aplikacia horoskop tarot sk
horoskop 2022 December

Horoskop 2022 - December 2022

Horoskop 2022 - mesiac December - Mesačný Spln v Blížencovi, Jupiter sa presúva do znamenia Baran...

Energie Marsu budú rovnomerne rozložené počas celého decembra a tak máme v roku 2022 práve v decembri výnimočnú príležitosť na to, aby sme sa konečne stotožnili s minulosťou. Máme možnosť uzavrieť otvorené spory, alebo ukončiť dlhodobý smútok, ktorí nás skľúčuje. S viacerými vecami sa vyrovnáme, podčiarkuje Horoskop December 2022. Spätný Mars počas decembra 2022 nás silne presviedča, aby sme sa od nového roka pohli vpred. Aby sme zabudli na minulosť, aby sme sa zamerali viac na prítomný okamih a na pozitívnejšiu budúcnosť. Mars nás oberá aj o motiváciu, a preto by mal december patriť skôr kráčaniu v dave - z pohľadu kariéry. Nieje to vhodné obdobie na nové zamestnanie, alebo na výrazné zmeny v živote.

Retrográdny Mars nieje z astrologického hľadiska obdobím plným radosti a užívania si života, ale nieje to taktiež zaťažujúci, či negatívny aspekt. Náš pocit z tohto tranzitu záleží aj od toho, akou psychicky odolnou osobou sme a ako sa dokážeme vysporiadať so všetkými negatívnymi vecami z minulosti, informuje ročný Horoskop December 2022. Každopádne, počas tejto pozície Marsu sa u viacerých znamení zverokruhu neodporúčajú robí dôležité kroky, ako je rozvod alebo uzatváranie nových manželstiev. Všetko však záleží aj od astrologického domu cez ktorý sa Mars presúva. Preto je veľmi dôležité poznať nielen všeobecnú charakteristiku tohto tranzitu ale tiež váš celkový osobný ročný Horoskop 2022. Pozrime sa na ďalšie decembrovej tranzity a ich vplyv na celkové energie.

Horoskop December 2022 a dôležité dátumy na rok 2022

Horoskop 01. December 2022 - Hneď 01. decembra sa Venuša, ktorá je v priamom pohybe dostáva do opozície so spätným Marsom. Venuša v opozícii Marsu sa díva hlavne na rodinné vzťahy medzi rodičmi a deťmi, ale tiež špecifikuje našu vlastnú hodnotu. Venuša je planétu lásky a peňazí a v živote všetkých znamení zverokruhu sa sústreďuje hlavne na ženské znamenia zverokruhu, ktorým predáva viac ženskej energie. Z druhého pohľadu planéta Mars je plná mužskej energie, ktorá symbolizuje vášeň a inštinkt. Keďže Mars je v tomto období v spätnom pohybe budeme cítiť väčšiu potrebu slobody v súkromnom živote, veští Horoskop December 2022 od veštkyne. Venuša bude v problematickej pozícií, ktorá symbolizuje problém skrotiť energiu a dynamiku medzi názormi a vyjadrovaním. Rodinné vzťahy môžu byť počas Venuše v opozícii s Marsom disharmonické, a môžu vznikať hádky medzi matkami a deťmi. Akékoľvek vzťahy medzi rodičmi a deťmi, ktoré boli v minulosti komplikované, sa teraz prejavujú navonok. Nezadaní budú mať tendenciu vyhľadávať vášnivejšie a turbulentnejšie vzťahy, ktoré však nemajú dlhodobú perspektívu. Veľkým plusom tohto tranzitu je pozitívne vibrovanie smerom k tým, ktorí sú v dlhotrvajúcom a spokojnom vzťahu.

Ročný Horoskop 6. December 2022 - planéta Merkúr sa presúva do znamenia Kozorožec. Ľudia budú mať potrebu dívať sa na svet okolo realistickým pohľadom. Počas pohybu planéty Merkúr v zemskom znamení Kozorožec oceňujeme poriadok a usporiadanie. Tento aspekt sa dotkne ľudí, ktorí obohacujú svoju peňaženku na úkor ostatných. Títo ľudia budú odhalení, a planéta Merkúr ich postaví do nelichotivej pozície podvodníkov, ktorá ich môže obrať o dobrú reputáciu. Pri planéte Merkúr v Kozorožcovi vnímame množstvo informácií naraz, a dokážeme ich aj vhodne utriediť. Preto môže byť toto obdobie vhodné hlavne na prepočty rodinného rozpočtu do budúceho roku, na zhrnutie celoročného účtovníctva, alebo na plány väčších nákupov. Organizovanosť a usporiadanie sú základnými kľúčovými slovami tohto tranzitu, no silná je aj duševná aktivita a produktívnosť. Preto, ak chceme do záveru roka dokončiť niečo dôležité, práve obdobie okolo 6. decembra 2022 je na to veľmi vhodné. Na nedodržané termíny, alebo platby môžeme byť príliš citliví, a dokonca sa môže prejaviť aj agresívna stránka osobnosti, upozorňuje Horoskop December 2022. Preto je vhodné naučiť sa tiež pracovať so svojím sebaovládaním, aby sme v tejto pozícii Merkúru nevytvárali zbytočné konflikty, ktoré sa dajú riešiť aj iným spôsobom.

Horoskop 08. december 2022 - všetkých 12 znamení zverokruhu cíti mesačný spln v blížencoch. Mužské znamenie Blíženci prenáša pôsobenie tohto mesačného splnu aj na ostatné mužské znamenia – Baran, Lev, Váhy, Strelec a Vodnár. Vymenované znamenia zverokruhu budú citlivejšie na tento mesačný spln, a môže byť problematicky nielen spánok, ale aj vlastná psychická pohoda, predpovedá Horoskop December 2022 od veštkyne. Taktiež zdravie mužských znamení zverokruhu bude týmto splnom ovplyvnené, a teda by sa muži v období týchto 3 dní mali vyhýbať operačným zákrokom, a tiež by si mali dávať pozor tí, ktorí majú problémy s obehovým systémom. Spln mesiaca v znamení Blíženci sústreďuje energie na rýchle a výrazné zmeny v živote. Pozícia cúvajúceho Marsu však upozorňuje, aby sme boli pri každej zmene mimoriadne opatrní, a aby sme sa hýbali dopredu radšej pomaly. Mesiac vo fáze mesačného splnu v znamení Blíženci sa výrazne neguje s tranzitom Marsu, a nabáda k tomu, aby sme robili rýchle a neuvážené rozhodnutia. Tento energeticky boj medzi planetárnymi aspektami zasiahne aj väčšinu znamení zverokruhu, ktoré budú mať pocit disharmónie v živote. Obdobie okolo 7. 8. a 9. decembra je vhodné prežiť s chladom v hlave a s udržiavaním porozumenia voči ostatným. Veľmi dôležitá je vnútorná harmónia, ktorú dosiahneme iba láskavým prístupom k ostatným. Dôležité je počúvať ostatných, a snažiť sa na chvíľu zabudnúť na svoje vlastné problémy. Svojmu zdraviu by však teraz mali venovať zvýšenú pozornosť všetky znamenia zverokruhu, či už mužské alebo ženské, hlavne v prípade, ak trpia problémami so srdcom.

Horoskop 10. december 2022 - planéta Venuša vstupuje do znamenia Kozorožec. Táto pozícia Venuše bude vyložená rozdielne pre každé znamenie zverokruhu, pretože veľa záleží od toho, na aký astrologický dom Venuša v Kozorožcovi vplýva. Duchaprítomnosť a sebakontrola sú však kľúčovými slovami pre všetky znamenia zverokruhu, ktoré v tomto období pociťujú silnú túžbu po kontrolovaní činov ostatných. Táto silná túžba, ktorú prináša Venuša v Kozorožcovi môže spôsobiť nejeden konflikt, kedy sa ostatní ľudia budú až príliš zaujímať o náš súkromný život. Musíme byť teda opatrní, a taktiež musíme opatrne pristupovať k priateľstvám, ktoré niesú príliš pevné. Ľudia by si mali dávať pozor na jazyk, a taktiež by sa nemali zdôverovať so svojím súkromným životom ľuďom, ktorých ani dobre nepoznajú. Venušu v Kozorožcovi je vhodné využiť skôr na samotársky spôsob života, kedy si užívame prítomnosť seba samého. Premyslené a praktické nápady nad ktorými niektorí už dlhšie uvažujú môžu byť teraz postupne a pomaly pretvárané do reality, špecifikuje ročný Horoskop December 2022. Kozorožec je niekedy príliš prehnané a praktické znamenie zverokruhu a Venuša iba zvýrazňuje vlastnosti tohto zemského znamenia zverokruhu. Tieto vlastnosti prenáša nielen na znamenia zemské, ale aj vodné. Vodné znamenia zverokruhu – znamenie Rak, Škorpión a Ryby budú ešte viac romantickejšie než doposiaľ. Budú cítiť, že do vzťahu majú vniesť viac lásky a romantiky, no na druhej strane môžu cítiť konzervatívne správanie od partnera. Pre všetkých 12 znamení zverokruhu však Venuša v Kozorožcovi znamená utriedenie myšlienok a správne nasmerovanie emócií.

Horoskop 20. December 2022 - direktívny Jupiter vstupuje do prvého znamenia zverokruhu – do Barana. Slnko postupne slabne vo svojom pôsobení v znamení Strelec, a nasledujúci deň presunie svoje energie na znamenie Kozorožec. Kým sa však slnko nachádza v strelcovi, Jupiter pôsobí na znamenie Baran. Jupiter je pozitívnou planétou, ktorá pri pôsobení na znamenie Baran otvára všetkým znameniam zverokruhu pozitívnejší pohľad na život a na plány do budúcnosti. Keďže Jupiter je v astrológii považovaný za planétu šťastia, práve teraz máme všetci možnosť priláka čo najviac šťastia do nášho života. Je vhodné nájsť iniciatívu, a inšpiráciu v tom, aby sme preukázali všetky svoje pozitivne hodnoty navonok, povzbudzuje Horoskop December 2022. Toto obdobie je ideálnym aj pre nezadaných, ktorí práve teraz odhalia všetky svoje silné zbrane ktoré doposiaľ pred ostatnými skrývali. Inšpirácia prichádzajúca cez Jupiter v Baranovi dáva možnosti aj nezamestnaným, ktorí by mali v tomto období uvážiť rozoslanie čo najväčšieho množstva životopisov. Výsledky sa istotne dostavia, pretože nadšenie z planéty Jupiter v Baranovi prináša najviac šťastia zo všetkých tranzitov a taktiež odvahu na zmeny vo svojom živote.

Horoskop 2022 - Retrográdne Planéty v roku 2022 a ich význam

ročný Horoskop 2022 a význam retrográdnych planét

Horoskop 2022 pracuje nielen so Slnkom, ale aj s ostatnými planétami a ich pohybom. Vplyv retrográdnych planét na našu energiu a celkový život je azda najbadateľnejší zo všetkých známych pohybov planét...

Ročný Horoskop 2022 na December - Slnko vstupuje do znamenia Kozorožec

Ročný Horoskop 21. December 2022 - Slnko sa presúva do 10. znamenia zverokruhu – do zemského znamenia Kozorožec. Tradične, posledný mesiac roka 2022, je ukončený presunom slnka zo znamenia strelec do zemského znamenia Kozorožec. Zásadný význam toho, ako slnko v Kozorožcovi zasiahne jednotlivé znamenia zverokruhu objasníme v každom jednotlivom Horoskope na rok 2022. Slnko v Kozorožcovi však prináša praktické a nové energie, ktoré sú veľmi pozitívne. Kľúčovými slovami tohto tranzitu je organizácia, dokončenie, ale taktiež dôvera, zábava a pracovitosť. Všetky tieto vlastnosti vstupu slnka do znamenia Kozorožec pôsobia na každé Astrologické znamenie zverokruhu, ktoré budú tento prechod vnímať aj vo svojom vlastnom živote. Tí, ktorí sa doteraz báli ukázať kým v skutočnosti sú, budú mať od 21. decembra až do konca roka ideálnu príležitosť na prejavenie svojho vlastného ja. Znamenia zverokruhu, ktoré pociťovali problematickejší rok v oblasti financií majú teraz možnosť organizovať budúce financie omnoho praktickejšie a lepšie. Dokonca niektoré znamenia zverokruhu podniknú ešte v tomto závere roka kroky k tomu, aby nadobudli nové hmotné zdroje, vyzdvihuje ročný Horoskop December 2022. To, čo sa zdalo byť v predchádzajúcom období nemožné je teraz ľahšie a ľudia majú možnosť nielen uspieť, ale tiež vidieť nové cesty pre budúcu prosperitu. Tento astrologický Tranzit sa výrazne dotkne hlavne znamení zverokruhu, ktoré sa vo svojom živote často zameriavajú na skutočné úspechy a nie na rýchly zisk, alebo podvody. Pozitívne zasiahne hlavne zemské znamenia zverokruhu, ako je Býk, Panna a znamenie kozorožec. V živote teda pocítime viac zodpovednosti ktorú však budeme môcť využiť na to, aby sme zhodnotili každú vec ktorú máme k dispozícii. Obdobie od 21. decembra 2022 až do konca roka je teda nielen obdobím praktickej zodpovednosti ale aj zábavy, ktorá nám pomôže psychicky si oddýchnuť od náročného roka 2022.

Horoskop 23. December 2022 - slnko v znamení Kozorožec kombinuje energie s mesačným Novom v tomto znamení. Slnko aj mesiac pôsobia na zemské znamenie Kozorožec a zasahujú nielen energie zemských znamení, ale pôsobia silno aj na vodné znamenia zverokruhu. Zemské a ohnivé znamenia zverokruhu budú cítiť tieto tranzity v Kozorožcovi miernejšie, a teda sa nemusia obávať negatívnych dôsledkov, no na druhej strane, nebudú ani prílišne ťažiť z pozitívnych vibráci tohto aspektu. Nov mesiaca v znamení Kozorožec vplýva na všetkých 12 znamení zverokruhu počas dvoch dní, a teda počas 23. a 24. decembra. Prináša varovanie v oblasti zdravia pre ženské znamenia zverokruhu, ktoré by si mali dávať veľký pozor na zažívacie ťažkosti, na priberanie na váhe, a tiež na problémy s pokožkou. Ženy by sa teda mali zamerať na vyváženejšie stravovanie, aj keď vchádzame do 24. decembra 2022, ktorý je v tejto oblasti náročnejší. V každom prípade je vhodnejšie nezaťažiť svoje telo prejedaním. Môžete do jedla zaradiť aj citrónovú vodu, ktorá podporí trávenie. Hľadajte možnosti, ako v tomto období zobudiť svoje trávenie a pomôcť mu v tom, aby ho nezaťažilo veľké množstvo vianočných dobrôt, radí Horoskop December 2022. Z hľadiska emócií prináša slnko a nov mesiaca v znamení Kozorožec silnú potrebu po rodinnej prosperite. Vnímate, že niektoré veci chcete len sám pre seba, no na strane druhej pamätáte aj na ostatných a neignorujete ich požiadavky. Je to veľmi harmonické obdobie, v ktorom nastáva harmónia medzi tým čo dávate ostatným a tým čo čerpáte pre svoj vlastný prospech. Veľmi dôležitým faktorom je nájsť pravdu v sebe samom aby ste dôverovali svojej vlastnej životnej hodnote.

Horoskop 29. december 2022 - tento deň ukončuje predpoveď na rok 2022, Horoskop 2022 pre 12 znamení zverokruhu, a prináša Merkúr v kvadratúre s planétou Venuša ale aj otočku Merkúru do retrográdneho pohybu. Merkúr v kvadratúre s Venušou je tým najlepším obdobím na to, aby sme si odpovedali na dôležité životné otázky. U niektorých znamení zverokruhu môžu nastať sociálnej situácie, ktoré spôsobia nepríjemné pocity. Budete sa musieť napríklad rozhodnúť medzi tým, v akej spoločnosti strávite nasledujúce dni. Toto obdobie môže vyvolávať aj isté konflikty a rozpaky, ktoré sa prenesú až na napätie v ľúbostnom živote. Aby ste sa vyvarovali konfliktným situáciám je nutné hľadať vo vašich rozhodnutiach kompromis. Niekedy je lepšie zamerať väčšiu pozornosť na vašu vlastnú rodinu a priateľov. Keďže Merkúr je v retrográdnom pohybe, je nutné vyhnúť sa takým rozhodnutiam, ktoré by ste mohli neskôr ľutovať. Spätný Merkúr v závere roka 2022 môže priniesť spochybňovanie vlastnej osoby a minulých rozhodnutí. Budete sa ohliadať za celým rokom 2022 a rozmýšľať nad tým, či ste nemohli sám pre seba urobiť v živote viac. Ľudia taktiež nemajú záujem o povrchné spoločenské konverzácie a teda sa chcú vyhnúť takým ľuďom, ktorí im neprinášajú žiadnu pridanú hodnotu do života. obklopme sa preto ľuďmi s ktorými sa cítime dobre a snažíme sa prekonať obdobie, ktoré nás orientuje na to, aby sme boli izolovaní. V spoločnosti milujúcich ľudí je predsa vždy lepšie než v depresívnej samote.

December 2022 teda nieje bohatý na veľké množstvo spätných planét. V úvode mesiaca nás astrologicky zasiahne práve energia Marsu a v závere mesiaca aj energia retrográdneho Merkúru. December je príliš bohatý na negatívne aspekty v astrologickom grafe, no prináša aj isté konflikty medzi pozitívnymi a negatívnymi aspektami. Viac o tom, ako tieto aspekty ovplyvňujúce konkrétne znamenie zverokruhu sa dozviete vo vašom osobnom astrologickom Horoskop na rok 2022. Prečítajte si teda kompletný zoznam toho čo vás v roku 2022 čaká, a buďte pripravení na energie pôsobiace na vašu lásku, financie kariéru alebo zdravie.

Dôležité astrologické aspekty - Horoskop December 2022 pre všetkých 12 znamení zverokruhu:

 • Horoskop December 2022 špecifikuje retrográdny Merkúr od 29 Decembra 2022 do konca roka.
 • Urán a Mars sú v cúvajúcom pohybe počas celého Decembra 2022 a vplývajú na kompletný ročný Horoskop December 2022.
 • Neptún je retrográdny od 01 do 04 Decembra 2022 a v úvode mesiaca tak pôsobí na ročný Horoskop December na rok 2022.
Aspekty, ktoré ovplyvňujú Horoskop 2022 počas Decembera
 • Horoskop 01. December 2022 - Venuša v opozícii Marsu
 • Horoskop 06. December 2022 - Merkúr vstupuje do Kozorožca
 • Horoskop 08. December 2022 - Spln Mesiaca v znamení Blíženci
 • Horoskop 10. December 2022 - Venuša vchádza do Kozorožca
 • Horoskop 20. December 2022 - Jupiter vstupuje do znamenia Baran
 • Horoskop 21. December 2022 - Slnko vchádza do znamenia Kozorožec
 • Horoskop 23. December 2022 - Mesačný Nov v znamení Kozorožec
 • Horoskop 29. December 2022 - Merkúr v kvadratúre s Venušou

Horoskop 2022 - Ďalšie Mesiace Roka 2022

Kliknite na obrázok a čítajte ďalej...

Horoskop 2022 Január

ročný Horoskop 2022 December

Do nového roka, do roka 2022 vstupujeme so slnkom v znamení Kozorožec. Prvý aspekt, na ktorý upozorňuje astrologický Horoskop 2022 je retrográdna Venuša takmer počas celého januára...

Horoskop 2022 Február

ročný Horoskop 2022 Február

Druhý mesiac roka, mesiac február, bude prepojený hlavne s priamymi pohybmi viacerých planét. Retrográdny pohyb bude citeľný len začiatkom februára...

Horoskop 2022 Marec

ročný Horoskop 2022 Marec

Mesiac marec bude poukazovať na hladký priebeh veci v našom živote, pretože planéty pôsobiace na 12 znamení zverokruhu budú počas celého mesiaca pôsobiť v direktívnom pohybe...

Horoskop 2022 Apríl

ročný Horoskop 2022 Apríl

Mesiac apríl začína Novom mesiaca v znamení Baran. Planéty Urán, Saturn, Mars, Venuša a planéta Merkúr sa počas celého mesiaca nachádzajú v priamom pohybe...

Horoskop 2022 Máj

ročný Horoskop 2022 Máj

Keď sa dívame na mesiac Máj z astrologického hľadiska, do pozornosti sa nám dostávajú viaceré Astrologické pôsobenia, ktoré negatívne aj pozitívne ovplyvňuje všetkých 12 znamení zverokruhu...

Horoskop 2022 Jún

ročný Horoskop 2022 Jún

V júni sa 3 Astrologické planéty a Pluto - planéta Merkúr, Neptún, Saturn dostanú do retrográdneho pohybu. Na naše životy však naraz budú vplývať v počiatku len dve cúvajúce objekty, a ku koncu mesiaca budu v tomto pohybe 3...

Horoskop 2022 Júl

ročný Horoskop 2022 Júl

V úvode júla na znamenia zverokruhu stále pôsobia retrográdne pohyby Saturnu, Neptúnu aj Pluta. Od 28. júla sa k nim pridáva taktiež planéta Jupiter, ktorá svoj retrográdny pohyb smeruje v počiatku v znamení Baran a pôsobí až do 23. novembra, kedy presúva svoje retrográdne energie na znamenie ryby...

Horoskop 2022 August

ročný Horoskop 2022 August

Retrográdne planéty sa počas augusta správajú v cúvajúcom pohybe rozdielne, podľa toho, na aký astrologický dom u jednotlivých znameniach pôsobia...

Horoskop 2022 September

ročný Horoskop 2022 September

Počas mesiaca september pociťujeme neustávajúci ustupujúci pohyb pomalých planét - Jupiter, Saturn, Urán, Neptún a Pluto, a tieto pomalé planéty ovládajú vlastnosti všetkých znamení zverokruhu...

Horoskop 2022 Október

ročný Horoskop 2022 Október

V 10. mesiaci roka 2022 sledujeme celomesačný pohyb pomalých planét - Urán, Jupiter a planéty Neptún. Merkúr vystupuje zo svojho spätného pohybu 02. októbra a následne sa dostáva do priameho smeru...

Horoskop 2022 November

ročný Horoskop 2022 November

V novembri sa nám predstaví retrográdny Mars predchádzajúci znamením Blíženci, vo svojej plnej sile. Do 23. novembra pôsobí na komplexné energie aj cúvajúci Jupiter a počas celého mesiaca planéty Urán, Neptún a už vyššie spomenutá planéta Mars...

Horoskop 2022 pre 12 Znamení Zverokruhu


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Kontakt: Ak chcete dostávať denne Horoskop na dnes, napíšte nám vaše znamenie na horoskop.vestenie@gmail.com

Prajeme vám veľá lásky a spokojnosti, váš Horoskop & Tarot


Horoskop 2022 mesiac December