Horoskop & Tarot SK - Veštenie, Tarot, Horoskopy, Astrológia

ake je vase zviera podla horoskopu

Horoskop podľa prírody

Aké zviera ukrýva moje znamenie?

Boli ste niekedy zvedaví, ako by vyzeral váš život, ak by ste boli zvieraťom? S ktorým zvieraťom máte najviac spoločných čŕt podľa vášho dátumu narodenia, znamenia a teda aj horoskopu?

Na základe niektorých povahových čŕt, ktoré špecifikujú vaše znamenie zverokruhu sa tiež dá presne určiť, s akým zvieraťom by ste najradšej zdieľali svoj život. Ak sa chcete dozvedieť niečo skutočne zaujímavé, ste na tom správnom mieste. Vyberte si znamenie zverokruhu, ktoré vás zaujíma a prečítajte si s ktorým zvieraťom sa stotožňuje vaša osobnosť.

Baran (Marec 21 - Apríl 19) - Mocný Medveď

Toto energické znamenie vyžaruje silu a odvahu všade okolo seba. Baran je dynamické znamenie, ktoré svojou povahou naláka na priateľstvo každého okolo seba. Energie má na rozdávanie a motivuje ostatných k heroickým výkonom. Baran je najspoľahlivejšie znamenie, zo všetkých znamení zverokruhu. Ak sa cíti neistý, alebo je v núdzi, spolieha sa zvyčajne len sám na seba. Baran nosí vo svojom srdci povahu medveha, ktorý si drží životnú hierarchiu a vládne ostatným okolo seba. Je to mocné zviera, ktoré je známe svojou silou a mohutnou energiou. Baran je očarený krásou a chuťou. Tak isto medveď žije iba na tých najčistejších a najkrajších miestach, ktoré mu poskytujú dostatok preistoru pre život. Baran je ctižiadostivé znamenie. Ak je medveď v prírode a rozhodne sa niečo uloviť, zväčša sa mu to podarí. V rovnakom duchu sa nesie aj život úspešného a vytrvalého barana.

Býk (Apríl 20 - Máj 20) - Inštinktívny Vlk

Vytrvalé znamenie býk je pod vplyvom planéty venuša skutočne vytrvalým a cieľavedomým bojovníkom. Ide si svojou cestou, ktorú prekonáva rázne a bez pochýb. Málokedy sa stáva, že by býk neprekonal s ľahkosťou problém, ktorý mu príde do cesty. Jeho cieľavedomosť a zameranie na určitý úspech či cestu je tým, čo ho spája s trochu strašidelným vlkom. Vlk sa túži hlavne postarať o svoju rodinu a svoj čas trávi vo svorke. Taktiež býk je najradšej v spoločnosti svojej rodiny, ktorú si hýčka a stará sa o ňu. Vlk je neustále aktívny a nedokáže zotrvať na jednom mieste. To je ďalšia povahová črta, ktorú majú spoločnú. Tak ako znamenie býk charakterizuje náladovosť, aj u vlka vieme badať túto povahovú črtu. Nadmerné, niekedy až agresívne zapálenie pre vec je ďalšiou vlastnosťou, ktorú majú obaja spoločnú. Dominancia býka v kombinácii s fyzickou silou je to čo ho spája s inštinktívnym vlkom.

Blíženci (Máj 21 - Jún 20) - Majestátna Gorila

Gorily sú skvelými rodičmi. Silnou stránkou blížencov býva ich láskyplná povaha a neskrotná zvedavosť. Znamenie blíženci sa ženú vpred za poznaním. Potrebujú ho ako soľ, alebo korenie do svojho života. Blíženci sú ochotní zdieľať vo svojom živote všetko, čo sa kedy naučili, s druhými ľuďmi. Chcú im pomáhať a naučiť ich všetko tak, aby konali v rovine dobra a prospešnosti. Ak je to potrebné, blíženci sa prispôsobia každému, koho milujú. Gorila, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, je jemné a milujúce stvorenie. Stará sa o všetkých okolo a je to jedna z najlepších matiek v zvieracej ríši. Vždy sa púšťajú do komunikácie s členmi rodiny alebo s priateľmi v ich skupine. Tak isto sa správa aj magický Blíženec, ktorý tiež miluje nové a vzrušujúce veci. Aj keď obaja chcú mať prehľad o tom, čo sa v ich okolí deje, aj tak sa vrhajú do sveta poznania nových a zaujímavých, či dokonca mierne riskantných vecí. Rýchla schopnosť učiť sa a poznávať je tiež jednou z vlastností, ktoré maju blíženci spoločné s týmito majestátnymi stvoreniami.

Rak (Jún 21 - Júl 22) - Húževnatá Mačka

Toto znamenie sa pýši mnohými vlastnosťami, v ktorých sa nájdu spojitosti medzi ním a mačkou. Rak je húževnaté znamenie, ktoré je tiež nesmierne flexibilné a nenechá sa ničím odradiť na svojej ceste za úspechom. Mačka je zviera, ktoré koná pudovo, na základe vnútorných potrieb a inštinktov. V týchto vlastnostiach sa odráža spojitosť medzi ňou a znamením rak. Mačka je lojálne zviera, ktoré zvyčajne skutočne miluje len a len svojho majiteľa. Voči ostatným okolo je plachá, a niekedy až agresívna. Takto sa správa aj častokrát samotárske znamenie rak. Uprednostňuje spoločnosť ľudí, ktorých má rád a ktorým dokonale dôveruje. Medzi novými ľuďmi, či vo veľkej spoločnosti, sa cíti nervózne a neisto. Mačka je z času na čas skutočne rezervovaná a drží si od ostatných odstup. Sú známe múdrosťou a vyrovnanosťou svojej osobnosti a už nikdy nebudú dôverovať nikomu, kto im niekedy ublížil. V tomto sú ako kópia ľudí narodených v znamení rak.

Lev (23 Júl - 22 August) - Kráľ Lev

Pravdepodobne nie je žiadným prekvapením, že v srdci znamenia lev drieme mocný kráľ džungle a jeho povahové črty sa spájajú v jedno. Znamenie lev ovláda ohnivý element a miluje tak horúce a žiarivé lúče spaľujúceho slnka. V jeho srdci horí horúci oheň, ktorým hladí dušu každého človeka okolo. Myseľ znamenia lev je nesmierne výnimočna. Dokáže pomôcť každému okolo. Systematicky vyrieši aj tú najzložitejšiu úlohu a rád komukoľvek pomôže s problémom. Má silu v duši a vďaka svojej odvahe sa nezľakne ničoho. Zviera lev je obdivované a považované za veľkolepého a nádherného tvora. Niektorých ľudí lev desí a pôsobí na nich skutočne mocne. Takto navonok pôsobí aj osoba narodená v znamení lev. Zviera lev miluje pocit bezpečia a dokáže sa postarať skutočne o mnohopočetnú rodinu. Takouto silou oplýva aj osoba narodená v znamení lev.

Panna (August 23 - September 22) - Plachý Zajac

Romantické stvorenie, ktoré všetkých okolo seba očarí svojím zovňajškom a mierne zasneným správaním, ktoré odzrkadľuje ich obavy z budúcnosti. Panna sa neustále snaží dosiahnúť dokonalosť a nerada necháva niečo na náhodu. Zajac býva častokrát nepochopený, pretože žije tak nezávisle ako len najviac dokáže. Miluje ničnerobenie v pohodlí vyokej trávy, ktorá ho ukryje pred nepriateľmi. Panna sa cíti najlepšie v kruhu svojích najbližších a ukrytá pred nástrahami, či nebezpečenstvom vonkajšieho sveta. Panna, tak ako aj zajac, oplýva množstvom energie, ktorú chce využiť najlepšie ako vie. Postará sa o všetky svoje deti najelpšie ako vie. Zaujíma sa o svoje okolie a častokrát v nemom úžase pozoruje všetko, čo sa okolo nej deje.

Váhy (September 23 - Október 23) - Lojálny Pes

Toto inteligentné stvorenie vyniká svojím nadaním a logickým myslením. Rýchlo sa učia a bývajú častokrát chytrejší, ako iné znamenia zverokruhu. Váhy neobľubujú spontánne konanie a snažia sa v živote dosiahnúť harmóniu a pohodu. Všetko v ich živote má určité poradie a určité miesto. Planéta Venuša dodáva váham očarujúci zovňajšok, čo má za následok, že pre svoje okolie pôsobia niekedy dokonca roztomilo. Nie je teda na počudovanie, že práve spomenutú roztomilosť zdieľajú so psami. Majú spoločné aj ďašie vlastnosti. Znamenie váhy, je tak isto ako pes verné, lojálne a spoločenské. Je to spravodlivé znamenie, ktoré sa snaži urobiť každého šťastným. Rovnako ako to najútlejšie šteniatko, ani osoba narodená v znamení váhy nedokáže byť sám, bez partnera, či priateľov. Toto znamenie je zbožňované tak isto, ako zviera v jeho duši.

Škorpión (Október 24 - November 22) - Tajuplný Had

Znamenie škorpión by istotne nemalo byt sklamané, že sa v jeho duši zrkadlí tajuplný had. Škorpión je odvážny a vášnivý človek, aj keď môže na prvý pohľad pôsobiť tajuplne a žiarlivo. Toto znamenie si dokáže počkať na všetko, čo si v živote zaumienilo. Číha v tieni na svoju príležitosť a potom sa na ňu vrhne ako ten najdesivejší had na svete. Nebojí sa a vyniká odvahou, svojej šance sa chytí a už sa jej tak ľahko nepustí. Znamenie škorpión má silný charakter osobnosti a dokáže sa hýbať vpred. Hlavným dôvodom, prečo je toto znamenie v duši hadom je, že tak ako had, aj škorpión sa zbavuje svojho vonkajšieho obalu. Robí to preto, aby sa zbavil všetkého zlého, čo počas jednej cesty nabral a obliekol sa do nového závoja odhodlania a úspešnosti.

Strelec (November 23 - December 21) - Múdra Sova

Strelec je výnimočné znamenie, ktoré je zapálené pre všetko čo robí. Je vášnive a má veľké množstvo energie. Žije pod vplyvom mocného ohnivého elementu a tak nedokáže uhasiť oheň vo svojom srdci. Najdôležitejšou vecou pre znamenie strelec je jeho skutočná sloboda. Chce zažiť skutočný svet a častokrát si predstavuje podmanenie celého sveta. Ak niečo chce je schopný pre to urobiť čokoľvek, veci vo svojom živote neberie ako samozrejmosť. Strelec je podobný sove, pretože má odvahu ísť za svojím srdcom presne tam, kam chce. Sova je tiež symbolom múdrosti, ktorá sa snúbi práve v tomto inteligentnom znamení. Strelec, rovnako ako aj sova milujú voľnosť, priestor a nočný žiot. Hľadanie zmyslu života a putovanie po svete jednoducho symbolizuje dušu výnimočného Strelca.

Kozorožec (December 22 - Január 20) - Inteligentný Slon

V dávnej mitológii bol kozorožec známy ako to najdôležitejšie znamenie z celého zverokruhu. Vyniká svojou húževnatosťou a nesmiernou vytrvalosťou. Je to majster obetavosti a dokáže sa v akýchkoľek podmienkach postarať nie len o seba, ale aj o ľudí na ktorých mu záleží. Kozorožec má výnimočnú vlastnosť a to dokonalú sebakontrolu vďaka ktorej konkuruje vo výnimočnosti všetkým znameniam zverokruhu. Slony majú s kozorožcom skutočne veľa spoločného. Idú si za svojím cieľom, sú ochrancovia a s láskou sa starajú o svojích potomkov. Slon je majestátne stvorenie, ktoré je obetavé a nesmierne inteligentné. Dokážu dokonca rozoznať pohlavie človeka podľa hlasu. Táto silná inteligencia prezentuje znamenie kozorožec, ktoré slona nosí vo svojej duši.

Vodnár (Január 21 - Február 18) - Vyrovnané Prasiatko

Pod elementom vzduchu môžeme objaviť emancipované znamenie Vodnár. Je to nezávisklý clovek, ktorý má neustálu potrebu svojej vlastnej slobody. Díva sa na celý svet a do tej najväčšej miery ako vie, sa ho snaží zlepšiť. Tak isto sa snaží pretvoriť ľudí okolo seba. Toto znamenie využíva svoju veľkú energiu a premýšľavé konanie. Má veľa spoločného s prasiatkom, ktoré je jedno z nainteligentnejších zvierat. Aj keď sú možno na prvý pohľad vnímané ako iba hospodárske zvieratá určené na tanier, prasiatko je nesmierne inteligentné a hravé. Je dokázané, že rado počúva hudbu, odpočíva, dokáže rozoznať svojho majiteľa, a niektoré prasiatká dokonca dokážu ovládať videohry. Sú to stvorenia, ktoré vás skutočne prekvapia a presne túto vlastnosť majú spoločnú so znamením vodnár. Už nie jeden milovník zvierat si zamiloval chov mini prasiatka, ktoré si svojou rozkošnosťou a inteligenciou úplne získalo jeho srdce. A tieto vlastnosti sú blízke aj znameniu vodnár.

Ryby (Február 19 - Marec 23) - Emocionálny Delfín

Pre niekoho to bude možno prekvapením, no podľa viacerých vedcov dokáže delfín precítiť emócie rovnako hlboko ako človek. Emocionálne založené znamenie ryby tak nachádza obrovskú spoločnú črtu s týmto úchvatným stvorením. Delfín sa rád hrá a miluje slobodu. Taktiež je skvelý rodič. Tak isto ako aj znamenie ryby je delfín stvorený pre spojenie s vodným elementom. Znamenie ryby dokážu precítiť každý pozitívny okamih života. Žiju v ríši objavovania a dívania sa okolo seba. Milujú unášanie prúdom na ceste svojím životom. S delfínom teda majú spoločného skutočne veľa. Delfín tiež patrí medzi 5 nainteligentnejších zvierat na svete. Rovnako také silné zmýšľanie dosahujú znamenie ryby medzi ostatnými ľuďmi a zvyšnými znameniami zverokruhu.


Nezabudnite si ani dnes prečítať svoj Denný Horoskop a otočiť si Tarotovú Kartu Dňa


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Veštkyňa Sibyla je tu pre vás! Píšte na: horoskop.vestenie@gmail.com


Zviera podľa môjho Znamenia