Horoskop & Tarot SK - Veštenie, Tarot, Horoskopy, Astrológia

najlepšia rada pre znamenie baran, býk, blíženci, rak, lev, panna, váhy, škorpión, strelec, kozorožec, vodnár, ryby

Aká je najlepšia rada pre vás, podľa znamenia?

Aby bol baran, býk, blíženci, rak, lev, panna, váhy, škorpión, strelec, kozorožec, vodnár, ryby, šťastnejší...

Niekedy nastanú v živote okamihy, ktoré sú skutočne komplikované na to, aby sa s nimi človek jednoducho vysporiadal. Náš život zjednodušujú aj ľudia, ktorí prídu do nášho života a pomáhajú nám v ťažkých situáciách. Pre niekoho to môže byť člen rodiny, pre iných kamarát, či partner. Osobne nám pomáhajú a stávajú sa tak aj oni súčasť nášho bytia, nášho života a nášho osudu.

Jeden múdry človek raz povedal, že priateľstvo je tou najdoležitejšou zložkou života. Toto tvrdenie nie je až takým prekvapením, pretože práve priateľstvo nám otvára brány poznania seba samého a spoznávame svoju trpezlivosť, schopnosť záväzkov, komunikáciu... A pritom nezáleží či ide o priateľstvá v rodine (so sestrou, bratom, dieťaťom, či partnerom), alebo o tie nerozlučné priateľstvá, ktoré sme si vybudovali s cudzím človekom rokmi spoznávania a prekonávania spoločných chvíľ šťastia, ale aj smútku.

V určitom životnom období potrebuje každý človek radu, či varovanie od niekoho, kto ho dobre pozná a kto sa vyzná v jeho emóciách, potrebách a v jeho charaktere. V tomto momente chceme byť my tým, kto vám dá životnú radu, ktorá by mohla vylepšiť váš život a možno ho skutočne podstrčiť k šťastnejšiemu smerovaniu. Predsa len, práve vaše znamenie o vás napovedá skutočne veľa a vaše charakteristiké vlastnosti sú častokrát nepopierateľné práve z hľadiska vášho osudového znamenia zverokruhu, ktoré ste dostali do vienka.

Ale ako dať, či priať tú najlepšiu životnú radu?

Pre niekoho sa na začiatku môže zdať jednoduché poradiť niekomu v jeho zložitej situácií. Nesmieme to však brať na ľahkú váhu a keď nás niekto požiada o radu, musíme sa presne vžiť do situácie toho človeka, predstaviť si seba na jeho mieste, skúsiť precítiť to, čo cíti on. Iba tak môžeme byť tým najlepším radcom. Dať životnú radu teda nie je jednoduché. Je to pomerne zložitá úloha, ktorá je pre radcu niekedy až riskantná. Veta, ktorú poskytneme danej osobe, vaša rada, bude mať vplyv na život osoby, ktorej radu odporúčime. Preto je nevyhnutné aby ste radili svedomito a nebrali túto úlohu na ľahkú váhu. Rada je niekedy cennejšia ako zlato a preto otvorte svoje srdcia a raďte ostatným s pokorou, múdrosťou a s dôslednosťou.

Na začiatok je nutné povedať, že radu dávame len ľuďom s ktorými máme dobrý vzťah. Dávať radu niekomu, koho za chrbtom neznesieme, alebo kto nám doslova nie je sympatický, je niečo, čomu by sme sa istotne mali vyhnúť. Riskujete totiž stratu vlastnej integrity a narušenie svojej pozitívnej vnútronej energie, a to tým, že niekomu dáte zámerne zlú radu. Dávajte si na to veľký pozor, milí priatelia. Zapamätajte si, že nik nemá právo kritizovať, alebo súdiť rozhodnutia niekoho iného, alebo spochybňovať konanie iných. Ak chceme dokázať dať tú najlepšiu radu a natiahnúť do svojho života množstvo pozitívnej energie, nezabúdajme na ten hlavný a konečný cieľ: pomôcť.

Buďme ochotní načúvať a buďme pripravení dať tú najlepšiu radu, radu od srdca.

Tie najlepšie rady podľa znamenia pre vás, Priatelia!

Milí priatelia, aj naša komunita je už spoločne nejakú tu dobu. Poďme sa teda pozrieť na každé znamenie zverokruhu. Nastáva čas, aby ste zistili, aká je najlepšia rada pre vás, od nás, podľa vášho znamenia zverokruhu. A nezabúdajte na jedno: Svoje srdce používajte na zmenu tohto sveta, ale nedovoľte, aby svet zmenil vaše srdce!

💗 Tip: kliknite na obrázok znamenia a budete presmerovaný na denný horoskop daného znamenia 💗

Naj rada pre Barana

„Myslím, teda som"

Impulzívnosť každého barana sa stáva jeho najsilnejšou nedokonalosťou, ktorá ovpyvňuje jeho život. Ak sa táto vlastnosť spojí s tvrdohlavosťou je isté, že baran bude konať len podľa vlastných názorov a presvedčení. Neustále sa pozerá na vlastné potreby a pod vplyvom impulzívnosti býva baran niekedy skutočne výbušný.

Práve preto sme pre neho vybrali radu, ktorá naznačuje, že baran by mal zostať pokojný a v každej zložitej životnej situácii premýšľať skôr, ako bude hovoriť, či konať. Niekedy môže byť baran totiž mimoriadne horlivý a vysloviť slová, ktoré ho neskôr mrzia. A nie len jeho. Tieto slová častokrát zamrzia aj okolie. Ak chce baran vylepšiť svoj život, musí sa viať zaoberať zlepšením sebaovládania, pretože takto výrzane vylepší kvalitu svojho života. Vnesie doň viac pozitívnej energie a bude inšpiráciou sám pre seba.

Naj rada pre Býka

„Aby si bol nezameniteľný, musíš sa odlišovať."

Niekedy dostáva Býk najlepšie rady od sveta typu, aby sa zmeral na dobré známky, postup v práci, úspech v rodine a podobne. Aj ostatní radia býkovi, ako by mal v skutočnosti vyzerať jeho život. To stavia býka do pozície, že niekedy doslova stráca vlastnú integritu a koná tak, ako od neho očakávajú iní. Býk je však správny človek a len on sám vie, ako správne prechádzať svetom a konať, aby bol v živote úspešný, no častokrát zo svojho vlastného pohľadu, nie z pohľadu iných.

Býk by si mal v každej situácii zachovať vlastnú tvár a konať podľa toho, čo od seba očakáva on sám a aké sú jeho vlastné potreby, predstavy a aj podľa toho, čo mu našepkáva jeho tvorivosť, či predstavivosť. Okolie býkov by malo opustiť svoju zónu pohodlia a učiť sa od býkov nádhernej esencii života. Každý býk je skutočne výnimočný a mal by svetu odhaliť svoje pravé ja. Nerobiť niečo, len preto, že si to spoločnosť vyžaduje, že to tak proste má byť. Dieťa do tridsiadky, svadba, rodina... Áno, toto je schéma pre väčšinu ľudí skutočne priateľná. No ak chce byť býk skutočne šťastný, v živote si musí určiť svoje vlastné postupy a pravidlá. Nehovoríme, že sa nemôžu zhodovať so schémou. Musí s nimi však byť dokonale stotožnený.

Naj rada pre Blíženca

„Dospievanie je oveľa väčšie dobrodružstvo, ako cesta okolo sveta.“

Veľa toho, čo sa deje v živote človeka narodeného v znamení Blíženci má veľkú spojitosť s jeho vnútroným dieťaťom. Niekedy by sa blíženec chcel jednoducho skryť pred svetom a vnímať opäť tú bezstarostnú povahu krásnych detských dní. Blíženci sa často nechcú stať dospelými a častokrát by sa najradšej do svojho detstva vrátili. Čo sa však musí muž, či žena narodená v znamení blíženci naučiť je, užívať si aj tieto chvíle, pretože každá časť v živote človeka je niečim čarovná. Každý vek má svoje kúzlo a každá vráska nám pripomína naše skúsenosti a prežité zážitky.

Aj keď plávate proti tikaniu času, aj tak ide čas vo vašom živote rovnako. Viete si častokrát užívať život tak, ako dieťa a to je vašou veľkou výhodou. Dávajte si však pozor, pretože s dospelosťou prichádza aj zodpovednosť, ktorú musíte vniesť do svojho života, či k svojej najbližšej rodine. Do svojho života vneste poriadok a hlavne si užívajte každú etapu vášho života. Netrápte sa novou vráskou, či slabšou kondičkou. Každý vek má svoje kúzlo. Ak sa s tým zmierite a naučíte sa užívať si krásu okamihu, budete omnoho šťastnejší. Niekedy si však nájdite čas na návrat do detstva.

Naj rada pre Raka

„Vyšším prejavom múdrosti je priznať, že sa mýlite."

Rak je osoba so skutočne láskavým srdcom. Srdcom dokáže vidieť celú svoju silu a odvahu. Vo svojom srdci častokrát skrýva slzy zo sklamania, niekedy aj z celého sveta. Rak silne prežíva každú emóciu vo svojom živote. Navonok sa môže rak zdať ako veľmi zdatný a odolný človek. V skutočnosti je však, samozrejme, ako každý emocionálne založený človek, zameraný na starotsti aj radosti z bežného života. Rak je však známy svojím negatívnym vzťahom k priznávaniu si neúspechu, či v disciplíne.

Ak chce byť rak v živote šťastnejší, muží sa naučiť priznať si omyl a tiež sa naučiť príjmať názory iných. Niekedy je rak skutočne tvrdohlavý v tomto smere, čo z neho môže robiť človeka, ktorého si veľa ľudí zapamätá skôr negatívne. Ak si chce rak dokonale usporiadať život a myšlienky, musí vo svojom srdci nájsť aj kúsok pokory a uznania iných. Rak je skôr introvertom a spoločnosť ľudí si svedomito vyberá. Nesmie však zabúdať, že dosiahnutie životného úspechu si vyžaduje dávku jeho obete a tiež rizika. Veľkým kľúčom k šťastiu raka je očista zvnútra aj zvonka a priatie identity a názorov iných ľudí.

Naj rada pre Leva

„Budeš veľkým iba vtedy, ak sa naučíš byť malým."

Lev, kráľ džungle, sa musí tiež naučiť niečo, čo mu istotne pomôže k väčšiemu šťastiu v živote. Množstvo levov istotne podľa tejto rady už žije, pre iných to považujeme skutočne za dobrú radu práve, pre toto majestátne znamenie. Obrovská hrdosť, a niekedy až posadnutosť môže byť niekedy v centre životov leva a vyzerá to tak, že lev sa v žiadnom prípade nechce uspokojiť s priemerom, či s vecami, ktoré vidí všade okolo. Tieto vlastnosti sú na levoch tou najkľúčovejšou, ale aj najdôležitejšou v ich životoch. Chce niečo výnimočné vo svojom živote, vzťahu, práci, vo všetkom, čo sa ho týka a čo ho obklopuje...

Ak chce byť lev skutočne šťastný, musí spoznať aj to, aký je to pocit, keď sa veci nedejú práve podľa jeho predstáv a príkazov. Koniec koncov, ak sa chce ktokoľvek dostať na vrchol, musí okúsiť aj chuť začiatkov. Takýmto postupom si musí prejsť aj lev, aby si v živote užíval všetky úspechy a chute toho, byť skutočne výnimočným vlastnou tvrdou prácou. Aj keď vás to niekedy, milé levy, či levice unavuje, práca, ktorú vložíte do života je dielom, ktoré vás naučí dokonale milovať aj maličkosti života. Na tejto ceste spoznáte mnoho hodnôt, ako sú pokora, sympatie, porozumenie, vďačnosť a radosť z maličkostí.

Naj rada pre Pannu

„Sloboda nie je ničím, ak v živote nemôžeš robiť chyby."

Nikto a nič nie je dokonalé. Panna je osoba, ktorá má množstvo úžasných kvalít, ale pretože aj ona je len človek, nájdeme v jej živote veci, ktoré môžeme vylepšiť na to, aby bol jej život šťastnejší. Panna by si mala osvojiť to, že nič v živote nie je nemožné, a ak chce byť úspešná, musí sa zamerať na svoju konzervatívnu a perfekcionistickú stránku. Niekedy je práve snaha Panny o to, aby bolo všetko dokonalé, jej ťahačom dozadu. Aká rada je teda pre znamenie panna tou najlepšou, aby bola v živote šťastná?

Pre pannu máme odporúčanie, aby troška spomalila, oddýchla si a naučila sa žiť život trocha pokojnejšie. Vo vašom živote záleží na tom, aby ste dosiahli svoje ciele, a robili veci na ktorých vám záleží. Je však potrebné uvedomiť si, že niekedy môžete upustiť od svojich nárokov, pretože nie všetko musí byť dokonalé . Na zvládnutie každodenného života nie je dokonalosť nutnosťou. Omnoho dôležitejšie je v živote byť šťastným, ako dokonalým v očiach iných. Užívajte si svoj slobodný život tak, aby ste nemuseli pri každom kroku brať ohľad na niekoho iného, či na jeho názor. Nájdite svoju slobodu v srdci, viac sa smejete, nezabúdajte na humor, a milujte tak veľmi ako len dokážete.

Naj rada pre Váhy

„Prežívaj naplno každý deň svojho života."

Váhy patria medzi skutočne výnimočné znamenie, ktoré vo svojom živote poskytuje ostatným množstvo zo svojích kvalít. To ale nezanemen, že ich život nemôže byť ešte lepší. Niekedy môžu niektoré vaše vlastnosti pôsobiť skutočne devastačne na vaše šťastie. Niekedy ste mimoriadne ľahkovážny pri riešení určitých úloh, alebo problémov. V živote sa snažíte nájsť dokonalú lásku, dokonalú symetriku, či harmóniu bez zmeny vlastného postoja voči ostatným, či voči životu.

Je najvyšší čas prestať sa hrať na niekoho iného, uvoľniť sa a vydať zo seba svetu všetko, čo vo vás je, to dobré, aj to zlé. Pretvárka vás doslova ubíja a ani vám nepristane. Ide niekedy o pretvárku voči iným ľuďom, no aj voči sebe. Až vtedy, keď budete k celému svetu úprimný, zhovievavý, a naučíte sa vnímať veci tak, ako keby sa diali vám, až potom sa môžete plne stotožiniť so svetom a so všetkými krásami, ktoré vám ponúka. Nechajte vaše škodlivé pocity prúdiť voľne a nehanbite sa za svoj názor, aj keď sa niekedy nestotožňuje s inými. Nájsť vlastnú integritu, uloženie vo svete, vytvoriť si vlastný názor a žiť úplne slobodne (mysľou a vyjadrovaním názorov) je vo vašom živote hodnotnejšie, než všetky materiálne poklady. Pripravte sa čeliť vašim démonom a pustite sa do tohto boja, ktorý vyhráte.

Naj rada pre Škorpióna

„Úspech je tou najlepšou odplatou."

Škorpión neprežíva negatívne veci, ktoré sa mu dejú veľmi dobre. Ak mu niekto ublíži, alebo je v centre ohovárania, ktoré si ani nezaslúži, škorpión neplače doma do vankúša. Je to človek, ktorý si je vedomý svojích kvalít, ale aj svojich nedostatkov. Ak sa stane, že mu niekto neprávom ublíži je pripravený pomstiť sa. Nik ho nedokáže pochopiť, kým nespozná, ako dobre pomsta škorpiónovi chutí. Ak sa tak rozhodne, tak jeho nepriatelia padajú k zemi. Je to však tá správna cesta pre škorpióna?

Ak si chce škorpión vniesť viac šťastia do života a menej neagívnych pocitov z okolia a zo sveta, takáto pomsta nie je najlepším prístupom k životu. Škorpión by sa mal naučiť, na isté veci, mávnuť rukou a radšej pracovať na svojom úspechu a postupe v živote tak, aby bol s ním hlavne on sám spokojný. Škorpión si musí uvedomiť, že nežije pre iných a že jeho vlastné šťastie je jeho záležitosť. Škorpión musí zabudnúť na zvyšok sveta. Ako raz povedal Gándhí - "Slabí ľudia nikdy neodpúšťajú. Odpustenie je znakom silných." A byť silným, úspešným, šťastným, usporiadaným a svojským je tou najlepšou pomstou neprajníkom, ktorí vám chcú ublížiť.

Naj rada pre Strelca

„Nestačí robiť dobro. Treba ho robiť správnym spôsobom."

Ohnivý strelec sa vyznačuje obrovským tokom energie v jeho tele, ale aj v jeho srdci a duši. Niekedy je tej energie toľko, že vstupuje do jeho vlastností, a vďaka nej sa Strelec stáva nezastaviteľný a mimoriadne temperamentný. Tieto vlastnosti môžu spôsobiť aj Strelcovu nezodpovednosť a niekedy aj plytkosť. Veci v živote berie ako hry a niekedy sa viac díva na svoje vlastné potreby, pocity, alebo túžby. Je to dobrák v srdci, no niekedy ubližuje citom ľudí okolo.

Rada dvakrát meraj, raz rež je tiež malou podradou pre znamenie Strelec, pretože niekedy slovne ublíži práve svojou prudkosťou a nezodpovednosťou voči citom iných. Od Strelca ľudia častokrát očakávajú iné správanie, ako to, na ktoré sa dívajú. Strelec chce mať okolo krásny svet, chce konať dobro, no niekedy ho zastaví jeho temperament. Ak chce byť Strelec šťastnejší musí viac počúvať potreby ostatných, musí dávať na rady iných, nájsť v sebe viac trpezlivosti pri počúvaní ostatných a nebrať city iných na ľahkú váhu. Musíte si uvedomiť, že aj ostatní ľudia prežívajú emocionálnu bolesť rovnako ťažko, ako vy, milí Strelci. Nepohrávajte sa nikdy s pocitmi iných ľudí a ukážte svetu svoje krásne srdce menej agresívnym spôsobom.

Naj rada pre Kozorožca

„Najšťastnejší je ten, kto má najmenej žiadostí."

Kozorožec patrí medzi jedno z najstabilnejších znamení zverokruhu. Kozorožec však, aj napriek mnohým pozitívnym vlastnostiam, častokrát stavia do popredia svojho života svoje vlastné ambície, ktoré im môžu niekedy zatieniť ich vlastné kroky k šťastiu. Kozorožec sa musí naučiť ovládnuť svoju túžbu, smäd a chctíč po moci vlastnej, či po získavaní moci cez inú osobu. Aj keď chce byť na vrchole sveta, niekedy ho jeho ambície brzdia pred cestou za skutočným šťastím.

Extrémny záujem po uspokojení ambícií Kozorožca by mohli mať opačný efekt na život Kozorožcov a zahnať ich do nespokojnosti v živote. Žena aj muž Kozorožec sa častokrát ženú za úspechom až tak, že zabúdajú na ostatné dôležité veci vo svojom živote. Dostávajú sa do pozície, kedy od života vyžadujú skutočne veľa. Po dosiahnutí jednej ambície si stanovujú nové a vyššie. Je skvelé, ak chcete robiť veci perfektne a dosiahnúť svoj úspech v živote. Ak však chce byť Kozorožec šťastnejší, musí ubrzdiť a zložiť niektoré bremená zo svojich pliec. Nie ste sám na svete a s dosahovaním úspechu vám môžu pomôcť aj iný. Nenechajte sa sthnúť touto mocnou túžbou po dokonalom úspechu, a začnite si seba vážiť takého, aký ste, pretože takto ste perfektný! Posilňujte pocity a veci, ktoré prinášajú pozitivitu do vášho života.

Naj rada pre Vodnár

„Bez dôvery niet priateľstva."

Vodnár, ste úžasný človek - milý, zábavný, no doslova brilantný. Vo vašom vnútri sa tiež skrýva osoba, ktorá je veľmi nedôverčivá voči ostatným ľuďom vo svojom okolí. Tento nezávislý vodnár vo svojej duši skrýva úplnú nedôveru voči ľuďom okolo. Táto vlastnosť znamenia vodnár je až natoľko problematická, že vytvára hrubý múr medzi Vodnárom a ľuďmi v okolí tohto znamenia. Ľudia v okolí Vodnára to cítia aj napriek tomu, že sa to milý Vodnár snaží skrývať a predstierať, že to tak nie je.

Ľudia, aby v dávnych dobách prežili, museli vytvárať sociálne vzťahy. Jednotlivec by nikdy nemal šancu proti skupine. Ak chcete, byť v živote šťastnejší a spokojnejší, musíte v sebe nájsť dôveru na spoliehanie sa aj na iných. Neznamená to, že si musíte vytvoriť obrovskú skupinu priateľov. Mali by ste viac dôverovať ľuďom vo vašom okolí a myslieť na to, že vám títo ľudia nikdy neublížia. Prestaňte byť tak prísny k sebe samému aj k ostatným ľuďom. Podporujte seba v tom, aby ste nevideli v ľuďoch hneď iba to najhoršie. Vodnár tak bude skutočne šťastnejší.

Naj rada pre Ryby

„Nevyslovené slová vášho srdca utopia vašu dušu."

Posledné znamenie zverokruhu, citlivé ryby, niekedy upadajú do pochmúrnych myšlienok. Tieto negatívne dni výrazne ovplyvňujú ich život a každodenné dianie v ich životoch. Ryby niekedy podliehajú chaosu a negativite a preto potrebujú vonkajšie stimuly, ktoré by im pomohli vidieť veci z novej, krajšej perspektívy. Ryby sa však musia zbaviť sivého tieňa, ktorý nad nimi pôsobí, aby našli viac šťastia vo svojom živote. Vo svojom vnútri sú ryby schopné uchovávať všetko nevyslovené, čo malo byť povedané, všetky negatívne myšlienky, pocity a tiež rady, ktoré by mohli niekoho raniť... Toľko tlaku pôsobí na ich osobu veľmi vyčerpávajúco.

Ryby majú veľký dar trpezlivosti, no predstavujú si, že ich vlastné trápenie je lepšie prekonať a zmieriť sa s ním, ako keby mali povedať nie, či nepomáhať ostatným až do svojho vyčerpania. Práve preto sa ich fyzická stránka a aj duševná niekedy rozpadne ako domček z karát. Ryby, bude pre vás omnoho lepšie, a výrazne to zmení váš život, ak do svojho života vpustíte pomocné ruky, ktoré vám budú nápomocné vo vašich každodenných úlohách. Týmto spôsobom, ak sa svetu otvoríte a nebudete doslova otrokom ostatných, sa stanete šťastnejšími a budete sa viac usmievať. Je krásne, aký ste dobrý človek, no musíte si aj vy užívať, radosti tohto života. A to bez výčitiek.

Vaše šťastie je vo vašich rukách!

Tým, ktorí vás milujú nezabúdajte byť dobrým priateľom, spoločníkom a partnerom. Nezabúdajte, že každý z nás prežíva bolesť a sklamanie tak ako aj vy. Snažte sa ľuďom okolo vás odovzdať to najlepšie z vášho vnútra. Pomôžete tak nie len ľuďom okolo, ale budete tiež tvorcom lepšieho a štastnejšieho sveta. Nezabúdajte, že práve mierumilovným spôsobom a činmi dokážete otriasť svetom a rozžiariť svet.

Ďakujeme, že ste si prečítali tento zaujímavý článok. Veríme, že vás obohatil a dodal vám odvahu na to, aby ste urobili svoj život omnoho šťastnejším. Nezabudnite si ani dnes prečítať svoj Denný Horoskop a otočiť si Tarotovú Kartu Dňa.


Ak sa Vám páči náš obsah, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku.

Odoberajte náš Facebook a YouTube kanál. Sledujte tak novinky zo sveta Horoskopu, Tarotu a Veštenia.Veštkyňa Sibyla je tu pre vás! Píšte na: horoskop.vestenie@gmail.com


Najlepšia rada podľa znamenia zverokruhu