Aké je Dieťa Býk?

aké je dieťa Býk, či aké bude dieťa v znamení Býk?

Bábätko v znamení Býk - Čo vás čaká a neminie...

Aké je dieťa Býk od jeho narodenia?

Bábätká narodené v znamení Býka sú veľmi opatrné a zväčša nerobia rodičom veľké problémy. Milujú jedlo, radi sa hrajú a oceňujú jemnejší prístup k životu. V prvých šiestich mesiacoch ich života uprednostnujú pohodlie. Chcú sa cítiť pohodlne a sú tiež citlivé na fyzické nepohodlie. Zabezpečte im preto pokojné a pohodlné spanie, aby si dostatočne oddýchli. Dieťa býk miluje v jeho najrannejšom veku maznanie. Tieto bábätká potreubujú cítiť fyzickú blízkosť rodičov, pretože v živote sa cítia najlepšie ak cítia istotu.

Do roka a pol si vyvýjajú svoje schopnosti a môžu si k sebe pripútať materiálne veci. Nájdu si obľúbenú hračku, ktorú budú mať stále pri sebe. Môžu sa zdať niekedy pomalšie ako iné deti, no je to iba tým, že nad vecami skutočne premýšľajú. Dieťa býk rado objavuje všetko nové a objavuje to všetkými zmyslami. Berie všetko do úst a skúša svet doslova ochutnať. Bavia ich hry a hračky, ktoré im umožňujú objavovať svet. Veľmi obľubujú zvieratká, autá, domčeky, ktoré majú vnútri nábytok a podobne. Tieto hračky bavia deti býk preto, lebo v nich odomykajú chuť poznania. Dieťa býk vám už od troch rokov začne ukazovať svoju tvrdohlavosť a do popredia používania sa dostáva slovo "Nie". Zvyčajne ich bavia aj domáce práca, záhrada, či vonkajšia aktivita.

Dieťa Býk a jeho výchova

Bábätko narodené v znamení býk vám môže niekedy doslova prerásť cez hlavu. Na jeho narodenie sa pripravte, pretože toto dieťa musí byť veľmi milované. Miluje vašu pozornosť a je to veľmi milé, dobrosrdečné a jemné dieťa. Maličký býk chce vyrastať v prostredí, kde cíti rodinnú harmóniu a zázemie. Dieťa býk sa potrebuje hýbať a miluje prírodu. Dbajte na to, aby trávil dostatok času v prírode a tiež s ostatnými deťmi, pretože býk má rád sociálne väzby. Je skvelé, ak ho už ako maličké bábätko prihlásite na plávanie, kde budete chodiť spoločne a budete si budovať spoločný silný vzťah. Aj iné krúžky sú pre toto dieťatko skvelé. Dieťa býk je vyrovnané a vytrvalé. Prekvapí vás tiež svojou fyzickou zdatnosťou a neutíchajúcou túžbou objavovať všetko nové.

Dieťa býk býva popredu pred ostatnými deťmi hlavne z hľadiska fyzického vývoja. Vašou hlavnou úlohou bude hlavne zvládnutie jeho tvrdohlavosti. Pri tomto dieťati si však veľmi neoddýchnete. Hlavne v prvých rokoch jeho života. Miluje pocit blízkosti a objatia. Je to maličký smajlík, ktorý vám bude darovať svoje úsmevy od rána, počas celého dňa. Keď je starší vytvorte mu dostatok priestoru na hry a on sa bude hrať aj celé hodiny sám. Priestor nech je však dostatočne bezpečný, pretože tieto malé šidlá nikdy neprestávajú objavovať. Môžete ho zabaviť aj klasickými domácimi prácami, pretože aj tie ho zaujímajú už od útleho veku. Kreslite s ním, hrajte na hudobný nástroj, športujte, učte ho o hviezdach, o zvieratách... To všetko dieťa býk veľmi ocení do budúcnosti. Hlavne nezabúdajte na prírodu.

Zdravie malých býkov

Zdravie býkov býva silné a pevné. Ak ste rodičom maličkéh býka, dávajte si hlavne pozor na úrazy. Ani sa nenzdáte a malý býk už objavuje aj také veci z ktorých môže spadnúť, zvieratká, ktoré ho môžu poškriabať, či sa náhli strkať ruky tam, kam nemá. Dieťa býk je dobrodruh prieskumník.

Zdravie ho potrápi aj z hľadiska častejších prechladnutí, bolestí uší, či problémamy s ústnou dutinou. Chutia mu tiež sacharidové jedlá a preto je vhodné dávať pozor na jeho jedálniček, aby nemal v dospelosti sklony k obezite. Učte ho zdravému stravovaniu už od mala. Pravidelný a kvalitný spánok je aj pre dieťa býk veľmi dôležitý.

Vzťah k škole a k práci pre dieťa Býk

V škole je dieťa býk niekedy zdaním pomalšie než ostatné deti. Netreba sa toho však obávať. Viac nad vecami uvažuje a hľadá vo veciach logiku. S pribúdajúcim vekom sa stáva skutočne šikovným a väčšinou si už v rannom veku vyberie, akým smerom sa chce zamerať a čo je jeho snom študovať. Je to dokonca niekedy najobľúbenejší žiak učiteľa.

Dieťa Býk sa dokáže vyhýbať konfliktom s rovesníkmi a častokrát stojí na čele triedy. V práci ho priťahujú smery kde na seba preberá zodpovednosť a s tou súvisiacu moc. Ženy narodené v znamení býka tiež vynikajú svojou krásou, ktorá sa spája so sviežim intelektom.

Viac o tom, aké povolania sú vhodné pre dieťa býk, či pre dospelých býkov si prečítajte v časti Charakteristika znamenia Býk.

Veríme, že sa vám charakteristika vašej malej ratolesti, ktorú už máte doma, alebo ktorú očakávate páčila. Zdieľajte článok cez Facebook, aby sa aj vaši priatelia dozvedeli, akú ratolesť doma vychovávate. Istotne je aj vo vašom okolí niekto ďalší, koho charakteristika dieťa Býk zaujme. S láskou váš Horoskop & Tarot


Vyberte si ďalšie znamenie - Charakteristika všetkých detí podľa znamenia


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.


Aké je dieťa Býk?