aplikacia horoskop tarot sk
horoskop 2022 január

Horoskop 2022 - Január 2022

Horoskop 2022 - mesiac Január - Retrográdne planéty Venuša, Merkúr a Urán

V januári nás taktiež ovplyvnia ďalšie Astrologické pohyby, ako je napríklad nov mesiaca v znamení Kozorožec, slnko v konjunkcii s Plutom, presun slnka do znamenia Vodnár, alebo odchod planéty Merkúr z tohto znamenia. Keďže takmer počas celého januára sa Venuša pohybuje retrográdne pozrime sa na to, ako tento aspekt ovplyvní prvý mesiac nového roka.

Je známe, že planéta Venuša je planéta plná ženskej energie, a vládne znameniu býk a váhy. V živote všetkých znamení zverokruhu znamená hlavne mier a pokoj, a prináša vyrovnané nálady do našich vzťahov. Prioritne je však táto planéta považovaná za akúsi silnú vášnivú energiu, ktorá prechádza všetkými aspektmi nášho života, a vášeň sa tak ukazuje nielen v láske, v milostnom živote, ale aj v našej práci, opisuje Horoskop 2022 na mesiac Január. Pôsobí aj na energie, ktoré využívame na posilnenie nášho zdravia. V popredí stojí tiež zmysel pre krásu, a estetiku, ktorou sa snažíme zútulniť domácnosť.

Venuša sa do retrográdneho pohybu dostáva približne každých 18 mesiacov. Je to planéta, ktorá sa v tomto pohybe nachádza azda najmenej zo všetkých ostatných planét, ktoré ovplyvňujú 12 znamení zverokruhu. Tento pohyb Venuše dozadu prináša isté pozitivne pôsobenia, ale tiež negatívne energie, upozorňuje ročný Horoskop 2022. Prechod Venuše v tomto smere znamená pre romantický vzťah ochladnutie pocitov voči tomu druhému. Dotýka sa tak aj tých, ktorí sa nachádzajú v harmonickom vzťahu, pretože niektorí z vás budú vyžadovať viac romantiky, než sa im dostáva. Pociťujeme prehliadanie zo strany milovaného a môžu nastať problémy aj s komunikáciou, upozorňuje Horoskop Január 2022. Ak sa v tomto období vo vzťahu nebudú riešiť problémy úprimne a čestne, môžu neskôr vystúpiť na povrch a spôsobiť katastrofu...

Pohyb Venuše totiž vyvoláva hlboko zakorenené obavy o náš vzťah, a zosilňuje potrebu po usporiadaní všetkých emocionálnych nerovnováh. Toto obdobie nieje vhodné ani pre tých, ktorí hľadajú novú lásku, pretože pod pôsobením retrográdnej Venuše zaplavujú naša romantické povedomie a pletú nám pocity vášne s pocity lásky. Nezadaní sa tak môžu dostať do intenzívnych vzťahov, ktoré však budú problematické z hľadiska budúcnosti. Vzťahy, ktoré začínajú počas pôsobenia retrográdnej Venuše na znamenia zverokruhu častokrát znamenajú hlavne poučenie do budúcnosti, pretože nemajú dlhé trvanie, dodáva Horoskop Január 2022.

Na ostatné oblasti života pôsobí retrográdna Venuša mierne bolestivo a napäto. Pociťujeme omnoho menšie množstvo energie, a naše fyzické bolesti sa v tomto období neuzdravujú. Venuša v živote odomyká estetiku a krásu, ale z hľadiska práce a financií to nieje vhodný čas na napredovanie. Ani veľké nákupy nie sú v tomto období odporúčané. Úvod roka 2022 tak bude poznačený silným vplyvom, ktorý nás upozorňuje na naše konanie, na prehnané reakcie, a na úpadok energie v našom živote, špecifikuje Horoskop Január 2022. Prevažne negatívne pôsobenie tohto tranzitu však prelomia ďalšie Astrologické pôsobenia, ktoré v tomto mesiaci prinášajú aj pozitívny efekt na jednotlivé znamenia zverokruhu. Svoju plnú energiu a silu však pocítite až v období, kedy retrográdny pohyb opustí planétu Venuša.

Horoskop Január 2022 a dôležité dátumy na rok 2022

V úvode januára, hneď 02. Januára nastáva nov mesiaca v znamení Kozorožec. Nov mesiaca znamená hľadanie užitočnosti pre nás samých. Budeme mať potrebu pomáhať ostatným, a toto pôsobenie po pocítime niekoľko dní pred a po tejto Lunárnej fáze. Môžete mať dokonca pocit, že vás ostatní ľudia vo vašom okolí ignorujú, a láska sa vám bude zdať plytká a povrchná. V tomto období nezasahujte hlboko do poznania vašich súkromných vzťahov, pretože hlboké veci sú skryté pred našimi očami aj ušami. Nov mesiaca v znamení Kozorožec znamená aj pôsobenie na naše zdravie, pokračuje Horoskop 2022 na mesiac Január, a preto by si všetky znamenia zverokruhu mali dávať pozor na problémy s pleťou, pokožkou, ale aj s kĺbami, ktoré nás v tomto zimnom období môžu potrápiť viac. Vďaka pôsobeniu ďalšieho astrologického vplyvu v tomto dni však pocítime aj príchod planéty Merkúr do znamenia Vodnár. V tomto smere sa zosilňuje naša mentálna aktivita, a taktiež je posilnená potreba uvažovať o tom, čo je pre nás to najlepšie. Sústreďujeme sa na budúcnosť, a na to, ako naše budúce rozhodnutia ovplyvňujú náš život, financie ale aj lásku.

Horoskop 9. január 2022 - slnko sa dostáva do konjunkcie s Venušou počas obdobia, keď sa Venuša nachádza v retrográdnom pohybe. Toto Astrologické pôsobenie sa považuje za obzvlášť silné, pretože negatívne pôsobenie Venuše odchádzajú do úzadia, a prináša nám láskavú energiu a tiež očarujúce pocity, veští ročný Horoskop 2022. Úvod mesiaca, jeho prvé dni, tak mohli byť náročnejšie, no teraz sa situácia zas na chvíľu upokojí. Do popredia sa dostávajú témy vnútorného osvietenia, a zosilňujú sa aj energie viery. Mali by ste sa zamerať hlavne na vypočutie problémov a požiadaviek ostatných ľudí vo vašom okolí, pretože toto obdobie odomyká myseľ ale aj komunikatívnu stránku každého z nás. Retrográdna Venuša v tomto období začína naberať na sile, a predstavuje zosilnenie múdrosti. Postupne sa dostáva zo silného negatívneho pôsobenia do jeho stredu, a tak nám bude prinášať viac rozvážnosti a skúsenosti, predpovedá Horoskop Január 2022. Venuša sa bude v tomto období v každom znamení zverokruhu správať odlišne, a preto si prečítajte hlavne váš osobný Horoskop na rok 2022, aby ste presne pochopili vplyv tohto pohybu a pôsobenia na vaše znamenie zverokruhu.

Horoskop 14. január 2022 - planéta Merkúr sa dostáva do retrográdneho pohybu a nachádza sa v ňom až do prvého februárového dňa. Retrográdna Venuša teda spôsobuje hlavne vplyv na naše emócie, lásku, kariéru a peniaze. Retrográdny Merkúr pôsobí na našu túžbu po cestovaní, po dobrodružstvách a taktiež ovplyvňuje komunikáciu. Kým sa tieto dve planéty nachádzajú v uvedenom pohybe, do značnej miery sú teda ovplyvnené nielen naše emócie, ale aj spôsob komunikácie, ktorá má veľký dopad na naše ťahy. Venuša potláča hlboké emócie, a retrográdny Merkúr blokuje možnosti na konštruktívne vysvetlenia, a na jemnú komunikáciu. Merkúr bude mať zásah na všetky znamenia, do do istej miery spôsobí komplikácie hlavne znameniam Panna a Blíženci, pre ktorých je Merkúr vládnucou planétou. V globálnom význame však Merkúr otrasie aj plánmi a povinnosťami, podčiarkuje Horoskop Január 2022. Plánované stretnutie sa počas tohto vplyvu tak môžu vyústiť do nepochopenia. Najdôležitejšie je mať na pamäti, že počas tohto obdobia je potrebné zachovávať jasnú myseľ, a snažiť sa komunikovať jemné voči ostatným. Tieto efekty majú vplyv nielen na naše energie, ale aj celkovo na fungovanie veci v našom okolí. Môže sa stať, že množstvo ľudí zruší plánované stretnutie, veští ročný Horoskop 2022. Tento pohyb Merkúru môže ovplyvniť aj meškanie ostatných do práce, do školy a podobne. V tomto období je teda potrebné plánovať vopred, aby vás negatívny vplyv týchto energii neposúval dozadu. Existujú aj analýzy, ktoré poukazujú na negatívne pôsobenie týchto aspektov na naše financie, ktore vrcholia práve okolo tohto datumu.

Horoskop 17. január 2022 - bude na všetkých 12 znamení zverokruhu pôsobiť mocný spln mesiaca v znamení zverokruhu rak. Spln v rakovi hovorí aj o zdravotných upozorneniach, kedy by ste si mali dávať hlavne pozor na zažívanie, a ženy na zdravie po ženskej stránke. Ak premýšľate o preventívnej prehliadke u gynekológa, obdobie okolo 17. januára bude pre vás tým najvhodnejším počas tohto roka. Tento vplyv prináša pocity spojené s domovov a rodinou. V týchto dňoch tak budete cítiť prepojenie s vašimi blízkymi a budete sa učiť tomu, ako odpustiť ľuďom minulé krivdy, alebo aj malé klamstvá, hovorí Horoskop Január 2022, ktoré vás v minulosti chránili. Opäť, tento spln mesiaca pôsobí subjektívne na každé znamenie zverokruhu. Každopádne, každé z 12 znamení zverokruhu pocíti zmysel bytia na tejto planéte. Zosúladíte sa s tým čo robíte, a s tým, aká je vaša životná cesta. Budete sa orientovať viac na domáce práce, hlavne na rodinných členov, a na malé deti v rodine. Pozitívny spln mesiaca odomyká hlavne naše najhlbšie pocity lásky voči členom našej rodiny. Preto sa venujte svojim milovaním, a nezabudnite taktiež zveľaďovať vašu domácnosť. Je vhodný čas upratať každú izbu a vpustiť pozitívnu energiu do vašich životov.

Horoskop 2022 - Retrográdne Planéty v roku 2022 a ich význam

ročný Horoskop 2022 a význam retrográdnych planét

Horoskop 2022 pracuje nielen so Slnkom, ale aj s ostatnými planétami a ich pohybom. Vplyv retrográdnych planét na našu energiu a celkový život je azda najbadateľnejší zo všetkých známych pohybov planét...

Ročný Horoskop 2022 na Január - Slnko vstupuje do Vodnára

Ročný Horoskop 20. január 2022 znamená odchod slnka zo znamenia Kozorožec a jeho presun do znamenia Vodnár. Sociálne, a mentálne aktívne znamenie Vodnár prináša veľký efekt na všetky znamenia, keď slnko začne pôsobiť na toto 11. znamenie zverokruhu, ktoré je ovládané vzdušným elementom a planétu Urán. Slnko v Kozorožcovi spôsobovalo skôr konzervatívne nálady a postoje. Keď sa presúva do znamenia Vodnár, kráčate v rytme vlastného života, a zameriavate sa skôr na slobodu vo svojich rozhodnutiach, pripomína ročný Horoskop 2022. Sloboda rozhodnutí, sloboda vo vašich myšlienkach a emóciách vás plne prepojuje s vašim vlastným vnútrom. Oceníte nielen individualitu vás samých, ale aj vašich ratolesti, a členov vašej domácnosti. Tento astrologický aspekt nám umožňuje, aby sme si viac uvedomovali potrebu nielen nás samých na tejto planéte, ale aby sme ocenili aj hodnotu ostatných ľudí, zvierat, rastlín, a všetkého, čo tvorí náš okolný život... Viac si užívame prírodu, prepájame sa s vôňou, ktorá nás obklopuje, a užívame si rôzne chute, ktoré dodávajú iskru našim životom. Slnko v znamení Vodnár znamená zosilnenie radosti zo života, znamená postupovanie vpred, kráčanie tým smerom, ktorým sa má naša životná cesta uberať. Vnímame ľudstvo ako celok, nielen seba samého. Na veci okolo sa nedívame sebecky, informuje Horoskop 2022, ale snažíme sa pomáhať a podporovať každého na kom nám záleží. Táto starostlivá stránka pôsobenia slnka prebíja silu retrográdnej Venuše, a tak sa do popredia nedostáva smútok z našich nepochopených emócií, ale naopak radosť z toho, že ich môžeme prejaviť voči tým druhým. Práve teraz máme možnosť ustúpiť od našej sebeckosti, a zaujímať sa viac nielen o druhých ľudí, ale aj o blaho tejto planéty.

Slnko v znamení Vodnár sa najviac prejaví hlavne počas obdobia, kedy sa retrográdna Venuša dostane do direktívneho pohybu, čo nastane 29. januára. Od tohto obdobia sa môžeme tešiť nielen na získavanie nových priateľov, ale aj na nové vedomosti, ktoré nás poučia. Už od prvého dňa vplyvu slnka na znamenie Vodnár sa môžeme sústrediť na našu humanitárnu stránku. Aj keď pod vplyvom retrográdnej Venuše vnímame všetky nedostatky ostatných ľudí, uvedomujeme si ako bolestivé môže byť ich vyzdvihovanie pred ostatnými. Práve vďaka tomu že si uvedomujeme hodnotu a váhu slova môžeme prispieť k duchovnému rastu ľudí ktorých milujeme. Vodnár je jedinečné znamenie zverokruhu, ktoré sa teší zo života. Práve preto majú všetky znamenia zverokruhu možnosť osviežiť svoj šatník, podstúpiť zmenu vizáže, zmeniť farbu vlasov, pridať do svojho života trocha originality a možno aj extravagancie, oboznamuje Horoskop Január 2022…

Pôsobenie vplyvu opačne pohybujúcej sa Venuše v spojitosti so slnkom v znamení Vodnár zameriava svoju pozornosť aj na financie. Horoskop 2022 Január neodporúča míňať veľké množstvo peňazí, alebo podstupovať veľké nákupy. Každopádne si však môžete dopriať maličkosti pre seba, alebo pre ľudí ktorých milujete. S maličkostí sa skladá svet, a radosť si dokážete urobiť aj malou vecou, ktorá nemá veľkú materiálnu hodnotu. Práve to nám pripomína pôsobenie slnka v znamení Vodnár. Každé znamenie zverokruhu tak v tomto období pocíti množstvo nápadov, nad ktorými budete môcť uvažovať. Energia Vodnára sa naplno prejaví hlavne ku koncu mesiaca, kedy sa Venuša stane direktívnou.

Kým sa slnko nachádza v znamení Vodnár a Venuša je retrográdna, Mars taktiež vstupuje do znamenia Kozorožec, čo nastáva 24. januára. Pôsobenie planéty Mars na znamenie Kozorožec upokojuje všetky negatívne energie. Do popredia sa dostáva trpezlivosť a upokojenie veľkých problémov. Naše vnútro sa dostáva k podstate toho, čo je pre nás tým najlepším. Viac si uvedomujeme naše konanie, a následky tohto konania pre našu budúcnosť. Aj keď vplyv Marsu na znamenie Kozorožec poukazuje na možnosti nákupu nehnuteľnosti alebo veľkých investícií, počas pôsobenia retrográdnej Venuše sa tieto kroky neodporúčajú. Toto obdobie je však mimoriadne vhodné na to, aby ste si vytvorili dobrý životopis, a združovali dôležité kontakty, informuje váš Horoskop na mesiac Január 2022. Hlavne tí z vás, ktorí sa zaujímajú o nové zamestnanie, alebo si prácu hľadajú. Venuša vyzdvihuje v tomto období aj materialistickú stránku, čo taktiež posilňuje aj planéta Mars vstupujúce do znamenia Kozorožec. Všetky znamenia tak budú viac orientované na financie, na zárobok, a na prehodnocovanie vašej finančnej stability. Vyhýbajte sa extrémnemu materializmu, ktorý spôsobuje že kupujete aj také veci, ktoré nepotrebujete. Kroťte teda v tomto období svoje vášne v rozhadzovaní financií a sústreďte sa hlavne na celkový úspech vo vašom živote.

Horoskop 26. január 2022 odchádza retrográdny Merkúr zo znamenia Vodnár. Kvôli pôsobeniu retrográdneho Merkúru vo Vodnárovi sú ohrozené všetky naše rodinné vzťahy, pracovné vzťahy, ale taktiež naše priateľstvá. Môžu takto nastať rôzne hádky alebo nedorozumenia, ktoré však nebudú veľkého rozsahu. Musíte si dobre uvedomiť, ktorí z vašich priateľov sú tými skutočnými, a orientovať sa na prehlbovanie tých vzťahov, ktoré majú pre vás význam. Počúvajte svoje srdce, a nasledujte také konanie, ktoré je pre vás tým správnym. Mesiac január ukončuje pôsobenie retrográdnej Venuše, ktoré končí 29. januára, a pôsobenie rovnakého pohybu Merkúra, ktorá je ukončené prvého februára.

Ročný Horoskop 30. Január 2022 sa slnko dostáva do kvadratúry s Uránom, Venuša je v direktívnom pohybe, no Merkúr stále cúva dozadu. Sila Merkúra už nieje taká intenzívna, a preto pociťujeme veľkú energiu a tvorivú silu. Tento aspekt je taktiež prepojený s fyzickým zdravím, kedy je vhodné zabudnúť na nezdravé stravovanie a radšej sa viac hýbať. Slnko v kvadratúre s Uránom upozorňuje tých, ktorí majú problémy so srdcom, aby sa o seba starali viac než po iné dni. V niektorých prípadoch môžu isté znamenia zverokruhu cítiť agresívnejšie nálady, a preto je nutné ukotviť svoje energie a zamerať svoju pozornosť na vlastný život. Nezasahujte do rozhodnutí ostatných ľudí a akceptujte individualitu každého vo vašom okolí. Január nám tak hneď v úvode roka prináša mnohé výzvy, ktoré budeme musieť prekonať. Venuša a Mars v januári ovplyvňujú energie všetkých 12 znamení zverokruhu, a ostatné Astrologické aspekty budú buď povzbudzovať alebo vyrovnávať energie retrográdnych pohybov.

Pre niektoré znamenia zverokruhu sa retrográdny pohyb planéty Venuša a Merkúr prejaví v plnej sile. Zvyčajne sú tieto pohyby výraznými okamihmi hlavne u znamení, ktorých ovplyvňujú dané planéty. Celkovo sa tak úvod roka stáva obdobím istých dôležitých rozhodnutí a zlomových okamihov v živote. Tieto tranzity však zvyčajne neprispievajú k veľkému napredovaniu, ale pomáhajú nám uvedomovať si to, čo je v živote dôležité. To, na čom skutočne záleží a aké sú naše očakávania v budúcnosti. Počas týchto dní je potrebné myslieť na to, že kroky späť vás neposúvajú, ale pomáhajú vám opraviť chyby, aby ste neskôr mohli napredovať rýchlo a rozumne.

Horoskop 2022 - Retrográdne Planéty v roku 2022 a ich význam

ročný Horoskop 2022 a význam retrográdnych planét

oroskop 2022 pracuje nielen so Slnkom, ale aj s ostatnými planétami a ich pohybom. Vplyv retrográdnych planét na našu energiu a celkový život je azda najbadateľnejší zo všetkých známych pohybov planét...

Dôležité astrologické aspekty - Horoskop Január 2022 pre všetkých 12 znamení zverokruhu:

 • Od 01. do 29. Januára sa planéta Venuša pohybuje retrográdnym smerom.
 • Od 14. Januára do 01. Februára pociťujeme vplyv cúvajúcej planéty Merkúr.
 • Venuša sa dostáva do direktívneho pohybu od 29. Januára. V tomto pohybe sú počas celého mesiaca planéty Jupiter, Saturn, Neptún a Pluto.
Aspekty, ktoré ovplyvňujú Horoskop 2022 počas Januára
 • Horoskop 02. Január 2022 Nov Mesiaca v znamení Kozorožec a Mekrúr vstupuje do Vodnára
 • Horoskop 09. Január 2022 Slnko v konjunkcii s Venušou
 • Horoskop 16. Január 2022 Slnko v konjunkcii s Plutom
 • Horoskop 17. Január 2022 Spln Mesiaca v znamení Rak
 • Horoskop 20. Január 2022 Slnko vstupuje do Vodnára
 • Horoskop 24. Január 2022 Mars vstupuje do znamenia Kozorožec
 • Horoskop 26. Január 2022 Merkúr odchádza zo znamenia Vodnár
 • Horoskop 30. Január 2022 Slnko v kvadratúre s Uránom

Horoskop 2022 - Ďalšie Mesiace Roka 2022

Kliknite na obrázok a čítajte ďalej...

Horoskop 2022 Február

ročný Horoskop 2022 Február

Druhý mesiac roka, mesiac február, bude prepojený hlavne s priamymi pohybmi viacerých planét. Retrográdny pohyb bude citeľný len začiatkom februára...

Horoskop 2022 Marec

ročný Horoskop 2022 Marec

Mesiac marec bude poukazovať na hladký priebeh veci v našom živote, pretože planéty pôsobiace na 12 znamení zverokruhu budú počas celého mesiaca pôsobiť v direktívnom pohybe...

Horoskop 2022 Apríl

ročný Horoskop 2022 Apríl

Mesiac apríl začína Novom mesiaca v znamení Baran. Planéty Urán, Saturn, Mars, Venuša a planéta Merkúr sa počas celého mesiaca nachádzajú v priamom pohybe...

Horoskop 2022 Máj

ročný Horoskop 2022 Máj

Keď sa dívame na mesiac Máj z astrologického hľadiska, do pozornosti sa nám dostávajú viaceré Astrologické pôsobenia, ktoré negatívne aj pozitívne ovplyvňuje všetkých 12 znamení zverokruhu...

Horoskop 2022 Jún

ročný Horoskop 2022 Jún

V júni sa 3 Astrologické planéty a Pluto - planéta Merkúr, Neptún, Saturn dostanú do retrográdneho pohybu. Na naše životy však naraz budú vplývať v počiatku len dve cúvajúce objekty, a ku koncu mesiaca budu v tomto pohybe 3...

Horoskop 2022 Júl

ročný Horoskop 2022 Júl

V úvode júla na znamenia zverokruhu stále pôsobia retrográdne pohyby Saturnu, Neptúnu aj Pluta. Od 28. júla sa k nim pridáva taktiež planéta Jupiter, ktorá svoj retrográdny pohyb smeruje v počiatku v znamení Baran a pôsobí až do 23. novembra, kedy presúva svoje retrográdne energie na znamenie ryby...

Horoskop 2022 August

ročný Horoskop 2022 August

Retrográdne planéty sa počas augusta správajú v cúvajúcom pohybe rozdielne, podľa toho, na aký astrologický dom u jednotlivých znameniach pôsobia...

Horoskop 2022 September

ročný Horoskop 2022 September

Počas mesiaca september pociťujeme neustávajúci ustupujúci pohyb pomalých planét - Jupiter, Saturn, Urán, Neptún a Pluto, a tieto pomalé planéty ovládajú vlastnosti všetkých znamení zverokruhu...

Horoskop 2022 Október

ročný Horoskop 2022 Október

V 10. mesiaci roka 2022 sledujeme celomesačný pohyb pomalých planét - Urán, Jupiter a planéty Neptún. Merkúr vystupuje zo svojho spätného pohybu 02. októbra a následne sa dostáva do priameho smeru...

Horoskop 2022 November

ročný Horoskop 2022 November

V novembri sa nám predstaví retrográdny Mars predchádzajúci znamením Blíženci, vo svojej plnej sile. Do 23. novembra pôsobí na komplexné energie aj cúvajúci Jupiter a počas celého mesiaca planéty Urán, Neptún a už vyššie spomenutá planéta Mars...

Horoskop 2022 December

ročný Horoskop 2022 December

V decembri sa planéta Neptún presúva do priameho pohybu od 4. decembra a planéty Urán a Mars postupujú v cúvajúcom pohybe po celý zvyšok roka...

Horoskop 2022 pre 12 Znamení Zverokruhu


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Kontakt: Ak chcete dostávať denne Horoskop na dnes, napíšte nám vaše znamenie na horoskop.vestenie@gmail.com

Prajeme vám veľá lásky a spokojnosti, váš Horoskop & Tarot


Horoskop 2022 mesiac Január