náš život. Naša radosť, vitalita a energia je potlačená pocitom viny, neistoty, plachosti, pesimizmu i nedôvery. Ak bojujeme s nevyváženou sakrálnou čakrou nastupujú taktiež problémy v partnerskom vzťahu, ale aj v ostatných vzťahoch ktoré nás obklopujú.

Ľudia, ktorí bojujú s nerovnovážnou sakrálnou čakrou majú častokrát sklon dôverovať toxickým ľuďom. Vytvárate také priateľstvá, ktoré vám skôr škodia a ubližujú. Nerovnovážna sakrálna čakra sa však prejavuje aj prostredníctvom fyzických bolestí. Zasahuje tráviace orgány, a môžu sa vyskytovať aj bolesti chrbtice, alebo pretrvávajúce problémy s trávením. Fyzické bolesti sa tiež môžu objavovať v oblasti podbruška tam, kde je sakrálna čakra umiestnená. Všetky tieto negatívne pocity, ktoré sme si uviedli, môžu byť práve dôsledkom zablokovanej sakrálnej čakry.

Online Veštenie Tarotom - Karta Dňa vás nasmeruje na správnu cestu.

Odblokovanie, odomknutie, či vyváženie Sakrálnej čakry

Ako odblokujem Sakrálnu čakru?

Ako teda sakrálnu čakru odblokovať, ak cítime uvedené symptómy? Veľmi dôležité je vpustiť pozitívnu energiu do života. Musíme sa pozitívne naladiť, odpútať sa od všetkého, čo nás ťahá vzad, čo nás skľučuje. Kreativitu, ktorú sme v živote zanedbávali, musíme teraz vypustiť na povrch, pretože sakrálna čakra sa úzko spája aj s našou kreatívnou stránkou osobnosti.

Ak ste v poslednom období premýšľali nad nejakým novým koníčkom, ktorý by uspokojil vašu kreatívnu myseľ, viac nečakajte, a podniknete kroky k tomu, aby ste uspokojili vašu zvedavosť, a uzdravili sakrálnu čakru. Vaša intuícia vám chce povedať, že je čas odpútať sai od negatívnej emocionálnej energie a čas liečiť nevyváženú sakrálnu čakru.

V bežnom dni si vytvárajte priestor na pozitívne myslenie. Robte si dostatok času nielen pre ostatných ale hlavne pre seba, a tento voľný čas venujte vašim koníčkom,venujte voľný čas kreatívnej činnosti. Radosť z tvorenia podporuje sakrálnu čakru, pretože vyživuje túžbu, lásku, vášeň, i spontánnosť a rozširuje vaše zdravé očakávania. Oživte vaše zmysly, harmonizujte telo a dušu. Zdravá sakrálna čakra pomáha vyčistiť energetické bloky, a pomáha nám vidieť svet okolo novými farbami.

Na posilnenie správnej činnosti sakrálnej čakry objavujte aj jogu, a každý deň cvičte aspoň 1 pozdrav slnku, ktorý rozprúdi metabolizmus, a pohladí vašu psychiku.

Učte sa i uvedomelému dýchaniu, kde si pri nádychu a výdychu všímajte pohyb vzduchu vašimi pľúcami a celým vaším telom. Opakujte si, akou ste silnou, krásnou a žiarivou osobnosťou. Uvedomte si, koľko veľa robíte pre ostatných, akým ste skvelým človekom. Pracujte na sebe, na svojom raste, a robte si plány pre najbližšiu budúcnosť. Aktívny oddych, ktorý telu doprajete povzbudí nielen sakrálnu čakru, ale aj váš celkový život i vaše emocionálne vzťahy.

Horoskopy Odhaľujú viac o tom, kam smerujeme. Týždenný Horoskop predpovedá lásku, zdravie i finančnú blízku budúcnosť.

Ďalšie tipy k rovnováhe Sakrálnej čakry

Oranžová farba, ktorá sa spája so sakrálnou čakrou je predzvesťou toho, že z hľadiska aromaterapie túto sakrálnu čakru povzbudia práve vône pomaranču, mandarinky, a vôňa citrusových plodov. Ak chcete k zotaveniu sakrálnej čakry použiť aromaterapiu, zvoľte práve tieto uvedené oleje, ktoré dokonale rozvoňajú vašu domácnosť, či vašu kanceláriu.

K posilneniu tejto čakry počúvajte hudbu, ktorá je jemná, zvoľte hlavne klavírnu a flautovú hudbu. Choďte do prírody, tešte sa z kvetov a z vôňe okolia, objavujte prírodu okolo vás. Problémy s partnerom, alebo s členmi vašej rodiny riešte hlavne komunikáciou, a počúvaním. Hlavne aromaterapia je silnou zbraňou proti umierajúcej, alebo narušenej sakrálnej čakre. Zvoľte nielen ovocné vône. Siahnite aj po vôni santalového dreva, ylang ylang, alebo po vôni kardamónu.

Tešte sa zo života. Vnímajte pozitívne novinky, pozitívne informácie vo vašom okolí. Negativity je vo vás veľa, preto je 2. čakra poškodená. Preto sa tešte z prítomnosti, ktorá je tu a teraz. Užívajte si pozitívne maličkosti. Menej sa zaoberajte minulosťou ktorú nezmeníte. Nechajte energiu života plynúť okolo vás, a využite čas na to, aby ste rozvíjali kreatívnu stránku vašej osobnosti.

Poznajte Tarotové Karty a ich význam v živote. Tarot Online ponúka Týždenné, Denné veštenie a tiež Áno/Nie Veštenie Tarotom.

Poznajte Všetky Čakry a ich liečenie

O tom, čo sa stane ak je Sakrálna čakra zablokovaná, nevyrovnaná, alebo poškodená, si prečítajte v zozname siedmych čakier. Čakry, Astrológia a Zverokruh sú bránou do poznania seba samého. Link na čakry nájdete aj dolu, kde si môžete vybrať tie, ktoré vás zaujímajú, alebo využite túto navigáciu:

Prinášame vám tiež informácie o tom čo sa stane, keď je čakra zablokovaná, a ako cítite tento blok na vašom tele, na vašej energii a na vašom psychickom zdraví. Dozviete sa tiež, aké kroky by ste mali podniknúť k tomu, aby boli vaše čakry opäť v kondícii. Spoznajte viac i o Znamaniach Zverokruhu aby ste vedeli dokonale pracovať s vašou energiou.

Aby sme totiž rozumeli našim energiám je nevyhnutné poznať vlastné znamenie Zverokruhu. Článok Zverokruh vám povie viac o vás samých, energiách a budúcnosti.

Vyskúšajte Tiež Horoskopy:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com