Čínsky Horoskop Kôň

Čínsky Horoskop Kôň

Charakteristika znamenia Kôň v skratke

Roky narodenia: 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 a 2026.

Šťastné čísla pre znamenie Kôň sú 7 a 2 a všetky kombinácie týchto čísel, ako napríklad 72, 227,

Šťastným dňom znamenia Kôň je 5. deň každého mesiaca.

Farba, ktorou by sa mali obklopiť je zelená a žltá.

Šťastným mesiacom pre znamenie Kôň je August.

Nešťastnou farbou, ktorej by sa mali vyhnúť je biela.

Nešťastné čísla sú 1 a 6 a všetky dvojkombinácie týchto čísel, ako napríklad 61.

Nešťastný mesiac znamenia Kôň, podľa čínskeho horoskopu je September.

Veľká charakteristika znamenia Kôň

Znamenie Kôň sa z hľadiska čínskeho zverokruhu niekedy javí ako človek, ktorý nejaví záujem o problémy ľudí okolo neho. Je to však len mylná predstava ostatných o tomto znamení. Kôň je naopak veľmi startstlivé znamenie. Starostlivosťou však zahŕňa iba tých, ktorých má rád. Ak by mal však problém ktokoľvek z jeho priateľov, je ochotný mu poradiť a pomôcť. Kôň je nesmierne rafinované znamenie, ktoré nemá problém klamať. Práve preto sa môže niekomu zdať nedôveryhodný. Kôň však presne vie čo robí, na ceste z svojim úspechom a postupom v práci, či zlepšením pozície v súkromnom živote. Človek, ktorý sa narodil v znamení Koňa je veľmi aktívny. Má toľko energie, že ho takmer nič nevie zastaviť. Kôň miluje spoločnosť ľudí a nerobí mu problém byť stredobodom pozornosti. Podľa čínskeho horokopu sú ľudia narodení v znamení Koňa obľubujúci tiež väčšie športové podujatia. Mkôžete ich nájsť na hokejových zápasoch, pri krasokorčuľovaní, ale aj ako fanúšika tenisu. Kôň chce byť na každej spoločenskej udalosti a nenechá si ujsť príležitosť, kde by sa mohol stretnúť so svojími priateľmi, alebo aj s cudzími ľuďmi. Rád si hľadá priateľstvá a veľmi ľahko sa zoznamuje. Jeho prirodzenosť je niečo, čo ho robí nesmierne obľúbeným v kolektíve.

Práca a peniaze čínskeho znamenia Kôň

Znamenie Kôň je znamením s vysokým inteligenčným nadaním. Majú zdravý rozum a sú schopný vyriešiť akýkoľvek problém v práci. Práve preto je toto znamenie považované za skvelého pracanta a je tajným snom každého zamestnávateľa. Majú otvorenú myseľ a preto sa radia k ľuďom s dobrými nápadmi. Dokážu rýchlo reagovať a to ich stavia do pozície skvelých analytikov a dokonca aj pilotov. Znamenie Kôň je výrečný a preto sa uplatní aj v obchodnej oblasti, kde si jednoducho získava pozornosť a uznanie klientov. Ak sa naplno venujú svojmu talentu, dokážu si v živote vytvoriť aj vysoko prosperujúci business, ktorý bude známy u všetkých ľudí v jeho okolí. Znamenie Kôň má skvelú pamäť. Kôň má nesmierne silný vzťah k pondnikaniu a preto by sa v živote mal týmto smerom uberať. V podnikaní mu môžu na začiatku pomôcť aj iní ľudia ku ktorým má blízky vzťah.V znamení Koňa sa narodili aj skvelí herci, či divadelníci. Kôň má čuch pre potešenie diváka a preto sa uplatní v akejkoľvek profesii, kde je stredobodom pozornosti.

Zdravie čínskeho znamenia Kôň

Kôň je podľa čínskeho horoskopu znamenie, ktoré má nesmierne pozitívny postoj k životu. Zdravie im preto nerobí žiadne starosti. Je to zodpovedné znamenie, ktoré si berie na svoje plecia viac úloh, ako dokáže zvládnuť. Práve preto býva znamenie Kôň často pod stresom, čo môže v konečnom dôsledku oslabiť aj ich imunitu. Mali by si preto dávať pozor na prepracovanosť. Kôň by sa tiež mal častejšie rozhodnúť, že navštívi svoju rodinu. Nemal by svoju rodinu odkladať na druhé miesto, pretože mu unikajú krásne okamihy, ktoré môže tráviť so svojími najbližšími. Ďalšou vecou, ktorej by sa mal Kôň podľa čínskeho horoskopu vyhnúť je nočný život a práca v noci. Znamenie Kôň by si podľa čínskeho horoskopu malo dať prioritu na skorší odchod do postele. Pomôže mu to lepšie zvládať stres, viac si oddýchne a ráno bude omnoho aktívnejší ako večer. Tak postíha všetko potrebné bez toho, aby si ničil svoje zdravie stresom. Kôň je veľmi energické znamenie a svoju energiu využíva aj na to, aby sa viac nachádzal v prírode. Práve to posiluje jeho zdravie a preto si Kôn môže udržať zdravú kondičku až do vysokého veku. Čínsky horoskop varuje znamenie Kôň na rýchle a nepremyslené stravovanie. Robí tak práve vtedy, keď je pod stresom a premyslené, vyvážené stravovanie dáva na druhú koľaj. Vhodné sú pre neho hlavne kondičné športy, pri ktorých si dobre oddýchne.

Čínsky horoskop a láska znamenia Kôň

Muž, aj žena narodená v čínskom znamení Kôň majú pre vzťahy a lásku špecifické názory a teda aj konanie v láske sa môže líšiť podľa pohlavia koňa. Každé znamenie čínskeho zverokruhu má vlastnosti, ktoré sú pre neho jedinečné. Čínsky horoskop sa na lásku díva, ako na spojenie dvoch duší, ktoré toho našli veľa spoločného. Kôň je znamenie veľmi ambiciózne a mal by si k sebe nájsť človeka, ktorý bude stíhať jeho tempo. Našťastie, aj toto znamenie je vysoko kompatibilné s inými znameniami zverokruhu, špecifikuje charakteristika čínskeho znamenia Kôň. Muž Kôň si vo vzťahoch dáva záležať na lojalite a potrpia si taktiež na dobrom vzhľade. Zvyčajne nedbajú na to, koľko financií investujú do nového oblečenia, chcú vyzerať reprezentatívne. Niekdy je muž kôň trocha náročný a v milostnej otázke vyhľadáva aktívneho partnera. Žena v čínskom znamení kôň je vášnivá a keď sa zamiluje je tiež veľmi trpezlivá. Tieto vlastnosti sú však spoločné pre muža aj ženu koňa. Žena je však oproti mužovi realistickejšia a nežnejšia. Ich praktickosť priťahuje hlavne takých partnerov, ktorí si potrpia na usporiadanie, ale tiež na rýchle riešenie problémov. Žena kôň môže byť spočiatku v láske váhavá. V mileneckom živote je to konzervatívna partnerka, ktorá vyžaduje intimitu a dôveru. Ako manželka je veľmi lojálna a ako matka veľmi ohľaduplná. Táto žena prináša do života kompatibilných znamení v láske skutočné potešenie do spoločného vzťahu.

Znamenie Kôň, partnerská zhoda a láska

Podľa čínskeho horoskopu je najlepším partnerom pre Koňa čínske znamenie Koza. Kôň vytvorí harmonický vzťah aj s Tigrom, ktorý je pre neho skutočne priaznivou voľbou. Prasa bude pre čínske znamenie Kôň výborný obchodný partner. Rozumejú si aj ako kolegovia, či spolupracovníci na spoločnom projekte. Najsilnejšie priateľstvo dokáže Kôň nadviazať so znamením Had. Opak svojej povahy môže nájsť Kôň v znamení Zajac, alebo Drak. Niekedy sa protiklady priťahujú, no čínsky horoskop odporúča práve vzťah so znameniami s ktorými majú jednotlivé znamenia veľa spoločného.

Znamenie Kôň, nevhodní partneri

Nevhodné znamenia sú pre neho Potkan a Byvol. S potkanom majú úplne protichodnú osobnosť, ktorá sa nestretáva ani v základných otázkach a postojoch. Práve preto je vzťah medzi koňom a potkanom skôr komplikovaný a plný nedorozumení. V oblasti komunikácie majú tiež veľké medzery, čo môže ústiť až do neprekných hádok, ktoré budú ich manželstvo alebo vzťah komplikovať. Toto spojenie v láske je najmenej kompatibilné pre čínske znamenie Kôň. Vzťah s byvolom je z pohľadu koňa chladný a nevyrovnaný. Kôň bude pociťovať že to tohto vzťahu dáva veľa obäty a energie, ktorá mu nieje vrátená späť. Byvol bude mať problémy v komunikácii s Koňom. Kôň by si mal dávať pozor aj na čínske znamenie Kohút, pretože ich názory sa vôbec nezhodujú. Tento vzťah po jeho ukončení spôsobuje nepriateľské vzťahy a veľké komplikácie, pretože jeden z partnerov sa nechce odpútať od toho druhého. Navzájom si poskytnú také hodnoty, ktoré ani jedno zanmenie nenájde v nikom inom, no o to viac bude komplikovaný koniec tohto spojenia. Pracovné spojenie je v tomto smere vítané, ale intímne spojenie Kôň a Kohút, čínska charakteristika znamení neodporúča.

Ako očariť čínske znamenie Kôň?

Kôň je nesmierne spoločenské znamenie. Toto čínske znamenie môžete preto nájsť na rôznych spoločenských udalostiach. Ak ho očaríte svojím prirodzeným zmyslom pre humor, istotne si vás všimne a obľúbi. Ak chcete toto znamenie skutočne očariť, darujte mu lístky na jeho obľúbený športový zápas. Bude z vás priam nadšený. Kôň je známy svojím trefným zmyslom pre humor a niekedy až genialitou v tom, ako zaujať svoje okolie. Je pre neho nesmierne povzbudzujúce, ak a smejete na jeho vtipoch a dávate mu pocit dôležitosti. Kôň je čínske znamenie, ktoré dokáže odhadnúť, čo sa chystáte povedať. Je skvelý pozorovateľ a tak dokáže spozorovať a odhaliť každú vašu emóciu. Aj keď je Kôň skutočne skvelý klamár, nemá rád, ak niekto v jeho spoločnosti klame. Dajte si preto pozor na prikrášľovanie seba, či iných vecí. Mohol by to spozorovať a stratiť o vás akýkoľvek záujem. Kôň sa tiež zdržiava v blízkosti svojich priateľov ktorým dôveruje. Získajte si ich a získate si aj pozornosť čínskeho znamenia Kôň.


Kompletná Charakteristika čínskych znamení


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.


Charakteristika znamenia Kôň