Aké je Dieťa Lev?

aké je dieťa Lev, či aké bude dieťa v znamení Lev?

Bábätko v znamení Lev - Čo vás čaká a neminie...

Aké je dieťa Lev od jeho narodenia?

Očakávete do rodiny prírastok v podobe malého Levíka? Alebo už toto rodinné slniečko vychovávate? V oboch prípadoch je nutné pripomenúť, že dieťa narodené v znamení Lev vyžaruje hrejivú harmóniu, no je to aj malé, dominantné stvorenie. Dieťa lev je v podstate malý individualista, takže jeho výchova nebude až taká zložitá, v porovnaní s inými znameniami zverokruhu. Dieťa lev je hravé a usmievavé. Rado objavuje veci okolo a keď sa mu niečo nepáči dostanete to jasne najavo. Nerado ustupuje od svojich názorov, možno iba vďaka tomu, ak ho presvedčíte, že jeho správanie je skutočne nevhodné. Je to malý extrovert, ktorý sa bude rád hraď s deťmi vo vašom okolí. Vyhľadáva spoločnosť iných detí už od malička, rado sa hrá v skupinách a býva medzi kamarátmi veľmi obľúbené. Môžete sa stretnúť s dvoma malými Levíkmi. V prvom prípade ide o dominantné a sebavedomé deti... Iné malé Levy budú zas doslova utiahnuté a zakríknuté. U malých levov existujú iba tieto dve možnosti.

Dieťa lev už od malička túži po úspechu a uznaní. Chce vo všetkom excelovať a chce byť chválený a obdivovaný. Práve preto nebývajú s levom v smere známok v škole problémy, pretože sa snaží vyniknúť nad ostatnými. Môžete sa stretnúť aj s tým, že dieťa lev si bude vynucovať vašu pozornosť plačom, krikom a niekedy aj hádzaním vecí okolo. Nekarhajte ho, radšej sa mu viac venujte. Chce vám tým len povedať, že potrebuje viac vašej blízkosti a lásky. Najdôležitejším kľúčom k jeho výchove bude náklonnosť, pochvala a láska. Už v rannom veku je pre každé dieťa narodené v znamení Leva snáď tým najdôležitejším otec a teda mužský vzor. Je veľmi dôležité aby bol otec autoritou, no zároveň aj niekym s dobrým srdcom a láskavým konaním. Rýchlo si rodičov omotajú okolo prsta hlavne svojim úsmevom a krásnymi očami, či srdečným pohľadom.

Dieťa Lev a jeho výchova

Dieťa lev bude na vás niekedy pôsobiť veľmi odhodlane. Rodičia môžu mať niekedy z neho pocit, že by bolo dobré mu jeho sebavedomie pritiahnúť späť na planétu Zem. Nie je však vhodné, aby rodičia jeho sebavedomie obmädzovali. Leva je potrebné nechať lietať a povzbudzovať ho v jeho nápadoch, v kreativite a v jeho túžbe po kráčaní za svojim úspechom. Lev nepotrebuje veľmi pevnú ruku, či dokonca výchovú krikom, vhodnejšie je postaviť sa do pozície kamaráta a priateľa. V rannom veku malého leva sa môžete však stretávať s jeho autoritatívnym správaním, napríklad voči ostatným deťom na ihrisku. Je vhodné vysvetliť mu, že všetci sú si rovní a každé dieťa má rovnaké právo na šmýkalku, hojdačku, či na hračky v okolí. Takto je nutné dieťa lev učiť deliť sa a rešpektovať aj existenciu a potreby iných.

U dievčat, ale aj u chlapcov narodených v znamení Lev sa stretnete s tým, že sa bude chcieť krásne obliekať a dopĺnky budú musieť ladiť. Lev má totiž rád pekne vyzerajúce veci a v neskoršom veku má silné sklony k luxusu, čo budete badať už pri ich prvých detských šatičkách, či topánkach. Dieťa lev má zmysel pre kráľvoské zaobchádzanie. Chce byť stredobodom všetkého. Ak má súrodencov, bude sa stavať buď do role rodiča (k mladším súrodencom), alebo bude brať starších súrodencov dokonca ako rodičov. S láskou a nadšením príjímajú pochvalu, obdiv ale aj darčeky. Dávajte si pozor na prílišné odmeňovanie malých levov a učte ich hodnote peňazí a materiálnych vecí. Môžete teda očakávať, že váš malý Levík bude omnoho aktívnejší a odvážnejší než iné deti. Pamätajte si, že Lev potrebuje nepretržitú a pravidelnú disciplínu, ale hlavne dostatok lásky a objatí.

Zdravie malých Lev

Lev je pôžitkár už od malička. Pri ochutnávaní nových chutí bude najprv premýšľať a potom sa nebude vedieť zastaviť. Práve preto môže mať dieťa lev problémy s váhou a preto je vhodné učiť ho láske k športu už od malička. Vyhnete sa tak priberaniu v jeho neskoršom veku. Ak ho budete pozitívne viesť k športu, istotne vám v dospelosti veľmi poďakuje. Dbajte tiež na dostatočný pitný režim a na to, aby si dieťa vytvorilo návyk pitia čistej vody, namiesto perlivých minerálok a džusíkov. Je veľmi dôležité naučiť ho správnemu pitnému režimu hneď, ako to bude u malého leva možné.

Dieťa Lev môžu v maličkom veku potrápiť veľké horúčky, pri ktorých sa častokrát zapotíte aj vy - rodič. Pri strave je vhodné častejšie do jedálnička zaradiť ovocie, ktoré miluje a zeleninu, ktorú potrebuje. Dieťa lev je náchylné k úrazom, pretože je až príliš odvážne a častokrát chce prekonať rovesníka vo všetkom, pričom nedbá na to, či je to bezpečné. Má sklony k prudkým chorobám, ktoré prídu z ničoho nič. Dávajte si veľký pozor na to, aby mal Lev vyváženú stravu, pretože zlé stravovanie ho môže doviezť až k alergiám, alebo ekzémom. Má rado vašu starostlivosť a preto keď je choré, alebo prechladnuté, venujte mu toľko pozornosti, ako len môžete.

Vzťah k škole a k práci pre dieťa Lev

Dieťa lev sa bude do školky, či do školy skutočne tešiť. Nebude mu robiť problém pohybovať sa medzi rovesníkmi. Ba naopak, obdobie školy si bude pravdepodobne veľmi užívať. Hlavne vtedy, ak ho za každú dobrú známku dostatočne pochválite a vyzdvihnete jeho kvality. Je to prirodzene vodcovský typ a preto býva vedúcim kolektívu, či dokonca triedy. Niekedy ho však bude potrebné skrotiť, pretože bude mať tendenciu poučovať aj učiteľov a snažiť sa ich presvedčiť o svojej pravde. Dieťa lev bude rado počúvať o všetkom novom a učenie ho bude baviť. Všetko čo sa naučí bude chcieť povedať aj vám a preto by ste ho mali pozorne počúvať. Sú to veľmi inteligentné deti... Zlé známky môžu prísť iba kvôli tomu, že majú sklony k lenivosti. V tomto období je vhodné dieťa povzbudiť a vziať ich trocha do prírody, kde načerpajú novú energiu a chuť znova napredovať.

Dieťa lev je častokrát obľúbencom učiteľov, pretože ich zodpovednosť a zmysel pre počúvanie ocenia aj učitelia. Niekedy dokonca dostanú lepšie známky ako si zaslúžia práve kvôli tomu, že sú obľúbení medzi rovesníkmi, ale aj učiteľmi. Zväčša teda vynikajú nad ostatnými, no potrebujú neustálu pochvalu a uznanie.

Viac o tom, aké povolania sú vhodné pre dieťa lev, či pre dospelých rakov si prečítajte v časti Charakteristika znamenia Lev.

Veríme, že sa vám charakteristika vašej malej ratolesti, ktorú už máte doma, alebo ktorú očakávate páčila. Zdieľajte článok cez Facebook, aby sa aj vaši priatelia dozvedeli, aký pokladík doma vychovávate. Istotne je aj vo vašom okolí niekto ďalší, koho charakteristika dieťa Lev zaujme. S láskou váš Horoskop & Tarot


Vyberte si ďalšie znamenie - Charakteristika všetkých detí podľa znamenia


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.


Aké je dieťa Lev?