Element Zem - Zverokruh

Horoskopy aj Veštenie pre Znamenia Zverokruhu:


Vyskúšajte Tiež Horoskopy:

Znamenia Zverokruhu - Býk, Panna, Kozorožec

Živel Zem

Zemské znamenia zverokruhu ku ktorým patrí nielen Býk, ale aj znamenia Panna a Kozorožec sú rozhodne vyrovnané a organizované. Element Zem predstavuje ľudí, ktorí sú priateľskí a vnímaví. Presne tieto vlastnosti dokonale popisujú 3 znamenia zverokruhu narodené s elementom Zem. Zemské znamenie zverokruhu sa tiež radí k znameniam, ktoré v sebe majú ukrytú viac ženskú, než mužskú energiu. Znamenie zverokruhu narodené s energiou Zem túžia celý život pomáhať ostatným. Myslia viac na ostatných než na seba, sú to osobnosti, ktoré vám vždy podajú pomocnú ruku.

Spoločnými vlastnosťami pre znamenia s elementom Zem je zameranie sa na praktické veci v živote, ukotvenosť, pokoj, zameranie sa na konkrétne, hmatateľné výsledky. Vo vzťahu sú na prvý pohľad uzatvorený a nedávajú jednoducho najavo svoje vnútroné pocity, definuje Horoskop a Astrológia Zemských znamení zverokruhu.

Zemský element je základom všetkých elementov, pretože predstavuje základ pre našu existenciu. Predstavuje zhmotnenie našich túžob a na prvý pohľad sa môže zdať ako komplikovaný prvok, ktorý je nehybný. Každé zo zemských znamení zverokruhu má isté vlastnosti spoločné, no v niektorých bodoch sa líšia. Každopádne je isté, že každé zo zemských znamení je uzemnenejšie ako ostatné znamenia, ktorým vládnu iné elementy.

Z pozitívneho pohľadu je človek narodený s elementom Zeme veľmi čestný a morálny. Neprekračuje hranice toho, čo je priateľné a dokonca aj ľahko nadväzuje vzťahy s novými priateľmi, spolupracovníkmi, či známosťami. Rodina je pre znamenia zverokruhu ovládané elementom Zem základom života, a najdôležitejší je pre týchto ľudí pocit bezpečia a istoty.

Zverokruh a 4 Elementy:


Láska Zemských Znamení Zverokruhu - Panna, Kozorožec, Býk

Zemský element je prvok, ktorý má jednoznačne záujem o zmysluplné dlhotrvajúce vzťahy. Zriedka sa stáva, že človek narodený s týmto elementom zameriava svoju pozornosť na nepodstatné, krátkodobé potešenia. Racionálny prístup ku vzťahom je tým, čím dokážu tieto 3 znamenia zverokruhu zaujať záujemcov o ich srdce. Ani jedno zo znamení zverokruhu narodené so zemským elementom - Kozorožec, Býk, alebo Panna, nie sú ľuďmi, ktorí sa potrebujú zahrávať s pocitmi milovaného. Postupujú vo vzťahu pomalšie než znamenia s iným prvkom a niekedy je ťažké urobiť pre ne prvý krok, hlavne pre zemské znamenie Panna.

Kozorožec, Býk, ani Panna nerandia bez toho, aby videli zmysel v tomto vzťahu aj do budúcnosti. Ich vzťah musí niekam smerovať, a hľadajú človeka s ktorým sa budú cítiť v bezpečí. Príliš sa neponáhľajú, čo sa páči nielen Zemským znameniam, ale aj znameniam narodeným s vodným elementom. Práve z toho dôvodu sú vo väčšej kompatibilite vo vzťaoch znamenia Zeme medzi sebou a následne aj Zemské a Vodné znamenia zverokruhu. Zemské znamenia zverokruhu sa neponáhľajú v úvode vzťahu, no keď sú si isté láskou a svojími pocitmi, sú schopné unáhliť následný záväzok a postupovanie vzťahu. Záväzky nie sú pre zemské znamenie zverokruhu problémom, ak cítia pravú lásku.

S týmito ľuďmi sa vo vzťahu cítite bezpečne. Nie sú divokí a preto viete, čo od nich môžete očakávať. Všetky 3 zemské znamenia sa však vo vzťahu správajú mierne odlišne, napríklad Býk je stabilný a nesmierne lojálny. Jeho lojalita je najväčšia z celého zverokruhu. Panna chce cítiť veľké bezpečie a istotu v svojich vlastných, i partnerových pocitoch. Kozorožec chce, aby bol partner oddaný nielen jemu, ale aj práci a aby mali s partnerom spoločný pohľad na dôležité životné otázky, a tiež spoločný názor na prístup k romantike. Zo všetkých 3 zemských znamení je vo vzťahu najotvorenejší práve Kozorožec, no nezaostáva ani Býk. Panna je uzavretejše a svoje pocity prejavuje postupne, pomaly.

Ako elementy ovplyvňujú znamenia zverokruhu? Nielen element Zeme je dôležitým astrologickým živlom. Prečítajte si aj o ďalších živloch, ktoré vládnu každému znameniu zverokruhu a spoznajte spôsoby na to, ako s pracovať s elementom, ktorý vám vládne. Aby sme pochpili viacero životných vecí je nutné pracovať s vládnucim živlom znamenia zverokruhu. Aké živly teda astrológia pozná?


Ako vyrovnať Element Zem?

Prvok zeme niekedy vytvára veľký pocit uzemnenia, a zemské znamenia zverokruhu môžu pociťovať problém vtedy, ak majú konať impulzívne, alebo sa rýchlo rozhodnúť. Spojenie s fyzickou silou vášho elementu vám môže pomôcť prekonať nadbytok zemskej energie v živote a môžete sa tak cítiť viac prepojený so sebou samým. Najväčšou výzvou pre zemské znamenia zverokruhu je pracovať s energiou, ktorú do ich života prinášajú znamenia ovládané vzduchom. Môže sa stať, že tieto znamenia nie sú v rovnováhe a bude potrebné isté vyrovnanie zemského elementu hlavne vtedy ak chcete dosiahnúť jasný kontakt s vlastnými emóciami, alebo s emóciami ostatných. Do vášho života musíte prepustiť energiu živlu vzduchu, aby ste dosiahli správny balans vášho života.

Nedostatočná práca s vašim vládnucim elementom môže spôsobovať viacero problémov v živote. Môže to spôsobovať nielen problémy duševného charakteru, ale i problémy s peniazmi, a nedostatok pocitu bezpečia, ktorý každé zemské znamenie zverokruhu potrebuje cítiť. Na druhej strane, ak je vo vašom živote prebytok zemskej energie, sústreďujete sa prehnane na fyzické potešenie, na fyzické prejavy lásky a materiálne potešenie. Práve z toho dôvodu je nutné priniesť zemskému elementu vo vašom živote balans, ktorý vyrovná tieto extrémne výkyvy vašej povahy.

Na vyrovnanie Zemského elementu sa musíte dokonale spojiť s prírodou. Astrológia a Sibyla vám odporúča stráviť viac času v prírode. Prechádzajte sa bosí po zelenej tráve. Choďte na túru s vašimi najbližšími, s vašimi priateľmi. Meditujte na mieste, ktoré vám robí radosť - v parku, pri jazere, pri rieke, pri mori... Vnímajte pocit bezpečia a istoty, ktorý vám dodáva energia zeme prepojena s vašou mysľou. Objímajte stromy, nechajte ich energiu preniknúť do vášho tela. Prechádzka v lese vás nabije tiež dostatočným množstvom energie a dokonale vyrovnáva zemský element znamení Kozorožec, Panna i znamenia zverokruhu býk. Nesmierne dôležitý je dostatok spánku a určenie cieľov, ktoré v živote nasledujete. Aby ste vyrovnali zemskú energiu vo vašom vnútri starajte sa o milovaných aj prostredníctvom fyzického potrešenia ostatných - napríklad im doprajte relaxačnú masáž... Tieto praktiky vám pomáhajú dokonale vyrovnať zemskú energiu a prinášajú harmóniu do vášho života.


Znamenie Zverokruhu Býk (21. Apríl - 21. Máj)

Spomedzi troch zemských znamení azda najviac vyčnieva práve prvé znamenie v poradí - znamenie zverokruhu Býk, ktoré sa narodilo v období od 21. Apríla do 21. Mája. Býk je inštinktívne a jedinečné znamenie zverokruhu, ktoré je nesmierne individuálne. Je schopné objavovať a bojovať za svoje ciele tak sústredene, že ho iné znamenia nedokážu dostihnúť. Býk je človekom, ktorý túži po stabilite v živote a presnie vie, čo v živote túži dosiahnúť. Vždy dosiahne to po čom túži, a nik sa mu nieje schopný postaviť do cesty a zastaviť ho. Býk je silné, inšpiratívne, veľmi odhodlané zemské znamenie zverokruhu, ktoré dokáže nájsť rovnováhu medzi sebadisciplínou a uspokojením.

Čo sa týka lásky, spomedzi zemských znamení postupuje Býk v milostných vzťahoch najpomalšie. Spočiatku sa môže zdať impulzívny a až veľmi nadšený pre nový vzťah, čo môže niekoho odradiť, no iné znamenia s býkom od začiatku cítita magické prepojenie, porozumenie a spokojnosť. Najmä, ak ide o znamenia vodné. Veľkú kompatibilitu v láske pociťuje Býk so znameniami Rak, Panna, so znamením Škorpión, aj Ryby. Býk sa cíti veľmi bezpečne hlavne s Rakom, a aj s Rybami. U týchto spojení v láske dochádza k porozumeniu na vyššej úrvoni a Býková kompatibilita lásky je tu nesmierne vysoká.

Záväzkov sa Býk nebojí. Rád premýšľa nad budúcnosťou s tým, koho miluje, s tým, o koho sa túži starať. Býk je v láske a v emóciách niekedy až prehnane lojálny. Pocit bezpečia a lojality vyžaduje aj od partnera, inak má o vzťah obavy. Býk je však jediným znamením zo zemských znamení, ktoré môže navonok prejavovať hnev aj agresiu a to vtedy, ak nieje spokojný s istými krokmi partnera vo vzťahu. Býk, ako aj ostatné zemské znamenia o vzťah bojujú až do konca. Snažia sa ho vždy zachrániť a vždy riešiť triezvo problémy, ktoré môžu za úpadok lásky vo vzťahu. Nájdete v ňom nielen lojálneho manžela/manželku, chápavého partnera, ale aj ochráncu vás aj vášho vzťahu, a samozrejme vynikajúceho rodiča, ktorý ma úprimný záujem podieľať sa rovným dielom na spoločnej výchove detí.


Znamenie Zverokruhu Panna (23. August - 22. September)

Panna je znamením zodpovednosti. Je to človek, ktorý dokonale chápe silu detailov, na ktoré sa počas života sústredí. Panna je zemským znamením zverokruhu, ktoré dáva pozor na svoju životú cestu a ochraňuje tých, ktorých miluje. Láska predstavuje pre pannu esenciu žitia. Aj keď Panna potrebuje k životu lásku, ako zem vodu, je jasné, že Panna nikdy nerobí v počiatku vzťahu prvý krok. Nechodí na schôdzky bez presvedčenia, že vzťah má význam a zmysel pre budúcnosť Panny. Myšlienka stráviť zvyšok života s tým, koho miluje, Pannu nedesí. Práve naopak. Išpiruje ju k ešte väčšej oddanosti k tomu, koho miluje.

Aby ste si udržali vernosť a lásku Panny, tá si musí byť istá v sile vašich pocitov voči nej. Potrebuje cítiť z vašej strany rovnako hlbokú lásku ako tú, ktorú vám dáva práve Panna. Úzkosť, ktorá pramení z pochybností vo vzťahu môže Pannu odrádzať od lojality v manželstve, ale aj v partnerskom živote. Preto je nutné, aby ste vašu Pannu vždy uistili o pravosti a čistosti vašich pocitoch voči mužovi, alebo žene, ktorá je narodená v znamení zverokruhu Panna. S Pannou vo vzťahu sa cítite bezpečne, pretože je partnerom, ktorý nikdy bez príčiny nenaruší stabilný vzťah. Panna je v prípade pochybností uzkostlivá. Zmyslom lásky v jej živote je žiť v šťastnej a harmonickej domácnosti, v domove s tým, na kom Panne najviac záleží.

Čo sa týka kompatibility v láske, Panna si do veľkej miery rozumie s ďalšími zemskými znameniami zverokruhu. Nájde pochopenie v náruči Býka, aj v spoločnosti Kozorožca, či ďalšej Panny. V láske si však najviac rozumiete s vodným znamením zverokruhu Ryby, ktoré predstavuje pre Pannu ideálneho partnera pre život. Na druhej strane, mnoho porozumenia nedosiahnete so znameniami Býk, Strelec, či Vodnár. Láska a vzťahy s týmito troma znameniami zverokruhu sú pre Pannu výzvou a častokrát v nich musíte riešiť problémy a starosti s čistotou a úprimnosťou v láske, vraví astrológia Panny.


Znamenie Zverokruhu Kozorožec (22. December - 20. Január)

U Kozorožca nájdete nielen vodcu, ktorý vás očarí, ale i priateľa, ktorý vám plánuje voľnočasové aktivity, a ktorý sa vás vždy snaží pochpiť. Aj keď niekedy máte pocit, že komunikácia s ním je ako rozhovor s bútľavou vŕbou čakajte, že Kozorožec vás počúva, a ak vás miluje, urobí všetko pre to, aby uspokojil vaše túžby a potreby. Kozorožec je zemským znamením zverokruhu, ktoré sa stará o vaše potešenie, je s vami doslova v dobrom aj v zlom, v zdraví, i v chorobe. Je to človek, ktorý vás prikryje keď je vám zima, ktorý vám podá lieky, keď sa cítite zle. Je to partner, na ktorého sa môžete za každých okolností spoľahnúť, znamenie, ktoré sa postará o vaše srdce aj dušu.

Život Kozorožca postupne učí o tom, čo je v živote skutočne dôležité. Vie, že láska, pocit stability a stabilné tempo sú tým, čo ho činí v živote šťastným. V láske je Kozorožec tým, ktorý udržiava správne tempo vášho vzťahu. Je tiež schopný vášne a nebojí sa objavovať každé zákutie vašej duše, ale i samého seba. Preto môžete očakávať, že Kozorožec sa bude počas celého vášho spoločného života vždy vyvíjať, vždy na sebe pracuje, vždy napreduje. Robí tiež mnoho pre to, aby dosiahol svoje ciele a pozná kľúč k úspešnému manželstvu i vzťahu. Kozorožec je zo všetkých zemských znamení zverokruhu najviac otvorení diskusiám i vášni.

Kozorožec potrebuje v živote partnera, ktorý vníma lásku podobne ako on, no tiež takého, ktorého zaujímajú podobné koníčky. Chce partnera, pre ktorého je práca rovnako dôležitá, ako pre stabilného a pevného Kozorožca. Dostatok ženskej energie v živote pomáha aj mužom narodeným v znamení Kozorožec pochopiť ženskú dušu a porozumieť potrebám žien. V láske dosahuje Kozorožec vysokú kompatibilitu so znamením Býk, i so znamením Panna. Tieto dve znamenia sú pre vás ideálnym partnerom na životnú cestu. Na druhej strane, vo vzťahoch prežívate komplikované emócie so znamením Baran i Váhy. Tieto dve znamenia prinášajú do vášho života mnoho výziev a vzťah bude viac v rovine boja o potreby, a o nájdenie spoločnej životnej cesty.

Vyskúšajte Tiež:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com