aplikacia horoskop tarot sk
horoskop 2022 Júl

Horoskop 2022 - Júl 2022

Horoskop 2022 - mesiac Júl - Mars vstupuje do býka, Slnko sa presúva do znamenia Lev...

Od 28. júla 2022, keď sa k retrográdnym planétam pridáva aj Jupiter, z nášho života môžeme vyškrtnúť slovo rozvoj. Všetky plánované rekonštrukcie, či už našich pocitov, firmy, alebo obydlia by sa mali naplánovať na iný termín. Veľké opravy, alebo zmeny v domácnosti je lepšie vykonávať v čase direktívneho pohybu Jupitera. Jupiter dokonca prebíja aj silu planéty Merkúr, a uberá nás o možnosti rýchlo sa učiť a porozumieť. Momentálne by nebolo zmysluplné míňať financie na kurzy, či štúdium, pretože z prečítaného si zapamätáme len veľmi málo. Ani pre študentov nebude letné obdobie a mesiace september, október, či prvá polovica novembra príliš úspešné, upomína Horoskop Júl 2022. Jupiter nás ukracuje tiež o tvorivosť, a nechávame sa tak unášať prúdom a zabehnutou činnosťou, ktorá je nám blízka. Nevymýšľame nič nové, pretože sa bojíme neúspechu a pochybenia. Jupiter je zameraný prevažne meditatívne, a rozvíja naše vlastné životné ciele a smery. Musíme teda hľadať bohatstvo hlavne vo svojom vnútri, a držať sa svojho presvedčenia a viery.

Aj keď budeme v tomto období žiť skôr v ústraní máme možnosť detailne spoznať seba samého. Nasledujúce mesiace tak prinášajú možnosti pozrieť sa smerom dovnútra, analyzovať našu prítomnosť a sústrediť sa na najlepšiu budúcnosť. Zo zdravotného hľadiska, kým na nás pôsobí retrográdny Jupiter, je potrebné dávať si pozor aj na svoju líniu. Horoskop Júl 2022 vraví, že máme tendenciu viac jesť, a preto veľmi ľahko priberáme na váhe. Do života by sme teda mali zaradiť aj fyzický pohyb, ktorý nám pomôže v nasledujúcich mesiacoch udržať nielen fyzické zdravie ale aj psychickú rovnováhu. V mesiaci júl sa udejú aj ďalšie Astrologické tranzity, ktoré združujú energie pre jednotlivé znamenia zverokruhu, alebo nás nabádajú k opatrnosti a dôvere. Rozoberme si tie najdôležitejšie aspekty mesiaca júl, ktoré by mali poznať všetky znamenia zverokruhu.

Horoskop Júl 2022 a dôležité dátumy na rok 2022

Horoskop 05. Júl 2022 - nastávajú dva výrazné aspekty – Merkúr vstupuje do znamenia rak a planéta Mars sa presúva do znamenia Býk. V tomto období stále pôsobí slnko v znamení rak a zosilňuje našu ženskú stránku. Komunikatívny Merkúr v spojitosti s domovským znamením rak vyvíja náš súcit a upozorňuje nás hlavne na citlivú komunikáciu voči ostatným ľuďom. Kvôli pôsobeniu 3 retrográdnych planét a Pluta môže byť komunikácia pomalá, a taktiež spomalené sú aj reakcie ostatných. Tieto dni však vyvolávajú dojem toho, že ľudia sa zamýšľajú nad globálnymi problémami sveta, a dívajú sa ďalej, než do blízkej budúcnosti, vyzdvihuje ročný Horoskop Júl 2022. Rak je tiež známy svojím veľkým premýšľaním a meditatívnu povahou. Ak je v súlade s planétou Merkúr, rak a všetky ostatné vodné znamenia zverokruhu oveľa rýchlejšie formujú svoje názory, a darí sa im aj rýchlejšie rozhodovať v dôležitých veciach. Kľúčovými slovami tohto tranzitu je intuícia a jemná komunikácia. Mars v býkovi zas poukazuje na fakt, že týmto prístupom ku komunikácii a k ostatným ľuďom môžeme dosiahnuť ciele rýchlejšie než by sme si mysleli. Mars urýchli energie, ktoré retrográdne planéty brzdia, a tak sa domovské znamenia Marsu – Baran a Škorpión, môžu cítiť unáhlene. Nieto bude túžiť po rýchlom rozhodnutí z našej strany, čo môže otriasť našou silou a stabilitou. Merkúr v rakovi a Mars v baranovi transformuje našu energiu na uvažovanie o dlhodobých cieľoch a na osobné odhodlanie dosiahnuť úspech.

Horoskop 13. Júl 2022 - vnímame lunárny Splne v Kozorožcovi. Spln mesiaca v základnom znamenie Kozorožec súvisí s našou cieľavedomosťou a ambíciami. Kozorožec je znamením so ženskou energiou zosilňujúce túžbu pôsobiť dokonalo. Sme zarmútení, ak vnímame že ostatní ignorujú naše pocity. Dívame sa viac na ostatných ľudí okolo nás, a zabúdame na vlastný svet, ktorý by sme mali ochraňovať, dodáva Horoskop Júl 2022. Pochybnosti, ktoré trápia myseľ a životy všetkých znamení by mali byť vysporiadané, kým sa mesiac nachádza v Kozorožcovi. Mesiac sa v Kozorožcovi usadí počas dvoch dní - 12. a 13. júla. Tento Interval je vynikajúcou príležitosťou na telesnú očistu, kedy je vhodné podstúpiť fyzicky detox. Je vhodné dodať telu viac vitamínov prostredníctvom surovej zeleniny a ovocia. Zdravie bude nalomené hlavne u žien, ktoré by mali zvýšiť svoju obozretnosť, aby sa vyhli prechladnutiu, alebo prílišnej bolesti hlavy zo stresu.

Horoskop 16. Júl 2022 - sledujeme slnko v konjunkcii s planétou Merkúr, ktorá sa pohybuje direktívny smerom. Slnko sústreďujúce svoju energiu na znamenie rak sa dostáva do konjunkcie Merkúra. Slnko ovplyvňuje myseľ, a zosúlaďuje duševnú energiu hlavne tých, ktorí sa v poslednej dobe cítia vyčerpaní. Táto konjunkcia sústreďuje našu energiu na priateľstvo, rodinu a prepája naše komunikačné zručnosti s dôležitými rozhovormi. Ak sme doposiaľ váhali s otázkami ohľadom nášho vzťahu a jeho budúcnosti, konjunkcia slnka a planéty Merkúr v znamení Rak prináša ideálnu príležitosť na riešenie akýchkoľvek otázok, dodáva ročný Horoskop Júl 2022. Tieto otázky by sa mali týkať hlavne napredovania vo vzťahu, zmene v domácnosti, alebo posunutia emocionálnych rovín. Odstraňujú sa pomyselné bariéry z našej lásky, pretože viaceré znamenia zverokruhu cítia silnú potrebu aktívnej úlohy v komunikácii. Tí ktorí vás počúvajú, a ktorí s vami súhlasia, budú mať výnimočnú schopnosť absorbovať všetky informácie, čo stabilizuje aj narušené vzťahy.

Horoskop 18. Júl 2022 - pôsobí na znamenie rak aj planéta Venuša, kým sa slnko nachádza stále v tomto magickom znamení. Venuša, a slnko v znamení rak veľmi silno vplýva na 12 znamení zverokruhu. Ovplyvňuje tých, ktorí hľadajú uplatnenie v kreatívnej činnosti, a odpovede na starosti týkajúce sa lásky. Nastáva obdobie ideálne na spoznávanie nových ľudí hlavne pre tých, ktorí sú nezadaní, a túžia spoznať niekoho osudového. Kým Venuša pôsobí na znamenie rak ľudia majú tendenciu odvrátiť svoj zrak od povrchných vzťahov, a vstupujú hlbšie do emocionálneho života, informuje Horoskop Júl 2022. Uvedomujeme si to, na čom v živote záleží, a nezaujímajú nás nestabilné vzťahy. Všetko čo sa týka lásky, priateľstva a našich emócií sa snažíme stabilizovať, pretože postupne sa plánujeme pohnúť vpred. Venuša v Rakovi pôsobí na každé znamenie zverokruhu rozdielne, ale z globálneho hľadiska bude láska citeľná vo vzduchu. Domov sa nám bude spájať s bezpečím a stabilitou. Aj malé deti budú v tomto období potrebovať viac lásky a pozornosti, pretože budú túžiť po vašej náruči, po vašom objatí a po láskavých slovách. Venujte sa teda deťom a pripravte im krásny deň, ktorý si budú pamätať aj ako dospelí. Kým sa Venuša nachádza v znamení rak materinská neha je tým najkrajším emocionálnym prejavom. Nezabúdajte taktiež na svojich rodičov, ktorí sa dnes istotne potešia telefonátu, alebo návšteve. Aj keď je 18. júla pondelok, môžete si túto návštevu naplánovať na najbližší víkend, alebo si dnes oddýchnuť od práce a dopriať si chvíle s rodinou.

Horoskop 19. Júl 2022 - vstupuje planéta Merkúr v priamom pohybe do znamenia Lev. V júli je Merkúr skutočne aktívny a po pôsobení na znamenie rak presúva energie do znamenia Lev, kým slnko ešte stále pôsobí na Raka. Obdobie retrográdnych planét, ktoré na nás momentálne pôsobí, nieje vhodné na zmenu povolania, ale planéta Merkúr v znamení Lev zosiluje umenie presvedčiť ostatných. Vďaka tejto vlastnosti môžu hlavne ohnivé znamenia zverokruhu, ako je Lev, Baran a znamenie Strelec, veľmi ľahko uplatniť svoje schopnosti pri hľadaní zamestnania, alebo pri žiadosti o lepšie finančné ohodnotenie. Je však potrebné pristupovať k veci opatrne, kvôli pôsobeniu retrográdnych aspektov, podčiarkuje Horoskop Júl 2022. Budete napredovať v propagácii svojich myšlienok a predstáv, a môžete tak zaujať pozornosť dôležitých ľudí. Merkúr v levovi pôsobí na zmysel pre komunikáciu veľmi vášnivo, a tak nebude pre ohnivé znamenia zverokruhu problém komunikovať o čomkoľvek. Môžeme si dokonca vyvinúť sofistikovanejší spôsob komunikácie, ktorý bude nielen vtipný, ale aj nápadití. Pokiaľ ide o intelektuálne výzvy, Merkúr v levovi musí zápasiť s domovským slnkom v tomto znamení. Silne sa prejavuje hlavne energia a ego tohto znamenia, a preto bude mať Merkúr spočiatku problém ukázať silu svojho intelektu.

Horoskop 20. júl 2022 – slnko v opozícii s retrográdnym Plutom. Opozícia, ako negatívny aspekt, pôsobí na Slnko v Rakovi v retrográdnom Plute. Tranzit naznačuje istú krízu v živote, alebo dokonca udalosť, ktorá môže negatívne zasiahnuť energie z globálneho hľadiska. Viacerí ľudia tak pocítia sebadeštruktívne myšlienky, a budú chcieť ukončiť rozpracované úlohy, aj keď s výsledkom niesú spokojní. Budeme chcieť ukončiť dôležité veci, a naše rozhodnutia budú chladné a tvrdohlavé. Slnko v opozícii s Plutom pôsobí tiež na schopnosť manipulácie a žiarlivosť, varuje Horoskop Júl 2022. Je to nevhodná doba na zbližovanie, alebo na začatie nových priateľstiev či vzťahov. Už pohyb 3 retrográdnych planét a Pluta cez znamenia zverokruhu symbolizujú napäté okamihy. Opozícia puta a slnka tiež výrazne varuje pred veľkými zmenami ovplyvňujúcimi nielen vás ale aj ostatných. Ak sa počas tejto opozície vyhnete akýmkoľvek zmenám, môže byť tranzit menej rušivý. V tomto okamihu tak bude najlepšie ak sa zameriate na transformáciu svojich myšlienok, do pozitívnych sfér.

Horoskop 2022 - Retrográdne Planéty v roku 2022 a ich význam

ročný Horoskop 2022 a význam retrográdnych planét

Horoskop 2022 pracuje nielen so Slnkom, ale aj s ostatnými planétami a ich pohybom. Vplyv retrográdnych planét na našu energiu a celkový život je azda najbadateľnejší zo všetkých známych pohybov planét...

Ročný Horoskop 2022 na Júl - Slnko vstupuje do Leva

Horoskop 22. júl 2022 - slnko vstupuje do znamenia Lev. Prvou zmenou, ktorú prinesie tento presun zo znamenia rak do Leva prináša väčší záujem o radosť a bezstarostnosť v živote. Tento aspekt motivuje k tomu, aby sme sa viac zabávali a hľadali možnosti tvorivého sebavyjadrenia. Lev obohacuje život všetkých znamení zverokruhu, kým naň pôsobí slnko, o veľkú dôveru a energiu. Vyžaruje enormnú veľkorysosť, silu a teplo srdca. Priateľské znamenie Lev nás učí tomu, ako budovať svoje sebavedomie a zápasiť so svojou vnútornou neistotou. Prirodzená túžba vyniknúť nad ostatnými svieti našim životom a tak sa nebojíme odhodlane zápasiť s tým, čo nám život nadelí. Z celkového hľadiska vyhľadávame zábavu a tajomstvo spojené so životom. Naše vnútorne dieťa nám presne ukáže akým štýlom si najlepšie oddýchneme od každodenných starostí. Objavujeme aj nepoznané a nebojíme sa vstúpiť do menšieho rizika, ak budeme za to odmenení úžasnými zážitkami. Odhaľujeme to, čo nás baví a sústreďujeme sa na veci, ktoré máme radi. Získavame stratenú sebadôveru a budujeme vlastné vnútorne šťastie.

Horoskop 31. júl 2022 - Merkúr stojí v opozícii planéty Saturn. Merkúr stojaci v znamení Lev a Saturn nachádzajúci sa vo Vodnárovi otriasa stabilitou ohnivých znamení zverokruhu a zasiahne aj vodné znamenia. Symbolom tejto opozícii je smútok a zlé správy. Lev, Vodnár a tiež ohnivé a vzdušné znamenia zverokruhu môžu očakávať komplikovanejší Júl aj kvôli tejto opozícii. Nastanú tak náročné situácie, ktoré môžeme prekonať iba s dávkou pozitívneho naladenia, ktoré si musíme pestovať vo svojom vnútri. Najmä v oblasti vzťahov prijímame dôležité rozhodnutia, ktoré si však musíme dobre premyslieť, pretože unáhlené rozhodnutia nás postavia do nelichotivej situácie. Kritické myslenie si všíma všetky nedostatky tých druhých a upozorňuje aj na vlastné chyby. Tento trazit bude výrazný a prekonáme ho iba s dávkou pozitívneho myslenia, dobrej nálady a ak budeme k ostatným tolerantný. Ukončenie Júla bude tak náročnejšie, ale na druhej strane máme obrovskú príležitosť na prácu s vlastnými emóciami. Nebojme sa teda ani negatívnych tranzitvo, ktoré môžeme vďaka pozitívnemu postoju premeniť na situácie, ktoré nás poučia.

Dôležité astrologické aspekty - Horoskop Júl 2022 pre všetkých 12 znamení zverokruhu:

 • Horoskop Júl 2022 opisuje Merkúr, Venušu, Mars, a Urán v direktívnom pohybe počas celého mesiaca.
 • Ďalej ročný Horoskop 2022 špecifikuje Retrográdny Jupiter od 28. Júla po zvyšok mesiaca. Retrográdne pohyby planét Neptún aj Pluto počas celého Mesiaca.
Aspekty, ktoré ovplyvňujú Horoskop 2022 počas Júla
 • Horoskop 05. Júl 2022 - Merkúr vstupuje do znamenia Rak
 • Horoskop 05. Júl 2022 - Mars vstupuje do znamenia Býk
 • Horoskop 13. Júl 2022 - Mesačný Spln v znamení Kozorožec
 • Horoskop 16. Júl 2022 - Slnko v konjunkcii s Merkúrom
 • Horoskop 18. Júl 2022 - Venuša vstupuje do znamenia Rak
 • Horoskop 19. Júl 2022 - Merkúr vstupuje do znamenia Lev
 • Horoskop 20. Júl 2022 - Slnko v opozícii s Plutom
 • Horoskop 22. Júl 2022 - Slnko vstupuje do znamenia Lev
 • Horoskop 28. Júl 2022 - Nov Mesiaca v znamení Lev
 • Horoskop 31. Júl 2022 - Merkúr v opozícii Saturnu

Horoskop 2022 - Ďalšie Mesiace Roka 2022

Kliknite na obrázok a čítajte ďalej...

Horoskop 2022 Január

ročný Horoskop 2022 Júl

Do nového roka, do roka 2022 vstupujeme so slnkom v znamení Kozorožec. Prvý aspekt, na ktorý upozorňuje astrologický Horoskop 2022 je retrográdna Venuša takmer počas celého januára...

Horoskop 2022 Február

ročný Horoskop 2022 Február

Druhý mesiac roka, mesiac február, bude prepojený hlavne s priamymi pohybmi viacerých planét. Retrográdny pohyb bude citeľný len začiatkom februára...

Horoskop 2022 Marec

ročný Horoskop 2022 Marec

Mesiac marec bude poukazovať na hladký priebeh veci v našom živote, pretože planéty pôsobiace na 12 znamení zverokruhu budú počas celého mesiaca pôsobiť v direktívnom pohybe...

Horoskop 2022 Apríl

ročný Horoskop 2022 Apríl

Mesiac apríl začína Novom mesiaca v znamení Baran. Planéty Urán, Saturn, Mars, Venuša a planéta Merkúr sa počas celého mesiaca nachádzajú v priamom pohybe...

Horoskop 2022 Máj

ročný Horoskop 2022 Máj

Keď sa dívame na mesiac Máj z astrologického hľadiska, do pozornosti sa nám dostávajú viaceré Astrologické pôsobenia, ktoré negatívne aj pozitívne ovplyvňuje všetkých 12 znamení zverokruhu...

Horoskop 2022 Jún

ročný Horoskop 2022 Jún

V júni sa 3 Astrologické planéty a Pluto - planéta Merkúr, Neptún, Saturn dostanú do retrográdneho pohybu. Na naše životy však naraz budú vplývať v počiatku len dve cúvajúce objekty, a ku koncu mesiaca budu v tomto pohybe 3...

Horoskop 2022 August

ročný Horoskop 2022 August

Retrográdne planéty sa počas augusta správajú v cúvajúcom pohybe rozdielne, podľa toho, na aký astrologický dom u jednotlivých znameniach pôsobia...

Horoskop 2022 September

ročný Horoskop 2022 September

Počas mesiaca september pociťujeme neustávajúci ustupujúci pohyb pomalých planét - Jupiter, Saturn, Urán, Neptún a Pluto, a tieto pomalé planéty ovládajú vlastnosti všetkých znamení zverokruhu...

Horoskop 2022 Október

ročný Horoskop 2022 Október

V 10. mesiaci roka 2022 sledujeme celomesačný pohyb pomalých planét - Urán, Jupiter a planéty Neptún. Merkúr vystupuje zo svojho spätného pohybu 02. októbra a následne sa dostáva do priameho smeru...

Horoskop 2022 November

ročný Horoskop 2022 November

V novembri sa nám predstaví retrográdny Mars predchádzajúci znamením Blíženci, vo svojej plnej sile. Do 23. novembra pôsobí na komplexné energie aj cúvajúci Jupiter a počas celého mesiaca planéty Urán, Neptún a už vyššie spomenutá planéta Mars...

Horoskop 2022 December

ročný Horoskop 2022 December

V decembri sa planéta Neptún presúva do priameho pohybu od 4. decembra a planéty Urán a Mars postupujú v cúvajúcom pohybe po celý zvyšok roka...

Horoskop 2022 pre 12 Znamení Zverokruhu


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Kontakt: Ak chcete dostávať denne Horoskop na dnes, napíšte nám vaše znamenie na horoskop.vestenie@gmail.com

Prajeme vám veľá lásky a spokojnosti, váš Horoskop & Tarot


Horoskop 2022 mesiac Júl