Horoskop 2022 Váhy

Horoskop Váhy 2022 - Láska a Vzťahy

Partnerský Horoskop Lásky 2022 pre Zadaných Váhyov

Hneď v úvode roka 2022 cíti každá váha retrográdnu vládnucu planétu, ktorá sa bude presúvať 4. astrologickým domom. Táto Venuša tak zapôsobí na váš domov rodiny silným spôsobom. Viac sa vcítite do role rodiča. Aj váš ľúbostný vzťah s terajším partnerom bude skôr na úrovni poučovania a ovládania z vašej strany, opisuje ročný Horoskop. Vo vašom osobnom vzťahu teda môžu nastať komplikácie, pretože budete mať tendenciu správať sa k vášmu partnerovi ako k vášmu dieťaťu. Neustále poučovanie, alebo snaha o ovládanie partnerových rozhodnutí a jeho krokov, vám môže počas januára spôsobiť komplikácie v ľúbostnom živote, v manželstve, či v dlhotrvajúcich vzťahoch, varuje Horoskop 2022 Váhy. Keďže v januári sa 2 planéty nachádzajú v retrográdnom pohybe – konkrétne vaša vládnuca planéta Venuša, a od 14. januára aj vládnuci Merkúr prechádzajúci 5. a neskôr 4. astrologickým domom, je dôležité zaujímať sa hlavne o vlastné pocity. Pochopenie a porozumenie vlastným pocitom je teraz nesmierne dôležité. Nielen spojenie s členmi vašej rodiny vám bude robiť radosť. To, čo vás tiež v živote obohatí je meditácia, pochopenie vlastného vnútra, či schopnosť prejaviť svoje vlastné ja. Nesmiete sa báť ani odmietnutia, alebo negatívneho postoja voči vašim rozhodnutiam od niekoho z vašej rodiny, či z minulosti. Môžu vás zasiahnuť myšlienky na minulosť, vaša minulá karma. Počas retrográdnych pohybov, teda počas celého januára 2022, musíte udržiavať svoje duševné zdravie a mentálne procesy na úrovni vývoja, radí horoskop zdravia na rok 2022 pre znamenie zverokruhu Váhy. Nesmiete stáť na mieste, aj keď sa budete pohybovať iba pomalými krokmi. Január 2022 vám z pohľadu lásky dáva množstvo možností na to, upevniť medziľudské vzťahy nielen s členmi rodiny, ale aj s vaším milovaným partnerom. V januári máte tiež možnosť zaceliť vzťahy, ktoré si prešli krízou, alebo problémami. Komunikácia je do istej miery ovplyvnená cúvajúcim Merkúrom, no práve planéta Venuša vám dáva príležitosť cítiť sa pri rozhovoroch príjemne, aby ste ich vedeli nasmerovať tým správnym smerom. Máte pocit, že vaši priatelia a taktiež aj váš partner je dôležitým členom vašej rodiny, a tiež, že ste emocionálne v symbióze, podčiarkuje celoročný Horoskop 2022 Váhy.

Od 20. januára sa k retrográdnej Venuši a k Merkúru pridáva slnko prechádzajúci cez 5. dom. Toto slnko zasiahne energie lásky do 18. februára. Zasiahne nielen lásku zadaných, ktorí sa nachádzajú v dlhotrvajúcom vzťahu alebo manželstve, ale tiež sa táto energia slnka sústredí na vaše rodinné vzťahy, na deti, a na lásku nezadaných. Slnko v 5. dome prináša každej váhe značnú dávku sebadôvery, ktorú ste po náročnom úvode roka 2022 potrebovali, vraví Horoskop Váhy 2022. Zasiahne hlavne tie váhy, ktoré vychovávajú deti, a práve v období od 20. januára do 18. februára budete mať tendenciu deti rozmaznávať. Spomínate si totiž na ťažšie chvíle vo vašom detstve, a nechcete, aby vaše deti prežívali podobné problémy. Sústreďujete sa na to, aby si užívali bezstarostné detstvo, ktoré bolo pre vás tiež mimoriadne dôležité. Karma z minulých chvíľ sa k vám vracia v plnej sile, a vďaka cúvajúcej vládnucej planéte a planéte Merkúru v tom istom pohybe si uvedomujete dôležitosť harmónie v rodine, dôležitosť lásky aj pocitu bezpečia. Práve tieto pocity teraz túžite v plnej sile dopriať vašim deťom, ktoré si budú vašu pozornosť užívať, definuje osobný Horoskop na rok 2022 Váhy. V týchto dňoch, kedy slnko pôsobí na 5. astrologický dom, vám robí veľkú radosť aj intímne zblíženie s vaším partnerom. Môžete si užívať chvíle plné radosti a energie prichádzajúcej od toho druhého. Váš život bude viac spontánny a energicky, a váš tvorivý potenciál je veľmi značný aj v oblasti sexu a milostného života.

5. dom je domovom radosti a tiež romantiky, pripomína Horoskop 2022 Váhy. Užívajte si všetky voľnočasové aktivity s členmi vašej rodiny, no hlavne nezabúdajte na vášho partnera. Ak spoločne zatiaľ nevychovávate deti, môžete sa o tejto téme aspoň rozprávať. Tieto dni sú spájané nielen s užívaním si fyzických radosti s partnerom, no tiež s celkovou kreativitou a talentom znamenia váhy. Môžete preto zútulniť vašu domácnosť, a zamerať sa nielen na pocit bezpečia, ale aj pocit útulného domova. Vytvárajte pre seba a pre vášho partnera také miesto, v ktorom sa cítite bezpečne, dobre, v ktorom prebudíte celú svoju identitu, radí váš Horoskop 2022 pre znamenie Váhy. Umelecká a tvorivá sila sa v týchto dňoch spája aj s miernou impulzívnosťou, ktorú však môžete naplno využiť pre váš vlastný osobný prospech, až do 18. februára. Začiatkom februára, po odznení retrográdneho Merkúru pocíti každá váha Slnko v konjunkcii s planétou Saturn.

Váhy by sa mal stotožniť so všetkými dôležitými veštbami pre jeho život. Upriamte vašu pozornosť aj na Horoskop na Dnes Váhy ktorý sleduje nielen predpoveď Lásky, ale aj energie prepojené so zdravím a prácou počas aktuálneho dňa, pre slnečné znamenie Váhy.

Čo predpovedá Horoskop 2022 Váhy počas ďalších mesiacov roka 2022?

V mesiaci február je najsilnejšie zasiahnutý 5. dom váh, čo znamená, že si budete užívať pozemské radosti života. Aj Merkúr sa presúva 5. domom - od 14. februára do 10. marca, a opäť vám dáva možnosť užívať si harmonické spojenia, aj tie fyzické, s vaším partnerom. Budete viac premýšľať o sexe, a o každej zábave, ktorá súvisí s touto činnosťou, špecifikuje astrologický Horoskop na rok 2022 Váhy. Môžete si s partnerom dopriať viac chvíľ osamote, kedy nebudete rušený a môžete si tak naplno užívať pocit blízkosti toho druhého. Február má patriť láske, kreativite, vzrušeniu a novým nápadom. Koncom februára môžete dostať znepokojujúce správy súvisiace s vašou láskou, ktoré vám môžu zmeniť plány. Hlavne ak ste sa chystali cestovať, alebo vycestovať za niekým, kto vám chýba. Tieto správy však nebudú príliš negatívne, no môžu ovplyvniť vaše najbližšie rozhodovanie, veští Horoskop Váhy 2022. Ak sa stane niečo neočakávane, skúste si zmeniť plány tak, aby ste ulahodil nielen vašim potrebám, no taktiež každému, kto s týmto plánom súvisí.

V 3. mesiaci roka 2022 sa energie sústreďujú rovnomerne medzi 5., 6. a 7. astrologický dom Váh. Váhy od 6. marca až do 5. apríla vnímajú túžbu po spoločenskej aktivite, predpovedá Horoskop 2022 Váhy. Sú veľmi obľúbeným spoločníkom nielen medzi priateľmi a rodinou, no tiež u svojho vlastného partnera. Váhy sa prejavujú ako veľmi priateľská osoba, ktorá má vynikajúce výchovné metódy voči deťom. Venuša, vaša vládnuca planéta pôsobí totiž na 5. astrologický dom, a k tomuto pôsobeniu sa pridáva aj Mars prechádzajúci tým istým domom a zvyšujúci tak zaujímavé energie pôsobiace z 5. astrologického domu. Každá váha sa od 6. marca až do úvodu apríla 2022 môže rozhodnúť, ako túto energiu dvoch planét využije vo svoj prospech, predvída ročný Horoskop Váhy 2022. Môžete sa venovať spoločenským aktivitám, a byť skutočne obľúbeným človekom medzi ostatnými. Môžete toto obdobie využiť aj na zábavu, na oslavy, a nevynechať akúkoľvek príležitosť k tomu zapojiť sa do zábavy v kolektíve. Na druhej strane môžete však tento tranzit smerovať aj na zábavu so svojím vlastným partnerom, na zábavu intímneho charakteru.

Úvod roka 2022 - prvý štvrťrok roka vám tak ponúka množstvo príležitostí k intímnemu zblíženiu s partnerom, veští Váham ročný Horoskop 2022. Môžete obnoviť starú iskru vášho života, nájsť nové potešenia z intímnej blízkosti. Vzrušenie, ktoré budete pociťovať v prvom štvrťroku roka 2022 použite k citovému priblíženiu k partnerovi. Horoskop 2022 váhy vám odporúča chytiť sa každej príležitosti na chvíľu osamote s vaším blízkym. Využite príležitosť k tomu cítiť blízkosť vašej lásky. Ak skombinujete tieto energie s umením a tvorivosťou, alebo s vašou zdravou impulzívnosťou je jasné, že úvod roka 2022 vám prinesie chvíle plné šťastia. Jeden veľký rušivý element nastáva od 4. do 14. februára, ako sme už uviedli, no tento Tranzit určite nezasiahne nikoho, koho vzťah je silný, pevný a položený na správnych základoch.

V marci by si však mali opäť dávať pozor rodičia, ktorí v tomto období pôsobenia Marsu na 5. dom očakávajú od svojich detí viac, než deti unesú, upozorňuje Váhy Horoskop 2022. Môžete prenášať svoje sny a svoje potreby do života vašich detí, ktoré budete tlačiť k takým činnosť, či k takým koníčkom, ktoré ich samotných nebavia. Nenechajte sa zlákať negatívnym pôsobením Marsu na vaše výchovné metódy. Netlačte deti do činnosti, ktoré ich nebavia. Radšej sa sústreďte na to, ako im pomôcť v plnení ich vlastných snov, a v životnom napredovaní – odporúča Horoskop 2022 váhy. Ako sme už spomenuli, v druhej polovici marca sa tranzity sústreďujú aj na 7. dom Váh, ktorý je domom harmónie, partnerstva a silne ovplyvňuje lásku a manželstvo. Vplyvom slnka a planéty Merkúr presúvajúcimi sa 7 domom až do druhej polovice apríla si tak môžete užívať vnútorný aj vonkajší svet partnera naplno. Ste s ním spojený na vyššej úrovni, a medzi vami prebieha také spojenie, ktoré sa dá prirovnať k najlepšiemu priateľstvu. Zaujímajú vás pocity vášho partnera, jeho pracovné problémy, tiež celkový osobný život a všetky tajomstvá, ktoré súvisia s vaším vzťahom.

Od 20. marca až do 20. apríla nastávajú ideálne príležitostí na to, aby ste ukázali hĺbku vašich emócií vo vzťahu. Taktiež vás zaujímajú aj spoločenské vzťahy, či vaša vlastná socializácia, vraví Horoskop 2022 Váhy. Môžete usporiadať večierok, ktorý pripravíte s partnerom, pre vašich priateľov. Keď sa slnko presúva 7 domom a pridáva sa k nemu tiež komunikatívna planéta Merkúr zasahuje aj vašu sebarealizáciu cez partnera. Môžete si prostredníctvom neho plniť svoje sny tým, že ho budete motivovať k takým činnostiam, ktoré budú partnera motivovať k všetkému, po čom túžite vy. Keďže komunikatívna planéta Merkúr sa teraz tiež nachádza v 7. dome môžete nájsť novú úroveň spriaznenia so svojím partnerom, vyzdvihuje Horoskop Váhy na rok 2022. Porozumiete si do hĺbky, a môžete sa podeliť nielen o zaujímavé tajomstvá, ale aj o svoje záujmy a koníčky. Akákoľvek aktivita, ktorá súvisí s vaším životom by teraz mala byť zdieľaná s vaším partnerom. Teraz máte tendenciu zaceľovať akékoľvek narušené vzťahy, ktorých problémové vibrácie ste spôsobili práve vy. Ak sa narušenie týka vášho partnerského vzťahu, práve teraz majú váhy obrovskú príležitosť k tomu, aby odstránili akúkoľvek negatívnu karmu, ktorú si nesú z minulosti. Slnko a Merkúr vám dávajú príležitosť na zmenu vo vašom súkromnom živote. Ak chcete opäť naštartovať iskru vášho šťastia a vzájomného partnerského pochopenia, neexistuje vhodnejšia príležitosť než obdobie od 20. marca do 20. apríla. Ak sa váš partner nachádza vo väčšej vzdialenosti od vás, aj vám ponúkne Merkúr prechádzajúci 7. domom množstvo príležitostí na posilnenie vašich medziľudských vzťahov, opisuje osobný Horoskop Váhy 2022. V úvode roka ste mohli mať pocit že je vám váš partner vzdialenejší než doposiaľ. Práve druhý štvrťrok roka vám však núka možnosť získať jeho plnú pozornosť, pretože si uvedomíte, akú hodnotu má láska vo vašom živote. V apríli teda nenastávajú žiadne rušivé tranzity vplývajúce na vašu lásku, a medziľudské vzťahy s partnerom. Ba naopak, príležitostí na rozdúchanie uhlíkov lásky a šťastia je mnoho, a preto by každá váha mala využiť pozitívne vlastnosti svojho vzdušného znamenia zverokruhu. Tieto pozitivne črty by ste mali smerovať hlavne voči svojmu partnerovi, ktorý mohol mať v minulých obdobiach pocit, že mu nevenujete svoju plnú pozornosť, spomína Horoskop na rok 2022. V apríli by ste mali zabudnúť na ostatné problémy, a venovať celú svoju energiu vášmu partnerovi, a výchove vašich detí. Iba tak môžete v úvode roka 2022, v jeho prvej polovici, dosiahnuť skutočné životné uspokojenie, ktoré vás bude motivovať aby ste dosahovali úspech aj v iných smeroch.

Horoskop lásky 2022 pre znamenie Váhy vám porozpráva o vzťahoch a láske. Pre kompletnú kopatibilitu lásky však čítajte Horoskop Lásky Váhy, kde nájdete percentuálnu zhodu s vašou láskou!

Význam nasledujúcich tranzitov na Horoskop Váhy pre rok 2022

Od 10. mája do 01. júna pocítite vplyv retrográdneho Merkúru prechádzajúceho cez 9. a neskôr cez 8. dom Váh. Na tento pohyb retrográdneho Merkúru je potrebné dávať si pozor, ak ste si s partnerom nedoriešili jednotlivé etapy a kapitoly vášho spoločného života. Mars môže zastaviť váš osobný rast a vaše medziľudské vzťahy s partnerom do takej miery, že budete mať problém prejaviť vaše pocity a myšlienky, varuje astrologický Horoskop 2022 Váhy. Rušivý Element retrográdneho Marsu môže znamenať, že budete prehodnocovať akékoľvek vaše rozhodnutie a vaše kroky, ktoré mali v minulosti súvis s vaším partnerom. Máte sklon byť chladnejší voči vašim pocitom, a tiež voči prejavom lásky vášho partnera. Vyhýbate sa užším kontaktom, radí osobný Horoskop na rok 2022 Váhy. Hľadáte svoje vlastné životné dedičstvo a to, ako naplniť vlastnú identitu a nájsť vnútorné šťastie. V dňoch od 10. mája do 01. júna môžete mať pocit, že sa vám istí ľudia vo vašom okolí vyhýbajú, a že im nerozumiete. Tento vplyv retrográdneho Marsu môže mať za následok aj deštruktívne myšlienky na váš vzťah, alebo na vaše minulé rozhodnutia. Máte pochybnosti o vernosti vášho partnera, čo môže zapríčiniť dni plné žiarlivosti a obáv. Takýto vplyv má retrográdny Merkúr na oblasť lásky, no rušivo zasiahne aj vaše zdravie o ktorom si však povieme neskôr, v časti Horoskop zdravia na rok 2022 Váhy. Z pohľadu lásky je tiež možné, že budete prežívať sexuálne problémy kvôli vašim myšlienkam súvisiacim s partnerom. Keďže vás môže pohltiť žiarlivosť a obavy o vzťah, budete voči partnerovi pôsobiť chladne a odtržito. Dávajte si preto pozor na tento negatívny aspekt cúvajúceho Merkúru, ktorý môže do istej miery zasiahnuť, ba až poškodiť váš vzťah s vaším dlhotrvajúcim partnerom. Tiež budete mať tendenciu prílišne sa upínať k Vašim deťom v prípade, ak máte s partnerom spoločných potomkov, čo môže viesť k ešte väčšiemu pocitu samoty zo strany vášho partnera. Tento retrográdny Merkúr najlepšie prekonáte tak, ak sa budete o svojich pocitoch zdôverovať, ak si nebudete veci nechávať iba pre seba, doporučuje celoročný Horoskop Váhy 2022. Váš partner ocení vašu úprimnosť.

Pozitívne posilnenie vášho vzťahu v predchádzajúcich mesiacoch bude znamenať, že tento negatívny vplyv cúvajúceho Merkúru prekonáte ľahšie. Nezabúdajte preto hneď v úvode roka pracovať na vzájomnom porozumení, na odstránení tajomstiev, a na pochopení akýchkoľvek krokov súvisiacich s láskou z vašej minulosti. Ak urobíte takéto predbežne opatrenia, potom nebude retrográdny Májový Merkúr predstavovať žiaden problém pre vaše dlhotrvajúce vzťahy, vraví ročný Horoskop 2022 Váhy. Ďalším rušivý májovým aspektom, ktorý sa však pridáva k cúvajúcemu Merkúru je Venuša prechádzajúca znamením exilu. Tento prechod Venuše môže spôsobiť, že urobíte unáhlené rozhodnutia v istom smere vášho života. Keďže prechádza 7 domom tieto rozhodnutia budú súvisieť práve s vaším partnerským životom. Horoskop 2022 dôrazne varuje - v máji nerobte žiadne rozhodnutia, ktoré by dlhodobo zasiahli váš osobný život. Máj je najhorším mesiacom na rozchody, rozvody alebo hádky. Práve pod vplyvom astrologických tranzitov môžete tieto rozhodnutia neskôr skutočne ľutovať. A môžu vám tiež prinesť množstvo smútku a straty energie. Najlepšie urobíte, ak akékoľvek hádky a nedorozumenia, ktoré v máji nastanú nebudete riešiť hneď. Mali by ste si s partnerom najskôr sadnúť a porozprávať sa o týchto výbuchoch energie, ktoré nastali. Máj vás môže vyprovokovať k takým rozhodnutiam, ktoré vám môžu byť doslova cudzie. Môžete cítiť nielen neuspokojenie vašich potrieb, ale aj nudu, či rutinu, predpovedá váš Horoskop 2022 Váhy. Namiesto toho aby ste sa problému postavili zoči-voči, sa radšej zamyslite nad tým, či sú tieto vaše negatívne myšlienky opodstatnené. V máji sa teda vaša žiarlivosť, negatívne myšlienky, deštruktívne pocity, nuda a smútok zo seba samého prepájajú aj s partnerským životom, čo môže vyvolávať nejeden konflikt. Musíte pracovať na prekonaní karmy súvisiacej s vašimi rozhodnutiami, ale tiež na prekonaní karmy, ktorá vás aktuálne zasahuje. Iba ak nájdete vnútornú rovnováhu a harmóniu so sebou samým budete môcť byť dobrým partnerom, ktorý chápe potreby toho druhého, vraví emočný Horoskop 2022 Váhy. Predtým, ako sa pustíte do riešenia nekonečných problémov s vaším partnerom sa najprv naučte vyvážiť vaše vlastné myšlienky. nerobte rozhodnutia, ktoré budete neskôr veľmi ľutovať. V máji sa k týmto tranzitom pripája aj planéta Jupiter prechádzajúca 7. domom a tak máte tendenciu brať všetky rozhodnutia do vlastných rúk. Práve preto je máj nebezpečným mesiacom z hľadiska medziľudských vzťahov a partnerského života, varuje Horoskop 2022 váhy. V máji teda dokážete vytvárať pevné priateľstva a rodinné vzťahy, no váš partner môže byť pre vás akousi podvedomou prekážkou k dosiahnutiu vlastného životného šťastia. Horoskop 2022 váhy však pripomína - neberte partnera ako prekážku, ale skôr ako veľkú pomoc k vášmu životnému šťastiu. Vnímate jeho pozitívne vlastnosti, a nesústreďte sa iba na rutinné a nudné dni, ktoré vo vás vyvolávajú negatívne energie. Uvedomte si, že niekedy môžete vyťažiť aj zo smutných dní tým, že si s partnerom spolu sadnete, porozprávate sa, čo podporí budovanie vašich vzájomných šťastných vzťahov.

Silne rušivá energie na vašu lásku upokojí Venuša vstupujúce do 8. domu od 28. mája. K tejto Venuši sa pridáva aj pôsobenie Marsu v 7. dome, a tak máte celý jún, a v úvode júla pocit, že dostatočná energia vám pomôže zaceliť vzťahy, ktoré boli doposiaľ napäté. Opäť sa tak harmonizujú energie pôsobiace na lásku, vraví ľúbostný Horoskop Váhy 2022. S príchodom Venuše do 8 domu sa posilňuje silné citové puto k partnerovi. Tieto pozitivne energie pôsobia na váhy počas celého júna kedy vo vzťahu kladiete dôraz nielen na sexuálne potešenie, ale aj na komunikáciu a vzájomnú blízkosť v hlbokých pocitoch.

Od 5. júla vníma Horoskop 2022 pre znamenie Váhy prechod planéty Mars cez 8. dom. Mars teraz prechádza znamením svojho exilu. Až do 20. augusta zasahuje také partnerské vzťahy, ktoré sú poznačené násilím, alebo používaním sily na dosiahnutie vlastných potrieb. Ak ste váhy, ktoré sa nachádzajú v násilníckom vzťahu, nasledujúci Prechod Marsu môže ovplyvniť vaše energie v negatívnom smere. Prejavuje sa však aj bojová povaha Váh, a tak môžete v násilnom vzťahu vzdorovať, a pripraviť sa na veľké životné zmeny. V období od 5. júla do 20. augusta prichádza čas, kedy by váhy mali povedať dosť, a naučiť sa chytiť život pevne do vlastných rúk, hlavne z hľadiska medziľudských vzťahov. V živote sa potrebujete cítiť bezpečne, a preto by ste od začiatku júla až do 20. augusta mali ukončiť všetky vzťahy, ktoré sú pre vás obťažujúce, bolestné, alebo neharmonické, radí dôrazne Horoskop Váhy 2022. Po odoznení napätého Marsu, od 20. augusta, sa život Váh sústreďuje novým smerom. Vnímate energie, ktoré súvisia hlavne s vašimi priateľmi, s vašou rodinou, s prácou a peniazmi. Láska teraz nie vo vašom živote tým najdôležitejším tým, čomu by ste sa mali venovať. Energie sú vyrovnané, a tak sa nemusíte obávať žiadnych negatívnych vplyvov na vaše manželstvo, či dlhodobý partnerský zväzok.

O základných vlastnostiach znamenia Váhy vám rozpráva nielen Horoskop 2022 Váhy. Aj Charakteristika Znamenia Váhy je dôležitá. Od veštkyňe, pre vás. Muž Váhy, aj Žena Váhy v podrobnej charakteristike na rok 2022.

September, Október, November a December 2022 pôsobia aj na Horoskop Lásky Váhy 2022

Najbližším tranzitom, ktorý zasiahne vašu lásku je retrográdny Mars, pôsobiaci od 30. októbra až do konca roka 2022 v 9. dome Váh. Retrográdny Mars blokuje uzatváranie nových manželských zväzkov, pretože nové manželstva či svadby sú pri pôsobení retrográdneho Marsu veľmi neobvyklým javom, vraví svadobný Horoskop 2022 Váhy. Vo vašom živote je dôležitý individualizmus a vážite si slobodu, slobodného ducha a energiu, ktorá súvisí s vašimi vlastnými rozhodnutiami. Vo vašom živote je teraz dôležitá vaša sexualita a jej vyjadrenie. Môžete pociťovať silné sexuálne impulzy, ktoré súvisia s vaším partnerom, a v intímnom živote prejavujete viac agresie. Môžete sa tiež potykať s neschopnosťou ovládať svoje vlastné myšlienky, a s ťažkou stabilizáciou svojho vnútorného karmického života, vraví emočný Horoskop na rok 2022 Váhy. V týchto chvíľach je mimoriadne dôležitá konzultácia každého problému s vaším partnerom, hľadanie spoločného riešenia, ktoré by nenarušilo váš harmonicky život. Medziľudské vzťahy sú pre vás síce dôležité, no až do konca roka 2022 sa budete opäť sústrediť na vašu rodinu a na vašich priateľov. Negatívnejšie pôsobenie cúvajúceho Marsu v závere roka 2022 naruší od 20. decembra Jupiter predchádzajúci 7. astrologickým domom. Až do 16. mája 2023 je v mimoriadne priaznivej pozícii, a tak sa váhy stávajú omnoho priateľskejšie ku svojmu partnerovi, a sú schopné prebrať iniciatívu v prípade nedorozumení. Od 20. decembra sa harmonizujú vaše medziľudské vzťahy a túžite po duševnom súznenie s partnerom, predpovedá Horoskop od veštkyne na rok 2022. Táto poloha Jupitera úplne odstráni negatívne pôsobenie Marsu vďaka čomu sú vaše vzťahy šťastné a pevné. Záver roka 2022 bude teda z pohľadu astrologických tranzitov a lásky Váh dvojaký. Od november až do prvej polovice decembra budete musieť bojovať s mierne negatívnym pôsobením planéty Mars na vašu vnútornú harmóniu. Od 20. decembra sa situácia stabilizuje, a vy si môžete užívať veľmi priaznivý a láskyplný záver roka 2022.

Láska bude pre váhy počas roka vo viacerých smeroch prekvapením, predpovedá Váham Horoskop 2022. Objavíte svoju citlivú stránku, a možnosti nového porozumenia sebe samému ale aj vášmu partnerovi. Z negatívneho hľadiska však budete musieť bojovať so svojou žiarlivosťou a taktiež s pokušeniami, ktoré môže spôsobiť nová osoba ktorú spoznáte. Váhy budú musieť čeliť viacerým rozhodnutiam vo vzťahu, a dokonca aj rozhodnutiam o sebe samom - o svojej vernosti a čestnosti. Tranzity prinášajú aj upokojenie každej váhe, ktorá sa nachádza v násilníckom vzťahu, alebo vo vzťahu plnom bolesti.

Pozitívne tranzity odvrátia váš strach, ktorý pretvoria na odvahu. Záver roka 2022 bude dvojaký, pretože na lásku Váh pôsobí nielen retrográdny Mars vnášajúci rôznorodé energie do vášho života, ale aj Jupiter v 7. dome, ktorý dokonale odstráni negatívne energie Marsu v závere roka 2022, konkrétne od 20. decembra. Horoskop 2022 váhy taktiež špecifikuje možnosti na to, odosobniť sa od negatívnych pôsobení astrologických tranzitov a našli vlastné uspokojenie v láske a v osobnom živote.

Tarot je dôležitou súčasťou veštby. Veštenie tarotom sa snúbi s predpoveďou, ktorú opisuje Horoskop 2022 Váhy, a aj prostredníctvom tarotových kariet pripravila veštkyňa predpoveď pre znamenie Váhy. Tarotová Karta Dňa vám navyše ozrejmí predpoveď na aktuálny deň, podľa vašej osudovej karty, pre znamenie zverokruhu Váhy.

Partnerský Horoskop Lásky 2022 - Predpoveď pre Nezadané Váhy

Túžite spoznať novú lásku a chcete vedieť, či bude rok 2022 pre vás úspešný? Veštkyňa pripravila Horoskop špecifikujúci lásku nezadaných Váh. V tejto časti horoskopu vám veštkyňa ozrejmí Astrologické tranzity, ktoré súvisia s láskou tých, ktorí svojho osudového partnera stále nenašli. Tento Horoskop je pripravený pre ženy aj pre mužov narodených v znamení Váhy. Zistíte s nami, ktoré Astrologické tranzity – ktoré dni sú vhodné na spoznávanie nových ľudí, kedy by ste sa mali vyhýbať novým vzťahom, a tiež, či majú váhy šancu nájsť v roku 2022 osudovú lásku, ktorá ich naplní šťastím, porozumením a celkovým životným uspokojením.

Január je mesiac, ktorý v roku 2022 patrí nielen pohybu retrográdnej Venuše a retrográdnemu Marsu, ale tiež slnku predchádzajúcemu 5. domom. To znamená, že váhy budú chcieť vyzerať čo najlepšie, vraví Horoskop pre váhy na rok 2022. Budete sa snažiť priťahovať pohľady ostatných ľudí, pretože je to prirodzené slnku v tejto pozícii. Snažíte sa nielen o stabilnejší život, o harmóniu vo vašom vnútri, ale aj o potrebu vyspelejšieho vzťahu vo vašom živote. V mesiaci január, hlavne v jeho druhej polovici, sa určite nezadané váhy nezaujímajú o detinské vzťahy, ktoré nemajú budúcnosť. Máte potrebu spojiť vaše myslenie a dušu s niekým, kto vám rozumie. Ste tvorivý človek, ktorý má tendenciu zdieľať svoju tvorivú energiu s ostatnými ľuďmi, definuje osobnosť váh Horoskop 2022.

Je veľmi pravdepodobné, že stretnete novú známosť práve v oblasti, ktorá súvisí s umením alebo s vašou prácou. V živote dosiahnete životnú spokojnosť a úspech iba vtedy, ak budete plne spokojný so sebou samým, pripomína Horoskop 2022 váhy. Rok 2022 vám teda pripomína, aby ste si budovali zdravé sebavedomie, ktoré bude dôležité hneď od začiatku roka 2022. Pozitívny aspekt od 20. januára do 16. februára znamená možnosti na zoznámenie sa s niekým, kto má záujem nielen o intímne spojenie s vaším fyzickým telom, ale tiež o duševné prepojenie s vaším vnútrom. Prvá Váhu je ideálnym spôsobom na zoznámenie kreatívny kurz, alebo spoločenská akcia súvisiaca s niečím čo vás zaujíma. Neprehliadnite teda možnosti, ktoré vám prináša slnko prechádzajúce 5. domom potešenia k tomu, aby ste spoznali niekoho skutočne zaujímavého.

Hneď prvý mesiac roka 2022 vám núka možnosť zaujať niekoho dôležitého. Úvod mesiaca bude taktiež silne prepojený s členmi vašej rodiny a s vašimi súrodencami, predpovedá Váham celoročný Horoskop na rok 2022. Práve niektorý z vašich súrodencov vás môže zoznámiť s niekým osudovým. Bude teda v strehu a nevynechajte príležitosť na zoznámenie. Február bude tiež výnimočne silným mesiacom pre každú nezadanú Váhu.

Od 4. do 14. februára však buďte obozretný, pretože slnko v konjunkcii Saturnu znamená energie sústreďujúce vaše myšlienky na aféru, ktorá nemá pevné základy. Nezadané váhy tak môžu podľahnúť kúzlu druhej osoby iba z hľadiska vášne, alebo uspokojenia sexuálnych potrieb. Musíte si však vopred premyslieť, či chcete takéto vzťahy udržiavať, a či chcete upadnúť do pocitu smútku potom, keď sa takéto vzťahy rozpadnú, radí astro Horoskop 2022 Váhy. Je totiž veľmi pravdepodobné, že vzťahy ktoré začnú od 4. do 14. februára nebudú mať dlhé trvanie, no uspokoja tých, ktorí hľadajú hlavne fyzické ukojenie svojich potrieb. Pozor, táto konjunkcia slnka so Saturnom môže znamenať aj aféru v práci s niekým, komu narušíte osobné vzťahy. Je teda vyžadovaná vaša veľká obozretnosť. Nevstupujte do rizika, a nepodliehajte vzťahom, ktoré nemajú zmysluplný základ, radi Horoskop 2022 nezadaným váham. Pokušenie ktoré táto konjunkcia vyvoláva musíte prekonať potlačením svojich prirodzených pudov, radšej sa zameriavajte na hodnotný a emotívnejší základ vašich nových vzťahov, ktoré vybudujete v roku 2022. Ak niekoho spoznáte, vopred si zistíte jeho úmysly, až tak túto osobu vpusťte hlbšie do vášho života.

Od 14. februára znamená planéta Merkúr predchádzajúca 5. astrologickým domom špecifickú polohu tejto planéty, ktorá sústreďuje svoju pozornosť na sexualitu, lásku ale aj na deti vo vašej rodine.

Každá nezadaná váha má veľkú príležitosť na to, aby svojou prítomnosťou potešila deti, ktoré máte v rodine. Sústreďte sa viac na budovanie vzájomných medziľudských vzťahov, pretože toto potešenie zo vzájomného pozitívneho vzťahu bude pre vás veľkým motivátorom k tomu, aby ste začali v živote konať, vraví ročný Horoskop 2022 Váhy. 5. astrologický dom vám tiež pripomína vaše osobné intímne potreby, a môže do vášho života vniesť zdravú spontánnosť a hravosť. Vďaka februárovým pohybom astrologických aspektov si uvedomíte skutočné životné hodnoty a zistíte, kam chcete v živote kráčať, koho chcete spoznať, a ako presne naplniť vaše životné túžby.

Aj v marci zasahujú tranzity energie nezadaných váh. Venuša a planéta Mars prechádzajú 5. domom počas celého marca, až do prvej polovice apríla. Bavia vás nielen rôzne hry, zdieľanie emócií, ale aj intímne aktivity. Horoskop 2022 váhy vám teraz prináša informácie vo viacerých smeroch. Nezadaní budú mať nielen možnosť spoznať človeka s ktorým si budú užívať intímne aktivity, ale máte taktiež príležitosť zaceliť bývalé vzťahy, a dokonca tieto tranzity znamenajú prerod priateľstva v lásku, a v potešenie. Z trojakého hľadiska tak Astrologické tranzity ovplyvňujú energie nezadanej váhy. Niektoré váhy dostanú príležitosť zmieriť sa s bývalým partnerom, s ktorým sa rozišli kvôli malým nedorozumeniam. Dostanete príležitosť spojiť vašu karmu z minulých lások s vašim terajším životom, ukľudniť minulé vzťahy, ktoré boli rozvrátené pod vplyvom vašej detinskosti, alebo neuváženého konania vášho ex partnera. Pýtate sa, či sa v tomto období môže priateľstvo pretransformovať na lásku. Astrologické tranzity prinášajú jednoznačnú odpoveď na túto otázku, a hovoria o tom, že viaceré priateľstva Váh budú pretransformované do intímnych vzťahov, a neskôr aj do lásky. Váhy však začnú tieto vzťahy opačným spôsobom, pretože teraz budú hľadať hlavne intímne, nie emočné uspokojenie. Preto môžete konať bezhlavo, a vrhnúť sa do takých vzťahov, ktoré vám niesú prirodzené, špecifikuje Horoskop na rok 2022 Váhy. Tieto vzťahy však môžu neskôr prerásť do lásky hlavne vtedy, ak bol ich základ v priateľstve.

S kým však nezadané váhy v roku 2022 vytvoria najväčšiu kompatibilitu? Najväčšiu možnosť pre nezadané váhy na lásku ponúkajú znamenia Baran, Strelec a znamenie Rak. S týmito 3 znameniami je veľká pravdepodobnosť, že priateľské vzťahy prerastú do mileneckých, a neskôr naozaj do veľkej a hlbokej lásky a porozumenia, podčiarkuje Horoskop Váhy 2022. Možno tieto vzťahy nezačnú klasicky, ale o pevnosť ich základov nebudú pochybnosti. Mesiace marec a apríl sa tak stávajú veľmi priaznivým obdobím pre každú Váhu, ktorá by rada zacelila staré vzťahy, a čaká na vhodnú príležitosť. Vynikajúce dni nastávajú aj pre tie váhy, ktoré sa už na istého priateľa okolo dívajú inak, než doposiaľ. Po odoznení druhej polovice apríla nezadaných nečakajú žiadne mimoriadne prekvapenia. Až prechod Marsu od 24. mája do 5. júla 7domom znamená nové kontakty a rýchle manželstva. Horoskop 2022 upozorňuje hlavne ženy narodené v znamení váhy, ktoré teraz môžu podľahnúť svojej impulzívnosti, a môžu konať veľmi chaoticky. Mars vás však upozorňuje, aby ste dôležité životné rozhodnutia nerobili na základe vašich pudov, alebo na základe vašej impulzívnosti. Práve teraz musíte využiť jednu z vašich základný charakteristických čŕt – vašu nerozhodnosť, a prejaviť ju aj v začínajúcom vzťahu, či v potencionálnom budúcom manželstve. Musíte skrotiť svoje energie, a nenáhliť sa do zväzkov, ktoré by mohli byť chybou vášho života. Nič nieje dobré robiť unáhlene, a práve to vám Horoskop 2022 Váhy pripomína. Žiadne dôležité životné rozhodnutia nesmú byť impulzívne a nepremyslené. Mars prechádzajúci 7 domom od 24. mája do 5. júla vám teda neodporúča robiť rýchle a spontánne rozhodnutia. Budete tiež ovplyvnený príťažlivosťou niekoho vo vašom okolí, kto vám dokonale popletie hlavu, a vyvolá tak vašu impulzívnu stránku osobnosti, ktorá však nebude hrať vo váš prospech.

Spoznajte aj týždenný horoskop Váhy. Horoskop na rok 2022, aj na každý týždeň exkluzívne od veštkyňe. Týždenný horoskop Váhy je vždy presný a aktuálny. Od veštkyne aj na rok 2022.

Aké zmeny v láske vás predpovedá ročný Horoskop Lásky 2022 Váhy?

Taktiež si dobre overte umysli človeka, ktorý má o vás v tomto období záujem. Mohli by ste sa totiž dostať do takých vzťahov, ktoré by vám spôsobili viac problémov než potešenia. Horoskop hovorí o násilníckych vzťahoch a o takých ľuďoch vo vašom okolí, ktorí majú násilnícke sklony, a sklony k manipulatívnemu správaniu a k dominancii. Vyhýbajte sa hneď v úvode vzťahom, u ktorých máte pocit, že je ten druhý príliš nadradený vašej osobe, a že jeho úmysly s vami sú povrchné a plytké. V júli buďte teda obozretný, a túto obozretnosť si udržiavajte od začiatku tohto mesiaca až do 20. augusta, pretože Mars sa presúva znamením exilu. Zaujímajte sa skôr o vašich priateľov a vašu rodinu, ktorá je tu stále pre vás, a teraz predstavuje vaše najbližšie kontakty ktoré vám rozumejú, dodáva Horoskop pre znamenie Váhy na rok 2022.

Ďalšie mesiace roka 2022 sa orientujú na vašu prácu, financie na priateľov a zdravie. Nebude vám zostávať veľa času na to, aby ste sa zaoberali svojou samotou, láskou alebo ostatnými potrebami súvisiacimi s hľadaním vašej lásky. Najbližšie energie nezadaných zasiahne retrográdny Merkúr od 10. septembra do 02. októbra, predpovedá osobný Horoskop 2022 Váhy. Táto konštelácia Merkúru vás môže vohnať do vzťahov ktoré sú detinské a nedospelé. Máte potrebu vyhľadávať ľudí, ktorých mentálnu energiu prekonáte veľmi rýchlo, pretože chcete byť vo vzťahu dominantný a chcete mať nadhľad. Môžete mať veľké problémy s prejavením svojej vlastnej identity, a budete mať potrebu ovládať život druhých. Preto môžete hľadať hlavne submisívnych partnerov, ktorí nemajú problém s vašou aktuálnou dominanciou, pripomína vám Horoskop 2022 Váhy. Uvedomte si však, či je pre vás zmysluplné udržiavať takýto vzťah do budúcnosti, kedy budete potrebovať práve vy, aby bol ten druhý dominantnou súčasťou vášho života a postaral sa o veci, ktoré nechcete zastrešovať vy.

Od 10. septembra do 02. októbra sa viac sústreďte na vlastný sebarozvoj, a na vaše vnútorne ja, ktoré teraz vyžaduje smerovanie energie inam. Môžete sa sústrediť na podanie lepšieho výkonu v práci, alebo tiež na vlastný emočný sebarozvoj, ktorý je pre vás teraz mimoriadne dôležitý. Od 02. októbra vnímate silný presun vašej domovskej planéty 1. astrologickým domom. Dáva vám príjemný a atraktívny vzhľad, a magnetické vyžarovanie voči ostatným ľuďom vo vašom okolí. Posilňuje opäť priateľské vzťahy, ktoré môže pretvoriť do hlbších emočných vzťahov, a tak môžete už druhýkrát v tomto roku posunúť priateľstvo na harmonický vzťah, vraví celoročný Horoskop váh na rok 2022. Astrologické tranzity až do konca októbra sú veľmi pozitívne nastavené voči vzťahom a priateľstvu, a každá váha kladie veľký dôraz na medziľudské vzťahy.

Od 10. októbra posilňuje pozitívne energie aj Merkúr prechádzajúci prvým domom. Každá Váha chápe myšlienky ostatných, je z vás výrečná osoba plná pozitívneho vyžarovania. Zdieľajte názory a myšlienky s ostatnými. Učte sa meditácii, a posilnite vlastnú fyzickú aktivitu. Zapájajte sa do akcií, ktoré sú prepojené s ľuďmi, o ktorých máte záujem. Nachádzate cesty k srdcu ostatných a ku komunikácii s ostatnými, radí váš Horoskop 2022 váhy. Celý október vám dáva príležitosti k tomu, aby ste opäť spoznali svoju osudovú lásku. Rok 2022 je v tomto smere výnimočne priaznivý pre každú Váhu, a preto využitie október pre váš posun v ľúbostnom živote, radi Horoskop 2022.

Posledným prekvapením, ktoré prináša Horoskop pre nezadané váhy sú dni od 16. novembra do 10. decembra. Tieto dni znamenajú vytváranie partnerských vzťahov na cestách, alebo pri cestovaní, a hovoria tiež o možnosti začatia vzťahu na dlhé vzdialenosti. Týka sa to vzťahov s takými ľuďmi, ktorých možno ešte nepoznáte. Napríklad aj internetové zoznamky ponúkajú v závere roka 2022 nový pohľad na začínanie vzťahov, a odvedú vašu pozornosť od vašich nedostatkov, ktoré si však uvedomujete. November a prvá polovica decembra hovorí o tom, že svojho partnera, vašu osudovú lásku, môžete spoznať nielen na cestách, ale aj prostredníctvom on-line zoznamovania. Aspekty, ktoré súvisia so záverom roka 2022 nenaznačujú žiadne nebezpečenstvo, ktoré by súviselo s novými vzťahmi. Rozvíjajte svoj duševný obzor, a šance na lásku sa objavia aj tam, kde by ste ich doposiaľ nečakali.

Horoskop 2022 pre nezadané váhy hovorí o roku, ktorý je pre vás skutočne priaznivý. Astrologické tranzity vám núkajú viacero možností na zoznámenie, a na pretvorenie priateľských vzťahov do milostných, či partnerských. Prvý polrok roka 2022 tiež znamená možnosti na zacelenie minulých vzťahov, ktoré boli rozvrátené na základe miernych nedorozumení. Druhá polovica roka opäť dáva príležitosti tým váham, ktoré sú v živote odvážnejšie, tvorivejšie, a ktoré chcú svoje rozhľady obohatiť o nové príležitosti v živote. Môžete spoznať svoju osudovú lásku na cestách, ale aj prostredníctvom priateľov, rodiny, alebo prostredníctvom nových možností ktoré spoznáte v roku 2022.

Vďaka numerologickej zhode partnerov máte aj v roku 2022 možnosť pochopiť vašu lásku. Numerologická Zhoda pre znamenie Váhy odhalí vašu kompatibilitu lásky podľa dátumu narodenia. Všetky Horoskopy od veštkyne sú presné a pravdivé.


Horoskop 2022 Váhy - Láska, Práca, Zdravie...

Kliknite na obrázok a čítajte ďalej...

Horoskop Váhy 2022 od veštkyne - Pozitíva a Negatíva roka 2022:

Ľudia narodení v znamení váhy oslavujú svoje narodeniny medzi 23. septembrom až 22. októbrom. Znameniu váhy vládne Vzdušný Element a vďaka nemu sú váhy do istých hĺbok prepojené s ďalšími vzdušnými znameniami – so znamením Blíženci, a Vodnár... Čítajte Horoskop lásky Váhy 2022 ďalej...

Horoskop Váhy 2022 od veštkyne - Láska a Vzťahy v roku 2022:

Hneď v úvode roka 2022 cíti každá váha retrográdnu vládnucu planétu, ktorá sa bude presúvať 4. astrologickým domom. Táto Venuša tak zapôsobí na váš domov rodiny silným spôsobom. Viac sa vcítite do role rodiča... Čítajte Horoskop lásky Váhy 2022 ďalej...

Horoskop Váhy 2022 od veštkyne - Rodina, Priatelia, Manželstvo v roku 2022:

Hneď v úvode roka 2022 - konkrétne v mesiaci január, je silné obsadený práve 4. a 5. astrologický dom Váh. V januári pôsobí na dom rodiny a domova svojou silou vaša vládnuca planéta Venuša, ktorá je od 01. januára až do 29. januára v retrogradnom pohybe... Čítajte Horoskop Váhy 2022 ďalej...

Horoskop 2022 Váhy - Práca a Peniaze:

Januárové astrologické tranzity zasiahnú hlavne oblasť vašich rodinných vzťahov. Práca nebude v januári zohrávať dôležitú úlohu vo vašom živote, a vy sa tak môžete sústrediť na iné životné oblasti. Vaša energia bude smerovaná hlavne k vašej rodine a k Vašim priateľom, ako sme si už uviedli v časti Horoskop lásky na rok 2022... Čítajte Horoskop 2022 Váhy práca a peniaze ďalej...

Horoskop Váhy 2022 - Zdravie:

Hneď v úvode horoskopu si uvedieme, ako aromaterapia zasiahne vaše zdravie počas roka 2022. Pre každú Váhu sa počas roka 2022 stáva olejom roka Mäta Prieporná. Tento Éterický olej je veľmi svieži výrazný, a dokáže vám poskytnúť aj chladivé účinky v prípade uštipnutí hmyzom, alebo bolesti... Čítajte Horoskop zdravia 2022 Váhy ďalej...

Retrográdne Pohyby planét pôsobiace na Horoskop 2022 Váhy

Graf Retrográdnych Planér roka 2022 - Vplyv na Horoskop 2022 Váhy

Kliknite na Obrázok vyššie a prečítajte si všetky dôležité informácie o Retrográdnych planétach roka 2022 a o ich vplyve na Horoskop 2022 Váhy. Nižšie nájdete zoznam termínov dôležitých pre vašu energiu, vitalitu a pre celkový Horoskop 2022 Váhy.

Retrográdny Merkúr a Horoskop 2022 Váhy
Retrográdna Venuša - Horoskop 2022 Váhy
Retrográdny Mars - Horoskop 2022 Váhy
Retrográdny Jupiter - Horoskop 2022 Váhy
Retrográdny Saturn 2022 - Horoskop Váhy 2022
Retrográdny Urán - Horoskop 2022 Váhy:
Retrográdny Neptún 2022 - Horoskop Váhy:
Retrográdne Pluto 2022 - Horoskop Váhy 2022

Horoskopy 2022 pre všetky znamenia zverokruhu:

Vyskúšajte Tiež Horoskopy:

Rýchle Vyhľadávanie: Napíšte čo hľadáte (napríklad - Horoskop Dnes):Baran Býk Blíženci Rak Lev Panna Váhy Škorpión Strelec Kozorožec Vodnár Ryby


Tím Horoskop a Tarot je vám k dispozícií na adrese horoskop.vestenie@gmail.com

Všetky horoskopy, tarot a veštenie, pre vás s láskou vypracovala veštkyňa Sibyla. Vydavateľom článku je tím Horoskop & Tarot.
Najlepšie horoskopy nájdete na stránke https://horoskop-tarot.sk

Kontakt: Pre Vypracovanie Osobného Grafu, veštenie, výklad Tarotu, alebo vytvorenie Horoskopu Lásky je veštkyňa Sibyla k dispozícii prostredníctvom mailu vestenie.horoskop@gmail.com

Navštívte tiež náš spriatelený web v Anglickom Jazyku www.horoscope-divination.com

Spriatelená stránka v Českom Jazyku www.horoskop-tarot.cz

Tieto stránky používajú súbory cookies. Zotrvaním na stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.

Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu autora je zakázané. Pre použitie článkov alebo vybraného obsahu na vašom webe či inak, kontaktujte autora prostredníctvom mailu horoskop.vestenie@gmail.com